V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

mariap
30. srp 2009

Jejda, Kristo, to snad neni ani možné, tolko smoly naraz. Nejde presvedčiť niekoho v poisťovni, aby to predsa len nebrali ako totálku? To bude pre vás asi dosť nevýhodné. Strašne ma rozčuluje ako je nastavený celý systém a že človek musí platiť za neopatrnosť a chyby druhých. Trápia ťa poslovia hodne? Ja som si ich užila dosť v minulom tehu, dokonca pár krát sa mi stalo v noci, že som mala bolesti pravidelne po 6 minutách, ktoré asi po troch hodinách proste prešli. Vždy už som rozmýšlala, či mám niekam vyraziť....
So spánkom cez deň sme na tom velmi podobne ako vy🙂. Doobeda max. hodku a poobede ako sa kedy zadarí, ale to vačšinou už nespí ani tú hodinku. Takže varíme a upratujeme spolu a v poslednej dobe som teda varila až prišiel manžel z práce, proste to s naším malým nervákom nešlo 😒 . Občas sú to velké radosti s tými našimi pokladmi.

devila
30. srp 2009

Kristo děkuji,já si toho nevšimla, že to jsou tvé fotky. Asi už mi to těhotenství leze na mozek, že mi nic nedochází 😀.

kacka79
30. srp 2009

Krista fakt totálka, joo? Tak to jste teda museli mít hodně... No i když já jsem se svým prvním autem taky měla totálku a tím že to bylo starý auto, který mělo nic moc hodnotu, tak tam je totálka asi i když to auto není úplně na odpis.

Zdenkaradek my jsme z Vestce /za Jesenicí /, tak to máme přes kopec 😀

devila
30. srp 2009

kristo, s tím autem je mi to taky moc líto, tak snad se do porodu něco najde. ☹

samsa
30. srp 2009

Kristo, s tím autem je mi to fakt líto 😒 Holt když se daří.... 😠 Nemohli by vám třeba půjčit auto rodiče? Je pravda, že narychlo shánět nějaké auto z bazaru je těžké, přece jen člověk si to musí pořádně rozmyslet. Jedni známí si jeli koupit ojetinu do Prahy, odjeli z bazaru a na dálnici Praha-Brno jim auto kikslo a už se nerozjelo. Byla na tom nějaká valeká závada a nechávali to opravit za spoustu peněz, takže se jim to opravdu "vyplatilo", s bazarem se nedohodli.
No, co se týče kočárk, tak mně vadí, že nemá otočná přední kola a hrozně těžko se s ním manipuluje. Rozhodně si neumím představit, že jednou rukou povezu kočár a druhou povedu Neli za ruku, to asi nepůjde. Ale co, na rozmyšlenou mám ještě spoustu času.

kacka79
30. srp 2009

Samsa, budeme mít děti podobně staré... no snad do té doby budou vzorně chodit u kočárku a poslouchat na slovo 😀 😀

samsa
30. srp 2009

Kačko, tak tomu v případě své dcerušky nevěřím 😀 To je utopie. Holky, omlouvám se za ty překlepy, ale datluju strašně rychle a vždycky se zděsím, když to po sobě pak náhodou přečtu.
Kačko, kdy jdeš na ultrazvuk? Mně všichni bombardují, co to bude, hrůza, přemýšlím, že to utajím, teda vám to samozřejmě prásknu, ale rodina si asi počká až po porodu. Já jdu až 17.9.

