V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

samsa
15. dub 2010

Ewwussko, tak to je opravdu tragédie. Já bych za holky dýchala a špatně nesu i blbou rýmu...Fuj holky, jsem vám sem vnesla divné téma, tak raději pište něco veselejšího. 🙂

ewwusska
16. dub 2010

Ach jo! Zase nemůžu spat, tak babóňám 🙂

pazhitka
16. dub 2010

Ewuss- jj, to znam... v tehu clovek nemuze spat a po porodu diky mimi taky ne... uff...

Pekny den vsem!

ewwusska
16. dub 2010

Ahojík. Tak jsem dneska byla dokoupit lékárničku a nechala v lékárně skoro tisícovku. Krém proti sluníčko pro mimi za 320,-!!!
Ale na sobě šetřím - koupila jsem si kojící podprsenku za 59,-🙂 - to bude terno.

majatob
16. dub 2010

ahojte tehulinky i dvojmaminky, jdu se na vas zase po dobe kouknout jak se mate 😵 teda,ale ty tydny naskakuji, nestacim se divit 😕 😕 😕
ewus, ja jsem poprve rodila v pataku na stredni 😉 ale tehotnela jsem teda planovane 😀

mahulena
16. dub 2010

ahoj kocky,
tak hlasim taky noc uplne snad nejhorsi, od zacatku tehotenstvi spim tak 4-5 hod v noci, ale na dnesek jsem spala jen tak hodinu - strasne jsem poslickovala, total menstruacni ale fakt silny bolesti zad a bricha, a prodychavala jsem, zda pujdu zvracet nebo ne...)
Ted jsme litaly cely dopol venku a vzduch mi udelal lip, ale teda..., to byla noc.
Jezisi, at uz je to za nama...vsema.

Do lekarny se taky chystam - Bepanten, Rybilku, slunecnicovej olej a tak a nejakou drogerii jeste a jeste velkej potravinovej nakup, nafutruju mrazak a lednici, at mi tu drazi neumrou a hlavne pak ja, az prijdu z porodnice 😵 😀

ahoj Maji, jak to jde?

majatob
16. dub 2010

mahu, vydrz, za par dni uz to budes mit za sebou 🙂
u nas pohoda, Tobik uz si zvyknul a Bea je hrozne zlatucka, snad vubec nebreci 😵 dneska budem slavit Tobikovy narozky, je mi z toho smutno jak to leti, nedavno jsem s nim lezela na porodnim boxu a kochala se tim malym zazrakem a najednou jsou mu dva roky a uz je z neho velkej bracha 😢 😢 😢

mahulena
16. dub 2010

Maji, to ti strasne zavidim a preju, takhle hodny dite, ja chci taky!!!, jestli zas vyprdnu takovyho raracha jako je J, tak se obesim:(
Rozumim ti, leti to strasne a jeste ten pocit, ze uz to clovek znova nezazije...

majatob
16. dub 2010

mahu, ty druhy byvaji zlaticka 😀 😀 😀 ja su taky druhorozena a jakej jsem byla andilek 😀 😀 😀
nejhorsi je, ze si clovek ani normalne neuvedomi jak strasne rychle to ubehne...

mahulena
16. dub 2010

ja jsem druhorozena a byla jsem strasna...:(, a do toho jeste rozmazlovana.

majatob
16. dub 2010

mahu, tak to ses urcite ta vyjimka potvrzujici pravidlo...ted jen doufej, ze to neni dedicny 😀 😀 😀

ewwusska
16. dub 2010

Maji a nestudovala si náhodou konzervatoř?

