V těhotenství jsem protivná na druhé dítko

simbro
17. říj 2008

ahoj maminky, nevím jak začít, ale jsem na začátku těhu, posl,mens. 3/9 na usg jdu až 21.10. takže se vše dozvím, od začátku je mi tak nějak blbě od žaludku, musím být přejedená aby mi nebylo zle, jsem děsně unavená a sama sobě protivná, do toho všeho mám doma 3.5 letého kloučka, který nechodí do školky a neumím to nějak skloubit, po obědě ho odbydu televizí a natahnu se na gauč a jsem na něj protivná, když mu třeba něco dýl trvá nebo tak, pak mě to samozřejmě mrzí. máte to taky některá takhle, nebo jsem nemožná matka jen já?????

ren82
21. lis 2009

Ahojky holky,
tak se musím přidat do klubu těch, kterým je pořád horko. Doma chodím v krátkém rukávu a pořád větrám. A v noci se často budím, že jsem zpocená jak pra... Filípka mám v srpnu a to musím říct, že byl mazec. Venku tenkrát padaly teplotní rekordy a já na infarkt. 🙄
Břicho mi také sem tam tvrdne. Většinou když udělám nějaký ten rychlý pohyb. A o kopaních ani nemluvím. Malá bude asi hodně divoká. Někdy sleduji břicho a nestačím se divit 😕 Asi malá artistka. 😀

snezenka123
21. lis 2009

Ahojky tak se po delší době ozývám. 🙂
Jak jste tu některá z vás psala,že se bojíte,jak oma manžel s dítkem zvládne,tak se opravdu nebojte!Ján z toho měla taky strach a jak jsem ted musela být v nemocnici,tak manža i malá byli naprosto v pohodě!!! 😉
Malá byla hodná,manžel si se vším poradil a já na něj byla a jsem patřičně hrdá,jak to zvládl,protože on patří mezi ty tipy chlap co o děti moc nepečují(jak jsem psalaod nar.ji ani jednou nepřebali 😲 ,ale ted musel a zvládl to 😉 )Akorát teda hnědý poplach-pokakání-to naštěstí vždycky vyšlo když byl s malou u mě v nemocnici a jednou večer přebalovala sousedka 🙂 .
Malá odloučení vzala úpně v poho-když přišla,tak měla rodost že mě vidí,ukázala mi svého plyšového zajíčka pak se u mě najedla,pomazlila se,dala pusinku bříšku a při odchodu mi ještě u dveří zamávala a udělala pápá 🙂 já jsem byla snad víc smutná než ona...Jinak sestra říkala,že až se mimi narodí nebude za mnou moci jít malá na návštěvu-což me teda moc mrzí ☹ ☹ ☹ Prý jedině,kdybych byla na nadstandartu-což je 400 kč/den a s malou jsem byla kvůli žloutence v porodce týden(což by vyšlo na skoro 3 tis. a to radši za ty prachy něco koupím dětem,než abych to vrazila za pobyt v nemocnici...)
Jinak na KO jdu do rizikové poradny 11.12,i s utz ve 30tt,tak snad to dopadne v ok,v pondělí jdu naposledy ke svému dr.odevzdat mu propuštěcí zprávu a rozloučit se.
Jak mám nakázáno ležet,tak se snažím co jen to jde,když je manžel doma,tak si nemůžu ani dojít na záchod 😀 a když je v práci,tak příjde moje ségra,když má čas a nebo občas tchýně,tak mi uvaří,umyjí nádobí...ale řeknu vám,někdy z toho mám depky,vánoce za dveřmi-já nemám nic nakoupeno,nikam nesmím,cukroví nenapečeno...no co se dá dělat,cukroví snad nějaké dostanu od ségry,dárky bude muset nakupovat manžel(i když teda nakupování nesnáší...)a nějaký vánoční úklid?to u nás letos neproběhne myslím mytí oken apod.
tchýně mi vypere a vyžehlí věci na malého-původně jsem to chtěla udělat až po vánocích,ale takhle...no aspon mi odpadne to žehlení 😉 Snad to nějak zvládnu až budu muset být sama s malou doma-a nikdo nebude mít čas sem za mnou přijít,nerada bych to totiž podcenila,a skončila v nemocnici...ale je to stejné jako to měla mairap...taky měla zdravotní potíže a pomoc nikde...já už maminku nemám-zemřela mi v loni na rakovinu a tchýně příjde jen když má čas,což taky není pořád a to samé ségra-ta bezmocnost je děsná... ☹
Taky jsem se vás chtěla zeptat,jak dlouho vám trval,než se vaše děti naučili usínat sami v pokojíku-naše malá usíná sama-v ložnici-přitulí se k médovi,nebo i s ním třeba i hodinu hraje a povídá a pak usne,a naučit jí na pokojík jsem jí chtěla až taky po novém roce,ale ted když hrozí,že malý se narodí dřív,to už musím začít pomalu řešit,v týdnu by měla dorazit druhá postýlka,tak uvidíme.
jinak jsem se vás taky chtěla zeptat,jak naše malá měla ten zánět edvin a 14 dní brala atb-před týdnem je dobrala-tak už je to přes týden,co má opruzelou buchtičku,kosek stehen a na půlkách-ne mezi půlkama...no nevím z čeho-na opruzeniny nikdy netrpěla a když se zapařila třaba v létě,tak jí na to vždy zabral bepanthen masta měla do dvou dnů pdku zahojenou,ale tohle se nelepší-naštěstí ani nehorší ale i tak to má červené a musí trpět...ale při přebalován a mazání nepláčenapadlo mě,jestli to nemůže mít z těch atb,ale to by už mělamít dobrý,ne,když už je týden nebere...já nevím no,když se jí to nezlepší skočí s ní manžel k dr.aby jí něco na to napsal. Jinak 8.12 jsem s malou ojednaná na hospitalizaci do nem.kde bude jeden den a budou jí dělat to vyšetření při kterém se zjištuje zda nemá tu poruchu-jak se vrací moč z moč.měchýře do ledvin...snad už budu natolik ok,abych tam mohla být s ní...
A co se týče jídla já ujíždím na mandarinkách,musím mít denně aspon 4 🙂
Jinak mám strach o malého,a strašně bych si přála mít aspon už ukončený 34tt,opravdu...přemlouvám Josífka,aby to u mě ještě vydržel...snad to zvládnem.
Krásnou sobotu přeji všem.