kacka79
30. srp 2009

Jé Samsíku, já až na konci září ☹ U nás jsou taky všichni zvědaví... no nechám je ještě chvilku napínat - i když třeba už budeme vědět 😵

zdenkaradek
30. srp 2009

Kristo,
no tak to je teda doslova čára přes rozpočet ☹ . Bazary jsou sice plné aut, ale to chce pořádně vybírat a to není hned. Tak držím palce, ať to dobře dopadne.
Kacka 79, tak to jo, to jsme skoro sousedky, občas tam k vám jezdíme do Albertu na nákup (vzpomínám si, že po porodu, to bylo nejdál, co jsem si troufla, když manža hlídal malého 😀 )
Matýsek už tedy spí jen jednou denně, většinou vstává okolo sedmé a spát chodí mezi 13. a 14., to pak vydrží spát třeba i 2,5 hodiny, večer chodí spát mezi osmou a devátou. Tedy pokud jsme doma, když jedeme do města, tak většinou usne v autě a já mám pak celý den smůlu. Vaření s Matýskem bývá taky často boj, někdy se sám zabaví, ale často je to s řevem a já jsem pak ještě akorát vzteklá, když nechce jíst.

mirax
30. srp 2009

ahoj holky, hezký nedělní večer.

Samsi..do 17.9. ti to uteče 😉 , já jdu až 6.10.!!!(na utz ve 20tt půjdu až někdy ve 24tt, ta moje dr. mi dává kontroly po 6ti týdnech, teď teda jedeme na dovolenou, takže je to můj problém, ale mohla mě třeba objednat o pár d dní dříve než pojedeme, ne ?😉 😠 )

Začala jsem nějak přemýšlet o kočárku! Máme Jané Nomad, jsem super spokojená, ale nějak si neumím představit, že v zimě z něj Tobíka vyšoupnu, nasadím hlubokáč a Tobík co? V tom sněhu na scatu? 😕

Já nevím, zdá s e mi, že ještě bude občas potřebovat sedět, aspoň do dvou a půl let, ne?
Holky, jak to řešíte vy? Tandem s emi u nás zdá zbytečný, ten buggypod(jak psala Krista) se mi líbí, ale jde to připevnit i k hlubokému kočáru? Koukala jsem na obrázky, mají to i k tomu Jané..

Jak to máte vymyšlené vy? Nebo myslíte, že ten scate stačí? Já mám docela obavy, jestli bude T. už tak spolupracovat..teď by to teda rozhodně nešlo a hlavně by si na tom neodpočinul..neusnul..

kacka79
31. srp 2009

Ahoj Mirax, záleží na dítěti, ale náš Fík třeba v těch dvou letech ušel dost, ale nesmí být unavený.. to chce pak na kočár. Chce to trošku tréning, já přestala kočár skoro používat až teď, ale na delší prochajdy si netroufnu, to se bojim abych ho pak nervala v ruce. No s těma dvěma dětma pak buď dojedu kus autem a pak půjdeme, nebo budu chodit jen po okolí. Skate je vzhledem k termínu porodu u nás asi na nic, možná ho dokoupím později.. Ale chci kočárek bugaboo a k těm dělají skate do 15 kg a to máme teď 😒 Takže nic moc... No holt se bude muset fífa snažit 😅

Kdybych měla děti blíž od sebe, určitě bych šla do toho sourozeneckýho nebo do toho buggypodu, jak psala Kristý. U nás ho jedna paní má a je spokojená, dá se sklopit ke kočáru a nepřekáží.

krista
31. srp 2009

Ahojky holky,

s tím autem ještě nevíme. Všechno je to ve fázi "asi" musíme počkat co poví likvidátor, ale když mi říkal manžel kolik je tam toho podělanýho - chladič, převodovka, zkroucená kapota, blatník, nárazník, maska, světlo vysypaný, hnutý sloupek... je toho hrozně moc... a naše auto už prostě byla stará šunka - ročník 1996, ale jezdilo! ☹ navíc na něj platíme úvěr, takže budeme ještě dva roky platit něco co už možná ani mít nebudeme. Paradox je, že jsme ho nedávno dali dohromady po tom co nám ho nabourala jiná žencká v listopadu 2008 a v září 2007 jsem ho nabourala já. Prostě tohle auto je smolný. Uvidíme podle toho kolik nám dají peněz jestli to opravíme nebo koupíme něco jinýho, ale je mi jasný že za těch pár šupů můžeme koupit jen další šunku, ale teď si brát zase nějaký úvěr to se na to můžu vyprdnout, platila bych už jen úvěry a nic jinýho, obzvlášť když přibyde další dítě.

