V kolika letech je problém, když děti stále nosí plenky?

lucie777
19. dub 2011

V otázce je popsáno vše, co mě zajímá.. 🙂

jeudi
19. dub 2011

ahojky to těžko říct ,ale myslím že pokud ještě ve třech letech přes den čůrají do plínky tak to už možná problém je .na noc ve třech letech si myslím ještě ano.my byli bez plen od dvou let u prvního syna a ted u Jiříka bojujeme s nočníkem ,nechce na něm sedět ,a když sedí tak se nevyčůrá a vstane a v zápětí se počůrá,nevím si rady ,ale chcem to zkoušet v létě,snad na to přijde 🙂

renny.enny
19. dub 2011

myslím si že do 2let to je v pohodě, od dvou přes den už ne a max do tří ještě na noc!!! ale holčičky jsou šikovnější , koukám že máte Karolínku narozenou také 9.12.2009 🙂 já taky 🙂

petamarketka
19. dub 2011

Já mám holky odplenkované sice brzy, ale myslím si, že do tří let přes den je určitě času dost. V noci bych to považovala za "probém" až od čtyř let... 😉

sayast
19. dub 2011

moji je 25. mesicu, jeste je na plenach 😒 . ale mam tu poslednich ani ne 20 plen, dojedem je a uz ji nedostane. je na to i idealni pocasi.
za me do 3 let plne bez plen by to dite byt melo.

zanet2009
19. dub 2011

My mme bohužel plenu ještě na noc a malé je 3,5 roků-bohužel,dělala jsem všechno možné, aby ji na noc už neměla,ale po dvou měsících jsem to vzdala a po poradě s dětskou dr. jsme došly k závěru.že k tomu musí dojít sama-musí to dozrát v mozečku jak je to s čůránm v noci, takže já to nehrotím.
Jinak přes den plína by podle mě už neměla být nejpozději v 2,5 letech.

veruska007
19. dub 2011

Mam sikovneho dvouleteho chlapecka (umi barvy, tretinu pismenek, mluvi ve vetach), na nocnik ho ucim uz rok, za tu dobu se do nej vycural 2x, nevykakal se ani jednou 🙄 . Kamaradciny deti mely to same a ve 2,5 letech najednou ze dne na den zacaly chodit na nocnik... tak doufam, ze u nas to pak taky pujde tak rychle. Na nocnik zatim chodi akorat plysaci 😝 .

akras
19. dub 2011

Já myslím, že do 3 let je to Ok ,i přes den (měla to tak ségra u dcery a ve 3 letech najednou během týdne uměla na záchod na čůrání i kakání a během pár dnů i na noc), některé děti na to prostě dříve nejsou zralé. my jsme před 2. rokem odboraly plíny přes den, ale s tím, že si říká jen na čůrání, kaká dál vesele do kalhotek 😝 , to prostě ještě neumí, snad to přes léto nacvičíme. A na noc plíny má (i na spaní po obědě). Jakmile se naučí říkat i na to kakání, tak zkusíme už i noc.

kikimaruska
19. dub 2011

Na nočník jsem se snažila, učila, efekt byl absolutní odpor,tak jsem ho nechala být. Neuroložka mi sama řekla, že si musí v hlavičce sám srovnat a dojít k tomu, že se čura na nočník a ne do plenek, a musí sám ovládat svoje svěrače, že násilí je zbytečné, tak sem to nechala být. Ve 2,5 letech si ze dne na den šel, sedl na nočník a udělal obě potřeby. Od té doby je přes den bez plen uplně, na spinkání ještě stále má, protože i hodně pije. Co se týče s počuráváním ze spánku, taky mi bylo řečeno, že do 4-5let je to fyziologické a možné, řeší se to až od 6....když jsem se na toto ptala...

atrami
19. dub 2011

Najstarší mal 2,5 roka keď bol úplne bez plienok. Prostredný vyše 3 rokov a najmladší je ešte stále. Problém máme ten, že sa nechceli posadiť na nočník. Inak potom to išlo rýchlo behom týždňa prešiel cez nočník až na WC. Keď nie sú zrelí, tak asi zbytočné ich lámať.

poupe
19. dub 2011

asi kdyz jdou ve 3 letech do skolky a maji pleny pres den,na noc se to jeste da tak do 3,5let,ale je to individualni

