V kolika letech je problém, když děti stále nosí plenky?

lucie777
19. dub 2011

V otázce je popsáno vše, co mě zajímá.. 🙂

pattie
3. kvě 2011

Každé dítě je jiné a rozhodně bych se s tím netrápila a nelámala to přes koleno. Jednou to půjde bez!!! Když jsme byli v Emirátech, tak tam je běžné, že pleny na moc mají děti ještě v 6 letech a nikomu to nepřijde divné.....

aemmi
4. kvě 2011

Nám jedna psycholožka říkala, že do 5 let je to tolerovatelný, ale to se mi zdá trošku moc 😕

sandra81
4. kvě 2011

No syn me svagrove, kteremu bylo v lednu 7 roku ma plenu na noc furt. No a jeho mama to ani nijak neresi...divny ne? No jeste musim dodat ze jsem v Holandsku, ze tady vubec tak to plenkovani moc neresi. Ale me se to zda hrozny, myslim ze by s nim mela k dr ze to neni uz normalni, navic kluk vypada na 10 roku, vazi asi 35 kg, kdoby vubec rekl ze do te velikostli jeste prodavaji pleny co?

selu
4. kvě 2011

ahojki, tak u nas dcera pres den bez plinky ve dvou a ctvrt a na noc ji ma jeste ted a ma 3 a ctvrt a ma ji teda rano durch, ja ji nechci vecer zakazovat pit, dr nam rekla, ze je to vpohode, prej do 4 roku pres tu noc, v sama doma odbornik rikal ze od peti let se to resi jako nejaka porucha 😉

bettyx
4. kvě 2011

che! tak jsem šťastná, že nejsem jediná! můj malej má dva roky a dva měsíce a nočník nenávidí a záchod taky! -ani na jednom nehodlá sedět.. taky jsem zkoušela kde co, ale násilí ne.. nikdy nedostal přes prdelku, nic podobnýho, ale zkoušela jsem posadit a dát čokoládu, nebo za vyčůrání -když už se povede, tak chválíme, tleskáme, ukazujeme a stejně to prostě nebere a prostě nechci v něm vyvolat takový odpor aby vůbec někdy na ten nočník chtěl... -nicméně zvolila jsem způsob, že prcek místo plenky dostane ráno hezky slipky, tepláky a řikám mu až se ti bude chtít čurat tak zavolej máma -v podstatě nic jinýho neřiká -tedy srozumitelně (zná všechna písmena, všechna krásně řekne, ale má svou řeč).. a taky nebo aby naznačil, a takhle jsem ho vyslala na zahrádku s tím že když se počurá, tak ho v tom prostě nechám aby věděl jak je to otravný když se počurá -no, a tahle taktika mi taky zabrala jen jednou.. se vyčural, oklepal, pak hučel mama a tahal si tepláky a já mu řekla že musí chodit na nočníček, i jsem mu ho přinesla! a že teď když se počural, tak to musí vydržet no a podruhý se pán ani neoklepal, ani mama nehučel a vůbec na to všeobecně kašle jestli je počuraný nebo ne -ani to s ním nehne.. pochopitelně kdo může tak rejpe že teda ,,JEŽIŠ! Takovej velkej kluk a ta plena! to ti musí překážet, ..." no, rozhodla jsem se na to kašlat a každýmu odvětím že nemá důvod chodit na nočník když má pohodlí v plence kde je i po počurání v suchu..

kacab
4. kvě 2011

... asi si budete ťukat na čelo, co sem lezu, když je malému jen 1,5 roku.... Byla jsem ale moc pyšná na dcerku, co kakala jen do nočníku od 8mi měsíců a čůrala, kdykoliv jsem jí vysadila - sama si začala říkat teda až na roce a půl... a klučina se na nočník ani nepodívá.... opravdu není to o drezuře ale o těch dětech... my to zkusíme letos v létě na dovolený, ale hrotit to nebudu, přeci jen má ještě čas........ Dost si myslím, že v tom hrají roli papírové pleny.... necítí mokro a tak jim je to fuk.... Jako miminka jsem oba měla na vícevrstevných látkovkách, ale teď už dávno ne a i kdybych je mladýmu chtěla nasadit - tak je hned rve dolů, jak mu více vadí mezi nožkama než papírovky, na které je zvyklý.... mám ale aspoň v plánu rozstříhat staré klasické látkovky a začít vkládat mu je do papírové pleny, aby ho to alespoň nutilo si uvědomit, že je v mokru.... co se ale týče nočního počůrávání - u nás skončilo u dcerky v 2 letech a po 3 měsících s příchodem na svět bratříčka jsme je zase nasadili plenu na pár měsíců, než se to uklidnilo.... přišlo mi ale jako super investice - že jsem tehdy koupila speciální kalhotky na noc - co neprotečou a pojmou dostatek vlhkosti a jsou vevnitř z froté - tudíš dítě aspoň někdy vnímá, že se počůrá.... ( tuším popolini kolem 250kč) to fakt funguje... ale jen u větších dětí, co mají dost rozumu...

