V kolika nejpozději dáváte dítě z postýlky do postele?

korcula
20. pro 2010

Ahojky, prosím o radu, dokdy nejdéle Vám vydrželo dítko v malé postýlce? Máme dvoletého synka, ale docela bych ráda kdyby tam ještě chvíli vydržel.

denousek
20. pro 2010

ahojky ...já jsem dala sama syna po 2.roce do postele.. .-)) byl hrozně rád 🙂 ale myslím že do třech let tam dítko v klidu vydrží v postýlce...když teda máš aspon vyndavací příčky aby mohl ven... 😉

kalo
20. pro 2010

Naší je 3 půl a ještě je v postýlce..je tam moc ráda. A jelikož je drobná a postýlka jí velikostně ještě pořád ještě je, tak tuším, že do skoro do 4 let v ní bude....Zalízá si tam sama vyndavacími příčkami...

vojtisek2007
20. pro 2010

jsme na tom jako kalo - taky jsou obě děti ještě v postýlkách a to Vojta bude mít už v únoru 4,ale vejde se tam a je tam spokojenej ve svým "hnízdě" - jak tomu říká 🙂

misicka85
20. pro 2010

My dali Adélku do velké postele v 1,5roce,protože jsem potřebovala postýlku pro Petíka a nechtěla jsem kupovat druhou. Ale kamarádka má dcerku 3,5r. stále v postýlce a malá je tam spokojená,takže asi záleží jak kterému dítku a mamince to vyhovuje 😉

lucenek
20. pro 2010

dcera šla ve 24měsících a dle mě teda dost pozdě.....
teď daleko líp spí potažmo i my a je soběstačná vstane vytáhne si nočník vyčůrá se, z postele neutíká nespadne.....u druhého bych dala tak v roce a půl nebo v době kdy by mi bezpečně chodilo...ale každé dítko je jiné a něco jiného mu vyhovuje 😉

ia.
20. pro 2010

Vojtovi jsme koupili dětskou postel ve 21 měsících a lituju, že jsem to neudělala dřív. Za prvé je dost velký, takže tam měl malý prostor, často se tím budil. Navíc si myslím že se budil i tím, že ví, že je v postýlce "uvězněný", že nemůže kdykoliv ven, třeba jít za náma a tak. V nové posteli je spokojený, nikdy nám nespadl a spí moc hezky. Ráno cupitá k nám do ložnice vyspaný a spokojený 🙂

benjik
20. pro 2010

U nás přesun ve 13.měsících a vše ok. sama už nechtěla být v té mimi.

majatob
20. pro 2010

nas prvni se do vetsi postele stehoval asi v 15 (???) mesicich, ale spal teda predtim s nama v posteli 🙂 druhou jsem chtela presunout v roce abych mohla malou postylku pouzit pro treti, ale kdyz vidim jak je v ni spokojena (spi tam od miminka v pohode a rada), tak ju jeste nechame a poridili jsme zatim dalsi miminkovskou, presun mam v planu az pujde za tema dvema do pokojicku aj nejmensi 🙂 a to pak asi jen prohodime deti, mimi pujde do te, ve ktere je ted druha a ona pujde do mimi, ze ktere se da oddelat cela jedna strana a az si zvykne, tak to vyjde tak akorat k pristim vanocum novou vetsi postel 😀

kikimaruska
20. pro 2010

Synovi je 2,7 roku a stále spí v malé postýlce. Sice jsem chtěla už v létě koupit větší, ale nebyla kam dát, díky nedostatku místa a pak to zase brzdily finance, takže větší postýlku (ale jen tu 160 cm, delší se nevejde) dostane někdy v únoru... Hlavní důvod, proč ho už ale do větší postýlky chci dát je ten, aby si na ni zvykl a nebyl pak problém se spaním ve školce, kde se spí na lehátkách a ne v dětských postýlkách. 😉 ...Přecijen to ze začátku bude boj, aby šel spinkat a unsul a nelezl stále ven, hrát si a dělat všechno možné, než spinkat. 😉

mamkamarketa
20. pro 2010

syn ve svych 24m je stale ve sve postylce. ja v tom nevidim jakykoliv problem. mame 160tku, ma tam spoustu mista a je tam spokojeny a krasne spi. a ja zase vim,ze nevylejza a haja 😉
neslouhlasim s nazorama, ze ve 2 letech je pozde. NENI pokud ma dite misto a vyhovuje to jemu i rodicum proc to menit???

spetra
23. pro 2010

můj syn má 2 roky a 2 měsíce a stále spí v postýlce, dokonce jsme koupili druhou postýlku pro druhého syna.... vyhovuje mi že z postýlky neuteče.... nedovedu si představit, jak bychom ho donutili aby zůstal v posteli.... velkou postel koupíme asi v době, kdy bude přes noc bez plíny.... jako odměnu pro velkého kluka... 😉 do teď spal i ve spacím pytli, teprve týden spí pod peřinou... 😉 byl na něj zvyklí a bez něj špatně spal a mě to vyhovovalo apoň nebyl odkopaný.... najednou si sám řekl, že chce spát bez pytle, tak dostal peřinu... 😉
myslím že není kam spěchat....

petronelie
23. pro 2010

Ahoj holky, diskuze pro mě. Davídkovi je 22 měsíců a plánuju přesun do velké postele.Jsem zvědavá, zda nebude utíkat a když,tak neva 🙂 Osobně mi přijde v té malé postýlce už takový echt namačkaný, a to není žádný obr 😀Hezké Vánoce 🙂

myisiska1
23. pro 2010

My jsme syna tedy ve dvou letech přemístili do postele, ale jen z toho důvodu, že čekáme další přírůstek a nechtělo se mi kupovat novou postýlku, když máme super válendu. Můj názor je, že pokud je dítě v postýlce spokojené a bez problému se do ní vleze, tak třeba do puberty 😀

k.ate
23. pro 2010

Já bych chtěla prcka přesunout tak v roce a půl a malou postýlku pak mít pro druhýho prcka. Mně přijde, že v té malé postýlce má už málo prostoru a budí ho, že se tam nemůže pořádně vrtět... 🙂 Takže uvidíme, ale mám to tak naplánovaný, aby si na větší postel (dostane zatím taky tu 160) zvyknul, než bude druhej mrňous na světě 🙂

breberka
23. pro 2010

my našeho klučinu pesunuli ve 2 letech do veliké postele, a to hlavně kvůli tomu, že z postýlky vylézal a já se bála, aby nespadl a něco si neudělal, ale jinak by tam klidně ještě mohl být. Výhodu vidim v tom, že teď, když mu čteme pohádky, natáhnem se k němu, on vidí na obrázky a pak pěkně usne 😉

jjaanca
23. pro 2010

Dceři je 2 a 3/4 a už budečm kupovat velkou. Nemám vyndavací příčky a on a sama nevyleze. Ráda bych aby si v noci sama došla na nočník a já kvůli tomu nemusela vstávat. Jinak je to drobek a v postálce by klidně mohla být dál.

shaula
23. pro 2010

Klukům je 2,5 roku, zatím mají postýlky a určitě ještě do léta je mít budou, pak uvidíme. Mají vyndavací příčky, takže si můžou dovnitř a ven, jak se jim zachce.