V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacici
26. črc 2009

Holky na me nepusobi vubec nic 😀 .Manza se mnou dneska rezal zatacky a jezdil pres diry,kdyz jsme si jeli pro Terezku k segre - dneska si ji vzala k sobe,takze jsem dochystala kocarek a primontovala skate,pripravila autosedacku a vecicky pro mimi do porodky 😵
Jediny co me fakt vydesilo,byla samozrejmost s jakou Terca vyskocila ze skatu rovnou do hluboke korbicky a rekla haji a papa.Udelala me to nekolikrat,prestoze jsem ji vynadala,ze je to pro miminko,ona muze stat jen na skatu. No bude to asi narocne ji ze zacatku uhlidat,aby nejak neublizila Naty ☹ ,fakt jsem zirala s jakou samozrejmosti se uvelebila v korbicce 😅
Jinak brisko uz me stihlo popraskat,ale az ted v poslednim tydnu a to jsem mazala,ach jo 😢 . Jinak brisko me rostlo ze zacatku o dost rychleji nez u Terezky,ale na konci se to zpomalilo,ale ted uz mam teda mega bruch 😔

kacici
26. črc 2009

Antikoncepce po porodu - no ja snad na sebe radsi uz nenecham manzela sahnout 😀 😀 😀
Ja brala pred rokem hormonalni antikoncepci,telisku jsem se branila a pak jsem to mela akorat cele rozhazene a krvacela jsem dost dlouho. Ted vazne nevim,asi pujdu zkusit znovu horm.antikoncepci a az prestanu kojit zase si budu lepit naplast Evru.Ale jeste jsem nad tim moc nepremyslela,ale je jasny,ze vyresit to teda budu muset co nejdriv 😀 .Tri deti jsou fajn,ale dve me staci 😀

krista
26. črc 2009

Holky k té HA - tak já bych právě chtěla to nehormonální tělísko - Dana se jmenuje, je asi za 1000,- na 5 let. Nevím zda existuje i něco dalšího, ale tohle mě zaujalo jak cenou tak nenáročností... jen jsem teda slyšela že jsou po tom i dost problémy, třeba silná a dlouhá MS a toho jsem si dost užila i bez něj před prvním těhu, tak to děkuju, nechci, uvidíme no, já teda do toho půjdu hned po šestinedělí. Další dítko to už by nešlo 😅 🙂

Já jsem teda chtěla klidně další březňátko doma (tzn. že by děcka byli po roce 😀) no ale to nevyšlo a ten měsíc co jsem otěhotněla jsem manželovi jen oznámila, že mám ovu, ale že na to prdíme a on že né, že to tak nenecháme a takhle to dopadlo no 😅 byly Vánoce tak asi na nás ta atmosféra působila nebo co 😀 vůbec jsem s tím nepočítala, ani // jsem nevěřila 😝 🙂

Kacici neboj, myslím, že si to neuvědomovala jak byla ta korbička prázdná, ale až tam bude mimísek tak jí vysvětlíte, že teď je tam obsazeno a že může miminko max. hladit, uvidíš že to půjde, chápe to i náš vztekloun tohleto 😀 ale je jasný že se občas po Natálce poválí, s tím bohužel tak počítám 😅

To ti popraskalo břicho až teď?? Jinak z prvního těhu jsi neměla nic? To bych byla teda sakra naštvaná, já se mazala s Kristý od 4tt, břicho popraskalo ve 31tt jedna strana a pak to šlo jako mor, od té doby se nahatá ani nechci vidět, dvojdílný plavky jsem hodila daleko do šuplíku a tohle těhu jsem hodila na mazání totální bobek, protože nový strie už nemaji místo kam by se udělaly 🙄 kupovala jsem si drahý krémy a jak jsem dopadla 😝

