V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

smardik
5. srp 2009

sama pro chlapečka Jan, je to po mém dědovi který nedávno umřel a moc pro mě znamenal a doma máme Tomáška. Momentálně se nám na holku líbí Mia tak uvidíme, ještě jsme se bavili o Michaele a Nikol

samsa
5. srp 2009

Tomášek a Jan jsou fakt pěkná jména, toho Tomáška bych brala hned, ale tak se jmenuje můj bráška a říkám si, že třeba až jednou bude mít syna, tak ho bude chtít pojmenovat po sobě, prostě mi to přijde hloupé. Mia je nádherné, to se mi tedy líbí moc.

smardik
5. srp 2009

to je fakt lepší to nechat bráškovi 🙂, já původně Tomáška nechtěla. no ta Mia se nám líbí mnejvíc ale nevím jak ji říkat. zítra jdu k dr. tak trošku doufám že už bychom mohli tušit co to bude

krista
5. srp 2009

Garfield tak tyhle sny mě vždycky děsí nejvíc, zdálo se mi kolikrát že jsem malou nechala samotnou doma a šla jsem třeba do práce nebo jela na druhý konec města a pak jsem se strašně bála co se s ní děje, co asi dělá, že má chudinka hlad a strach. V životě bych něco takovýho neudělala, tak netuším proč se mi takový sny zdají, ale vždycky jsem moc ráda, když se vzbudím a zjistím, že nic takovýho jsem neprovedla 🙂

Jinak manžel je poučen, že i takhle pozdě jde jít na potrat, samozřejmě to musí být naprosto šílené a nedovedu si taky nic takového představit, ale když jsem dostala ty neštovice tak mě manžel vezl do nemocnice a já šíleně řvala, že mi to budou muset vyvolat a tím to miminko zabít, prakticky jsem se s tím smiřovala... 😖 No nikomu nic takového nepřeju a věřím že tady všechny budeme mít naprosto zdravé děti narozené kolem termínu 😵

Jé holky tak doufám, že se pochlubíte co čekáte když to bude vidět, jsem mooooooooc zvědavá 😵

A jak řešíte výbavičku, nakupujete něco nebo zatím vyčkáváte? Nebo toho máte hodně po prvním dítku? 🙂
Já jsem teda skoro nic nekupovala, měla jsem asi dva pytle s růžovým oblečením, to jsem vytřídila a našlo se tam i hodně neutrálního, dokoupila jsem jen pár kousků, největší investicí pro nás byl asi ten Buggypod 🙂

Samsa jejda a já jsem si říkala odkud jsi mi povědová podle té přezdívky, už je mi to jasné (I po roce pořád pláče 😅) Ty jsi si to na 100% vybrala u Nelinky, to mi věř!!! Moc gratuluju ke druhému těhu a věřím, že druhý mimi bude naprostý pohodář 😵
Ty nevolnosti je zvláštní, že tě začly trápit až takhle pozdě 😖 snad to bude jen přechodné období, třeba i z toho vedra a pak bude dobře a malinká se taky se sourozencem vyrovná 😵
Zlobí tě ještě hodně? Mě jedna známá řekla, že u nich to přešlo druhým rokem, tak jsem se k tomu druhýmu roku docela upnula 😅 a taky jsem si všimla, že to teď víc zkouší na manžela než na mě, u mě už asi pochopila ty hranice, i když jak kdy 😉

krista
5. srp 2009

Jo a k tý Mie, jedno z našich jmen pro holčičku byla i Amélie, právě kvůli tomu, že se nám líbí Mia, ale trošku jsem se bála to jméno dát, jak by na nás ostatní koukali + naše příjmení, takže jsme zůstali u českých a tu holčičku jsme vlastně nakonec ani řešit nemuseli 🙂

krista
5. srp 2009

Ještě jsem chtěla co se týče toho amnia, tak jsem strašně ráda, že slyším, že i po odmíntnutí máte naprosto zdravé děti, to je vážně super a bylo by zbytečné riskovat to že je ztratíte, měli by ty triply radši zrušit 😝 🙄

smardik
5. srp 2009

kristi já teda něco málo koupila ale hlavně overalky ty nejmenší těch není nikdy dost :--), já totiž původně chtěla druhé dítě až za 5let takže jsem dost věcí dala pryč

kacka79
5. srp 2009

Samsa vítáme Tě 😵

Holky já zatím nic nekupuju, ještě nevim co budeme mít, ale až budu vědět tak zase vyrabuju obchody.. jsem hrozná, ale nemůžu si pomoct, to nakupování těch mimi věcí mě fakt bere.. 😅 Jinak mám po Fílovi asi 5 velkých beden krásného oblečení 0 - 2 roky, no na kluka by toho bylo spousta, ale máme i nějaké neutrální kusy, tak je jasný, že něco využiju..