Mariap naštěstí teď poslíčky ani nemám 🙂 s Kristý jsem si užila dost, teď ale fakt nic, takže až to přijde tak budu opravdu jako na trní jestli jsou to posly nebo rodím, přemýšlela jsem že bych se domluvila s doktorem na vyvolání, jestli by tomu prostě nějak nepomohl příp. bych se domluvila přímo s primářem nemocnice, kdysi se s ním takhle domluvila maminka co se mnou byla na pokoji (ale byla to jeho sousedka tak nevím zda nebyla protekční 😅) nechci dítěti určit kdy má přijít na svět, ale co mám v tuto chvíli dělat ☹

Samso manželovi rodiče bydlí 250km od nás a auto nemaji a u mě už žije jen máma a taky auto nemá, bohužel neni nikdo kdo by nám mohl půjčit auto "natrvalo" každej buďto potřebuje do práce nebo být jinak mobilní 😔

Samso k tomu kočárku tak to je blbý, jestli ti celkově nevyhovuje, tak bych ho asi prodala a koupila pro prcka nový nebo třeba ojetý jestli se ti nechce moc investovat, ale prostě nějaký lepší 🙂

Mirax ten buggypod je právě kompatibilní se všemi typy Jané 🙂 záleží tam jak je řešený podvozek, takže máš jedno jestli to dáváš ke sporťáku nebo hlubokému 🙂 Tady je kdyžtak přesný seznam od výrobce kdyby to ještě někoho zajímalo:
http://www.revelo.co.uk/docs/customer/Buggypod_...
Ale nejsou tam úplně všechny kočárky, třeba náš tam neni, ale našla jsem si tam úplně stejný a tak jsme to riskli a sedí nám to 🙂

Jinak naše malá už moc sedět nepotřebuje, opravdu hodně záleží na dítěti, nevím zda jsem to psala sem, chodíme denně do krámu pěšky, posazuju ji až tam (abych nakoupila 😅) a pak zpátky a je to docela štreka a jí to nevadí, ale nedávno jsem šla bez kočárku jen na zastávku k baráku a madam se chtěla tahat po pár krocích 😝

Jo jinak holky koukám, že se asi nedočkám těch vašich UTZ, to jdete v době kdy budu rodit nebo mít odrozeno, nebo bude přenášet 😅 tak doufám, že tady pak budu číst samé superzprávičky a kdo ještě neví pohlaví, tak jsem hrozně napjatááááááááááá 😵

mirax
31. srp 2009

Ahoj všem!

Já jsme rozhodnutá pro ten buggypod, na skatu si t dítě moc neodpočine, Tobík občas venku i usne a já jsme zvyklá být venku hodně, neumím si předtsavit chodit jen na malé procházky.
Myslím, že se to pak bude dát celkem dobře prodat.

Jinak jsem dnes volala na výsledky tripplů a jsou negativní! 🙂 Mám velkou radost,s Tobíkem mě neminulal plodovka, takže teď je to konečně všechno v klidu! Doufám 🙂 🙂 🙂, že už až do konce 🙂

krista
31. srp 2009

Mirax taky si myslím, že ten Buggypod ještě dobře prodám, akorát ti teda musím říct, že spinkat se v tom moc nedá, protože se to nedá sklopit do lehu, je to pořád jako židlička. Mě malá už venku od roka nespala ☹ to se radši uřve, i když má čas spaní tak musí být doma v posteli, takže my nemůžeme ani nikam na návštěvu nebo výlet na celý den, z toho důvodu jsem i radši že spí jen dopoledne, protože jinak aby člověk pořád tvrdnul doma 😝