majatob
16. dub 2010

ewi, jo, proc? 😕

sonije
16. dub 2010

Holky, já nevím, kam bych vlezla pro radu, tak asi sem, kde jste také čerstvé maminky druhého dítka. Mí´šovi budou příští týden tři měsíce, Adíkovi jsou dva a třičtvrtě no a teď jsem z něj na mrtvici. Ceé těhu jsem ho lehce cepovala, naučila jsem ho chodit bez golfek, oblékat, obouvat, koníčky jsem pomalu zrušila, stejně ho nebavily, až na pavání, ale to jsem zaúkolovala tátu, který s ním jednou týdně zajde do bazénu. Všechno má prostě při starém. Dopoledne jedou s tátou k babičce, kde se i naobědvají (v tomhle mám těžkou pohodu už rok, co je babi v důchodu), někdy berou i Míšu, abych poklidia apod., Odpoledne jsou zase naše, vezemem Míšu ven a buď jdeme do Zoo nebo jen tak courat, nebo na písek nebo do centra či kamarády na návštěvu. Celé šestinedělí byl Adík zlatej, zato Míša chtěl pořád chovat. Potom se to obrátilo. Míša je zlatíčko, i když moc přes den nespí, tak se ale docela zabaví a pláče jen málo. Zato Adíkovi otrnulu, lozí přes něj, když ho dám do postýlky, div mu neskočí na hlavu, dneska mu načural do vany. Venku bije všechny děti, tahá se s nima o hračky, až si na nás všude stěžují. Doma, když se máme vypravit, je všechno problém. Obléct se "NEUMIM", obout se "NEUMIM", cokoliv podta "NEUMIM" popř."NEVIM, KDE TO JE". To všechno je provázené neustálým řevem a kňouráním, takže než vylezeme ven, jsem spocená až na prdeli, Míša se mezitím rozpláče a musím ho znovu nakojit, Adík vychází s nateklýma očima od pláče. Když to udělám obráceně - nejdřív oblíknu Adíka a pak Míšu, během kojení se Adík celý svlékne a jedeme nanovo ☹ . Večer co večer jakmille po koupání kojím, vzteklé výstupy s pyžamem. Nedávno jsem dokonce ztratila hlas. To jak nedělám nic jiného, než křičím. Když se snažím mluvit normálně a vysvětlovat, jde pryč, že ho to nezajímá, nebo mu to jde jedním uchem sem a druhým ven a pokračuje dál. Minuý týden mi řekl, že jsem bbá, dnes, že jsem divná a zlá, včera, že mě nemá rád, protože jsem ošklivá. Ale já už si s ním nevím rady. S manželem je hodnej, se mnou nesutále vymýšlí teletiny, vběhne třeba do silnice nebo právě někoho zmlátí nebo načurá do vany apod. Už jsem normálně přistoupila k tomu, že dostává minimálně jednou denně dostane na zadek, nic jinýho nezabírá. Jakmile po záchvatu venku odcházíme domů, že mu to trpět nebudu, lehne na zem a nejde, kope nohama, křičí, řve a já nevím, jak bych ho s kočárem dopravila domů.. Máte tohle taky? Co s ním?

majatob
16. dub 2010

soni, ty jo, to je sila...u nas to bylo taky (ale rozhodne ne v takove mire) kdyz jsem prisla z porodnice, ted uz se Tobik uklidnil a takovy zachvaty nema 😕 vratil se teda k dudlu, obcas se snazi napodobovat miminko, ale jinak ok... ani nevim jak to preslo, nejak to samo vysumelo, akorat se snazim si na neho najit opravdu chvilky, kdy jsme spolu sami, snazim se mu davat co nejvic najevo jak ho mam rada a ovladat se, ikdyz mi obcas taky nervy ujizdi... 😅 ale jinak neporadim, akorat ,muzu poprat aby se toho Misa co nejdriv zbavil 😅

sonije
16. dub 2010

No já se mu od začátku taky snažila věnovat co nejvíc to šlo, proto máme ta odpoledne a mli jsme i večry, kdy jsme se mazili všichni tři, jenže pak začal dělat naschvály, kdy Míšu taha za ruce a různě ho šťouchal, takže jsme se domluvili, že večer po koupání je můj s Míšou a jak ho dám do postýlky, čteme si s Adíkem. Někdy taky nemám náladu, tak se jen pomazlíme a koukneme na telku. V noci pak spí Míša se mnou a Adík s manželem, takže si myslím, že má pozornosti opravdu vrchovatě. Prostě nechápu, že se to takhle zlomilo až po šestinedělí ☹ . Dneska se právě porval u kamarádky, dělá nschváy a provokuje, aby se mohl vyloženě poprat.. Možná by tohle období přišlo i tak, to už ale nezjistím ☹ . Jenže právě vůbec nevím, jestli ho mlátit nebo ne. Samotný mi to vadí, ale když už fakt na nic nereaguje..