Samsa - já druhý taky neplánovala takhle brzo, prodala nebo darovala jsem i lehátko, kočár a vůbec všechno.. říkala jsem si že za 5-6 let to stejně bude trochu out.. no teď trochu lituju, ale aspoň ,ůžu pokoupit 😅 a manža nebude nadávat, že zase moc utrácim 😀 😀

krista
5. srp 2009

Smardik tak to je opravdu obrat 5 let nebo 15měs. co 😀 No vidíš zrovna overálky pořád ještě nemám, mám jen jeden, musím ještě nějaký dokoupit, ale jinak komoda praská ve švech s hadříkama 😵

Kacko jestli máte třeba modrý, zelený, hnědý... oblečky, tak ty se právě v pohodě hodí i na holčičku, naše malá má modrý oči a je důkazem toho, že třeba ta modrá holčičkám hrozně sekne 🙂

Já bych novej kočárek chtěla hrozně moc 😅 ne že by mi ten náš nevyhovoval, je super a neni na něm znát že je ježděný, opravdu jako nový, ale když každý rok je tolik novinek 😵 a hlavně mít tak neomezenej rozpočet, to by se mi líbilo ještě víc 😅 😀

smardik
5. srp 2009

kristi jo je to obrat, já fakt nechtěla a říkala jsem za 5let a manža co nejdřív, no rozhodli jsme se že jo a byl jen jeden pokus bez ochrany a pak jsme se jeden večer bavili že nakonec raději počkáme, že Tom je malý a ten rozdíl mezi dětmi by byl dost malý no a druhý den ráno jsem našla // a bylo to vyřešeno 😀 😀

u nás zatím vyhrává ta Mia i když vím že okolí se to líbit nebude, hlavně mým rodičům ale těm se nelíbí nic, i vnoučátka jsou pro ně zkažení života, my blbí apod. takže to neřeším

a ke kočárku já mám strach že my nový kupovat budem muset díky tomu jaký je Tom lenošek ale možná se do února rozchodí ale pochybuju, zatím ani neleze, včera mi spal venku v kočárku skoro 7 hodin, dneska pět a půl

krista
5. srp 2009

Smardik jejda tak to muselo být překvapení 😀
My jsme s tím taky moc nepočítali ač jsme se několik měsíců snažili, prostě po takový době už to člověk tolik neprožíval, když jsem si udělala test a viděla tam // (to byl zatím jen slabý stín) tak si říkám, hm. to nic, to je zase jen nějakej stín 😅 pak další a další testíky a už to sílilo a mě pomalu docházelo, pak jsem to oznámila manželovi a ten měl radost teda velikou, pořád se ptal, jestli je to pravda 🙂 no bylo to krásný, až mě mrzí, že už nejspíš nikdy nezažiju 🙂

To jako fakt? Pro rodiče vnoučátka kazí život? 😲 já už se těším na ty svoje a říkám si, že díky tomu, že máme děti celkem brzo (na to, že je teď trend mít děti až po 30tce) tak se jich snad i dočkáme v plném zdraví 😵 ale to moc předbíhám, nejdřív si k tomu musím vychovat děti 🙂