1980mat
19. dub 2011

My to měli se synem při odnaučování od plenek těžké. Měl opožděný motorický vývoj. Lezl až ve 14. měsících, chodil skoro až v 19. měsících, takže jsem s ohledem na to na něj netlačila ani v odnaučování od plenek. Měl prostě svoje tempo ve všem. Jen řeč u něj byla vždy lepší než u vrstevníků. Začala jsem ho na nočník posazovat až okolo dvou let. Jenže v té době jsem rodila druhé děcko a myšlenky byly někde jinde a nechtěla jsem syna stresovat učením na nočník, když se musel srovnat s příchodem nového sourozence. Měsíce plynuly a syn absolutně odmítal na nočník i na záchod chodit a když už si na ně sednul, tak žádnou potřebu nevykonal. Zkoušela jsem to po dobrém i po zlém. Dokonce jsem zkusila i dát mu na zadek a studenou sprchu, jak mi někdo radil, ale vše bylo bez úspěchu a já si to pak ještě vyčítala, že na něj tak tlačím. Prostě na to nebyl zralý a měl v hlavě nějaký psychický blok. No a pak jsem tomu nechala volný průběh a stále nic. Až když už mu byly dva roky a osm měsíců a byl u zápisu do školky, tak jsem si řekla, že už to musíme zlomit, protože ho s plínkami do školky nevezmou. Tak jsem se jedno dopoledne soustředila jen na něj. Vzala jsem mu plínku a místo ní jsem mu dala slipy. Pořád jsem se ho ptala, jesltli nechce čůrat a když už 4 hodiny nečůral a začal přešlapovat a sahat si mezi nohy, bylo mi jasné, že se mu chce. Tak jsem se ho ještě jednou zeptala, zda nechce na nočník. Řekl, že ne, ale bylo jasné, že chce. Tak jsem ho popadla a násilím donesla na nočník. V tom zazvonil telefon a než jsem ho vyřídila, tak se syn poprvé v životě vyčůral do nočníku. Tak jsem ho hrozně vychválila, šli jsme nočník slavnostně vylít do záchodu a obsah spláchnout a dostal za odměnu čokoládu a od té doby chodí na nočník čůrat a kakt. V začátku jsme měli pár nehod s kakáním, ale to jsme během týdne vychytali a teď už je přes den bez plenek. Při spaní se ještě počůrává, ale to je do pěti let ještě v pořádku, takže to neřeším. Ani to řešit nejde. Každé děcko k tomu dospěje jindy. Ze své vlastní zkušenosti můžu říct jedno - na dítě by se rozhodně nemělo spěchat a tlačit. Stejně násilím nic nedokážete. A že Vám lidé z okolí tvrdí, že je to ostuda, že má dítě starší dvou let plínky, to berte s nadhledem. Ostatním do toho nic není a ať si všímají svého. Do tří let jsou plínky přes den dle lékařů v normě a nemusí se to nijak řešit. Držím všem dětem a maminkám palce při odnaučování od plenek a nenechte se někým vyprovokovat k něčemu, čeho by jste třeba později litovali.

usounek25
19. dub 2011

Tak Adam má 26 měsíců a taky má pořád plínu. Na nočník ani záchod s prkýnkem nechce ani za nic. Řeči typu - teda tak velkej kluk, už má dva roky a ještě má plínku, no to je ostuda, bla bla bla už nijak neřeším, já sama vím nejlíp jak na tom je, že to zkoušíme, ale prostě to zatím nejde. Ale teď už se trošku oteplilo, takže opět zkusím sundat plínku a dát jen slipy a tepláky Jenže horší je, že on se třeba do těch slipů počůrá a vůbec mu to nevadí, klidně si v tom půl hodiny sedí a neřeší to 😒 . Tak uvidíme, blíží se léto, bude lítat na zahradě a taky ho zkusím nalákat na to zalívání kytiček apod. Ale ještě jsem se chtěla zeptat, jak to je, když jde dítě ve třech letech do školky a má třeba ještě plínky na spaní. Jsou učitelky ochotné dávat je na to spaní anebo prostě raději riskují nehodu s tím, že dítě potom převlečou? Je mě jasný, že když má dítě plínku ještě přes den, tak ho určitě nevezmou, ale zajímalo by mě, jak je to s tím spaním 🙂 . Děkuji.

paolin
19. dub 2011

přes den do těch 3 let. v noci se to teď většinou neřeši do 4-5ti let. jinak u nás ve školce dítě s plínkou nechtěli. přes denní spaní by už mělo dítě ve 3 letech vydržet.

zofinecka
19. dub 2011

já dceru učila bez plen hodně brzo asi od 1 roku a už bych to podruhé neudělala. Trvalo nám to strašně dlouho než to pochopila. Teprve ve 2,5 letech se naučila poznávat přesně čůrání a kakání a na noc jsme taky už bez pleny, ale občas se stane nehoda. Děti by měly být do 3 let bez plen,a le každé dítě individuální. 😉

bufina
19. dub 2011

Malá byla přez den bez plíny od 2 a čtvrt roku a o rok později přestala mít plínu v noci.

muminek
19. dub 2011

Podle mě do 3 let to ještě jde, ale minule jsem se bavila s paní a její syn má v 5letech na noc ještě plenu tak to mě přijde už špatný a určitě by to chtělo nějak řešit. ☹

myscha
19. dub 2011

Syn se komplet (na den i na noc) odplínkoval, když mu byly 3 roky a 4 měsíce. Případné rýpalky 🙂 upozorňuju, že jsme to zkoušeli vcelku dlouho, intenzivně a vyzkoušeli vše, kromě bití, psychického nátlaku v podobě nadávek, ironie, posměchu atd.

