V roce a půl se začal vztekat, přejde to?

lussy0904
15. bře 2013

Ahoj holky, mám syna, za měsíc mu budou dva.Byl supr, každý říkal, jak je klidný, všichni záviděli, ale tak od roku a půl to začalo..začal se vztekat, házet sebou o zem, teď do nás kope, když si příjde někdo hrát nepůjčí mu hračky, je lakomý, ještě před půl rokem svoje hračky ještě bez problému dětem půjčoval a sám nabízel.Dneska u mně byla kamarádka s malou, už jsem se skoro rozbrečela.Bouchal do ní, pak ji shodil na zem a táhnul po zemi, co bylo nejhorší, tak jí chytil za tváře a nehtama ji poškrábal..kope do nás tahá za vlasy, štípe, pořád se vzteká, nemá trpělivost, když si hraje a něco mu nejde hned s tím mrskne, jindy u toho vydržel.. ☹ Když jsme u kamarádek na návštěvě, tak je to vpohodě, to si většinou s děckama hraje, a nebo se stydí a chce být u mě na klíně, ale jakmile je doma ve svém a je tady někdo je konec a taky to většinou začíná večer, tak dvě hodinky před spaním, je to k nevydržení. Už jsem zoufalá, máte někdo taky takové zkušenosti?Přešlo to?Díky všem za rady..

dada074
15. bře 2013

@lussy0904 klid,jen zkouší co může,kam až může zajít a co si k tobě může dovolit,u nás je to to samé(ne že by kopal a mlátil,to zkusil asi jen dvakrát a prostě nepochodil)a také znám to večerní řádění u nás to začíná kolem 18,30 každý den,ale zlepšuje se to,buď v klidu mají tahle svá období všechny,hold to u některého probíhá hůř,já vidím třeba děti u sousedů (jsou stejně staří jako náš 2,5 let a je to nebe a dudy,ty jejich sedí poslušně jak oukropečci a ten náš řádí),přejde ho to jen musíš vydržet.Také jsem kolikrát manželovi říkala,že si myslím,že mě chce mladej dostat do Bohnic a hele jsem tu pořád (jen tak pro sebe si vždy řeknu mě nedostaneš 😀 ),píšu to v nadsázce,ale přejde to.

lussy0904
autor
15. bře 2013

Achjo, díky Bohu, že nejsme sami, už mi z toho hrabe.Nejhorší je, jak mi je trapně, když dneska tu malou poškrábal..no hrůza...a takové klidné dítě to bylo.. 😖

naomi6
15. bře 2013

@lussy0904 Ahoj, my máme doma to samé. Je fakt, že teda naškrabe, ani nekouše, ale je hrozně vzteklá. Nesmím ji umýt vlasy, to řve jak blázen, nesmím ji stříhat, každé ráno vztekání u oblékání. Nechce jít ven, pak nechce jít domů...... Pořád něco.... Taky jsem už byla zoufalá a ptala se pediatra, zda máme jít k psychologovi, měla jsem pocit, že ja autista. Ale dr mě vyvedla z omylu. Je to prý období vzdoru a některé děti ho prostě prožívají bouřlivěji, jiné klidněji. Tak doufám, že to přejde. Na děti je naštěstí hodná a hraji se s nimi pěkně, půjčuje hračky, jen na mě je někdy pěkně zlá. Držím nám všem palce, ať to přežijeme ve zdraví

dada074
15. bře 2013

@naomi6 a víš čím to bude?To že jsou nejhorší na nás,protože opravdu zkouší co jsme schopny vydržet,a s tím oblékáním a chozením na procházky zrovna tak 😀 Docela mě to pobavilo,když jsem to četla celý náš malý SATÁNEK.
@lussy0904 opravdu buď v klidu,mě minulý týden v obchodě ztropil takovou scénu (odmítla jsem koupit knihu),že jsem ho nakonec musela chytnout za ruku a vytáhnout ven (také mi bylo trapně a jáááááák),prý to dělají opravdu všechny,neboj ono je to přejde.

