V kolika vám začaly chodit děti?

jana31990
6. lis 2021

Ahoj mamky jen bych měla takový dotaz v kolika vám začali chodit ty vaší prďolkové? Dcera mi už krásně chodila ve 13m a synovi teď v listopadu bude 14m a ne a ne chodit jako kolem nábytku mu to jde ale v prostoru max 1 krok a raději zase leze po 4 čtyřech. Jako vím že se říká že kluci jsou údajně líný ale jak to bylo u vás? Najednu stranu bych si přála aby alespoň do vánoc už cupital ale co si budeme říkat pak už se člověk nezastaví 😀

zuzkasim
6. lis 2021

První začal v 15, další ve 14 a poslední ve 13m, nic jim neuteklo🙂 Známé začalo dítě chodit v 9 měsících a říkala, že to byl děs, protože to dítě ještě nemá vůbec rozum, zkušenosti, sotva začíná chápat aspoň slovo "ne" a bylo jako naprosto neřízená střela. Takže ta razila heslo, čím později, tím lépe🙂

jako_mala_holka
6. lis 2021

První krok udělala ve 13m, chodit začala cca o měsíc později

penny87
6. lis 2021

Kluk a ve 14 mesicich. Sousedka ma kluky dva a oba v 17 mesicich. Do 18 mesicu je to pry v norme, takze casu jeste dost 👍

neomenia
6. lis 2021

V roce oba. Ale buď v klidu, normální je až do 18 měsíců.

klokanka31
6. lis 2021

@jana31990 Naše malá začala chodit a rovnou i běhat ve 13 měsících.

jana31990
autor
6. lis 2021

@zuzkasim tak jak jsem psala já jsem za to taky ráda protože dceři je 3,5 r a synovi bude těch 14m. Takže pak to bude teprv zábava. Mě spíš jde o to jen jako třeba srovnání zda opravdu ty kluci bývají linejší nebo ne. A hlavně samozřejmě kamarádky pořád na mě on ti ještě nechodí to ten můj už dávno běhal atd... j

jana31990
autor
6. lis 2021

@jako_mala_holka mě ten alespoň jeden krok v prostoru udělal někdy v roce ale jinak pořád leze po 4 a nebo jen kolem nábytku

jana31990
autor
6. lis 2021

@neomenia díky moc to jsi mě uklidnila protože i doktorka straší že pokud neudělá 2-3 kroky v prostoru tak ho nebude očkovat

sigyn
6. lis 2021

Asi 3 týdny po 1. narozeninách. Nejdřív furt nic a nic, a pak jeden den 3 kroky a za týden už chodila jak nic, dokonce bez pádů a nějaký potíži. Jen jsme zírali. 😀

dundee88
6. lis 2021

@jana31990 neni to vzdy o pohlavi, prvni syn zacal chodit v 11 mesicich a druhy az kolem 16 mesice. Pritom mladsi je mnohem vic energicky, tak me to prekvapilo, cekala bych, ze bude taky uz v roce behat a ono ne.

asongforfay
6. lis 2021

Ahoj, tak já bych to vůbec neřešila. Nejstarší syn chodil v 10m (je to drak), prostřední dcera v 16m (klidnější povaha) a nejmladší dcera bude mít 9m a pomalu obchází nábytek (ta je také "živáček"), je to vážně individuální 🙂

zlobr
6. lis 2021

Oba synové jak přes kopírák ve 14 měsících. Nábytek obcházeli od 10mes.

lenula02
6. lis 2021

14,5 měsíce

jana31990
autor
6. lis 2021

@dundee88 no právě že když to srovnám s dcerou a synem tak dcerka Kája byla v jeho věku podstatně klidnější než je on proto jsme si taky mysleli že touhle dobou bude už chodit, jelikož on je opravdu jako pytel blech

