V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

kacka79
20. črc 2009

Ahojky, a jak to máte holky vymyšlený s hlídáním až budete v porodnici?? No u nás si musí vzít moje mamča týden volno a být s Fílou ona, manžel pak zůstane týden s náma, až se vrátíme domů. Poprvé jsem tam musela být 8 dní 😖 , malej měl hodně silnou žloutenku, tak ho dávali do takovýho toho solárka 😅

A když jdu do poradny, tak ho mám většinou s sebou, když jdu na UTZ do Podolí, tak s námi jede tchýně a kurzujou tam v kočárku kolem Vltavy a já si to vyřídim. No někdy bude taky muset manža zůstat doma... je to náročný, obě babičky pracující 🤐

caira
20. črc 2009

tak u nas je to brnkacka, kdyz nejsou komplikace tak clovek muze jit domu za min nez 24 hodin, posledne jsem rodila v pred sedmou vecer a druhy den ve dve odpoledne uz jsme jeli z nemocnice domu 🙂 Na znamou to prislo kolem osme, kdyz uz mela deti v posteli tak jeli do nemocnice a hlidala jim babicka a doma byla v sest rano i s miminem takze deti ani nevedeli, ze si maminka odskocila porodit 🙂 takze u nas behem porodu bude hlidat babicka a druhy den snad uz budeme doma...ale to zalezi jak by to vsechno probihalo...

krista
20. črc 2009

Kacici u nás klokanka celkem v pohodě, já byla ráda že dítě neřve a spí 😀
Já právě obě těhu mám celkem stresový, první kvůli okolnostem, druhý spíš kvůli malý 😅 tak jsem na to sama zvědavá, teď mi tady taky třeba řvala totálně zbytečně, nic nechtěla, jen prostě vřískala, tak jsem ji sebrala a dala jí do postele a spí. Už mi chodila spát jednou denně, tak moc nadšená z toho nejsem, protože už vidím to večerní uspávání když ji dneska dám dvakrát a kdybych ji nedala vůbec tak to bude ještě horší 😝

Mariap jo to jsme si taky užili, naštěstí tohle u nás trvalo v době od 6timěs. do 10timěs. (to jsem byla těhotná zkraje) - noční záchvaty, kdy naprosto nic nepomáhalo, pak to ustalo a vrátilo se to zpátky asi v 13timěs., nebylo to tak hrozný, ale budila se často na dudlík, takže se stejně nikdo pořádně nevyspal, teď mám přes měsíc období kdy se párkrát do týdne několikrát vzbudí a příšerně v noci řve, hodinu i dýl, je jako v jiným světě a já tohle teda nezvládám, jsem pak celý den unavená, ona stejně pokračuje s řevem i přes den ve většině případů, takže už jsem se kolikrát cítila v koncích a taky k ní hodně vyháním manžela když vidím že v noci nechce jen napít nebo ten dudlík. Chudák taky vstává do práce před 6h a vrací se domů nejdřív v 18h a je řidič, takže když se nevyspí, je to blbá kombinace 😔

Cairo Manduka nebo Manduca (jak kde 🙂) je takové vylepšené nosítko, je to menší záhul jak na tvoje záda tak na záda miminka 🙂 taky neni levná 😅 😀 Phoebe už bude přes dva roky a chodí, tak bych v tom popojíždění na skate taky neviděla problém, navíc se starším dítětem dá už i mluvit. Nám chodí malá cca 2měs. a dneska jsme šli pěšky k Dr., to to máme fakt kousek, domluvit se je absolutně nereálný, protože mě přes svůj ječák ani neslyší a taky jsem ji musela hodně tahat, tak než tahat, tak ji radši svezu, ale trénovat budeme dál, žádná pecka z ní nebude 🙂

Kacko já se nebojím hlídání až budu v porodnici, ale hlídání až budu rodit ☹ Až budu v porodnici tak si vezme dovolenou manžel a ještě s námi asi bude týden po porodu. Poučil se z prvního, protože to s námi nebyl a já mu to dodneška nemůžu zapomenout. Kamarádíček chtěl udělat něco na bytě a tak dlouho ho otravoval, že nás nechal doma a dělal jemu byt... tentokrát jsem mu řekla, že je mi to jedno kde bude, že to zvládnu doma sama, když jsem musela prvně (a to jsem vlastně ještě nic neuměla) ale stojí si za tím, že s námi doma bude.