evulinkab
15. bře 2013

@lussy0904 Jak psaly holky-zkouší, co si muže dovolit a kam až zajit..a pokud ty mu nedáš hranice-které nesmí překročit-bude zkoušet dál.Musíš být v tomhle hodně rázná, hodne duležitá je i duslednost-proste když neco reknes, tak on musi vedet, že to plati.A pokud bude škrábat a kousat deti, klidne bych ho lepla pres zadek či ruku..tohle se proste nedelá ubližovat jiným detem a on to musi tak nejak chápat už i v tomhle veku...Jinak ale když má díte zrovna záchvat vzteku-kdy nevidí neslyší, tak je stejne nejlepsí ho odvest treba do pokoje a durazne mu řict, že má prijit, až se vyvzteká.A až po tom záchvatu mu řict, co se ti proste nelíbilo.

lussy0904
autor
15. bře 2013

Když té malé dneska ublížil, tak jsem ho zavřela do pokoje, a on začal házet hračky do dveří-skleněných..aj tak si umí otevřít.. 😀 Na návštěvě, ani venku to dětem nedělá, ale jak je ve svým baráku, tak je to konec..to víte, že ho bacnu přes prdel, nebo po rukách, taky jsem si říkala, jestli bych se na to neměla vykašlat, že to má třeba z toho, že ho občas plesknu já, ale tím to asi nebude, moje sestřenice svoji malou vůbec nebila, ani po rukách ji nedala, když něco provedla, a bylo to to samý, kopala do dětí, vztekala se atd.. 😒 A taky se nechce oblíkat, ani přebalovat, škube sebou, řve, když jdeme ven půl hodiny ho oblíkám, milionkrát mi zdrhne, a když chci jít po dvou hodinách co venku mrzneme domů, tak mně udělá na ulici takou scénu...no katastrofa, nejhorší je to po koupání, se nechce oblíkat a běhá tady nahatý klidně půl hodiny, dokud se s prominutím nenaseru, nečapnu ho a na sílu ho neobleču...mazec..už ať je konec s tímhle obdobím, nebo mě brzo trefí..

monad
15. bře 2013

ono se to řekne viď, buď v klidu, já bych to nevydržela takový teror, jsem hroznej nervák. malá se taky vzteká, ale ne takhle, to by snad ani nezkusila, dostala by hned na zadek, ale nevíš, co není, může být.. Ikdyž taky měla období to je pravda, před narozením druhé, a dělala zase venku hrozný scény kvůli NIČEMu,, to byl děs, lidi si mysleli, že jí snad týram nebo co, jak řvala kvůli každý blbosti.. fuj to byl fakt děs, ale už je to ok.. 😀 takže to přejde asi i u vás
DRŽÍM PĚSTÍ

drao
15. bře 2013

@lussy0904 Naše malá bude mít v květnu dva roky a taky se tak šíleně vztěká. Plácne sebou kde zrovna stojí, klidně i hlavou o kachle nebo zeď a spustí šílenej řev, hází věcma, hází je i po mě, kope kolem sebe, mlátí se po hlavě, škubá si vlasy... Kdepak je ten můj zlatej andílek? Asi mi ji někdo vyměnil 😀 Tohle období je děsný, ale musí se vydržet. Nepomůže nic jinýho než ji nechat vyřvat. Když dělá něco co nemá, a ona moc dobře ví že nemá a já jí řeknu aby to nedělala.. hrůza, kdybyste viděli ten její pohled co po mě hodí a pokračuje dál. Plácnu ji přes ruku nebo zadek a začíná řev a vztěkání. Občas to snad bolí víc mě jak ji a stejně je to k ničemu. Prostě jen čekám kdy to přejde, ale někdy je to pěkně o nervy. Takže si oddechni, dělají to všechny děti 🙂

ratatooy
15. bře 2013

taky sme meli klidne dite ale takoveto sou všechny deti nekdo dřív nekdo pozdeji a řekla bych že u kluku to přichází dýl jak u holek ale zase maji dřiv prvni pubertu