ivuu
5. kvě 2011

Syn už je dlouho bez plenky přes den..ale na noc pořád má..v červnu mu budou 4 roky..když byl nemocný a nebyl unavenej se normálně budil a chodil čurat na záchod a le co začal chodit do školky a byl unavenej tvrdě spal tak se prostě nevzbudí..někdy je plínka suchá někdy ne...jinak přes den vubec žádné nehody..
nemá se prý v noci budit..

ještě by mě zajímalo jak se to řeší když dítě v noci čurá. 😀podle mě je kravina se řadit do nakych tabulek..samozřejmě když ma dítě v 1 třídě plínku na noc je asi někde problém..hlavně ten psychickej..ale do tech 5 let to nehrotím...když se pročura bez plínky vzbudí se a je mu to nepřijemný..převlíkame sprchujeme..

dceři chci ukázat nočník až se oteplí..radši bych teda aby začla chodit rovnou na záchod..protože to období kdy se pak zase učí z nočníku na zachod je taky naprd 😒

verbalinka
7. kvě 2011

@kachnifu to je dost velký problém. Ale v žádném případě ji za to netrestej! Vy jste "viníci" a malé dítě takový stres prostě nezvládne a většinou se začně počůrávat. Dej jí čas a ono to přejde. Nebo zkus homeopata. My jsmě teď řešili syna a jeho najednou "nezvladatelnou" povahu a během měsíce je už zase kliďas, teda kromě klasického batolecího vzdoru 😀 Nevím, odkud jsi, ale určitě máte někde najakého homeopata/homeopatku.

Jinak u kluků doporučuju zkusit je dávat ve stoje, jako chlapy. Syn si na nočník nebo záchod nesedne ani omylem, ale ve stoje čůrá krásně a už několik měsíců úplně sám (zvedne prkýnko, vyčůrá, utře, spláchne... baví ho to 🙂 )

maruskapo
1. čer 2011

já má 4a půl letou dceru a dávám jí ještě plínky teda už dva týdny bavlněné nanoc a kolem půlnoci vždy přebalujem sama přijde a ráno je zas mokrá tak jsem zvědavá kdy stím přestane

llllucka
3. čer 2011

Přes den je to problém,pokud chceš dávat dítě do školky (jinak záleží na tobě),přes noc je to problém po pátém roce dítěte (podle doktorů).

dont_speak
3. čer 2011

Těžko říct.. protože u každého dítěte je to individuální. Můžeš "odpleňkování" zkusit v té době, kdy dcerce začnou vadit plínky a začne si je sama sundavat. To dělal náš první syn někdy kolem 20měsíců, takže od dvou let měl plínu jen jako jistotu na noc. S mladším jsem to učení zatím odložila, ale nejpozději do dvou a půl si myslím, že to snad zvládne.
Do třech let dejme tomu ještě pochopím noční plínky.... ale pak už asi ne 🤐

babulinkab
4. čer 2011

přes den je podle mě ta hranice 3 roky, na noc později

jajdaelda
4. čer 2011

Souhlasím s názory, že to je velmi individuální...kámoščin klučík v roce chodil sám na nočník, náš Kubča do 18m musel mít pleny, pak jsem přes léto začala zkoušet venku na trávě - efekt byl takový, že čůral co 15 vteřin 😀,takže to mi taky moc nepomohlo no a pak asi ve 22m jsem ho nechala doma běhat bez plen, počůrával se asi tak 3-4 dny, no a pak se mu to zřejmě přestalo líbit a začal sám běhat na nočník...ano, někdy nedoběhl a počůral se,ale i tak jsem ho chválila,že je šikovnej,že sám šel na nočník...a asi od 2r a 3m chodí i sám na záchod a to na malou i velkou, prý jako máma a táta 😀 Na noc ještě plenu má...většinou už je suchá,a to má na noc ještě 250ml mlíka. Rozhodně bych fyzicky netrestala,myslím,že to dítko naopak vystresuje...

