V noci mi pořád visí na prsu a já se nevyspím

novynka
29. říj 2017

Mému synovi je už 19 měsíců a pořád kojíme. Samotný kojení mi nevadí, přes den kojíme tak 3-4x. Ale v noci bývá třeba i každou hodinu vzhůru a pořád fňuká po prsu. Dudlíka od narození nechtěl. Myslím si, že chce v noci jen dudlat než pít. Mám ho v posteli, protože jak bych ho přenesla do postýlky, tak by se hned vzbudil a chtěl by prso. A taky u prsa uspáváme... Nemáte někdo zkušenost s pomalým "odnaučováním"? Čím třeba to prso nahradit?

kachnicky
29. říj 2017

Nic není, jen dudlík, což mi příjde hloupé teď ho učit na něj..Já bych byla prostě "tvrdá matka" a dala ho do své postele a nepolevila bych... Ono jde jen o první 2 noci, pak už většinou chápou... Já hodně vysvětlovala, proč to tak je a přišlo mi že to i chápe 🙂

misuled
29. říj 2017

Pokud uz nemaze silu, zkuste syna nechat spat s tatinkem, at ma dite porad jistotu, ze je s milujicim clovekem, ale pochopi, ze ho nenakoji.

novynka
autor
29. říj 2017

@misuled už jsem taky zkoušela ustlat si v obýváku, že by mě třeba necítil, ale když se pak vzbudil a byl tam jen manžel, tak nepříčetně řval... ani uspat ho nemůže, chce prostě to prso ;(

misuled
29. říj 2017

@novynka u nas tohle pomohlo. Plac trval fakt chvilku. Nez se uplne probudila a zjistila, ze neni z ceho pit (brecet zacala ze spani a hledat hned prso). Ale asi byl uz pro ni spravnej cas, bylo to asi 4 m pred 2.narozeninama. Pak se budila na kojeni treba az v pet rano misto kojeni celou noc. Jeste muzete zkusit sedalia (tak nejak) sirup. Jinak mame ve 2,5 letech tak vyrovnany a spolecensky deti, ze by asi nikdo neveril, ze dva roky zivota travili prisati, takze verte, ze se to zlomi. Drzim pesti

alena2109
29. říj 2017

Z vlastní zkušenosti doporučuji odejít ( schovat se) ještě před koupáním. Náš malý usínal a pořád usíná u prsa, je mu 13 měsíců. Ale potřebovala jsem se už odreagovat a jít večer alespoň do kina, nebo tak. Nejdříve jsme na nanečisto zkusili, že já se schovala, manžel šel vykoupat, převlékl do pyžamka a dal spát a světe div se usnul bez jediné slzičky 🙂 ale jakmile mě vidí, jdu koupat, tak pak už s manželem neusne, okamžitě nastane řev řvoucí 🙂

iulia
29. říj 2017

@novynka
Já jsem u syna (3,5roky) taky šílela, v noci každou chvíli u prsu, v 1,5 roce přes den mu stačilo jednou max dvakrát a v noci byl jako malý upírek🙂 A úderem 2roků a 3 měsíců najednou už mě ani prso v noci nepotřeboval.