V roce do velké postele, dali jste? Zábrany fungují?

brisalek
23. čer 2010

Chtela bych se zeptat, jestli nekdo dal deti uz v roce do velke pestele a jak jste to udelali se zabranou?? Funguje to?? Koukala jsem ,ze maji tak 40cm. Neni to malo?? Nepadali vam deti? Mala usina u prsa a ted posledni dobou ji neni mozne prendat do postylky. Hned jak ji vemu je vzhuru. Vstava 5-7x a noc a uz opravdu nemuzu jeste kdyz usne hned ji zase uspavat a porad dokola.
Diky za zkusenosti a rady.

miona
23. čer 2010

Brisalku, my jsme do velký postele dávali malýho až v 19M (poprvé jsme to zkusili v 15M, ale to nám pořád utíkal 🙂 ), ale co se týká těch zábran, tak nám teda fungují a fungovali by podle mě i tom roce...Maty dost ve spánku putuje a ještě se nestalo, že by spadnul. Když tak tam, kde zábrana není můžeš dát nějaký deky nebo polštáře, abys měla jistotu, že případně spadne do měkkého. Na zábranu jsem pořídila takový chrániče, aby se o ni netloukl.

mikulka
23. čer 2010

Nám se zábrany zdály dost krátké, tal jsme využili jen úchyt, koupúili plotové dřevo 100, nebo 120, už nevím, kolik cm, a udělali zábranu sami. Je to super 🙂

mikulka
23. čer 2010

Tak malé dítě bych asi nenechávala jen s tak krátkou zábranou.

beruska2x
23. čer 2010

http://www.gazel.cz/index.asp?modul=produkt&id=...

my mame tuhle od gazel a super, nemuzu si stezovat, postel ma tuto
http://www.gazel.cz/index.asp?modul=produkt&id=...

spi tam asi od 15m ale uz tak 2 mesice predtim spal na valende, nez mi doslo ze v postylce nebude 😉 , proste mel malo mista, mlatil se a ted spi super, usina hned takze neutika 😉

beruska2x
23. čer 2010

jo a zabrana stala 700,- a postel 3500,- s rostem bez matrace...

beruska2x
23. čer 2010

jo a na ty posteli usne s malym i MM takze kdyz u kojo usnes tak se vyspite pohodlne obe 😉

brisalek
autor
24. čer 2010

holky diky,

ja s ni spim od narozeni v pokojicku. Prvne mela kolebku, ted postylku 120x60, ale hrozne se hemzi, porad je napric a ruce nohy ve spruslich...(mozna ji to i budi).kdyz v noci kojime tak pije docela dlouho a obcas s ni usnu , kdyz se vzbudim za hodinu a prendam ji tak je za dalsi pul hod zase vzhuru ...vstavame uz 8mesicu nejmene 5x, takze to me usinani je nejak castejsi 🙂 a tak si ted zvykla byt u me a je to cim dal tezsi, ale spat celou noc ve dvou na 80cm posteli se mimoc nechce a brat ji do loznice ted uz taky ne, kdyz je zvykla v pokojicku. Ale zase potrebuju, abych si tam s ni mohla lehnout i ja kdyz bude usinat...tak chceme, aby to slo na tu postel co tam mame, bud koupime nejakou nandavaci nebo zkusime neco vyrobit(ale znam manzu to bude za rok 🙂 ). No dame tam chuvicku a budu spat vedle treba to i pomuze a nebude citit mlicko a bude spat lip(uz jsme to zkouseli, kdyz jsem mela chripku a docetalo to slo a ze je tam sama ji vubec nevadilo)

brisalek
autor
24. čer 2010
berenika39
24. čer 2010

@brisalek ahoj, my dali petra těsně po roce, a máme tuhle, je naprosto dostačující, stála pár kaček a jsem s ní spokojená, dá se snadno sundat, petr spí na posteli udělané na míru do pokoje, má 150cm a je to dostačující, zábrana je asi do dvou třetin, nemá hrany, nepraští se.

anta
24. čer 2010

Ahoj holčinky, my kupovali postel malému před čtrnácti dny, v neděli bude mít 2 roky, ale ta zábrana byla moc krátká a tak jsme museli doma vyrobit ještě další dvě, posílám fotečky pro inspiraci. Ty polštářky modré jsem vyráběla sama. Museli jsme to tam dát, protože jako na potvoru je Honzík velký cestovatel a padal nám, takže to chtělo urychleně vyřešit 😉 První fotka je jen s tou zábranou, další fotky jsou s vyrobenými zábranami a třetí fotka je s těmi mými polštářky a s Honzíkem, od té doby máme klid a dítě taky 🙂