petaska
6. lis 2021

Přikláním se k tomu, že je to pokaždé jinak. Starší syn se postavil na nohy v devíti měsících a v deseti už běhal. Neřízená střela bez pudu sebezáchovy. Mladší je pravý opak. Chodit začal velmi opatrně a zvolna cca v 15/16 měsících, bylo mu úplně jedno, že mamka už je celá nervní, že starší brácha už tou dobou dávno jezdil na odrážedle a běhal po hřišti. Za měsíc mu budou tři roky a pořád jsem ho vlastně neviděla lítat jako jeho staršího brášku. Chodí pomalu, na odrážedle jezdí pomalu, ji pomalu 😁 Ale řekla bych, že o to víc přemýšlí a zkoumá okolí 😊

daasqua
6. lis 2021

Dcera v 10,5m (dvakrát spadla a od té doby chodila bez chyb). Syn má zatím vývoj o 3 týdny zpožděný (ale narodil se o 3 týdny dřív), tak jsem zvědavá. Každý ale jednou chodit začne, takže bych se nestresovala, zda v roce a minutě či roce a dvou minutách 🙂

baraskaska
6. lis 2021

Prvni holka 13 a pul druha 14 a pul 🙂
Pritom ta druha zacala v pul roce lozit v 7.mesicich se stavet a pak prisel zahadny zasek.

jana31990
autor
6. lis 2021

@daasqua mě právě i přijde jestli se tak trošku nebojí jelikož při svých prvních pokusech v prostoru nechtěně do něj vrazila ta starší a od ty doby mi právě přijde jako by se bál

baraskaska
6. lis 2021

@jana31990 dcera zname zacala chodit v 18.mesicich. Ted ji je 8 a je to uplne normalni bystra holcina. Vydrz vydrz ono to je pak najednou klidne ze dne na den. Dcera taky furt nic, byli jsme na dovolene tam taky nic moc a kdyz jsme odjizdeli najednou fik a slo to raz dva. 🙂 do 18.mesicu se to stejne neresi, muze byt proste jen opatrnejsi a ceka az na chvili kdy posili svaly naplno.

fatal_error
6. lis 2021

@jana31990 prvni syn ve 13 mesicich, druhy syn v 10 mesicich.
u starsiho to pro me bylo pohodlnejsi, co si budem povidat. 🙂

jana31990
autor
6. lis 2021

@fatal_error to naprosto chápu

aspie83
6. lis 2021

@jana31990 já mám dva kluky, 20 měsíců od sebe, a linejsi není ani jeden 😁 starší začal s prvními samostatnymi krůčky v 9 měsících a v 10 normálně běhal, mladší je klidnější, ten začal v 11 měsících ze dne na den chodit bez padu přes celý byt 😁

hasara33
6. lis 2021

@jana31990 dcera začala chodit až v 18. měsících takže klid 😁

lucinka_16
6. lis 2021

@jana31990 Starší syn přesně v roce. Mladší vypadá, že bude rychlejší - má 10,5 měsíce a dneska udělal první krok, sice do strany, ale to se taky počítá 😊 Tak myslím, že už to bude brzy.

eviicka
6. lis 2021

Starší syn 14 měsíců, mladší 11. Bylo to spíš o chuti a odvaze. Starší jen obcházel nábytek a byl opatrný. Mladší se postavil přesně v 11 měsících vedle stolku a už koukal jak přejde ke gauči. Do týdne si chodil sám po bytě, do měsíce běhal, bylo vidět, že se na to vyloženě těší. Staršímu se lezení opouštět nechtělo.

misicka1988
7. lis 2021

@jana31990 1 dcera ve 13 měsících, syn ve 14 měsících, 2 dcera den před 1. narozeninami.

viki999
7. lis 2021

Syn začal přesně v roce, rozhodne předběhl i některé holcicky v okoli, nebrala bych to jako dogma, jako je to ostatně ve všem..

j.a.n.i
7. lis 2021

Já bych řekla, ze to moc řešíš. Norma je do 18 měsíců, takže ještě pár měsíců neni co hrotit.

malinkaelinka
7. lis 2021

19 měsíců

izz76
7. lis 2021

Je to různý první dcera mi chodila už v 9,5mesich, to byla teprve zabava😃 Druhá se rozchodila mezi 13-14mesicem. Znám i děti co začaly chodit až v 16-17m.