V kolik hodin dáváte spát 4měsíční miminko?

snehurka38
4. dub 2016

Ahoj maminky. Chci se zeptat - v kolik hodin dáváte spát takhle malé děti a v kolik vám vstávají ? U nás to bylo tak, že malej zavadnul kolem 19h a budil se kolem 6h A co změna času, posunujete to dětem, nebo se je snažíte zvyknout na aktuální čas ?Momentálně je to tak, že usíná až kolem 20-20.30 ale budil se v 8h, což byla paráda. Ale blbě si to zkombinoval a začal vstávat před 6h a večer se mu spát taky nechce. Jak je tou vás ?

ivitko_22062013
5. dub 2016

Koupeme o pul sedme. V 19:15 uz vetsinou spinka. Budi se kolem pulnoci a to uz si ho beru do postele k sobe. To uz se mi do rana budi dost casto. Tak abych se mezi kojenim alespon trosku vyspala. Co pises ty mi prijde jako sci fi. 😀 az budeme papat neco jineho nez mm tak se to doufam trochu zlepsi. Vstavame mezi 6:30-7:00. Ale jak rikam od te pulnoci je prisatej skoro co hodinu. Pocitam ze je malinkej a potrebuje maminku tak to moc neresim...

pajula123
5. dub 2016

My koupeme cca v osm, maly usina kolem pul devate - devate. Rano vstava o pul osme - v osm. V noci zhruba co dve hodiny na kojeni. Na letni cas se posunul sam uz tyden predem 🙂

trif
5. dub 2016

Mala usina sama kolem 19-20h, pak krmime az kolem pate rano a jeste tak tri hodiny spime. V noci parkrat podavame dudlik.

freya22
5. dub 2016

My jsme na tom úplně stejně jako ivitko...koupání kolem sedmé, usínání u prsa kolem osmé...výtuh do dvanácti a pak u mě v posteli s častým buzením. Taky to neřeším a říkám si to semé co ivitko 🙂

ivitko_22062013
5. dub 2016

@freya22 tak to jsem rada ze nejsem sama😀 jen s tim rozdilem ze malej mi u prsa usne vyjimecne. Vecer ho supnu do postylky, pohladim a odchazim. I kdyz jsem premyslela jestli uz malyho nezacnu vracet do postylky. Nevim. Zas miluju to jeho tuleni se.😀😀😀 Jinak jedem porad stejne. Zmena casu se nas netyka. Jen prckovi zatahnu zaves , ale usne i pri svetle.

snehurka38
autor
5. dub 2016

@ivitko_22062013 To já taky mezitím kojím, myslela jsem opravdu kdy už vstáváme.Kojim kolem 19.30 ,pak kolem 23 a pak různě.Když je dobře, tak po 3 hodinách, když hůř, tak taky po hodce a půl.

snehurka38
autor
5. dub 2016

Holky díky. Takže ukládáme zhruba stejně a kolem 6 h ráno ještě děti spí. To jsem chtěla slyšet. 🙂 Snad to malej taky pochopí. Dneska byl na mně hodnej, vstávali jsme taky v půl osmé. Tak doufám, že to vydrží....... 🙂

ivitko_22062013
5. dub 2016

@snehurka38 Aha tak to jo.😀 Ale to bych brala kojit v noci po trech hodkach.😀

snehurka38
autor
5. dub 2016

@ivitko_22062013 Já si toho spaní vážím 😀 A když malej nemá svůj den a dělá ty intervaly kratší, to jsem nevrlá.....

verunka_korunka
5. dub 2016

Holky, jak to, že vám usne večer u prsu? My koupeme tak v 19-19:30 , krmim cca v 20-20:30. U toho usíná, ale jakmile ji položíme do postele, nebo ji přenášíme, tak oči dokořán a začíná tak hodina bdění, hraní si a breptání. Pak začne být nevrlá, prso nechce a musíme ji nějak uspat protože v postylce by byl ukrutný řev (i to jsme zkoušeli, ale nechat ji řvát dlouho nemám to srdce když navíc přes den ještě cvičíme vojtovku a to je parádní řev). Ale ráno mi zase spí tak do 8-9 🙂 ale ty večery jsou strašné. Ale třeba se to zlepší, spousta věcí se stále mění, tak třeba po spokojeném koupání bude i spokojené usínání...

ivitko_22062013
5. dub 2016

@verunka_korunka no me driv taky usnul u prsa. Ale ted uz ne tak mesic. Ale co nam funguje na jednicku takova plysova beruska co promita na strop barevne hvezdicky. Polozim Risu do postylky, zapnu chuvu, monitor a berusku a jdu. Chvilicku si brepta a usne. Sem tam se musim podivat kdyz brepta moc. Prijdu pohladim reknu ze musi uz spinkat a jdu. Z postylky nezvedam. Takto nam to jde dobre.

verunka_korunka
5. dub 2016

@ivitko_22062013 hmmm, my zkoušeli fakt všechno... Světýlka teda nemáme, ale zkoušela jsem kolotoč s hudbou a stejně ani prd. Někdy si tam hraje ale pak začne řev. Ale světýlka můžeme vyzkoušet 😉

leikkka
5. dub 2016

od narození vždy ve stejnou dobu 20:00, 19:00 koupání a tak tomu je i nadále když jim jsou 3 a 5,5 let🙂, do 6m 2x za den spánek s tím, že ten odpolední nejpozději do 15:30, v noci spí od narození jen 8,5 hodiny a spánek přes den vždy po 6 hodinách bdění - měli to tak nastavené sami od sebe od narození. Od 6m pak už jen jeden spánek a to po obědě. My jsme zase měli neduhu, že jsem až do 4 let musela vždy být u postele a čekat až usnou (holt hodně změn během roků a nejsem ten typ, který je nechá vybrčet, ani jsem nemohla - starší synek do 2 let antirespirační záchvaty a mladší do 3 let reflux). Staší od narozní nechtěl v postýlce usínat, takže jse nachodila km, neboť to bylo od kojení do kojení neustále uspávání při chůzi 🙂 Mladší zase se musel hlidat kvůli refluxu - 20-30 minut po nakrmeni ve svislé poloze a kluci jsou 2 roky po sobě, takže jsem se poprvé vyspala celou noc, když bylo staršímu 4 a mladšímu 2 a to byla snad jediná noc za ten jejich život, neboť se stále v noci budí a chodí k nám 🙂 Holt si to užíváme , že je máme 🙂

andysa10
14. říj 2019

Malému budou brzy 4mesice a už je to delší dobu, kdy neusne dřív jak po půlnoci, většinou půl jedné. Hrozně dlouho vydrží i přes den vzhůru. Jinak dudlík nechce, houpat taky ne a přes den v kočárku vydrží jen chvili.