romantika
15. bře 2013

myslim ze to prejde tak po dvacitce 🙂)))) jeste par pubert a mate to za sebou 🙂)))) vesele rodicovstvi, nestaci nez si vzpomenout na vlastni dospivani a verit, ze to vsichni ve zdravi prezijeme. Od toho roku a pul se to tak cyklicky opakuje.
Jako ostatnim pomaha to moc neresit a taky casto nejaky zvanec do ruky. Jestli mlati ostatni tak to musite resit razne a odchazet
a trestat ho ze nebude v kolektivu. PEvne nervy, to nam nastesti mala nedela, ale jsme ti co jsou mlaceni takze to resime naopak.
Jestli to ma vecer tak to taky, ale uz muze byt ze je pretazeny, zkuste zmenit rezim, vecer hod nejak driv pacifikovat a tak.
Mne kdyz zacne mala hazet veci do vzduchu tak vim, ze mele z posledniho.

ofelieee
15. bře 2013

on v tomhle věku zažívá šílený změny, samo jeho tělo je zažívá a on to nestačí zpracovávat... od nás rodičů potřebuje, abychom mu ukázali, jak s emocema pracovat nejlíp.... sám tomu nerozumí, musí se to teprv naučit.

lussy0904
autor
16. bře 2013

Díky za rady, dneska byl zase naopak jako milius..:D Ale včera fakt masakr, už jsem se musela někde poradit..

jana2907
16. bře 2013

@lussy0904 Ahoj jak holky psali,má to každé dítě a přejde je to.Pevný nervy VŠEM!

naomi6
17. bře 2013

@dada074 Dík za podporu. Je pravda, že děti zlobí nejvíc nás maminky. Moje mamka mi to taky říká. Je fakt, že zkouší, co vydržíme. Je asi potřeba být někdy přísnější, myslím, že se to vyplatí. Jenže já jsem dost měkká 😒 No, tak uvidíme, snad to se to bude jen a jen zlepšovat....

mami29
17. bře 2013

Ano přejde to ale až tak za 2 roky, u někoho ještě déle. U někoho vůbec, záleží na povaze. Spíše bych si našla články o období vzdoru ať víte co a jak.
Sama to mám právě doma, tedy my teprve začínáme. Vašíkovi je 19m

viperka
17. bře 2013

Náš nejmladší synek 18 měsíců, právě začíná prožívat toto vzdorové obnobí a já si říkám, nějak brzo 🙂. Kostičky neuklidí do košíku ale když chci aby je tam dal, ječí jak na lesy a kostkou mrskne o zem. Když po něm chci aby mi podal něco co má v ruce, tak mi utíká, směje se mi - myslí že hraji na honičku, to že si můžu vykřičet hlasivky a zlobím se je mu úplně jedno. Venku se drží chvíli za ručičku pak se pustí a jde kam se mu zlíbí, ani volání ani prosby, lákání, výhružky nepomůžou. Když se rozeběhnu ho chytit, zrychlí a utíká seč mu síli stačí a směje se. Nerad se obléká, a tak nen problém když mu chci před krámem zapnout bundičku aby si lehl na zem, kopal nohama a mlátil rukama a ječel jak na lesy. Jenže mě je úplně jedno že leží na zemi a ječí a lidi se po mě dívají, stejně ho zapnu. Pak nechce stát a válí se, prostě se nepostaví na nohy, a když ho posadím do kočárku začne teater a prohýbání, kopání, prostě všechno možné i nemožné. Když ho připnu vzteká se tak že po mě koukají všichni lidi v okolí...Taky mi z toho začíná asi hrabat, ale jsem ráda že neubližuje dětem, má je rád .....Doufám že z toho vyroste

