V noci 5měsíční miminko stále pláče

elis1234
28. led 2017

Hezke odpoledne, moc prosím o radu. Už jsem docela vyřízena. Moje pětiměsíční miminko je v noci co trictvrte hodinu vzhůru :(
Přes den je v pohodě, párkrát si třeba na dvacet minut pospi. Déle spí přes den jen v kočárku. Jakmile přijde večer a spaní, tak začne řvát a to se poradne vztekat. Musím ho unosit v ruce, aby vůbec přestal. Potom usne a za necelou hodinu o pět vzhůru a tak se to opakuje celou noc. Ráno vstáváme a on úsměv 🙂 Doktorka mi radila,abych začala s příkrmy na noc (kaše), ale absolutne to nepomůže. Hladem to není. Jsem už z tech noci vyřízena,protoze už to trvá dva měsíce,co to takto děla. Rekord je 11x za noc vzhůru. Standart 8x :( Prosím o nějakou radu, co vyzkoušet, čim by to mohlo byt...

luska__
28. led 2017

Ja miminko zatím nemám , ale nechcete zkusit dat jinak postýlku ? Připadne mu ji změnit , nebo co treba bily šum??

kackakastanka
28. led 2017

V čem spinka? Není mu třeba zima? Co ho nechat i v noci v kočárku?

elis1234
autor
28. led 2017

Postýlku jsem dávala i jinak. Beru si ho i k sobe do postele a stejne. Dokonce jsem byla i u našich a večery a spaní stále stejne. Proto si to už nedovedu vysvětlit, čim by to mohlo byt a jak na to. S tim kočárkem už jsem přemýšlela, že to zkusím i v noci. Ale bojim se,ze si na to zvykne a už nebude spat jinak 🙂 Nicméně vyspat už se taky potřebuji. 🙂

kituska20
28. led 2017

Spí s vámi v posteli?

elis1234
autor
28. led 2017

Je mi ho vždycky strasne lito,protoze je unaveny a jde vidět,jak by spal. Hystericky rve,tak s nim chodim v náručí a za nějakou chvíli usne. Pak ho položím do postýlky (nebo i ke mně do postele) a za chvíli zase. Nejprve jsem myslela, že se třeba něčeho lekl. Ale už fakt nevím. Zkoušela už jsem i hudbu, zpívání, bily šum - to na něj neplatí. Tedy v noci. Přes den není problém.

kituska20
28. led 2017

Kojíte?
Mě vstávala každý den 12x do roka a půl

luska__
28. led 2017

@kituska20 tak to me děsite.. 😳

kituska20
28. led 2017

@luska__ no moje dcera měla intoleranci laktózy(zjištěna až po odstavu v těch 18ti měsících) a jak já jsem laktózu normálně jedna a ona ji měla z kojení a kojením se uklidňovala při bolení tak to byl zamotaný kruh.
Tak bych třeba zkusila vysadit laktózu a mléčné výrobky, pokud teda maminka kojí anebo UM bez laktózy.

oplatecka
28. led 2017

Mně se syn tahle budil až do 20 měsíců. Zkoušeli jsme úplně všechno, pomohl tomu až čas...

kackakastanka
28. led 2017

@elis1234 něco ho asi proste vzbudí, bolest? Velký prostor? Zima?

soyevita
28. led 2017

@luska__
@kituska20
@elis1234
Prostě to tak u některých dětí je,u nás je to takto od začátku.
Vstávat se mi nechtělo,tak spí malá s námi.Některé noci jsou lepší,některé horší.
Kaše někdy způsobí,že se dítě budí ještě častěji.
Nezbývá než vydržet,není to na vždy.Některé děti jsou holt nespavci

elis1234
autor
28. led 2017

Ano, plne kojím. Tak to me nenapadlo,ze by to mohla byt intolerance laktózy.

soyevita
28. led 2017

@kituska20 no a neplakalo by dítě při intoleranci i ve dne?

elis1234
autor
28. led 2017

Do těch třech měsíců to bylo docela v pohodě. Někdy jen dvakrát, nejvíce 4x za noc vzhůru. Od třetího m. to začalo. Myslela jsem take,ze má nejake bolesti, ale takova pravidelnost vztekani presne když se jde spát...take jsem myslela, že má ode mne málo mléka, zkoušela jsem mu dát už i uměle. Ale vůbec zadna změna.

kituska20
28. led 2017

@soyevita mě plakala ve dne v noci...ale ve dne se víc zabavila tak tolik ne...
Pokud nema problemy se zazivanim(coz moje dcera mela) tak bych hledala problem jinde. Jen jsem uvedla priklad.)

kituska20
28. led 2017

@elis1234 viděla bych to na zoubky 🙂

elis1234
autor
28. led 2017

@kituska20 třeba mu něco vyleze 🙂 sahala jsem na dasnicky,zatím zdurele nejsou, ale uvidíme.

panickatlamicka
28. led 2017

Ja myslim, ze bude brzy zubatej. 🙂 taky treba. ,,jen" plakat potrebuje-to souvisi s dozravanim mozku ci skokem v pm vyvoji. Kasi urcite ne na noc. ta se kdyz uz ma davat ranonebo dopol.

podzimniden
28. led 2017

i já bych to viděla na zoubky.. my jsme téměř nespaly, když se klubaly.. nebo jsme v noci vstaly na dvě - tři hodiny.. nebo se malá budila co dvacet minut.. díky zubům jsme od 5. měsíce měly rozházené celé spaní po dobu 1 roku :-/