Co se týče toho hlídání u porodu, tak toho se opravdu bojím ☹ nevím kdy budu rodit, jak dlouho budu rodit, jak bezpečně poznám že rodím (u prvního šílený poslíčci zhruba týden!), kde bude manžel (jak jsem zmínila tak jezdí, takže může být třeba 100km od nás), kdo nám pohlídá (babička pracuje, kolegyně od manžela z práce taky nemaji pořád čas, moje kamarádky taky pracují nebo maji děti, se sousedy se tak dobře neznáme abych jim svěřila dítě) ... já vůbec nevím!!! Jak tohle máte vymyšlené vy?

caira
20. črc 2009

Kristi a babicka by si treba nemohla v pripade "nouze" vzit dovolenou? ja si myslim, ze by to snad slo ne, kdyz by vysvetlila, ze proste nikdo jiny vnucku nemuze pohlidat...?

ja mam stesti, ze tchyne je v duchodu, takze vim, ze s ni muzu pocitat...zato ja se bojim odvozu do nemocnice...protoze tchan je 3x tydne v praci a v nedeli rybari..takze hadam, ze bude ocekavat, ze se do nemocnice dopravim pesky nebo tak...je to debil, pri prvnim mi porad rikal at hlavne, nerodim v nedeli, ze kvuli me rozhodne nezrusi vylet na ryby atd...magor 😠

krista
20. črc 2009

Caira, bohužel maji v práci finanční krizi a tak byla nucená dovolenou si vybrat jindy, teď si vybírá poslední kousek koncem července, takže nemá už žádnou a kdyby šla na paragraf, to by asi nešlo, vyhodili tam snad třetinu lidí, má strach že přijde o práci, tak si nechce dělat problémy. Pak mě taky napadlo dát malou k mojí tetě a babičce (je to dvougenerační barák, dole na dožití babička (mámy máma) a nahoře teta (mámy sestra) a teta je v důchodě ale stará se o babičku, jenže tohle by bylo jen na pár hodin než bych porodila, max. jeden den doufám, že dýl rodit nebudu... ale když jsem se o tom zmínila, tak moje máma řekla hnusným tonem: "Leda o víkendu 🙄" když je tam ona... to jsem si v duchu řekla, že o víkendu si seženu kopec jiných lidí, kterým i malou svěřim radši, bohužel... takže tam je to takhle 😖

To je od tchána hezký a sanitky vám tam nefungují? Promiň takovej blbej dotaz, ale bohužel nemám zkušenosti jak to jde v zahraničí 😨

krista
20. črc 2009

A taky jde o to, že dovolená se většinou plánuje dopředu, ale když budu rodit třeba v noci a malou někam na rychlo povezu tak ten člověk nebude mít jak dát vědět do práce že nepřijde 😔 a typovat kdy porodím si netroufnu 😖

mariap
20. črc 2009

Krista, so starosťami s hlídaním okolo porodu rozumiem. Babičky máme obidve ďaleko a pracujúce. Minulý rok sme sa s manželom koli jeho práci presťahovali do z Brna do Berouna a nemáme tu absolutne nikoho kto by mohol pohotovo zareagovať a vziať si malého. Takže holt sa asi do porodnice poveziem sama ak to bude trochu možné a rodiť asi budem tento krát tiež sama. Alebo sa to možno nejak samo vyrieši 😉 .

krista
20. črc 2009

To jsem zapomněla napsat, že bych ráda aby manžel byl u porodu, u toho prvního byl jen chvilku, ale po porodu mi moc pomohlo jak malou fotil, choval atd. ... mrzelo by mě kdyby tam nebyl, ale kdyby to taky jinak nešlo 😔

krista
20. črc 2009

Caira krásné testíky! 🙂

kacka79
20. črc 2009

Tak u nás je to s hlídáním tak, že moje máma si může vzít dovču ze dne na den / v únoru/ - je zahradnice, takže v zimě není sezona... Nahlásí to dopředu, že v únoru bude týden doma, ale nemusí říct přesný datum. Pokud jí zavoláme, je do 30 min u nás a Fílu si odveze k sobě na barák, má psa, takže u nás být nemůže... Manžela chci určo u porodu, po zkušenosti s prvním porodem - bez něj bych tam asi zdechla, byla to obrovská podpora.. Takže nás mají rozdělený, o Fíka se postará babička, o mě manžel..