plechajda
21. lis 2009

Ahoj Snezi,

drzim palce at to zvladnes 🙂))
Jinak se muzu vyjadrit jen k tomu spani a opruzeni.

Spani - nez jsme se prestahovali tak mel maly postylku u nasi postele a stejne se porad budil jak jsme se my prevalovali nebo si povidali atd....co probehlo stehovani, sel ihned sam bez jakyhokoliv zvykani a musim rict ze odprvni noci spi o 50% lepe a prakticky se to porad jen lepsi....ted se vzbudi pomalu jednou za noc a jinak spi 12h v kuse....dostane vecer kasi, zamavame si, mm ho odnese nahoru dopostylky, tam ma jehomuchlapci plinu a dudel, polozime pohladime a odkracime...funguje to bajecne, az jsme z toho obcas prekvapeny 🙂

Opruzeni - me se prcek oprudil snad 2x jednou kdyz byl malickej a byly vedra a podruhy po avirilu....jinak jsem ho mohla mazat cim jsem chtela a vsechno vpohode, s atb zkusenost nemam takze to nevim, ale jednou ca pred 2mesicema se mi oprudil jen tak, bezduvodu a ani osvedceny bepanthen jak pises i ty nezabral....koupila jsem na radu moji mamy suseny hermanek a udelala "caj",proste jsem to zalila horkou vodou a delala mu koupele....jen jsem ho dala na prebalovak, zinku do toho namocila a proste jsem mu to v tom macela...nechala jsem ho tak zaschnout, pak bepanthen a do tydne to bylo pryc.....po tom hermanku se to zklidnilo, uschlo, zaschlo a uz to je ok....jo a taky nebrecel, nijak ho to nepalilo...vim ze jedna znama ma holcicku a ta to mela po chvili az dokrve, tak nabehla k dr a mala mela nejaky kvasinky ci co....ale pokud to u vas neni do krve zkusila bych ten hermanek - jestli na nej neni teda alergicka