Jééé no tak to je super zpráva, k Triplům strašně gratuluju, teď bude klídeček v těhu a žádný hloupý stresy s plodovkou!!! 🙂

smardik
31. srp 2009

ahojky

mirax já jdu určitě do sourozeneckého kočárku, jsem rozhodnutá na 100% jen nevím ještě jakýk, už jsem měla vybrané ale manžel se zamiloval do peg perega tak se půjdem podívat na něj. Zatím mi malý ani nechodí, minulý týden začal lézt a nevěřím že by vydržel nějak moc chodit pokud vůbec bude, navíc auto nemáme a manžel chodí pozdě takže všude se musím dostat s děckama sama takže sourozenecký určitě

Tomášek začal konečně lézt, sednul si a má 2zuby 🙂

a já mu dneska koupila první vánoční dáreček

krista
31. srp 2009

Smardik a jak vyřešíte cestu do porodky když nemáte auto a hlídání malýho (teda jestli manžel půjde k porodu)?

Já jsem z toho na nervy, od tý bouračky myslím jen na to jak se všechno podělalo, že nevím jak se dostanu do porodnice, jak se dostanu z ní s malým atd., pořád mám tvrdý břicho od nervů.

zdenkaradek
31. srp 2009

Krista,
vydrž, však ono se to vyřeší, teda manžel to bude muset vyřešit, ty se s tím akorát nervuješ a to by jsi neměla.
Já jsem teď taky tak trochu naprdlá, minulé pondělí jsem se objednávala do poradny do Podolí (na 8.30) a zrovna jsem se domlouvala se švagrovou, že mi pohlídá malého, že manža určitě nebude moct. No a dneska mi od ní přešel mail, že má v pátek ranní, protože má o víkendu volno. U sousedky ho nechat nemůžu, odlétají na dovolenou a moje mamina je 100 km od nás. No holt si to tatínek bude muset nějak ošéfovat a já tedy jen doufám, že tam zase nevysedím důlek (jako s Matym - 4,5 hodiny nebyl problém, hlavně když spal na monitoru), ale teď snad ještě na monitor nepůjdu, tak snad to bude OK.
Je to prostě na prd, člověk si říká, že se na něco může spolehnout, že má něco vyřešený a ono bum bác, čára přes rozpočet a začít všechno řešit znovu. Ale oproti tomu co řešíš Kristo ty, je tohle opravdu banalita, ale taky naštve.

krista
31. srp 2009

Zdenkaradek mě právě štve, že to je jedno s druhým, oddechnu si támhle a vzápětí se stane ještě něco horšího co se musí pořád řešit, mě to fakt tak neskutečně štve, ale akorát si sama přidávám tím jak o tom pořád melu, měla bych se na to vykašlat, ale nejde to ☹ s manželem taky jen mluvím o tomhle, on mi říká ať to neřeším, ale rodit budu já, tak co můžu dělat!

Doufám, že manžel si najde čas a malého pohlídá, ono je to na prd když člověk musí třeba s dítětem k doktorovi, já bych s malou teda nešla, ona by jim to tam zbourala, navíc by se nudila, naštěstí se zatím vždycky někdo na to hlídání našel, tento týden pohlídá manžel protože si vzal ve středu dovolenou, aby mě mohl odvézt na předpříjem do porodnice (jakej paradox když není čím 😠 ale snad nám auto někdo půjčí) a příští týden snad pohlídá moje máma a dál nevím).