krista
20. črc 2009

Kacka tak to je fajn 🙂

Já pořád přemýšlím i nad nějakou chůvou, ale to se mi nechce svěřit malou úplně cizímu člověku ze dne na den, navíc bychom se možná nedoplatili jestli budu zase rodit dlouho, no vůbec nevím, musím jen počkat kdy to bude a pak budeme obvolávat lidi co maji čas, když to bude noc, bude někdo muset přijít sem, když den tak je jedno kam malou odvezeme, jen aby měla zbalený nějaký jídlo, věci, hračky... no opravdu mám víc starostí s tímhle než samotným porodem 😝

caira
20. črc 2009

tak jsem zase tu, byli jsme na nakupu, udelala jsem obed a mala chrni tak muzu zase vykecavat 🙂

Kristul sanitky funguji, ale nevim jak to je, kdyz to neni "pohotovost" mozna bysme si museli vzit taxika? nevim vubec jak to je...

holka nemate to s tim hlidanim jednoduchy, co? hele uplne blby dotaz, ale co treba se domluvit s doktorem, jestli by te pro ten duvod nemohli vyvolat porod treba v sobotu? ze bys vedela, ze bude mit kdo hlidat????

Hele holky, ted jsem slysela "hlasku" ze kdyz mam takhle silny pozitivni test uz 4 dny pred MS muze znamenat dvojcata??? ja o tom v zivote neslysela, fakt se neco takoveho traduje??

krista
20. črc 2009

Caira myslíš že porody neberou jako pohotovost jo 😀 no i to je možný, že by ti řekli ať porodíš doma 😀 😅

To zní docela dobře Cairo, dokonce takhle přišla v pátek (kdy mi začal porod) do porodky mamča nic jí nebylo, že už jí to nebaví, je domluvená s primářem, tak ať jí píchnou vodu a bylo hotovo 😅 Já se ale bojim že by se na mě vyprdli, když by to bylo jen kvůli tomu hlídání ☹

Jo u dvojčat je o kousek silnější HCG 🙂 ale spíš bych to nebrala podle toho kdy jsi měla mít MS, ale podle ovu, protože ta mohla přijít dřív a tak by to bylo úplně normální 🙂

Kdy půjdeš vlastně k Dr. a necháte si říct co čekáte? 🙂

caira
20. črc 2009

no ovu jsem mela podle mereni teploty a zapisku na fertilityfriend.com ve ctvrtek 9.7 takze pozitivni test jsem vpodstate mela 9 dni po ovu ( a to jsem testovala vecer) .... 😒

Ja si myslim, ze kdyz se zminis svemu dr.ze proste nemas pres tyden kam dat dite a tak ti urcite vyjde vstrict, co mas delat, jako vzit ji k porodu sebou??

tady mas 2 utz - 12tt a pak 20tt takze kdyz se mimi pak ve dvacatem ukaze co schovava tak si to nechame rict... 😉

krista
20. črc 2009

Ty jo to je fakt brzo a rovnou tlustice? Já jsem se testovala 10DPO a tlustice to nebyla, jen strašně slabý stínek 🙂

No ale o tomhle bohužel nerozhoduje můj doktor, ten je tady a jiná věc je porodnice kde chci rodit 😖 mě by se opravdu hodilo si porod naplánovat, ať už na jakýkoliv den, ale uvidíme no 😅 že bych napsala e-mail primáři nenápadně 😅

caira
20. črc 2009

a prines panu primari hrusticky ze zahradky, to mozna zabere 😀

holky ja jsem ted tak lina to je des, jsem strasne ospala, v noci jsem spala fakt jako drevo, mala se vzbudila, ze mela zizen a ja o tom ani nevedela, vstaval k ni manzel...fakt jsem ted jak prejeta nakladakem....