majatob
16. dub 2010

ted to po sobe ctu, melo tam byt aby se toho Adamek zbavil 😉

no a ja nejsu moc pro biti, myslim, ze to nema moc vychovnej efekt a hlavne ne za vsechno co se nam nelibi, spis jen fakt v pro nej nebezpecnych situacich 😉 myslim, ze si tema naschvalama jen vynucuje pozornost (ikdyz vim, ze delas co muzes..)

pazhitka
16. dub 2010

Sonije- tak to je sila, ale myslim, ze za to muze Adamkuv vek- cetla jsem, ze nejhur prichod noveho sourozence berou deti kolem tri let, kdy prichazi i tak velke obdobi vzdoru a novy sourozenec ho jen znasobi. takze asi to budete muset vydrzet a urcite to prejde, snad co nejdriv! znamy mi rikal, ze jejich starsi (taky mel necele tri), kdyz se mu narodila sestricka, byl naprosto na zabiti a nakonec s nim sli dokonce k psychologovi,ale casem se to spravilo...drzim palce!
pekny vecer vsem!

ewwusska
16. dub 2010

Soni to je docela mazec. Můj Mirďa bude mít akorát dva roky když se malá narodí a snad to bude v klidu, nebo v to aspoň doufám. To ti opravdu nezávidím a ani nevím co bych poradila když nemám zkušenosti (zatím). Tak přeju ať se to brzy srovná.

Maji já taky chodila na konzervatoř v Brně (akordeon), ale na konci druháku jsem ukončila studium (škaredě jsem si zlomila pravou ruku). Říkala jsem si, že bys jinde na střední asi v páťáku neotěhotněla 🙂, a viděla na tvým fotoblogu klavír. Jo a máš moc krásný dětičky 😉

majatob
16. dub 2010

ewi, jo taaaak 😀 no ja mam vystudovanou fletnu, klavirista je manzel 😀 😀 😀

sonije
17. dub 2010

No já byla taky proti bití. Do dvou let dostal na zadek jen 4x a to vždycky jen kvůl nebezpečným situacím (sedl si uprostřed přechodu2x, utekl mi k močálu, nechal se odvést cizí paní)
Po tom druhém roce to bylo někdy v klidu a někdy na zabití, ale snažila jsem se držet toho, e děti za své záchvaty vzteku nemůžou, protože nemají ještě dostatečně vyvinutý nervový systém a své záchvaty si uvědomují až po nich. Proo jsem do zblbnutí vysvětlovala, než jsem přistoupila na naplácání. A to nakonec bylo stejně jen symbolické (měl ještě pleny, tak ho to moc nebolelo).
Ale teď už jsou to extrémy a navíc evidentně vědomé. Kyž vdí, že kmarád něco chce, honem pro to skočí, aby se mohli poprat, než si sednu ke kojení, zeptám se, jestli něco nepotřebuje. Jakmile začnu oji, najednou si vzpomene, že chce pomoct s oblíkáním, že má hlad apod... o prostě nervy mi tečou jak zběsilý. Nemůžu nechat vteřinu Míšu někde ležet, protože hned je u něj a pošťuchuje ho nebo přes něj leze. Na začátku to fakt nedělal, až o dvou měsících. To mě štve nejvíc☹
Taky čekám, že to přejde, ale jak to vydržet, než to přejde a jestli ho bít nebo ne, to fakt netuším..