Ty jo to je ale paráda jak ti malý spinká v kočárku 😲 to jsem nezažila 🙂 já jsem ráda, když mi tenhle čas dá v kuse v noci 🙄 😝 a toho že spí v kočárku si važ, naše malá od toho roka spala v kočárku jen jednou a to byla hooooooooodně přetažená a je prostě dost znát, že nemůžeme nikam vyrazit na celý den, protože ona v tom kočárku neusne kdyby se uřvat měla 😝

samsa
5. srp 2009

Ahoj holky, díky za milé přivítání 🙂
Kristo, jo jo, známe se z tématu i po rocehodně pláče 😀 Ne, opravdu teď už je to o 100% lepší, řevy skončily, to je hlavní, teď snad jen zlobí v tom, že jak je strašně mluvná, tak o všem diskutuje, když jí něco přikážu, tak mi 10x řekne, že to neudělá a apod., takže jsem spíš zmožená z našich debat. Vztek občas samo ještě je, ale to myslím, že bude tak cca do těch 3 let, pak si myslím, že to bude pohoda. nejlepší my ty děti přijdou tak kolem 4-5 let, to už jsou opravdu rozumné. Neboj, Lukášek bude anděl, už podle toho, že se v bříšku moc nemrská. Mně se teda Neli hemžila celý den, pamatuju si, že jsem ji jednou asi hodinu necítila a letěla k mudr., jestli žije. Jinak se hýbala pořád. Ale obávám se, že druhé mimi bude to samé, strašlivě s sebou teď na tom screeningu mlelo, myslíte, že to něco znamená. Já se toho hodně bojím, že podruhé bych to už opravdu nedala, takového řvouna.
Co se týče výbavičky, tak mám vše, nic moc kupovat nebudu, jen zvažuju jiný kočár, s tím co mám po Neli jsem nebyla moc spokojená, ale nějak se nemám k tomu ho prodat.
Smardi, Mia je fakt nádherné a vůbec bych neváhala.

smardik
5. srp 2009

kristi jo byl to teda šok, já si ten test dělala abych řekla pravdu ze srandy - zpoždění jsem neměla, nevolnosti, prsa citlivé prostě nic ale udělala jsem si ho a úplně zapomněla a pak jsem šla na záchod a vzala jsem ho a byl tam // byla jsem z toho v šoku a asi půl hodiny to rozdychávala, pak jsem udělala další a zas, celkem jsem si udělala 4 a druhý den // no a pak jsem tomu fakt uvěřila. fakt u nás byl jeden pokud takže jsme tomu nevěřili, manža byl v šoku prý to není možné, co budem dělat? a já jen stín neměla, byli hezky silné ale to bylo ovlivněné tím že tam byli 2

jo jako fakt ti rodiče, u Toma to bylo že jsem byli, nemáme rozum, zkazili jsme si život atd. a ted u druhého taky, my jim to oznamovali protože manža musel jet pracovně pryč a měl jet možná až na 2měsíce a já měla kvůli hematomu nakazáno ležet tak jsme jim to říkali at o tom ví že se může stát že zas skončím v nemocnici a budu potřebovat pomoc a taky jsme jim říkali o tom druhém co už nežili a žádné je nám to líto, mrzí nás to jen zas jak jsme blbí apod. a to mě bude ted 25, manža má 32

no v kočárku fakt spí hodně a i se mu v něm líbí. dneska byl protivný tak jsme ted byli venku a 2 hodiny jezdili a on se koukal a je spokojený, doma mi řval ale venku štastné dítě takže fakt to vidím na kočár. já chtěla původně phil a teds ale když tak bude spát tak nevím asi to na spaní ideální nebude takže koupíme ten druhý co mám v albu i když ta cena je hrůza

smardik
5. srp 2009

holky nám se Mia hodně líbí jen nevím jak bych to říkala ale vidím to na ni, kluk Jan a holka Mia 🙂, jen nemůžu nikde najít kdy má podle nějakého zahraničního kalendáře svátek