holky pijete cerny caj? ja mam desnou chut na caj ale nevim jestli se nema v tehu caj vynechat, uz si nepamatuju jestli jsem ho pro P. pila nebo ne?

kacka79
20. črc 2009

Caira, já měla na testu dvě celkem silné čárky 7 den po ovu!!! Tak jsem za týden na to šla k mudr a vyžebrala jsem si kontrolní UTZ, na rovinu jsem jí řekla že se bojím že tam budou 2 kousci... no smála se, ale poslala mě teda na UTZ a je tam jedna fazolka. Také jsem totiž slyšela že to značí dvojníčky 😝

Černý čaj piju normálně, jen kafe ne, ale nemám na něj chuť.. Já nemám ovocný čajhe moc ráda a po zeleným mě bolí žaludek.. no nejlíp je mi po coca cole - což pro mimi taky nic moc 😅 Ale jinak bych pořád zvracela, tak když je nejhůř, tak si tu colu dám.

S tím vyvoláním, je to asi na dohodě, ale neumim si představit, že bych přišla do Podolí a řekla jim, že chci vyvolat porod. Prý to běžně nedělají, ale když máte někde známý... možné je všechno 😀

Krista s tou chůvou to není špatný nápad, ale chtělo by to aby se znaly.. aby třeba už chodila i teď třeba jedno odpoledne v týdnu, což ovšem nebude zrovna levný...

caira
20. črc 2009

kacka: tak to jsem rada, ze nejsem jediny exot kdo ma takhle silne carky jeste pred ocekavanou MS, ja si rikam,ze dve deti asi zvladnu jen tak tak a jak bych to delala s dvouletym prckem a dvojcatama to fakt nevim, asi bych zkoncila v peci psychiatru 😀

ja kafe piju uz od zacatku snazeni bekofeinovy a clovek fakt chutove nepozna rozdil..jen to fakt nepomuze po ranu na probrani 🙂)) ale zacala jsem ted mit vic chut na cerny caj s medem nebo cukrem, ovocne caje mi prijdou hnusne, ty vubec nepiju a zeleny piju fakt jen sporadicky,jeste tu mam koprivu, ale te taky moc nedam..vsechno jsem to pila po vysazeni HA abych si procistila organizmus..

Jinak kdyz nejde vyvolavacka od doktora tak mam domaci radu co mi poradila pred porodem PA - jsem sla na kontrolu a rikam ji, ze uz melu z posledniho at mi neco poradi ( krom sexu) a ona mi poradila koupit si nakladany ananas ( velkou pixlu) a snist to behem jednoho dne, ze nejaky ten vitamin v ananasu pusobi na spusteni porodu..no ja to snedla ted den odpoledne a druhy den rano mi praskla voda..nevim jak u ostatnich,ale u me to fungovalo 😀

krista
20. črc 2009

Cairo já jsem taky hrozně ospalá, ale měla jsem to vždycky zkraje těhu a pak celkem klid, teď si myslím, že jsem unavená protože na mě něco leze, Kristý má nějakou virozu a v krku puchýřky či co říkala Dr., MM je taky nějakej mrtvej a mě začlo bolet v krku teď, v noci se nevyspí nikdo, buď se k ní furt lítá, že se budí nebo pro změnu řve v kuse, asi to je kvůli tomu abych si náhodou nezvykla na spánek 😖 když mi za chvilku začne zase častější vstávání 😝

Já moc čajová nejsem, piju teda na návštěvách, kafe jsem nikdy nepila, jako turka třeba 🙂 Dám si jen strašlivě slaboučký a hooodně mlíka, takže spíš mlíko s kávou 😀 Jinak černej čaj obsahuje taky kofein, to jsem třeba nevěděla 😅 Colička mi tohle těhu taky dost chutná 😝 s Kristý jsem byla vzornější, to jsem nepila nic z toho 😅

Já si to taky s tím vyvoláním nedovedu moc představit, hlavně bych si vyčítala kdyby něco nebylo v pořádku, přece jenom když si mimi řekne samo tak je to pro něj pořád nejlepší no 🙂