samsa
21. lis 2009

Ahoj holky,
Sněženko, jsem ráda, že jsi se ozvala a že jste relativně OK. A z Vánoc neměj depku, holt nebude naklizeno, ale co, hlavně zdraví...
Na ty opruzeniny, myslím, že pokud nezabral bepanthen tak by to mohly být spíš kvasinky, to celkem často atb dělají, že pak dojde k pomnožení kvasinek, já bych zkusila jí máznout třeba canestenem, třeba by to pomohlo.

krista
21. lis 2009

Ahojky holky 🙂

Samso děkuju za radu hořčík neberu, tak to asi vyzkouším, mě taky napadlo jestli to nemám od štítný žlázy, protože celkem zapomínám na prášky, tak bych to měla napravit, vyčerpání k tomu asi taky bude, manžel pomáhá jak může, ale přes týden doma moc času nestráví no 😔

Kacko přeju ať to s tou cukrovou neni tak hrozný, to bych teda taky nechtěla ☹

Devil tobě už se to blíží páni 😵

Koukám že řešíte opruzeniny, tak s tím mám bohaté zkušenosti, naše malá byla odmalička příšerně opruzená a i dneska je na to háklivá, bála jsem se s ní vždycky k Dr. že mě sprdne, že ji neumím přebalovat nebo co ☹ ale ona měla i moučnivku a to je všechno k tomu 😖 Na takovou horší opruzeninu zabral spolehlivě Imazol, Sudocream je taky dobrý, pak bych řekla že se vyplatí občas preventivní krém vyměnit, protože co máte jako prevenci pak neslouží k léčbě, takže sem tam koupím něco jiného - Rybilku, Niveu, Hipp, Johnson´s,teď zkouším i krémy z Rossmanna a DMka, taky to neni zlý 😉 Musím zaklepat že malý nebyl opruzený ani jednou, takže už si ani nepřijdu jako tak špatná matka jako kdysi 😅

A k stěhování do pokojíčku, u nás to šlo ze dne na den - muselo. Jak jsem někoklikrát psala, tak mi vytekly nervy, když malá několik desítek nocí po sobě stála v postýlce koukala na nás a půl noci řvala, byla jsem vyčerpaná a hned jak se přestěhovala tak spala 3/4 noci, poradila bych prvně ho zařídit a chodit si tam s dítětem hrát, ať si to tam ošahá, aby se tam nebálo 😉

A ještě vítám Ren82 🙂

kacka79
21. lis 2009

snezenka to je bezva, že to manžel tak hezky zvládnul, když jsi byla v nemocnici - no ono jim asi nic jiného nezbylo, viď?? 😅 Je dobře, že už je ti líp, fakt vydržet aspoň do toho 34tt, pak už by to neměl být snad problém...

Já mám někdy pocit, jak kdybych měla rodit zítra, a to mám ještě skoro 3 měs před sebou 😀 😀 Ale už jsem jak balon a navíc jsem z toho těhu tentokrát nějak víc unavená.. Fíla je teď hrozně hodnej, tak aspoň to - máme zase nějaké to lepší období 😵 tak si to užívám