kristakika
25. čer 2013

Jako pokud se ta matka vážně snaží a budí dětí na nočník tak to beru ale pokud má doma rozmazlenýho fagana,což má moje tchýně tak bych flágla oba dva ! Aby v 6 letech nosil plýnky a ona na to kašlala.A raději mu koupí a dá plýnky než aby ho v noci budila a odnaučovalaho..

popellka
25. čer 2013

Jsem ráda, že se tady najdou "normální" maminky, kterým děti chodí na nočník později a ví jaké to je, nic nehrotí a řeči typu - to je pohodlností matky, neberou vážně! Díky vám!!!! 🙂

baris
25. čer 2013

podle psycholožky a děteské doktorky si to dítě musí uvědomit samo, že chce čůrat a začíná se to řešit až od 5-ti let. Bohužel u nás jsme cepováni našimi rodiči 😝 Protože když jsme my (jako děti) v cca 9 měsících měli ještě plínku, tak jsme byli považováni za debilní děti a naši rodiče - hlavně maminky, za totálně neschopné 😝

Moje starší dcera si od roku způsobovala sama těžkou zácpu, takže k nočníku (záchodu, travičce, kytičce ...) měla odpor a hysterické záchvaty jenom při představě, že by jsi tam měla sednout. Do 3 let se nevyčůrala a nevykadila jinde, než do plínky. Pak najednou jako když utne - chtěla koupit nový nočník a šlo to. Přes den jen kalhotky, do 14-ti dnů i přes noc. Kadění se nám ustálilo až za půl roku - nevěděla co s tím - plínku už nechtěla a do nočníku (záchodu) se bála. A protože je hodně vysoká (takže jí tipují více), tak blbých poznámek, narážek od okolí (a části rodiny) jsem si užila dost, že jsem neschopná a neumím jí naučit na nočník 🙄

Mladší byla zdravotně OK, ale do 2 let si nesedla ani omylem na nočník (záchod .....). Pak jako když utne a oblékla si kalhotky. přes noc jí ale měla ještě do 2,5 let. 🙂

Já bych to neřešila, každé dítě má své tempo a nikdo jim do hlavičky nevidí, co si s čím spojuje

anicka365okon
9. únor 2015

mě je 15 a stále nosíím pleny prostě mě to baví a ten pocit je výborný skuste to taky!!!!!!!!!!!!!! 🙂

sestakova88
12. lis 2019

Mému synovi je nyní 5 měsíců a mohu říct ze od narození když se pocura je jedno jestli je to pampers nebo latkovka tak nevydrží v pocuranem ani sekundu. Řev na cele kolo a je jedno kde jsme, musím ihned přebalit. Jakmile prebalim je klid. Zkoušela jsem i na pampers sahat, sama jsem nic necítila ze by to bylo mokré ale on proste Jo. Takže jsme po tomto začali vysazovat nad umyvadlo, a přes den když jsme doma a stihame kontrolovat signály.. mi začne pobroukavat před curanim tak ho vezmu nad umyvadlo a vycura se tam, takže je cely den bez pleny. Ale ne vždy se daří, člověk jede autem, na nákup atd takže samozřejmě Má plenu. Ale většinou se daří a přes noc také často vydrží suchý. Problém máme spis se stolici když nestihne do umyvadla tak se s klidem vykaka do pleny a v hovnech mu to narozdíl od moči vůbec byt nevadí... ale považuji to za úžasné ze 5 měsíční mimco si samo řekne ze chce curat...

frantam
24. únor 2020

musím napsat zkušenost za sebe: do 3 let jsem měl plínky přes den, do 5 let na noc

kometkak
24. únor 2020

Za mě cca 2 roky přes den a do 3 let na noc. Ale dýl bych určitě nenechávala. Je to jen lenost rodičů. V případě nehody bych prostě prala a do postele dala nepromok podložku.. S sebou nosila náhradní oblečení atd.. Zvykat na nočník každý den na chviličku od té doby, co dítě samo sedí.

anna256
23. čer 2020

Mě je 15 a plenky nosím na spaní a je to lepší než se ráno vzbudit v mokré posteli. Počůrávám se od svých 12 let. Nejdříve to začalo do postele tak jsem to zakrývala pak na to přišli rodiče a od té doby nosím plenky a vůbec se za to nestydím. Vždy když se vzbudim a je suchá postel a já jsem mokrá jen v té plénce tak je to super 😍. Aspoň rodiče nemusí pořád prát.

te_reza
23. čer 2020

@anna256 trapný 🤦‍♀️