Starší synek z toho nevyrostl :(. a to je mu už 10, je totiž hyperaktivní a tak si pozornost vyžaduje všemi možnými i nemožnými způsoby. Pro našeho hyperaktivního lumpa je peklo jít po chodníku a nevšimnout si obrubníků, pro něj je peklo nesednout si uprostřed parkoviště na zem, nebo udělat hvězdu, je pro něj nemyslitelné sedět v klidu v hromadné dopravě, pokud zrovna neproleze pod všema sedačkama, zaručeně si sedne na místo kde není sedačka, ale odkládací prostor - mezi prostor, v lepším případě se vozí harmonikou (autobus spojený kloubem) a houpe se podle toho kterou zatáčku kloub vytáčí. Oblíbená hra pak na rovnováhu kdy se nedrží a snaží se vyrovnávat. Vzdorovitost, vzpupnost, neposlušnost. Prostě učitelce řekne já to dělat nebudu a hotovo 🙂. Já školu nepotřebuji já budu řidič z povolání a tam školu nepotřebuju, jen řidičák. U takových dětí to není nevychovanost, ale nemoc. Diagnostikovaná psychiatrem. Na útlum aktivity se berou léky, jenže bohužel jak mi bylo řečeno pokud díte něbude samo chtít, nikdo a nic ho nedonutí ani prášky ...
Sousedi mají připravený smeták a každou chvíli nás poctí morzeovkou na topení, synek pak má půl hodiny o zábavu postaráno a odpovídá na topení mlácením vařečky....Neposedí, nepostojí, nepoleží, furt v pohybu i u jídla musí aspoň kopat nohama. U počítače si aspoň olizuje rty, občas vyskočí metr do výšky, nebo se mi proběhne po nábytku - sedačce, v koupelně utrhl žebříkové topení, to když se na něm houpal v domění že jsou to žebřiny....pro něj není problém skočit z 5m výšky skokánku do vody, a ze dvou metrů do písku....zavěsit se nohama v síti a vyset hlavou vzhůru nohama několik minut.
Za jednu zimu zlikviduje 6 bund, buď zničí zip, nebo prodře, okouše zlikviduje. V první třítě mi denně chodil domů v roztrhaných kalhotech. Ráno jsem ho dala do družiny a odpoledne byli díry a to mě tepláky na převléknutí....

Držím Vám palec aby ho to přešlo a sobě pevné nervy v případě že ten mladší bude stejný 🙂

dada074
18. bře 2013

@naomi6 vůbec není zač a neboj jak tu psali ostatní maminy přejdete,sice časem,ale přejde.Od švagrové mamka mi před týdnem říkala to samé,neboj přejde to on si najde něco jiného 😀 tak teď se jen děsím co to bude (to něco jiného).Pevné nervy a drž se.

xdany
18. bře 2013

@viperka Učím ve škole, kde máme takové děti jako je váš starší syn - chodíte na nějakou terapii? Co zkusit vyměnit léky? Občas to pomůže.

viperka
18. bře 2013

@xdany , zkoušeli asi troje léky, ale měla jsem pocit že je po všech unavený a jaksi strnule kouká na jedno místo. Prostě víte co tím myslím, takový ten pohled úplně prázdného člověka :(. Chodíme jenom k paní doktorce /psychiatrie/ jinak mi bylo doporučeno ho zaměstnat tak chodí 2x týdně plavat a o ničem jiném nevím :( . Je s ním ob

viperka
18. bře 2013

občas velmi těžká práce

xdany
18. bře 2013

@viperka To věřím. V pátý třídě mám jednoho kluka (je ve speciální malé třídě, jen dvě děti) a řekla bych, že je jako ten váš starší, rozhodně nedokáže celou hodinu sedět, občas se musí projít, něco hodit....teď začíná pubertu, takže to chování začalo gradovat....
Přeju hodně sil a trpělivosti!

viperka
19. bře 2013

Děkuju, našeho do speciální školy a třídy nevzali, důvod byl takový že jeho IQ není pod 90, takže chodí do normální třídy o cca 30 žácích a takových podobných dětí tam má učitelka 5. Nezvládá je bych řekla a svým způsobem se našemu synkovi mstí. Hlavně mě mrzí že pokud něco zapomene ne protože by se nepřipravoval ale je zbrklý a ona mu dá přepisovat článek na hodinu, tak je to trápení hlavně pro mě :(. Snad z toho vyroste třeba v 15 🙂