Kacici a zkusíš zítra ten nápoj???!!! 🙂

kacici
26. črc 2009

Krista - prave ze az ted,cele tehu s Terezkou super,ted az do toho 39.tydne taky a sup,vepredu uz mam pekne strie 😢 ,ach jo
Jinak ten napoj,zitra vecer jdu do nej,prinejhorsim se po nem pos...... 😀
Manza me dneska cpe ananasem,vozil me vsude mozne autem,masaz hraze i sexik probehl a jediny co z toho mam jsou zase pitomy poslicci 🙄
Jinak to ze me Natalku Terca "pomorduje" pocitam,je jeste mala

smardik
27. črc 2009

kaci mi si Tomášek počkal přesně na svůj termín, taky jsem se ho snažila popohnat a nic, nešlo to a na svůj termín se rozhodl jít vít ven sám 🙂, tedu už se o to snažit nebudu, až mimčo bude chtít jít ven tak půjde

já u prvního strie neměla tak uvidím jak to bude ted

mariap
27. črc 2009

Dobré ránko, tak som dočítala plodnú víkendovú diskusiu 😀 . Super, že sa pridali nové tehulky.
Kacici, ja som predpokladala, že druhé dieťa pojde von skorej, koli brzkému minulému porodu a záťaži počas tehu. Ale jak vidím vobec to tak nemusí byť. To ma celkom desí, Michálka som prenášala asi osem dní a bola som z toho pekne na nervy. Za posledné dva týždne mi v brušku pekne narástol a potom sa mi pri porode šprajcol a nechtel ven ( to som bola na indukcii). Skončilo to klešťovým porodem a úprimne z toho druhého mám hrozu. Snáď to bude úplne iný zážitek. A tiež som ho skúšala vyháňať skoro všetkými metódami a poslov som mala asi od 35 týždňa.

kacka79
27. črc 2009

Dobré ráno všem 🙂

Tak strie jsem měla u Fíly jen na prsou, udělaly se mi až v porodnici, když se mi ze dne na den zvětšila prsa cca o 4 čísla - manža nechápal, kde jsem to já plošina nabrala 😀 😀 . Trošku je to ještě znát, ale páč se stejně nikde s prsama nemůžu vystavovat, je mi to celkem jedno, v podprdě to vidět není. Na břichu jsem neměla nic, ale já neměla velké břicho..to teď mi roste jako blázen 😅

Poslíčky jsem taky nikdy nezažila, ale u druhého těhu mám všechno obráceně, takže s nima počítám 😀

kacici
27. črc 2009

Ahoj holky,
tak dneska vecer jsem pokusny kralik 😀Pres den musim fungovat,ale vecer se do toho pustim
O vikendu nepomohlo nic a to me manza fakt cpal vcera vecer ananasem,prestoze uz jsem nechtela😅
Mariap - me se bohuzel z okoli potvrzuje uplne neco jineho,druhorodicky a vsechny prenasely 😔 ,jsme zvykle makat 😀
No prvni termin uz prosvihla ta nase cacorka(23.7.),zacinam ji citit cim dal min,ma tam asi uz malo mista,chudinka 😒 Tak snad udela spouste lidem radost a vyleze ven ve stredu 😀

lenycka
27. črc 2009

Dobré ránko,

Kacici, já vím, že to není moc k smíchu, ale představa, jak do tebe manžel láduje ananas i přes to, že už nechceš mě docela pobavila 😀 Co budeš pít za nápoj?

Já jsem o striích někde četla, že je geneticky dané, jestli se mají udělat nebo ne a že pokud to člověk má "naprogramované", tak že je jedno, jestli se koupe v oleji nebo ne a že mu bříško stejně popraská 😒 ☹ Já z nich mám todle těhu taky celkem strach, ptž když vidím jakou rychlostí se nafukuju... to mi ta kůže nemůže stačit ani náhodou 😖

Kacka, měla jsem v porodnici stejný "problém". Prsa se mi nalily tak, že když jsem přišla domů musel si mě chlap vyfotit se slovy: "Tohle u tebe už v životě neuvidím!" 😀

kacka79
27. črc 2009

lenycka - tak můj manža bude mít ještě jednu šanci užít si velký prsa 😀 a taky poslední, teda pokud mi nezaplatí plastiku, ale to bych si stejně takový kozy nenechala udělat!!! To jsem z dálky nebyla ani vidět, jen ty prsa.. no ono se všeho člověk nabaží a já si s tím neumím představit normální život, ze všeho mi to lezlo... no nic, nechám si radši svoje vytahaný vykojený dvojky 😝

Kacici já mám ve svém okolí taky samé případy, kdy druhé dítě mamči přenášely... no uvidíme, já kvůli poz. protilátkám přenášet nemůžu, tak nevim jestli je vyvolaný porod lepší.. no uvidíme, zatím nad tím moc nepřemýšlím, radši...

krista
27. črc 2009

Ahojky 🙂

Kacici tak to opravdu naštve, řekla bych že z prvního těhu už byla kůže napjatá, že už to snad ani popraskat nemůže a ejhle... mě to hodně naštve nebo spíš zamrzí to, když mi pyšně ukazujou pupky kamarádky které nemají ani jednu strii nebo jich maji pár někde na bokách a u toho říkají že se vůbec nemazaly... ale aspoň vím, že jsem proto udělala maximum a stejně mi to popraskalo.