Krásný víkend všem 😉

snezenka123
21. lis 2009

holky děkuji za rady!!!!vidíte to,kvasinky,to mě taky mohlo napadnout,i dospělák po atb může mít přemnožený kvasinky-no já jí teda dávám actimel a activii,ale ono to asi nestačí,pokud by ty kvasinky měla přemnožené zrovna na kůži nebo spíš v moč.měchýři...no v pondělí s ní zaběhnu k dr.aby nám něco napsal,protože ji takhle chudinku nemůžu nechat se trápit 😢
jinak malá mi nikdy nechtěla zůstat na nočníku nahatáa já to nelámala přes koleno a na nočník ji nevysazovala,ale už tak dva dny pozoruji,že si jakoby začne stahovat tepláky...myslela jsme si,že je to třeba tím opruzením,a dneska prorotže od rána topím docela dost(barák)tak jsem si řekla,že ji zksuím sundat plínku a nechám ji jen v body a punčocháčích a půjdu jí nahoru pro nočník,třeba by chtěla čůrat. No a než jsem přinesla z patra nočník,malá stála u krbu a byla počůraná 😀 tak jsem jí sundala ty punčochy a body a posadila jsem ji na nočník a kupodivu tam seděla,a říkala hačí-tak jí říkám no ano děláš hačí a před chvilkou jsi čůrala,vid? a ona koukala do nočníku a asi se snažila něco vymáčknoutno vypadala kouzelně. Po chvilce jsem ji dala čisté punčochy a nechala ji bez plínky a nočník jsem dala ke gauči. Přišla a posadila se v těch punčocháčích jakoy na nočník,ale neseděla na něm úplně tak jak by asi měla protože se po chvilce zvedla a byla zase počůraná 😅 tak jsem to nekomentovala,protože jsem jí měla ohlídat aby si tam sedla bez těch punčoch,a převlíkla sem jí,ale měla jsem z toho radost,počáteční začínající úspěchy chození na nočník-dříve na něm seděla jen oblečená ale nahatá tam nevydrřela ani 10 vteřin...uvidíme jak se to bude vyvíjet ale každopádně nebudu to nijak hrotit,chtěla jsem jí začít dávat vysazovat na nočník kolem toho roku a půl..uvidíme,snad to půjde takhle samo-a hlavně počáteční impulz od samotné Stázinky,ale co třeba se raduju zbytečně a je to jen kvůli tomu opruzení 😎
krásný zbytek večer

devila
21. lis 2009

Ahoj holky,
hlásím návrat z oslavy. Přežila jsem ji ve zdraví. bylo skvěle, Sabinka byla úplně zlatíčko. Všichni z ní byli nadšeni. Tancovala jak o život 😀. Od jedné hodiny jsme přijeli domů až v sedm, už mě začaly bolet záda a malá už byla utahaná. Dám vám do alba fotečky, jak malá řádila. 😀

Jinak mě opět dneska zvtrdlo břicho po 150 m chůze. A ruka?Od pěti jsem nespala ☹

devila
21. lis 2009

Tak jsem vám tam hodila pár foteček s dneška - malou,bříško,... 😉

samsa
21. lis 2009

Kristo, asi nejlepší hořčík je magnosolv, bohužel jen na předpis a to u gynekologa nebo neurologa, obvoďák ho prý psát nesmí. ŠŽ by to klidně mohla být také, často se stává, že po porodu se to zhorší, možná by stálo za to, zajít si na krev. Hlavně, ať je líp.
Sněženko, gratulace k velkému úspěch s nočníkem 🙂
Devi, krásné fotky, moc ti to s bříškem sluší. Teď už jen porodit, aby tě přešla ta ruka. Mně v noci zase mrtví ruce, ráno vstanu a vůbec je necítím a musím je rozhýbat, ale nebolí to. Měla jsem to i s Neli. Ale jinak zatím těhu celkem v pohodě, klep, klep, řekla, bych, že je mi líp než s malou.
Garfi, jak ses ptala na to tvrdnutí, tak u mě je to tak, že najednou mám pocit sevření v břichu, břicho je tvrdé jako kámen a špatně se mi jde, musím se zastavit a jakoby to prodýchat. Ale nebolí to.

zdenkaradek
21. lis 2009

devila,
jé ty už máš 38tt, to už jsem měla se Šimonem týden odrozeno 😉 . Tak hurá do toho, hlavně aby tě ta ruka po porodu přešla a nemusela jsi v 6nedělí běhat po doktorech. Fotky jsou moc hezké, sluší vám to holky.