Konzultovala jsem to s pediatrem a podle něj je to normální a netřeba řešit do 4 let. Každé dítě dozraje jindy, je i dost dětí, co se čůrat mimo naučí brzo, ale na kakání potřebují plínu ještě po 3 letech.
Takže já neříkám žádné do 3 let by děti měly být bez plínek, protože z vlastní zkušenosti vím, že to rozhodně neplatí na všechny děti.

miona
19. dub 2011

Já bych řekla, že po cca 3,5 letech by to dítě už aspoň přes den mělo bez plínky zvládnout. Noc je to hodně individuální a je to i mnohem těžší to zvládnout.

kristi
19. dub 2011

no, ja bych rekla, ze tak v 3,5-4 letech fakt maximum. Pak uz bych to povazovala za problem

blandik
19. dub 2011

slyšela jsem , že pleny na noc by měly zmizet do těch ukončených pěti let nejpozději. Na den nevím - taky bych tipla, že do těch tří, čtyř let...

afiserova
20. dub 2011

Tak my patříme k těm "opožděnejším". Zkoušela jsem kde co už před víc jak rokem a pak v pravidelných intervalech odebírat plínky, ale většinou jsem se k nim vrátila po týdnu, což je prý doba, za kterou by to dítě mělo pochopit. Teď mě taky vyburcoval zápis do školky, takže od včerejška intenzivně trénujeme a zatím to vypadá docela dobře. Ale musím to zaklepat. Za úspěch považuju, že syn už nevyžaduje "jinou plinku", ale "jinej tenky" (když si ucvrkne), takže už snad mu začíná být jasný, že ta plínka není na celej život. Pro mě osobně je ta hranice plínek ve třech letech přes den a v noci teda nevím, zatím nemám představu, jak to půjde u nás, ale asi tak těch pět.
usounek25: U nás ve školce plínku na spaní nedávají, prý by se dítě cítilo blbě, když ji nikdo jiný nemá, tak aby se mu třeba ostatní neposmívali (což je asi pravda). Takže je lepší, když to umí bez plíny, ale učitelky se ptají, jak na tom dítě je a v krajním případě nabízejí, že dají dítěti do postele tu nepropustnou podložku pro případ nehody....

etinka
20. dub 2011

Každé dítě je jiné, nelze to paušalizovat. Moje dcera neměla přes den pleny od 2,5let, na noc od 3,5roku, syn byl a je pomalejší a přes den se odplenkoval sám chvilku po 3.roce a přes noc až v 5letech, ale ze dne na den a od té doby neměl jedinou nehodu v noci 😉 . A to jsem nijak nehrotila, protože dle pediatra jsou plenky na noc "normální" do 5 let, do té doby se netřeba znepokojovat 🙂. Ptala jsem se. Takže za mě přes den tak 3roky a na noc 5let, klidně, když to to dítko potřebuje a když maminka snese tvrdou kritiku maminek někde v MC..... Je třeba se řídit srdcem podle vlastního dítěte, vždyť jsou každé jiné a ne se řídit podle kamarádek, aby to moje dítě nebyla ostuda, že má ještě plneky 🙂 V Americe běhají děti s plenkama přes den i v 5letech a nikdo to neřeší. 😒

coxa
21. dub 2011

Starší syn byl bez plíny na den od 20ti měsíců, přes noc až na 3,5 roku, dřív to prostě nešlo - no a co no. 😝 😀

micinka22
21. dub 2011

Tak my taky zkoušeli asi od 10m...ale byly to jen náhody...pak začala nočník absolutně odmítat...nic do něho neudělala..věděla kde je schovaný a když jsem jí ho dala..zase ho pěkně rychle uklidila .-)) až jednoho dne..asi 21m si ho sama vytáhla, sedla , vyčurala a od té doby chodila v pohodě na nočník 🙂 ve dvou letech bez plen na den , na noc měla až do 3r3m.... pak si ji začala sundávat, ale celou noc bez čuraní nevydrží, hodně pije..i když na večer omezujeme stejně min. 2 krát v noci jde... teď..3r5m se v noci budí sama a jde si na nočník nebo na záchod, nehody jsou ,ale to mají i starší děti .-)

trpaslikg
24. dub 2011

naše mladší 29 měsíců nečůrá ani do nočníku ani na záchod, neustále se jí ptáme, ale ona si tam prostě nesedne...vidí plenky u starší sestry a bere to jako normální...teď plenku už nedáme a když si venku neřekne a počůrá se tak půjdem holt domu, ale doufám, že na to brzy přijde...a nebude dál koukat na ségru a říkat Klárka má taky plenku...to jsem i tu starší dávala jako na nočník nalila tam vodu a ať kouka jak je šikovná a ona ji zatleskala a ani to s ní nehlo...