Na ten nápoj jsem opravdu zvědavá!! 🙂

Jinak já jsem si říkala že od těch nervů porodím natuty dřív, že jinak to prostě nejde, no jestli budu přenášet tak mě švihne, s Kristý po 37tt posly jako blázen, to aby si někdo vzal volno a malou si vzal až tady budu zase umírat a včera jsem dokonce v papírech našla že malá je 38+4 a ne 38t+6 jak jsem kdysi někde psala, po každé když kouknu do jiných papírů tak najdu že se narodila dřív 😀 nedovedu si představit s ní trpět třeba ještě dva týdny, fakt ne 😲

Mariap ty kleště musely být hrozný 😔 teď to taky určitě bude jinak, uvidíš!!! 🙂

Holky a s prsama, já jsem měla vždycky větší, v porodnici se mi taky nalily o to víc, ale manžel z toho měl prd, protože mě díky kojení snad půl roku bolely, brečela jsem i u sprchování, natož aby na mě někdo sahal, po kojení nebo spíš jak kojení ubývalo mi zbylo velký houby 😀 řekla bych tak o 2 čísla míň než před těhu všeobecně 😅 a teď je mám zase větší a uvidíme co udělá mlíčko, snad budu moct zase kojit, i když se na ty rozkousaný bradavky moc netěšim 😅 😝

kacka79
27. črc 2009

Krista, ale ty jsi po prvním těhu hodně zhubla, viď?? Nebo si to pletu.. No každopádně jestli mi po dalším mimču zůstane zase 6 kg jako po Fílovi, budu chodit nakupovat do oddělení pro mamuty 😲

Na prsa se těšim, jen když vím že je to na dobu určitou 😎

krista
27. črc 2009

Kacko ty a mamut jo? 😀 no nekecej, vždyť tady máš album s fotkama a tam teda mamut rozhodně nejsi 😀 🙂
Já jsem s Kristý za těhu nabrala 7kg a po porodu shodila 18kg, takže celkem dost (ale zase když si vezmu, že jsem měla před těhu s Kristý slušnou nadváhu, tak mi to opravdu neuškodilo, byla jsem za tu váhu moc ráda, to byla váha co jsem měla naposledy na SŠ a řekla bych tak nějak normální ke mně, ani obtloustlá, ani extrahubená 🙂).
Uvidíme jak to půjde teď, bojím se, že jak budu jíst s děckama hodně nepravidelně a dohánět to hlavně po večerech tak neshodim ani deko 😝 už mám nahoře 9kg za tohle těhu, jsem zvědavá kde se ručička na váze zastaví před porodem 😅

garfieldmail1
27. črc 2009

kacici : teda to je blbé s tím břichem. Sestřence se stalo to samé, týden přenášela a právě v tom týdnu jí břicho popraskalo 😒 A to se taky mazala. Já jsem měla v min.těhu břicho obrovské, tenkrát teda nepopraskalo, mazala jsem se, teď jsem s tím mazáním ovšem ještě ani nezačla 😕 Nejvyšší čas, otázka je, jestli to teda k něčemu je.
Jiná kamarádka má strie na prsou, ale to nemá z těhu, ale z puberty, kdy jí rychle narostla prsa 😅

kacka : tak ta plošina jsem taky, ovšem za dvojky bych dala nevím co, já jsem na tom ještě hůř 🙄 V minulém těhu mi prsa ani moc nenarostla, až teda po porodu, to jsem na to čuměla jako na splněné narozeninové přání 😀 Pak se to drželo při kojení na krásných trojkách, ale jak jsem přestala kojit, tak se to všechno ze dne na den ztratilo 😔 A přítel si je taky vůbec neužil. Měla jsem je furt nalité, bolavé na dotek a pořád mi z nich kapalo mlíko. Což mne pěkně štvalo, protože jsem nemohla ani nosit těsná trička, abych se konečně mohla chlubit, protože jsem musela mít furt tampony v podprsence a to šlo pak vidět 😖