K tvrdnutí břicha, tak to jsem během svých dvou těhotenství nezažila ani jednou, to se mi nějak vyhnulo. Vzpomínám, jak jsem byla na monitoru a sestřička mi říkala, tady vám pěkně tvrdlo břicho a já o ničem nevěděla.

Krista, pořád jsou nějaké komplikace viď, no s těmi dětmi se člověk pořádně nezastaví a pak na sebe zapomíná. Já bych chtěla začít chodit cvičit (po novém roce), ale vidím to bledě ☹ .

Sněženka, holka drž se, nemáš to vůbec jednoduchý. Na nějaký vánoční úklid se úplně vyprdni, nestojí to vůbec za to, miminko je teď to nejdůležitější a ty se o něj musíš postarat. O malou se postará manžel a to ostatní se nějak podá.
Náš malý začal spal v pokojíčku už od malička, pak tedy přišlo období, kdy tam nechtěl usínat, uspávala jsem ho taky 2 hodiny, tak jsem se naštvala a razantně nasadila metodu "všechny děti se umí naučit usínat" a od té doby to funguje super. Dokonce, když jsem s dětmi u mých rodičů, tak spí sám v pokojíku, když jsem spala s ním, tak jsem se nevyspala, jak se převaluje a tak mě budil 😉 .
Stázinka je moc šikovná s tím čůráním. Pokud tedy budete ten nočník trénovat, tak ti můž doporučit návleky na nohy, místo punčocháčků. Třeba tady http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25900760&tab=1 . Jinak na opruzeniny mi naše dr. doporučila potírat černým čajem, heřmánek bývá často alergen.

My jdeme v pondělí se Šimonem na kontrolu do Motola do CF centra, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat, je to první kontrola. Jen vím, že musím sebou vzít odsátý hlen a inhalátor s odsávačkou. Čeká nás i kontrola rehabilitační fyzioterapie, počítám, že ty 2 hodiny tam asi budeme. Šimon krásně přibírá (musím to zaklepat), teď asi tak 250g/týden, tak snad nás dr. pochválí. Příští týden bude asi celý v poklusu. V pátek zase odlétá MM na služebku na Ukrajinu, tento rok už naposled, hurá. Tak se s dětmi zase přesunu na Vysočinu k rodičům.

kacka79
21. lis 2009

Zdenkaradek - tak držim palečky, ať vám všechno dobře dopadne, je super, že Šimůnek takhle krásně přibývá...

devila
22. lis 2009

Ahoj holky,
vidím, že je tu zase dneska mizerná docházka.🙂 Mě zrovna odjela tchýně se švagrovou a neteří, takže jsem ještě rychle dělala oběd. Teď ještě peru, buu muset vyžehlit (s tou rukou teda nevím). A taky musíme ještě zajít vrátit mísy do té restaurace kde jsme byli na oslavě.

Holky, dneska jsem spala za noc max. 2 hodiny. Ta bolest ruky je už nesnesitelná. Omlouvám se, že vám to pořád píšu, ale musím si postěžovat, jak moc to bolí ☹ A do toho i ty kosti dole.☹

Ach jo. A co vy, jaký máte dnes den děvčata? 🙂

ren82
22. lis 2009

Ahojky,
co se týče opruzenin, tak ty jsme řešit nemuseli. já jsem Filípka od začátku mazala Rybilkou a nikdy jsme žádný problém neměli.
V pokojíčku ještě nespím. Začneme s tím po vánocích (dostane peřiny a povlečení). Ale začneme pomalu aby si nemyslel, že ho chceme z ložnice vypudit kvůli Karolínce. Kámoška mi pro malou půjčí proutěný košík, tak Filípek nemusí ihned uvolňovat svoji oblíbenou postýlku. V posteli s náma totiž vůbec nechce spát. 😅

Devila - je fajn, že sis oslavu užila. my byly nedávno, ale malého jsem nechala raději doma. Je to živel, tak ať si mamka s taťkou ještě užijí oslavu v klidu. 😉
Mrzí, mě, že máš takové trápení s rukou ☹ No a ty kosti znám. Někdy jak to přeženu třeba s úklidem, tak nemůžu pomalu ani chodit. Asi musíme jen vydržet, že?