Ty jo to je super s tím ananasem, to si někam zapíšu!!! 🙂 Mě zase někdo říkal, že je dobrá procházka a pak se hodně najíst 😀 a když už jsem měla posly, tak jsme se šli s manžou pěkně projít, přežrali jsme se v restauraci 😀 a druhý den v 1:45 mi začly tedy ty pravý bolesti, ale bohužel se malá narodila až o 29h dýl 😝

krista
20. črc 2009

A jinak mi ananas teda nechutná, ale co bych proto kdyžtak neudělala 😅

kacka79
20. črc 2009

No já jsem rodila o víc než 2 týdny před termínem - byli jsme na grilování, domů jsme šli cca 2 km pěšky rychlou chůzí a doma jsme na to ještě vlítli a za 3 h mi praskla voda 😀 Takže osvědčená trojice : chůze, jídlo, sex 😀

kacici
20. črc 2009

Krista 😀 😀 😀 - ze bych na to vlitla 😀
Ja bych uz rada rodila,ale az v patek 😉,hl. kvuli hlidani male,protoze to je fakt mazec naplanovat to hlidani apod.
Mame ted velikanske stesti,tchyne mela nastoupit do nemocnice,ma spatny tlak a cukrovku na hospitalizaci,ale nemaji stale volna luzka,takze je doma a ceka. Ma volno do 3.8.coz me vyjde uplne super,takze kdyby cokoliv muzu ji zavolat,ale taky neni bohuzel stale na telefonu,to by ji hrablo,takze jezdi na vylety apod. Zitra me hlida,mam poradnu - ted ke konci je to narocny,poradna kazdy tyden,do toho CTG na ktere cekaji snad vsechny tehule v cekarne,takze je to na hodne dlouho 😒
Jinak Ales si bere hned ode dne porodu osetrovani - ma na nej ze zakona narok 9 dni,pak bude doma moje mamka asi tyden,no neresim to,musim to zvladnout hlavne sama,nesmim se spolehat na druhe,pak budu alespon mile prekvapena 🙂

kacici
20. črc 2009

Jinak asi ve ctvrtek risknu ten ananas a dam vam holky vedet 😀
Prvni termin mam totiz prave v ten ctvrtek,podle UZ by se mela mala narodit uz 23.7.,jenze v nemocnici berou potaz termin jen podle MS

caira
20. črc 2009

holky ja sex ke konci tehu uz nemohla..hlavne manzel by se na me poslednich par tydnu ani nepodival protoze ze me porad tekl sliz 😀 😀

Holky ja doufam, ze tohle tehu dopadne dobre, tady je to fakt o nicem, kdyz nedelaji utz az do 12 tt, sice bracha mi to zaridi u naseho kamarada v CR ale to stejne nebude az do konce srpna nez tam pojedu a to budu cca 9-10tt, si rikam, ze i kdyby bylo neco blbe tak o tom do te doby nebudu ani vedet...no des bes..

kacka79
20. črc 2009

Tak s tim sexem... no já minulé těhu měla pořád chuť.. chudák manža byl úplně servanej 😀 Ke konci se mu do toho taky nechtělo.. no já se mu nedivim, byla jsem jako vorvaň... no ale musel se zmáčknout 😎

Caira a kdybys řekla že tě bolí břicho - tak ti snad ten UTZ udělají... já jsem taky byla hned klidnější, když jsem ho tam viděla... A ty žiješ v GB nebo v USA??

caira
20. črc 2009

kacka v GB, prave, ze i kdyz me bude bolet bricho tak s tim nic moc neudelaji, tady clovek nechodi ke gynekologovi ale k obvodakovi, ten me posle k PA a gyndare clovek vubec nevidi....

takze bych musela k obvodakovi aby me "doporucil" na utz do nemocnice a tam jsou proste cekaci doby, nebo bych musela na "pohotovost" ale tam clovek ceka ( pokud vylozene nekrvaci) treba nekolik hodin nez ho nekdov vezme 😒

kacka79
20. črc 2009

Aha, tak to je zvlaštní... no je to všude jiný..To mě nenapadlo že se někde nechodí na gyndu.. No jestli přijedeš do ČR, tak jestli máš možnost, tak na ten UTZ zajdi 😉 pro klid...