ewwusska
17. dub 2010

A v Brně? Jéžiš tam to vylo divoký 😀 Nebo spíš já byla 😎

Soni já pro bití jsem. Mirďa teda zatím bitej není (jen když mi třeba vběhne do silnice nebo tak, ale symbolicky), ale určitě to bude patřit k výchově mých dětí. Já jsem ze tří sester (nejstarší), mamka nás spíš dávala klečet a taťka nás bil řemenem na holou - myslím, že ani ne tak pro výchovu, ale spíš chytl nerva a nebylo vyjímkou, že jsme se u toho počuraly. Já bych třeba tohle svýmu děcku nikdy neudělala. Taťky jsme se hodně bály a do teď mezi náma není ideální vztah, ale to je úplně jinej případ.
Je to těžký zvolit trest, když nevíš proč to dělá a neřekne ti to. Asi bych spíš navštívila dětskýho psychologa a nechala si poradit odborně, protože fakt děláš co můžeš a chápu, že to deptá, když nic nezabírá.

samsa
17. dub 2010

Ahoj holky,
Sonije, moje starší je občas (no spíš skoro pořád) na zabití. Malou ale miluje, ale jak píšeš, u kojení pořád něco, vždycky si něco vymyslí, chce něco podat, čurat, papat...atd., nervy mi teda tečou, ale jsem ráda, že malou má ráda a neubližuje jí. Já se hodně upínám k tomu, že až přestanu kojit, že to bude lepší. Asi musíme vydržet. Fakt nevím, co poradit....
Nejvíc mě štve, že kvůli tomu, co mi dělá u kojení, se malá pořádně nenapije, respektive mám pocit, že prostě je tak rušená, že se naučila napít málo, přibírá max. 150 g týdně, ale spíš tak těch 130, což už je na hranici. Porodní váha byla 2,80, pouštěli nás s 2,6 kg a teď má 4,6 kg, je hrozně malinká a všichni to komentují...a já jsem z toho na nervy, že nejí, a je to kvůli vyvádění straší dcerky. Starší jedla hodně a i tak byla mrňavá a tahle nejí takže je ještě drobnější 😔

romana29
17. dub 2010

Ahoj holky, čtu jenom poslední stránku a já můžu za sebe říct, že pro tělesné úměrné tresty jsem a nám se osvědčily. Daník je hodnej, nemůžu si stěžovat, ale jsou věci, které má zakázané - házet doma balónem atd., které si doma po pár vařečkách nedovolí dělat, kdežto u babičky háže jak divej, protože ví, že mu to tam projde. Je zatím malý na to, abych ho trestala jinak - velmi rád má čtení, četl by si pořád a nechci ho trestat tím, že mu večer odmítnu kvůli něčemu číst - zaprvé je to dlouho, když nějakou lumpárnu udělá např. ráno, tak do večera si už ani nemůže pamatovat, co provedl a je frustrovanej, proč ho chci trestat tím, že mu nečtu. Takže pár přes zadek je účinnějších. Až bude starší a bude si trest uvědomovat, tak budu volit i jinou formu - zákaz televize, počítače atd., vím já co, to se ještě uvidí 🙂 .

Ted mám hlavně obavu z toho, jak druhé dítě přijme a když tu čtu, že nejhorší je věk kolem tří let, tak paráda, to se nás zrovna týká a že je malej žárlivec a vyžaduje pozornost k tomu asi moc nepřispěje, že? 🙂

samso jenom mě tak napadlo, co malou nějak zaměstnat, když kojíš, abys měla ty i druhá dcerka možnost se v klidu soustředit. Možná jsi to už zkoušela, nevím, to je tak jediné, co mě napadá 😕

mahulena
17. dub 2010

ahoj kocky,
to je mi moc lito, ze musite resit takoveto tema 😲 😖
Myslite, ze kdyz budem mit doma prirustek, kdyz je nase mala mladsi nez vase deti, ze to bude lepsi?
Ja prave myslim, ze po tom druhym, druhym a pul roce veku je to prave se starsima sourozencema "horsi" na zvykani. Co myslite?
Taky nemam problem s fyzickyma trestama, u nas je na ne ale brzo, stejne z toho nema rozum, maximalne mi to pak oplaci a stejne ji to neodradi.
Jinak Samso, me ta vaha neprijde blba, fakt ne, zvlast u holcicky...