krista
5. srp 2009

Samsa někdo mi říkal, že podle toho jak se mimi hýbe v bříšku to opravdu neni 🙂 tím tě chci uklidnit, třeba se před tebou na tom screeningu jen předvádělo a jinak to bude lenošek a flegmoušek a vztekat se nebude 😀 no co si budeme povídat, vztekat se asi bude časem, mě by stačilo kdyby aspoň jako miminko neprovřískal celej den a netrpěl na koliky do nějakých cca 8mi měs. jako naše Kristý, tak budu aspoň mít trošku času na to, abych ještě "srovnala" Kristýnku 🙂 ale nikomu taky nepřeju ty naše vzteky co začly po roce, to opravdu začlo něco s čím jsem absolutně nepočítala a nedávno jsem v časopise četla, že to končívá třetíma narozeninama, tak jsem se dost zhrozila, pořád věřím že to bude dřív 🙂
Vaše Nelinka už je velká holka, tam se to opravdu podle mě bude jen lepšit a určitě se neboj toho jak přijme sourozence, i když chápu že v tomhle věku to bude pro ni asi těžký a žárlivosti se neubráníte, ale třeba vás mile překvapí 😵 Já mám doma nějaký článek jak připravit dítě na sourozence, u nás to bohužel ještě moc nejde, ona to nechápe, i když mi dává pusinky na bříško a hladí (občas i praští 😝, ale to se bráním 😉) mám ale pocit, že většinu těch věcí ty děláš, je tam hlavně o tom o sourozenci mluvit a třeba i ukazovat fotečky kdy bylo to starší dítko malý a hlavně později zapojit do péče a nikdy neříkat: "Nesahej na něj" atd. 🙂

A jaký máte vůbec kočárky po prvních dětech? 🙂 Ptám se teda těch co jim zbyly 😀

Ano Mia je opravdu krásné jméno a já souhlasím, mít víc odvahy a čekat holčičku taky bych do toho šla 😵

smardik
5. srp 2009

krista máme hartan

krista
5. srp 2009

Smardik Mia je ve skutečnosti Amalie nebo Amelie jestli se nepletu, tak spíš musíš hledat podle toho, Mia je hovorová verze, ale taky se dává 🙂

Jinak zvláštní přístup rodičů, to opravdu ano 😕 u nás reakce když jsme čekali první mimi byla úžasná, všichni měli radost, když jsme čekali druhé, tak taky radost, ale spíš ze strany cizích lidí než z rodiny, MM rodiče neřekli nic a moje máma jen: "To si dáš" jako nějaký gratulujeme, jsem asi čekat nemohla... a že by nějak pomáhali, no nevím. Moje máma pomůže, ale mám pocit, že jí za jedno hlídání na hodinu 1x měsíčně musím být vděčná nadosmrti a MM rodiče se nestarají, nedali nám nikdy nic pro malou, nepopřáli jedinou k svátku, narozkám ani hloupou SMSkou... ale o co se starají, kdy nám uzráli u babičky třešně (aby mohli oškubat strom), jestli nám nezbyly sklenice od okurek (aby je nemuseli kupovat ne 😝) a pak chtějí často půjčovat peníze, které nevrací, takže už jim nepůjčujeme, protože kolikrát sami počítáme abychom vyšli, nestěžuju si, ale kdybych nemusela každou kačku počítat bylo by lépe 🙂

smardik
5. srp 2009

krista my chcem právě jen Mia tak řeším kdy by měla svátek

a rodiče už neřeším, obrečela jsem to a konec. jako ted je TOm jejich miláček ale prostě to co řekli ve mě je, ted jak jsme říkali o druhém nám vyčetli že oni nám s hlídaním pomáhají jak můžou, berou si ho na víkend, jezdí vozit a že kvůli toho nemají pořádně volný čas a že jsou unaveni, přitom my za nima nikdy nepřišli at ho hlídají apod, vždy chtějí sami a ted tohle. to okolí, kamarádi ti byli rádi a přejí nám to ale rodina ne. moje byla takhle reakce a u manži řekli gratulujem, to je dobře a tot vše. Tom je nezajímá, nejezdí za ním i když to k nám mají 5 minut (nejezdí k nám protože se u nás nemůže kouřit), na svtek mu nepopřáli, k narozkám SMS taky nepošlou takže tak

jasovky
5. srp 2009

Ahojte , v piatok cakám na vysledky z amniocentezy, v 11.tt mi namerali vysoku hodnotu NT /6!!/, tak som sa rozhodla pre odber plod.vody v 15.tt. Vysledky krvi /AFP/ by dopadli dobre, tak verím, ze aj odber plod.vody bude OK a zacnem okrem diskusie NT HODNOTY, navstevovat aj túto 🙂 Velmi sa tešíme na druhé miminko, aj Saška mi uz rozpráva ako bude bábo číčikať a pomáhat prebalovat...bude to velká sestrička 😉 Ozvem sa v piatok ako to dopadlo. Všetky vás pozdravujem 🙂 🙂 🙂 Katka

krista
5. srp 2009

Smardik no svátek by s nejvyšší pravděpodobností musela slavit na jméno Amelie/Amálie, takhle to myslím... ale nevím, asi je to taky na každým jak si to udělá, v různých zemích můžou být ty svátky v různé dny.