Sněženka - já mám docela strach z toho, jak to manža zvládne když budu v porodnici. Každý mě ale uklidňuje, že to bude v pohodě. Tak snad jo. Taky mám strach z toho, jak to zvládnu já. Nikdy jsem nebyla bez Filípka přes noc - asi se mi bude děsně stýskat. 😢
Hlavně se šetři a jak už tu někdo radil - vyprdni se na úklid i pečení a pěkně odpočívej.

samsa
22. lis 2009

Ahoj holky,
Zdeni, držím pěsti na kontrolu.
Devi, to je hrůza s tou rukou, nezkusilas to něčím máznout, třeba Fastum gelem? Už abys porodila.
Dneska jsem si udělala radost a koupila si pekárnu chleba. Už peču první chlebík, tak jsem zvědavá.
Ren, to je super, že malej nechce být s vámi v posteli. Naše malá se opět usádlila u nás a chrní celou noc se mnou. Nějak nemám sílu ji vyhnat. myslíte, že je reálné, abychom spali i s mimi všichni v jednom pokoji? Asi bude malou v noci budit, že? 😝

devila
22. lis 2009

Ahoj holky,
dávám si pauzu od žehlení, mám pocit, že pravou ruku už nemám. ☹ A to nemám ani tvrtku vyžehlenou. Mám toho šíleně moc. Budu si to muset zase rozdělit na více dní,dneska to všechno nedám.

Samdo jak se ti povedl chlebík co? Taky máme rádi doma upečený, ale nedělám ho často.

Ren - taky se obávám jak to zvládnu v porodnici já. Moc dobře nemocnice nesnáším. U nás doma bude s malou mamka a asi i manžel, tak snad to zvládnou, i když mám taky trochu obavy. Moje mamka dělá někdy věci, které jsou pro mě nepochopitelné, tak mám taky trochu strach, ale urřitě to společně s manžou zvládnou. Ale mě se bude děsně stýskat ☹

No nic, 10 -ti minutová pauza mi končí, tka jdu zase žehlit ☹. Nikdo to za mě neudělá).

kacka79
22. lis 2009

Ahojky,
devil to je fakt hrozný s tou rukou, už tě to bolí fakt dlouho, viď?? Mě zase furt hrozně svědí kůže na břiše a na prsou, ale někdy i na rukách.. no vyčetla jsem, že to může znamenat problémy s játry, no ve středu jdu na gyn tak se zeptám..no játra teda úplně OK nemám díky mým "expedimentům" z mládí.. no uvidíme, hlavně aby to nemělo vliv na mimi.

Dneska jsme byli u mojí mamky, tak jsem si dala celkem relax - uvařeno, upečeno, o Fílu postaráno - co by si člověk mohl přát víc 😵 Jsem hrozně ráda, že bude Fíla s mamkou až budu v porodce, je tam tak opečovávanej, až se někdy stydim, že tohle já mu teda doma nabídnout nemůžu 😅

devila
22. lis 2009

Kacko - to je fajn, že bude o malého tak postaráno. já myslím, že u nás to bude podobně,až se bojím, že malá bude hrozně rozmatlená až se vrátím 🙂.
Jinak já mám taky navařeno a napečeno na zíra - maminka nám před chvílí poslala kuřecí řízky a bramborový salát 😀 A taky cukroví z oslavy, tak máme co mlsat. Malé poslala plnou tašku ovoce no a jinka jsme samozřejmě vyfasovali výslužku z oslavy v podobě kuřecího a šopského salátu, uzeniny, sýry,......však to znáte po oslavách.
Má to výhodu - nemusím dlouho na nákup 😀. Jak jsem to viděla, tak jsem měla pocit, že si mamka myslí, že snad doma nemáme co jíst 😀.