samsa
17. dub 2010

Romano, jj, snažím se ji zaměstnávat (třeba ať mi něco postaví, dám jí puzzle, pouštím pohádky), ale ona prostě jak vidí, že jdu kojit, tak dělá naschvály. Číst taky nejde, to do nás pořád žduchá, jak se natahuje po knížce, takže to je taky nanic...Je to právě jen u toho jídla, jinak chce třeba ráno malou do postele, koupe ji se mnou, hladí, pusinkuje, nikdy jí nic nedělala, má ji moc ráda, ale to kojení ji prostě vadí, možná prosto, že chovat, nosit a tak můžu i ji, ale kojit ne...já se teda hlavně bála, aby malé neubližovala a to naštěstí ne, ale nenapadlo mě, že bude problém jídlo, fakt už z toho mám nervy, aby ta malá nestrádala, už jsem teda zkoušela jí dát i UM, že bych ji dokrmila, ale to nechce
Mahu, já myslím, že čím menší věkový rozdíl, tím líp, někde jsem četla, že rok a půl straré dítě snad do týdne zapomene, že bylo někdy samo, takže pak nežárlí...uvidíš, že Justýnka žárlit nebude.

mahulena
18. dub 2010

ahoj kocky, to byl nakonec hezkej vikend, co?, akorat ten vitr trochu zlobil, ale jinak jsme byli hodne venku, dnes i v restauraci na obede a vecer na zakusku a palacinkach v cukrarne.
Mam vam nejak pocit, ze se "pak" uz nikam nedostanu, tak furt nekde litam - obedy, kaficka, schuzky, cviceni... a do toho me pronasleduje uz dobrej tejden fakt silnej hnizdici instinkt, takze furt neco delam, ale neni to moc videt 😝 😀

Zitra jdu na kontrolu na konci 37tt, dam vam vedet, tento tyden jsem strasne zrala, mam nahore tak +2kg, je mi i hodne tezko, jak se toho do me moc nevejde, ale nemuzu to zastavit. Dokonce uz jsem i cetla, jak vyvolat porod, vsechno zkousim, ale pust nezvladnu 🙄 😝 , a ten je prej mega ucinnej..., hmmmm, bohuzel.
Hrozne bych totiz chtela, aby rekl, ze uz jsem chodici rodicka a ze toho cisare udelame jeste driv.
No, dam vam vedet.
Nejde i Nicole, zase?

Mejte se pekne a objevte se, vzdyt tu nejak skomirame.
Mmch, dlouho tu nebyla Marus, Wolfi a dalsi?!

wolfi
18. dub 2010

ahoooooj!!!
zrovna jsem nakoukla a vidim, že po mě malá poptávka 😵

ve středu v noci jsme se vrátili z dovolený a nebyl vůbec čas sedět u netu.. příští týden je svatba tak mám trochu fofr 😀
Byla jsem v týdnu ns kontrole miminko se má krásně, mám za sebou triply a příšernej cukr test.. 😝
4.5 nás čeká velkej ultrazvuk tak jsem zvědavá jestli mimi prozdradí jestli je chlapeček nebo holčička.
taky už krásně cítím pohyby a je to nádherný!!!!! 😵

nemám dočteno, ale napravím to 😉 doufám, že se všechny i s dětičkama a pupíkama máte krásně.. 🙂
na zítra držím pěsti na kontroly!! 🙂

mahulena
19. dub 2010

ahoj kocky,
si predstavte, ze uz zadnou dalsi kontrolu mit nebudu - tento Ct nastupuju a v Pa se mimino narodi, to je hukot, co???
Jeste ted cumim, jakej to nabralo spad.
Ale ty zily jsou hrozny, i doktor z toho ma strach...
Takze asi tak.
Jinak monitor OK, ale uz mam normalne kontrakce, vaha stale +6kg, tlak OK.

Wolfi, super, ze si uzivas!!!, gratuluju k triplum. A na OGTT jsi byla nejak brzo, ne? Vzdyt se chodi kolem 25tt?
Gratuluju k pohybum!!!
Co pohlavi, vite uz?

majatob
19. dub 2010

mahu, no to jsou novinky, tak v patek uz budes taky dvojnasobna maminka!!! 😵 😵 😵