kachnifu
26. dub 2011

Ahojte všichni,tak jak tady čtu od všech,tak cca do tří let jsou plenky v normě.A co dělat,pokud mi moje malá chodí do školky od ledna 2010,bylo jí 22měsíců,byla bez plen parádně,ale v létě 2010 jsme se začali s exmanželem rozvádět,a na holku to mělo zřejmě 100% dopad tak nějak od září/říjen 2010,a začala se perfektně počůrávat.Někdy si učůrne,někdy se počůrá celá.Když jsme to řešily s doktorkou,a s ředitelkuo,tak jsme usoudily,že to je psychického původu,a že to chce nějak vydržet,že to přejde.Ale přijde mi to nekonečné.Pořád všude sebou musím tahat náhradní věci,chodíme k psycholožce.Zrovna když už se nám to zlepšilo i ve školce,a doma,venku minimálně,byl vidět rozdíl,pokrok,tak si otec s tchýní vzpoměli,že si malou po několika měsících vezmou na 3dny (normálně nejeví zájem),a už tam mi pak hlásily,že se počůrávala,že museli prát,a u nás doma a venku jedeme opět ve starých kolejích.Stále jen peru,už nevím,jak jí to vysvětlit,jestli hubovat,klidně si přijde,a řekne,já jsem se počůrala,někdy neřekne vůbec nic.Tak mi poradily a jí v tom mokrém nechat,jenže to se mi hned oprudí.Prosím o nějakou radu..děkuji

mkr
27. dub 2011

dcera začala chodit do školky ještě před 3 rokem a neumím si představit, že by měla plenu, do 2 let asi jo, ale pak už mi přijdou velký, na noc prý do 5 let se to bere, pak už je to prý problém

brisalek
28. dub 2011

Souhlasim 100% s kikimara, ale bohuzel nekdy to neni nezralost ditete a je to jen o lenosti maminy pripominat, davat na nocnik, nosit nahradni obleceni, prevlikat (ono to fakt je trochu prace a nechat pampersku je fakt mnohem jednodussi nez kdyz byly latkove a porad se pralo, zehlilo...) a ten spravny cas se propasne🙂🙂.

luca76
28. dub 2011

syn bude mít brzo dva a půl roku, na nočník si sedne jenom když ho tam sama dám, někdy se vyčurá někdy ne, ale sám si neřekne nikdy. Taky naprosto urputně vyžaduje plínku, když ho chci nechat chvíli bez plínky, začne křičet, že chce plínku a je nevrlej, cítí se bez ní asi nejistej....takto se snažíme asi 7 měsíců, ale prostě si neřekne a neřekne ... tak uvidíme 🙂 snad se to do první třídy naučí 🙂

kokoskanasnehu
28. dub 2011

u nas bylo strasne stresu ( z me strany), protoze dcera byla v plenach do 3 let, zijeme v zahranici a tady se na to kouka uplne jinak, rikaji, ze kdyz je dite psychicky zrale, ze se to nauci samo a vubec se na ne netlaci, ale ja porad myslela, ze bude bez plenek driv, doma nosila kalhotky uz par mesicu treba tak od 2.5 roku, ale musela jsem ji na nocnik posazovat, sama si nerikala, na ven plinku vyzadovala a i kdyz uz i v noci byvala porad sucha, bez plinky nechtela byt, ze dne na den ( ve 3 letech a asi tydnu) mi rekla, ze chce curat, pak druhy den, ze chce i kakat a od ted doby uz nemela jedinkrat nehodu. Sama si chodi na nocnik a plenky proste ze dne na den nechtela-ani na noc,ted rika, ze uz je velka, ze uz potrebuje kalhotky a obcas nechapu, jak moc se to vsechno zmenilo behem par mesicu ( 3 roky ji byly koncem unora) Ted uz i do mesta, na vylety atd vsude bez plen a vzdycky si rekne. Mela jsem fakt strach, uz jsem i kontaktovala psychologa a vsichni profesionalove me ujistovali, ze az bude psychicky zrala, ze na to prijde sama - ale citila jsem tlak hlavne od okoli, vsichni se neustale divili, ze je porad v plinkach. No ted ji jsou tri a 2 mesice a prijde mi, ze je bez plen snad cele roky jak uz je ohledne nocnikovani rozumna, ted uz dokonce vyzaduje chodit pouze na "velky" zachod. Takze moje rada by znela- netlacit, nerozcilovat se, prijde to - clovek nezna moc pubertaku v plinach 🙂))