Jinak 4,5h tě drželi na monitoru? Tak to je mazec, to nemohli udělat třeba UTZ, to je ten monitor tak důležitej? 😲 já byla nejdýl na monitoru asi 1,5h a to taky malá chrápala, ona věčně v břiše skákala jako čert a pak jsme přišli na monitor a ani se nehla, sestry mi píchaly do břicha, tleskaly, lítala jsem po schodech a ona se vždycky jen trošku pohla a pak spinkala 😝

zdenkaradek
31. srp 2009

No bude si ho muset udělat, protože nevím co bych tam s ním dělala. Taky by se začal hodně brzo nudit a pak by tam asi zboural celou porodnici 😀 . Klidně ať tam se mnou jdou, venku je hezký park, tak můžou být chvíli tam. Ale já tam opravdu nebudu čekat na chodbě, až na mě přijde řada a pořád za ním někam vybíhat, protože jak ho znám, tak by během chvilky vylezl po schodech až do 4. patra na porodní.
Já jsem si právě říkala, že tyhle časté poradny bych řešila hlídání manža, švagrová, ale když vidím, že je to takhle, tak jí nechám plavat, jen ať mi pak nebrečí, že ho nevidí, možnost měla a já se s ním nebudu jen tak teď tahat přes celou Prahu.
Nee, to trvala celá poradna - nejprve do kartotéky pro kartu, pak k sestřičkám, sepsat papíry, potom jsem chvíli čekala než jsem se dostala k doktorovi, ten mě poslal na monitor, tam jsem zase chvíli čekala, 20 minut monitor, který malý prospal, znovu k doktorovi, ten mi řekl, že mám jít na monitor asi za hodinu znovu, takže zase čekačka a 2O min monitor. No a potom už tam zase nebyl doktor, takže s monitorem nahoru na porodní sál, aby se na to někdo podíval. Takže jsme přijeli v 10.30 a odjížděli odtamtud chvilku před třetí 😒 .

smardik
31. srp 2009

krista odvoz záleží kdy to přijde: když někdy k večeru nebo víkend tak nás odveze tchán nebo klepnu na souseda (dělá na 3směny) tak třeba bude mít volno, jsou ochotni a když ani jedno nepůjde tak zavolám taxíka a je to 🙂 🙂 to je maličkost. a hlídaní záleží kdy - jak to přijde v noci tak určitě malého pohlídá sousedka, půjde k nám at ho nemusíme budit, kdyby přes den - třeba v 10 ráno tak kamarádka a pak si ho vyzvednou moji rodiče nebo rovnou pojede k rodičům, záleží na čase. Manža se mnou bude určitě u porodu, byl i u Tomáška a ted půjde taky, no a jak odejde z porodnice si malého vyzvedne a budou spolu bojovat

krista
31. srp 2009

Smardik to je super s těma sousedama, to by mi taky bodlo. K nám se teď kousek přistěhovala kamarádka, ale má sama malýho klučíka a manžel dělá prakticky v noci (od 2h-10h) zhruba, takže ta je na noc asi vyloučená nebo teda ona říkala že malýho klidně vzbudí a přijde k nám, on je malej pohodář, ale já ji nechci až tak obtěžovat a navíc by nám právě nemohli půjčit auto, když by s ním byl přítel v práci, teď fakt musím řešit těch věcí víc, pořád přemýšlím kdo má doma zbytečný auto a nikdo takovej mě fakt nenapadá, ještě nedávno měl kamarád doma auto, on je takovej kšeftař, tak ten mě napadl dneska, ale mluvila jsem s MM a už ho nemá 😒 a tím taxíkem se mi právě jet nechce když jsem si spočítala tu cenu, benzín tam stojí asi 100,- a taxi by vyšlo na nějakých 700,- fuj 😠 a to je jen tam,takže i zpátky 1400,- no fakt otřes.