caira
20. črc 2009

jojo, v cr zajdu, mam kamarada gynekologa, uz v predchozim tehu me parkrat vzal na utz, takze ted az tam v srpnu pojedu tak me snad vezme taky ( jestli nebude nekde na dovce)

no nic, ja jdu do hajan kocky, tak zatim papa

garfieldmail1
20. črc 2009

To je dobře, holky, že už jdete spát, já bych to po vás snad ani nedočetla 😀 Jste se rozepsaly a já nestíhám číst, ať jsem v obraze natož psát 😅

Takže teď už ani nevím, na který příspěvek jsem to chtěla zareagovat 😠 Jo, co se týká čajů, v těhu mne z ovocných pálila žáha, takže jsem najela na Rooibos, je velice dobrý, doporučuju 😉 Je to takový čaj-nečaj, není v něm žádný kofein, mohou pít i děti. Prodává se v mnoha příchutích, to si ale každý musí vybrat. Některé mi chutnaly moc, některé vůbec 😝

Máme se tu sakra dobře, co se týká lékařské péče, co? 😉

Teda Krista s tím hlídáním v době porodu, to máš ale hrozně složité ☹ Tak přival do Ostravy a já Ti malou pohlídám, Lukyho dám zatím babičce 😵 Pokud teda mně moje maminka-babička někam neodjede, tak vím, že přivalí i v noci, respektive bych pro ni poslala taxi 🙂 A zvládli by to i druhá babi s dědou, ale ti už jsou starší, byli by navíc nervózní, že jdu rodit...

Jak trpím teď tím nechutenstvím, tak jsem dnes přišla na to, že vlastně jediné, co nemusím, je maso v jakékoli úpravě, smažené, pečené, dušené... A to je skoro v každém obědě, tak proto mi to tak nejelo 😅 Normálně mám maso tak ráda.... ☹ 😅

Mne teď čekají dva utz za sebou, zítra v porodnici a ve středu u mé gynekoložky. Jsem nervózní jako blázen, jestli je vše v pořádku... Ale když bude vše OK, tak budu teda sakra zvědavá, jestli se něco mezi těma nožkama neukáže 😵

krista
21. črc 2009

Ahojky 🙂

Kacici tak držím palečky ať to v pátek klapne 😵

Co se týče toho hlídání tak se mě včera ptala kamarádka jestli mám strach z porodu a mě došlo, že já se opravdu bojím převážně toho hlídání, ještě mě manža večer chlácholil jak má kolegyně v práci a že komukoliv zavolá tak prostě přijde, prohodí si směnu apod., tak mě trošku uklidnil, ale opravdu jen trošku 😅 já vím, že po první zkušenosti nemůžu očekávat překotný porod, ale přece jenom mít doma ve sprše tlaky na tlačení taky nemusí být příjemný kdyby náhodou a co potom že 😅

Garfield držím palečky na ten UTZ a jsem zvědavá jestli bude zase vidět to pohlaví!!! 🙂

Já jdu zítra taky na KO, hrozně jsem zvědavá na svůj stav spodku, jestli už se to tam trošku připravuje 🙂 a UTZ bych pravděpodobně měla mít ten poslední a tuším i krev 😉

Caira to máte opravdu blbé s těma UTZ, mě v prvním těhu dělaly "jen" 4 a teď mi dělá gyn. na každé prohlídce, jen tak kontrolní, je to rozdíl 😲 🙂

Kacko ten sex bych taky nedala, já na to kdysi myslela, ale tak strašně mě bolel spodek, já nechtěla myslet vůbec na nic a pak jsem si říkala jak se píše v těch příručkách, že to nesmíte dělat když vám prdne voda, tak kterej blázen by to dělal, bolesti jako blázen a ještě u toho sexovat 😝 předchozí těhu jsem si připadala příšerně obrovská, neohrabaná (přestože jsem ani tolik nepřibrala 😝) ale to bříško... teď už si tak pomalu začínám připadat taky, ale ještě donedávna jsem byla celkem aktivní 😀