anta
24. čer 2010

Za originální zábranu jsem dala 780 Kč, za ten oranžový polštářek jsem dala 400, odborně se to nazývá područka. No a vzhledem k tomu, že se mi už nechtělo dávat další peníze, tak jsem to raději vyrobila sama. Svůj účel to plní opravdu dobře 🙂 Je to udělané z anatomických polštářků, které jsem obalila modrým prostěradlem, koupila jsem popruhy a sešila v rukách, moc mě to bavilo 🙂 Na ručně vyráběné zábrany potřebujete asi 4 nebo 5 prkýnek, tak já jen pro inspiraci, jestli jste tvořivé a vaši manželé šikulky, tak hurá do toho 😉

anta
24. čer 2010

Jo a nemusíte to vyloženě šroubovat do postele, stačí takové ty svorky, které se šroubují a dají sundat a nandat, jestli rozumíte 😀 😀 😀

beruska2x
24. čer 2010

@anta a myslis ze by ti z te postele spadl? nas prcek na tom tak spi uz nekolik mesicu a bez problemu, prave i rano muze sam z postele vylizt a jit za tatou ho vzbudit 😉 takhle se ti sam z postele prece nedostane 😅

vrana
24. čer 2010

Tak my máme taky postel z Ikey a k ní i zábranu - nevrtá se, jen nasazuje a drží jak čert. Stačí bohatě a malá ani jednou nespadla. Za ty prachy je to fakt super. 😉
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S398...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/3009...

anta
24. čer 2010

Beruš - Opravdu si tu díru nevědomky v noci našel a spadl, takže nemyslím, ale vím, že by v noci spadl.. Ta postranní zábrana je ale sundavací a ta na zadní straně postele je taky sundavací, ale já ji tam nechávám, protože tamtudy na postel ani neleze. A hlavně, když se vzbudí, tak povídá, takže já jdu, sundám zábranu a může vylézt 😉 On je cestovatel po mně, takže ani v noci tzv. nespí v klidu na jednom místě, to vím jistě 😉

beruska2x
24. čer 2010

@anta tak to cumim, malej se taky mele - kvuli tomu sel do veliky postele, jak se zamotaval do spruncli ale takovej kaskader neni 😉 a rad laze nahoru a dolu z postele...

anta
24. čer 2010

Jo holka, my taky nevěděli, že to tak přehání s tím cestováním, dokud neslítl, ale dobrý 🙂

beruska2x
24. čer 2010

@anta oni vydrzi veci 😀 nas je zase splasenej - utika a kouka uplne na druhou stranu takze boura do zdi, dveri... jsou gumovi 😀

anta
24. čer 2010

Jo to znám, kolikrát se mi už zastavilo srdce 😀 , děti to přežijí, ale my rodiče si musíme dávat sakra pozor 😀 😀 😀

vendulka
24. čer 2010

tak my dame nasi dceru do velke postele nejdrive az tak ve dvou letech, ted bych si netroufla ani s tema zabranama i kdyby byly po cele delce postele, mala je zvykla v postylce vstavat, tak mam strach, ze by spadla...

brisalek
autor
24. čer 2010

@vendulka no nase mala take v postylce vstava, ale myslim si, ze kdyz nebude mit okolo ty vysoke sprusle vstavat ji nenapadne

beruska2x
24. čer 2010

@vendulka taky si myslim, kdyz tam nema pres co prehlizet tak vstavat nebude - velka postel je celkove o mnoho nizsi nez kdyz prelezou hrazeni v male - coz se stava, takze me se zda paradoxne mnohem bezpecnejsi 😉

vendulka
24. čer 2010

brisalek...no nevim nevim.... 😀 ale my zatim ani duvod nemame ji davat do postele, ona sebou silene mele a cestuje v postylce, tak mam strach,aby nevypadla nekudimy a nebo nejak nespadla...

vendulka
24. čer 2010

no chceme ji ji koupit az k druhym narozeninam, tak uvidime jak to u nas bude s padanim a podobne...zae mam i strach,aby mi nevylizala ven a nespala...

brisalek
autor
24. čer 2010

ja ji obcas nechan spat na velke pres den a kdyz se vzbudi vleze si na 4, ale nikdy nevstavala zatim

brisalek
autor
24. čer 2010

ale to vis, ze mam taky strach, proto se ptam🙂

germik
24. čer 2010

tak my ideme skusit dat malú do postele tento týžden, ked kupime zabranu 🙂 Nová detská hotová tak len šup šup do novej velkej postele 😉 Zatial v ešte nespala, len si vyskušala na nu vyliezt a straaašne sa jej páči že može sama na nu vyliezt aj z nej zliezt a nemusí jej mamina pomáhat ako do malej postielky 🙂
tak uvidíme, dám info ako sme dopadli

anta
24. čer 2010

My jsme se taky báli, že nám bude večer vylejzat, když ještě neměl ty pořádný zábrany, ale nevylejzal, zůstal tam vždy 😉

brisalek
autor
24. čer 2010

a Anicka uz umi delsi dobu slezt z postele sama, na ty mensi i sama vyleze