kacka79
22. lis 2009

Devil tak to je dobře, že sis takhle nafasovala, to hned ulehčí 😵

garfieldmail1
22. lis 2009

ahojte 🙂 tak my máme za sebou prima víkend, včera ráno Zoo, počasí bylo nádherné, odpoledne hernička s divadélkem, dnes jsem jela s kamarádkou do Hranic na Moravě, kamarádce se nedávno narodilo mimi, tak jsme se tam jely nad ním rozplývat. 😵 Byla sranda už cestou, zakecaly jsme se a přejely zastávku 😅 a díky tomu přijely na místo o hodinu později 😅 Ovšem dnešní počasí pěkná kosa teda 😠

snezenka, odpočívej, vánoční úklid neřeš, já ani nevím co to je 😀

zdenka, držím moc palce se Šimonkem ať je kontrola a všechny výsledky co nejlepší!!! 😵

devil, 2 h spánku to je docela málo, ne? ☹ Jsem zvědavá, co ti na to řekne dr ve středu, jestli by teda neurychlil porod 😉

samsa, já si teda myslím, že pokud vám to bude vyhovovat, klidně spěte všichni v jednom pokoji 😉 Luky spí teda už měsíc v pokojíčku a v pohodě, zpátky k nám zatím nechce 🙂 Ale až se mimi narodí, možná změní názor, tak asi bude spát s ním v pokojíčku tatínek 😅 Spaní všech v jednom pokoji má hlavně tu nevýhodu, že se můžou děti budit navzájem 😖

devila
22. lis 2009

Ahojky Garfi - no já se začínám obávat, zda mu tovůbec říkat. Aby mě neposlal do nemocnice ležet. Minule jsem mu to říkala, ale jak jsem psala, mám brát magnézko a když tak si zajít třeba na neurologii, ale stejně mi s tím nic neudělají. ☹

kacka79
23. lis 2009

Ahoj holky, dobré ránko.. chtěla jsem se zeptat, kdy jste přestali chodit ke svému gyn a začali chodit na prohlídky do porodnice, já myslim, že to bylo cca v 36tt, musim se na to zeptat..Já myslim že od toho 36tt se chodí jednou týdně i na monitory...

smardik
23. lis 2009

kacka já byla na prohlídce jen jednou v porodnici a to v 39+2, jinak jsem chodila celou dobu ke svému dr. a jsem ráda. Má monitor u sebe v ordinaci tak je to super a jak jsem u něj byla 39+1 tak mi řekl že to na porod není ale že už mě odešle do porodnice at tam vědí že tam chci rodit (že chtějí mít v porodnici přehled kolik asi porodů budou mít) no to byla středa a v sobotu se malej narodil

plechajda
23. lis 2009

Dobre rano🙂

Kaci u nas to je presne jak pises, az na to, ze muj dr ma monitor takze je dela sam uz od 34tt....jinak kdyz se nic nedeje a tehu je OK posila do porodnice kolem 38tt...kdyz je nejaky problem kolem 36tt...myslim problem jako ze u prvniho tehu si myslel ze mam min plodovy vody tak uz me poslal driv, ale nebyla to pravda nakonec....no ja myslim ze ted tak 2-3x k dr a pak uz sup do porodnice....

devila
23. lis 2009

Ahoj holky,
tak se za chvíli chystám k doktorce. Od večera mě bolí v krku a necítím se úplně fit, takže nechci nic zanedbat a raději si tam zajdu. To by mi teď opravdu chybělo chřipka. 😖 Vůbec se necítím OK, dost unavená, k tomu ta ruka, krk, ........ Holky, začínám mít trochu obavy, aby bylo vše ok. ☹

plechajda
23. lis 2009

devil hlavu vzhuru, ten posledni mesic je fakt masakr....ja se citili silene min tyden, taky jsem myslela ze nachlazeni, ale dle myho nakonec jen unava, telo proste stavkuje s tim moc nenadelame....a navic ty jak diky ty ruce spis malo, bych se ani nedivila ze jsi stahana a unavena....ja bych tu ruku zkusila jeste resit ted....zeptej se ty dr...nebo jak psali holky rict gyndarovi o nejaky urychleni protoze spat 2h denne jak jsi psala myslim neni uplne OK

ren82
23. lis 2009

Ahojky. 🙂
Devil, snad to bude všechno v pohodě. Třeba jen nějaká krátká viróza. Být těhu a k tomu nemocná to je hnus. Tak se drž.
Já s Filípkem na prohlídky do nemocnice vůbec nechodila. Dr. má monitor v ordinaci, takže nebylo potřeba. Termín jsem měla 3.8. a při poslední kontrole u dr. mi napsal kontrolu 6.8. v porodnici. No, ale malý se narodil 4.8., takže v pohodě.