Jo, kluci si to spolu na chatě o víkendu super užili a přítel se mne ptal, jestli by mohl vzít syna za 14 dní na víkend zase na chatu, jestli mi to prý nevadí...!? 😀 Ať jezdí klidně každých 14 dnů! 🙂 Škoda, že se ta chata nedá moc využívat v zimě, musí se furt topit a v každé místnosti zvlášť, mohli by tam jinak jezdit pořád 😵

kacici, tak už prosím Tě poroď, bo my jsme pak na nervy, na co se můžem tím pádem asi těšit my.... 😖 😉 I když mám pocit, že Natálce se prostě ven ještě nechce....

garfieldmail1
27. črc 2009

krista : já myslím, že s dvěma takhle malýma dětma Ti váha právě poletí dolů jako nic 😉 A zatím jsi teda moc nepřibrala, něco ještě přibude, ale to už nebude podle mne žádná hrůza 😵

lenycka
27. črc 2009

Krista, já si taky myslím, že už moc nepřibereš. A 9kg je krásných! Já jsem s Žofi přibrala 17kg, to jsem měla na léto. Teď se tak trochu bojím, že to budu mít na zimu a že se do ničeho nevejdu 😒

A s těma striema mě neděste 😖

Na prsa mi taky nikdo nesměl sáhnout, pak jak jsem přestal kojit, tak se to uklidnilo a teď už mi to zase vadí... chudáci ti naši chlapi, co 😀

krista
27. črc 2009

Holky já bych se nedivila kdybych nabrala ještě 10kg 😀 s tím jak žeru se nemůžu divit ne 😅 a taky s Kristý jsem začla nabírat pořádně až po 30tt, to bylo co týden to kilčo 😝 ale zase jsem hubla už v porodce díky té jejich stravě a po tom hnusným porodu jsem teda opravdu neměla chuť jíst, ale žádnou.

Tak co Kacici? Bumbá nápoj? 😀

Garfield to je paráda, že si kluci tak odpočinuli 😵

Naše dáma nám dává pořádně zabrat, jak má manžel dovolenou tak je to snad horší, chodit nechce, v kočárku vozit nechce, furt by se jen tahala, dneska měla hysterák ve městě a v bance. Taky mě jedna známá co má tři děti uklidňovala, že u těch holek je to opravdu normální tak do těch 2 let 😅 no to už je za chvíli 🙂

kacici
27. črc 2009

Ahoj holky,
napoj vypity 😝 😀 a docela to slo. No uvidime co se bude dit,vypila sjme ho ted - dala sjme tam jen lzici ricinaku,dve lzice medoviny a doplnila sklenicku dzusem.
Ja pribrala u Terezky 18kg a ted 15kg,ale celkove uz mam 90Kg 😔 ,takze fakt zahul na zada a klouby celeho tela. Po Terce me zustalo 10kg nahore a ted se desim co zustane ted

kacka79
27. črc 2009

Krista - no vidííš, do dvou let a pak máte doma flegmouše 😀 tak to už máte za pár... Jinak s tou váhou, no s Fílou jsem začínala těhu s 58 kg- přestala jsem kouřit a do týdne jsem měla 64 kg, porod 81kg!!! a teď druhý těhu 70... což je při výšce 170 cm celkem dost... no zatím jsem teda díky tomu blicímu maratonu zhubla 4 kg, ale už zase můžu jíst... no snažim se nejíst moc sladký, ale nedaří se 😅

kacka79
27. črc 2009

Jinak jak je na tom Kacici???? Ozvi se holka 😵

garfieldmail1
27. črc 2009

kacici : tak to jsme zvědavá, jestli Tě tu ráno ještě potkáme 😅 I když toho ricin.oleje je nějak málo, ne ? 😕

lenycka : já budu teď podruhé těhotná přes zimu a velmi doporučuji si koupit jedny těhot.kalhoty na zimu, džínsy nebo tak. To pohodlí velmi oceníš a bude ti teploučko díky zvýšenému pásu na břicho a záda. Já mám kalhoty samozřejmě ještě z minula, ale kdyby mi třeba nebyly, investovala bych do druhých. Teď jsem si už objednala i jedny legíny na cvičení a zároveň i na doma, protože minule jsem chodila v takových hnusných teplákách a ještě nebyly pohodlné 😖 Jo a taky pyžamo, které bude super i na kojení, to jsem taky minule složitě vyhrnovala, teď to bude teda pohodlnější. Objednala jsem přes internet a obojí i s poštovným za necelých 1300,-. To pyžamo budu nosit určitě pak i normálně 😉

kacici
27. črc 2009

Kacko,nic se nedeje,akorat me trosku srumuje v brise,coz se fakt nedivim,kdyz je to proti zacpe 😀

kacici
27. črc 2009

Holky mozna je toho malo,ale ja mam strach si dat vic.Navic je to presne polovina toho co dali moji mamce v lekarne,takze me to prijde docela dost a navic je primo zakazano ho uzivat vnitrne,zase nechci ublizit male,preci jenom co my vime,ze?

