V kolika letech dát dítě do školky?

bea80
26. srp 2008

Ahoj maminky, mám syna, kterému byli v lednu 3 roky. Mám ho dát do školky už teď od září nebo až příští rok? Do práce se nechystám, jsem opět těhotná......děkuji za vaše názory

silvik
26. srp 2008

Ahoj Beo,
naše Barunka měla tři ročky v březnu, od září nastupuje do školky... moc se do školky těší, každý den jsme chodili kolem, musela jsem jí zvedat, aby viděla přes plot, co tam děti dělají... 😉
Ale abych pravdu řekla, taky jsem teď poslední dobou uvažovala, zda to ještě není brzy, zvlášť, když jsem doma s druhou dcerkou (ta to kapku odskáče, protože bude muset ráno dříve vstávat a mazat do školky s náma)... Ale na druhou stranu, když tam chce ... a nastupuje hodně jejich vrstevníků (tříletých), které zná z hřiště.... 😉

bertica.h
27. srp 2008

každé dieta je iné..niektoré vobec nepocíti,že sa"niečo deje" a niektoré plače a necháva to v nom ujmu.
BNa tvojom mieste by som to skusila.
Na 4hod.denne a ty si oddychneš,dcérka bude začleneá do kolektívu..ale naozaj len ty sama musš vediet..ja som tiež chcela dcérku dať,ale nám ju nezobrali,lebo sa hlásilo veľmi veľa detí.
Tiež som doma.ale chcela som ju dať,koli detom..
ak ale budeš vidieť,že sa mení,že to prenu nieje dobré,nedávaj ju tam.
KOpa detí ked išla skoro(u každého je skoro inokedy)si niesla traumu..

Ja by som skusila,za to nedáš nič.Ale nedoporučovala by som,kv dobe,ked sa narodí surodenec..aby sa necítila dcérka odložená.Bud predtým,alebo až ked bude trolinku vačšie dietatko druhé a zžijete sa.

😵 🙂

katerina140
24. zář 2008

ahoj maminky.mám tříletou dceru natálku a tříměsiční holčičku kateřinu.jěště před porodem jsem byla rozhodlá,že ji dám od září do školky. 🙂 a taky jsem to dodržela.zvládáme to celkem dobře. 😲 jen je mi líto kateřinky,kterou musím každé ráno brzy budit aby jela s náma,jelikož mi ji nemá kdo pohlídat. 😔 manžel jezdí do práce brzo ráno.můj názor na to jestli dát tříleté dítě je že je to pro malou dobrá věc. 😵 naučí se tam hodně věcí a hlavně tam bude s dětma.a já si doma trošku odpočinu. 😎 samozřejmě ráno to mám hektické,ale stíháme do celkem dobře.

lenkabu
24. zář 2008

Ja jsem proti vam mene zkusena mamina,ale myslim ze trilete dite do skolky patri...melo by se ucit zit v kolektivu 😉

danae
6. říj 2008

Myslím, že to váš chlapeček v pohodě zvládne. Mojí dcerce budou teprve dva roky a už od konce srpna chodí do školky. Nejdřív jsem si taky myslela, že to jen zkusíme a možná z toho nic nebude, ale ona je tam šťastná jak blecha, doma nadšeně zpívá písničky za školky, velice má ráda dětský kolektiv a pomalu se jí nechce domů. Já jsem s péčí tam také velmi spokojená, takže u nás to klaplo. Holčičky jsou dříve sociálně zdatnější, ale stejně myslím, že ve třech letech by to váš chlapeček už zvládnul - za předpokladu, že budete mít prima paní učitelku, dobrý kolektiv dětí atd. Určitě bych ho dala do školky dříve, než se vám narodí druhé mimi, protože pak by to bylo příliš změn najednou a mohl by si připadat jako odložený.

binki
19. říj 2008

danae: a ve školce ti ji přijali bez problémů kvůli věku, myslím..

winifred
26. říj 2008

ahoj bea80 pokud nejdeš do práce tak bych tak moc nespěchla s tou školkou.A dal ho tam až mu budou opravdu nejmíň ty tři roky.pokud nemám velké problémy v těhotenství tak bych ho ještě chvilku nechala doma.nic mu přece neuteče.

miska1977
26. říj 2008

me dcerce budou na vanoce 2 rocky a od zari chodi do skolky.Moc se ji tam libi .Prvni tyden plakala kdyz jsem ji tam nechala ale jen tyden ted uz je to v pohode kdyz je vikend tak se porad pta na pani ucitelku a musime porad do nekonecna vyjmenovavat jmena deti ze skolky. 😀

mila01
27. říj 2008

Ahoj holky - já jsem začala dávat Andrejku do školku měsíc před jejíma 3 narozeninama,to bylo na těch 5 dní,od 3 let tam chodila na 4 hodiny denně a co se narodila Karolínka,tak tam někdy spinká,někdy jde po obídku domů.Je tam spokojená,dokonce když je potom doma ( třeba teď,že jsou prázdniny ),tak se doma nudí a ptá se,kdy už půjde.Taky si tam našla sama kamarádky,už nemá jen ty,které jsem jí vlastně vybírala já ( podle toho,s kym jsem se stýkala ).Karolínku dám také před 3 narozeninama,bude chodit od příštího dubna na 5 dní do měsíce,bude tam se ségrou a od září bude jedna ve škole a druhá už normálně ve školce. 🙂