Zdenkaradek tak to jo, aspoň že to bylo víc věcí, ale i tak viď 😉 no dokud jsme byly bezdětný, tak bylo prakticky jedno jak dlouho člověk u toho Dr. smrdí, ale teď pořád přemýšlím co malá a když jí hlídá kamarádka nebo moje máma tak jsem nervní, máma jí rozmazluje a kamarádky nechci moc obtěžovat 😔

smardik
31. srp 2009

kristi jo nás taxík vyjde tak nějak podobně ale není to každý den tak to není tak strašné, lepší než se stresovat 🙂. a jinak ta kamarádka u které by malý byl má dceru o 3dny starší než je on

krista
31. srp 2009

Smardik nám se bohužel teď sešlo tolik věcí že prostě smůla, na to taxi nejsou prachy, v zbořeným autě máme plnou nádrž, jestli to půjde hodit ze skály, tak to ještě odčerpáme 🙄

Moje kámoška má klučíka 13měs.,on je fakt takovej šikovnej, usne kdekoliv, nic mu nedělá problém. To já si to s Kristý stále nemůžu dovolit, vím že kdybych měla někomu jít takhle hlídat a budit jí v noci tak mi do rána bude řvát a nikde jinde už neusne.

smardik
31. srp 2009

kristi taky jich nemáme na rozdavání, splácíme dluhy ale dítě jsme chtěli tak se to nějak udělá, nebudu se kvůli toho stresovat, jde si zavolat i sanitku

já právě když to přijde v noci malého budit nebudu, to přijde ta sousedka a zůstane u nás a dohlídne na něj a ráno si ho vyzvedne bud kamarádka nebo rodiče

krista
31. srp 2009

Smardik ano to už jsem tu taky psala, že sanitka by mě odvezla do jiné porodnice než chci 😉 no vím že někde budu muset udělat kompromis, dítě jsme taky samozřejmě chtěli, ale to jsme věděli že máme auto a máme to pod kontrolou, takže naplánovaný to bylo, ale prostě se to změnilo a né naší vinou.

Budit malou v noci taky nebudu, bude muset prostě někdo přijít, při nejhorším tady zůstane ten manžel a nebo porodím doma a bude to, bude po problémech 😝

zdenkaradek
31. srp 2009

U nás se bude hlídání Matýska taky řešit, až dle situace, kdy a kde to přijde. Když v noci, tak pohlídají sousedé. Přes den by eventuelně mohla taky sousedka, pokud tedy zrovna někde nebude s malým, nebo bychom ho mohli odvézt k manželovým rodičům (tedy jestli budou mít čas a nebudou nepostradatelní v práci), při nejhorším s ním zůstane manžel a já budu rodit sama, to bych ale tedy nerada ☹ .
No u druhého dítka to je prostě náročnější po té organizační stránce.

kacka79
31. srp 2009

No na organizaci je to náročné, to je fakt 😝

Já jsem dneska někde ztratila telefon, takže nemám jediný číslo, nikde jsem si je nenapsala, jak jinak 😅 No jsem prostě splašená.

zdenkaradek
31. srp 2009

Kacka, tak to je opravdu nemilé. A prohlédla jsi opravdu všechno? Sousedka si takhle myslela, že jí někdo ukradl telefon v ZOO a našla ho asi po 2 měsících zapadlý v autě pod sedačkou. No a mě Matýsek takhle jednou odpoledne vzal telefon z gauče a přihodil ho do prádla, které jsem měla připravené na praní, nevšimla jsem si toho a telefon projel pračkou na 40 stupňů, naštěstí SIM karta s čísly funguje.

smardik
1. zář 2009

dobré ranko

mariap
1. zář 2009

Dobré ráno,
pozerám, že ste opat preberali hlídání. Včera sme sa o tom s manželom chvílu rozprávali a milo ma prekvapil, že by bol rád aj pri druhom porode. Ja by som bola asi tiež spokojnejšia, keby tam bol so mnou. Len vobec netuším ako t vyriešiť s malým, pretože tu široko ďaleko nikoho nemáme. Malý má teraz obdobie, kedy odmieta cudzích ludí, alebo ludí, ktorých nevidí často....takže to bude pre nás oriešok. Jedine si termín porodu tam hore objednať dopredu 😀, alebo ubytovať tchýni na mesiac u nás. Ja s ňou mám zatial velmi dobré vzťahy, ale myslím, že to je aj koli tomu ako málo sa vidíme.