garfieldmail1
27. črc 2009

kacka : tak to jsi na tom teď dobře, ne? Máš 70 kg teď nebo před tím blitím?

já jsem zatím asi před 3 týdny 1kg zhubla, mám 57 a 166 cm. Ale minule jsem taky začla přibírat až někdy ve čtvrtém měsíci a pak to šlo rychle, každý měsíc dvě kila. Teda kromě měsíce, do kterých se zapletly vánoce, to jsem přibrala 4kilča 😀 Brambor.salátek prostě miluju 😝

garfieldmail1
27. črc 2009

kacici : možná máš pravdu, když nic, aspoň se hezky pročistíš 😀

kacka79
27. črc 2009

Garfield teď 66 kg

garfieldmail1
27. črc 2009

kacka : bez kalkulačky jsem teda úplně v pr.... Já počítala 70 - 4 = 56 🙄 Tak to máš víc než minule, každopádně, až to budeš mít všechno za sebou, ke kouření se určitě nevracej 🤐
Hele, já teda spoléhám na to , že u dvou dětí se člověk nezastaví a že ta váha půjde rychle dolů a jestli ne, tak půjdu do třetího 😀
Už to vidím, jak si budu říkat, kolik jsem měla u jednoho dítě času!!!! 😠

krista
27. črc 2009

Kačko já mám právě 71kg a vážím ale jen 160cm 😖
Takže na mě je 70kg a výška 170cm celkem normál 😅 tlustá určitě nejsi to fakt ne 😝 a nehádej se 🙂
Jo a já taky přestala kouřit než jsem těhotnila s Kristý a právě že jsem nabrala asi 12kg během roka, otřes no 😖 k tomu ještě nepravidelná pracovní doba a jídlo sice velký ale jen 2x denně a udělalo to svý 🙄

Kacici taky jsem zvědavá jestli to zabere a ty tvoje obavy celkem chápu, tak uvidíš jak to dopadne 🙂

Garfield sice teď vidím že Kristý mi dává zabrat, ale na druhou stranu si říkám, že s jedináčkem je opravdu pohoda, pořád máš na starost jen jedno dítě a když už je velké, je třeba bez plen, samo si dojde atd., tak je to opravdu pohoda, ale ty dvě 😅 😀 no viděla jsem to dneska na pracáku když jsem byla rušit rodičák, bylo tam hodně maminek s miminkama a k nim další šídlo, nebylo mi moc z té představy dvou dětí dobře 😀

kacka79
27. črc 2009

No to jste mě holky trochu utěšili... že nejsem takovej mamut 😅

Krista já si to zatím neumím představit, jaké to bude mít na starosti 2 kousky.. no nějak to snad zvládneme..

Taky Vás holky hrozně zajímá, jak to mimčo bude vypadat?? komu bude třeba podobný a tak.. jaký bude mít vlásky... na to se těšim, až toho brouka budu mít poprvé v ruce 🙂 😵

krista
27. črc 2009

Kačko tebe jsme utěšili, ale teď si přijdu jako mamut já, fuj 160cm a 71kg 😝 😀
Já trochu doufám, že malej bude mít něco po mě, neni den abych neslyšela že malá je kopie manžela a je to naprostá pravda, sotva vylezla tak byly vidět ty ušiska gumový a prostě ty ksichtíky co na mě dělala už ze spaní v porodnici 😵 no celej MM, ani mi tam nechyběl 😵 a teď to podle UTZ vypadá, že aspoň rty bude mít malej po mě 😀 jinak teda malá má po mě akorát pohlaví a barvu očí, ale to je opravdu všechno 😝

A komu jsou vůbec podobné vaše děti? 🙂 Říká se že kluci maminkám a holčičky tatínkům, ve většině případů to sedí co jsem viděla. Já se jen bojím, že manžel má silné geny a i ten kluk bude "jen jeho" 😀