Já už ty rodiče z manželovi strany neřeším, byli takový vždycky, první vnučce (od švagra) třeba platí spoření 😝 já jsem ráda, že nebudu muset nikomu být za nic vděčná jednou, protože jsou to takový lidi, který ti akorát všechno omlátí o hubu. Možná jako u vás - že nemaji pak čas na sebe a furt hlídají, atd., tak jsem ráda, že nemusím být prakticky za nic vděčná 🙂

Jasovky, hodnota "6"??? To je teda šílený číslo, moc držím palečky ať je všechno OK, v pátek na nás nezapomeň 🙂

jasovky
5. srp 2009

To pozerám, aký čudný prístup rodiny 😒 To mám teda štastie, u nás v rodine, ci uz z mojej alebo manželovej sú deti radost a Boží dar 🙂 Všetci sa tešia a pomozu ako sa dá. Svokrovci bývaju 5 min.pešo a naši 3 min. autom. A velmi sa tešia, chceli by chlapčeka, my uz máme dievčatko, sestra má 2 dirvčatká, tak sa to žiada, ale momentálne cakáme na dobré správy z genetiky a je mi uplne jedno aké bude pohlavie, ale nech je zdravučké...aj tak v kutiku duše chcem dievčatko 😎

smardik
5. srp 2009

jasovky já už přístup neřeším hlavně že my máme radost a jsou v pořádku a hlavně zdravé

krista
5. srp 2009

Smardik jinak Amálie a Amélie je 10.7. 🙂

smardik
5. srp 2009

kristi dík, to by měla hezky rozložené 🙂

krista
5. srp 2009

Smardik a ve Švédsku má Mia narozky 2.2. 🙂

krista
5. srp 2009

Svátek a ne narozky 😅

krista
5. srp 2009

To by mohl mít vlastně váš prcek narozky, když kouknu na ten tvůj TP 😀

samsa
5. srp 2009

Holky, teda takové reakce na mimi, to je fakt děs. Jaký zkazit si život a a podobně. To nechápu. Mně teda mamča říkala, ať si druhé pořídím co nejpozději, vzhledem k tomu, co neluška dělala, ale zase nejsem nejmladší, nechtěla jsem, aby beruška byla jedináček a chtěla jsem to mít co nejrychleji "odbyté", protože to mimi období bylo fakt šílené.
S hlídáním to mám fajn, když potřebuju, tak mamka pohlídá, tchánovci jsou daleko, ale hlídali by taky. Snažím se toho ale nezneužívat, přece jen je to moje dítě a je pravda, že do roka ji nikdy nikdo nehlídal, ani na chvilku, byla jen se mnou.
Krista: kočárek mám Trendline, ale je bez otočných kol, to už bych si nepořídila, jak byla malá už těžší, tak se s ním opravdu těžko manipulovalo, raději bych nový, ale zase se mi do toho nechce vrážet peníze. S golfáčem jsem totiž spokojená maximálně, mám Jané energy, tak si říkám, že to těch 8 měsíců, než si prcek začne sedat, vydržím a pak budu jezdit s golfáčem.
Jasovky, strašně moc držím pěsti, ať je vše v pořádku a můžeš si začít těhu užívat. Musí to být hrozné nervy.

smardik
5. srp 2009

kristi to raději ten červenec, nechci at má vše po sobě a pak nic

já zas řeším opruzení malého ☹ zas jdem k dr už nevím co na jeho prdel

krista
5. srp 2009

Samsa já ten kočárek teď taky až tak nehrotim, vzhledem k tomu co v něm vyváděla Kristý se nebojim, že bych ho nějak moc používala 😅 spíš jsem uvažovala o šátku nebo Manduce pro případ, že by se situace opakovala i u malýho, ale zase ty peníze 😖 Manduca je hodně drahá, šátek se dá sehnat dobrý použitý třeba kolem 1tis., ale i to se mi moc nechce zatím investovat 🙂 uvidíme jak to vůbec všechno bude, čas už se krátí 😀