haninacb
31. říj 2008

Ahoj mamči 🙂 Já jsem mamina 4,5leté Terezky a čekám druhé miminko. Terezka začala chodit do školky 3,5 letech a je tam moc spokojená. Od 4let tam začala spinkat a neměli jsme s tím žádný problém. Našla si ve školičce spostu kamarádů a kamarádek. Každý den je na ní vidět jak jí to tam svědčí. Už se mi také stalo, že jsem pro Terezku přišla odpoledne do školky a ona mě poprosila jestli tam může ještě zůstat a poslala mě zpátky domů. Měly s kamarádka rozehranou hru na princezny. Několikrát doma mě taky prosila, ať pro ni přijdu déle než obvykle, že si chce hrát s dětma.
Můj názor je, že od 3let by děti měli chodit do školky. Naučí se dennímu režimu v kolektivu. 😉

radka.m.
2. lis 2008

ahoj holky,myslím,že 3-leté dítě už klidně do školky chodit.pokud mamina je doma,tak třeba nejdřív jenom na dopoledne a za čas na celou dobu.má nejstarší dcera nikdy do školky nechodila,protože se léčí na onkologii a můžu vám teda říct,že ve škole se učí dobře,ale přehled o všeobecných znalostech nemá vůbec žádný,až mi někdy zůstává rozum stát.

kejka
3. lis 2008

Ahojky
Takže-můj nestarší šel v roce a půl do jeslí-bez plen,musela jsem do práce-rodinné důvody,asi víte jaké 😖 ,do dneška je mi to líto,vstával chudák malej v půl pátý každej den,práce byla od šesti.Marodil každých 14dnů.Příšerný období. 😖 Druhý syn šel až do předškolní školky a bylo to supr.Naprosto bez problémů.Povahou je trochu introvert,ale v kolektivu problémy neměl.Nikdy nemarodil.Třetího syna dávám do jeslí od dvou let,nyní chodí do školky,za 4měsíce mu budou 4roky. 🙂 Ve školce je ok,je povahově kamarádskej,miluje děti.Problém je,že do dvou let jsem nevěděla,co je u něj rýma.Teď katastrofa.Jde na tři dny do školky a pak 14dní marodí. 😖 Třikrát za sebou a dr.nám školky doporučila odložit. 🤐 Je mi to líto kvůli němu,ale holt počkáme.
Jinak co se týče názoru-ve školce se naučíš nejvíc atd.Není to pravda-první syn studuje VŠ,druhý končí gympl-oba jsou chytří jako opice a chodili každý jinak. 😉 Není nutné dávat dítě do školky ve třech letech,protože je to dnešní trend a na mámy,co jsou doma dýl se dívají divně. 😅 Je to můj názor,takže prosím nekamenovat. 🙂

marcelapetrikova
3. lis 2008

ahoj
tak můj malej šel do školky v 3.5 letech a je spokojenej sice ted bojkotuje stravu ale učitelky už se stím smířili 😀 ve 4 letech tam začal spát a bez problému taky se mi stane že pro něj příjdu a on nechce domů 😀 😀

radka.m.
3. lis 2008

kejka-však já jsem taky nenapsala,že je nutné,aby šlo dítě ve 3 letech do školky,napsala jsem,že klidně může,ale to znamená,že taky nemusí.a to,že šlkolka je základ,je pravda a je jedno,jestli dítě jde ve 3,nebo až před školou.proč myslíš,že je uzákoněný poslední rok před školou???protože děti,co nechodili do školky vůbec,tak nebyli připraveni na školu.sama píšeš,jestli jsem dobře pochopila,že tvý kluci chodili,i když každý jinak,ale chodili.kdežto má dcera nechodila vůbec,jestli jsi dobře četla a znát to opravdu je.předměty jako matika,čeština apd.jí jdou v pohodě,ale třeba v prvouce jsme měli problémy,protože tam byli takové věci,které právě na sebe navazovaly ze školky.

kristi
3. lis 2008

nase pujde ve 3 letech 😉

kejka
3. lis 2008

Radko já nepsala konkrétně o tvém příspěvku,ale všeobecně. Já sama o sobě jsem do školky nechodila vůbec a do školy jsem šla v pěti letech,takže střední školu jsem končila v čertvých 17 🙂 Dřív to bylo možné.Pokud vím,tak jsem žádné problémy ve škole neměla,naopak jsem byla jedničkářka.I v prvouce.Tím se samozřejmě nechlubím,je to takovejch let,že by to bylo přinejmenším směšné. 😉
Mě je přece jedno v kolika letech dají maminy děti do školky,je to jejich věc. 😉 Napsala jsem jen svojí zkušenost,to je všechno.A musím ti říct,že tě obdivuju,musela jsi si to mít hodně těžké. 🙂

etinka
4. lis 2008

Souhlasím s Kejkou. Líp bych to nenapsala. Jsou děti, které jsou šikovné a nikdy nemají ve škole problémy, i když třeba do školky vůbec nechodily a jsou děti, které problémy ve škole později mají, i když třeba školku navštěvovaly 3roky. Záleží na dítěti.
A poslední rok školky je pouze doporučený, není povinný. 🙂 To tedy platí momentálně. Takže dítě může jít rovnou do školy, nemusí do školky vůbec chodit.Tak nevím, jak jsi to Radko.m myslela s tím uzákoněným posledním rokem před školou.

monnysek
4. kvě 2020

Ahoj chtěla bych se zeptat když synovi bude v říjnu 5 let můžu ho dát od 6 do školky když teď nemám práci jsem sním doma děkuji za odpověď 😊

syslounek
4. kvě 2020

@monnysek do školky ho můžete dát kdykoliv, nezávisle na tom, zda máte či nemáte práci. A poslední rok před nástupem do školy je školka povinná, ve vašem případě září příštího roku.

monnysek
4. kvě 2020

@syslounek Děkuji dám do do školky příští rok až do školy chci ho dát od 7 letech