krista
23. lis 2009

Ahojky holky,
koukám, že jste toho hodně nakecaly, omlouvám se, ale neni čas dočítat 😉

Jen jsem vám přišla říct, jak se mi to zdraví zase se.e, nevím jestli to patří k těm mým stavům kdy jsem byla horká a malátná a já nevím co ještě, ale od soboty se šíleně osypávám, nejvíc ráno a večer, nevím vůbec co to je, je to šílený, volala jsem k Dr. a zítra popádím, já to vidím na nějakou úžasnou alergii, ale jak olítám všechny doktory s prckama, to si nedovedu představit 😝

Strašně vám všem držím palce, za chvilku budete finišovat a budu pořád nakukovat jak se vede 😵

samsa
23. lis 2009

Ahoj holky, tady se marodí jak koukám. 😖
Devi, to je mi moc líto, ale chřipka to snad nebude, pokud nemáš horečky. Snad ti na to mudr. něco dá a bude líp. Sakra zrovna před porodem. jednou mi říkala naše uklízečka, že mladšího syna rodila s 39 st. horečkou. 😝 To si nedovedu představit.
Kristo, na tebe taky budu myslet, ať jsi brzo fit.
Dneska jsem se nas...ala v obchodě, tak schválně chodím s malou do takového malého krámku, abychom něco nechytly. No a prodavačka chrchlala, měla evidentně horečku, já to fakt nechápu. Já jsem si tohle nikdy v práci nedovolila. Jako chápu, že na nemocenské přijde o peníze, ale je nefér, že nakazí milion dalších lidí. Já jsem teda na neschopence taky nikdy nebyla, ale vždycky jsem si schovala 5 dní dovči na takovéhle marodění, když jsem nechtěla být na neschopence.

mariap
23. lis 2009

Ahoj holky,

stíham vás občas dočítať a vždy keď sa chystám niečo napísať, tak sa ozve jedna alebo druhá siréna 😖 a zkazí mi pisatelské plány. Tak včera nás opustili tchán s tchýní, bojujeme sami. Bolo fajn, že vzali malého von a ja som si v klude mohla urobiť, čo som potrebovala, ale troška súkromia tiež neni na zahodenie. Miško je od rána ovela kludnejší než keď tu boli babi s dedečkem, nemá prečo sa predvádzať. Snáď to aj ďalej budeme nejako zvládať aspoň doma. Včera som si otestovala, že malého nemožem pustiť z kočáru, keď mám so sebou aj Aničku. To bola sodoma gomora, našťastie bola so mnou jedna známa so svojím úžasne poslušným chlapečkom, tak nakoniec tlačila kočár a ja som vliekla zúrivé batola za jednu ruku domov 😀 😀 😀 😀. Celé sídlisko vedelo, že sme na prechádzke.
K prdíkom, včera som začala dávať baby calm a snááááď sa začína prebleskovať na lepšie časy. Pospala som si krásne minimálne dve hodinky 🙂, čo je pokrok.

Devilo, ja byť tebou tak poprosím dr. aby zkontroloval v akom stave sú porodné cesty a pokial to bude k porodu, tak by som ho poprosila, aby to skúsil trošku urýchliť. To tvoje trápenie, hlavne s tou rukou, musí byť už neznesitelné. Po porode budeš vyčerpaná a to ťa bude doma čakať pekný kolotoč. Prajem ti, aby sa to rýchlo všetko dalo do poriadku.

Zdenka, máš moj obrovský obdiv, prajem hodne síl, aby ste to v pohode zvládli a hlavne aby sa vám všetky bacily zďaleka vyhýbali.

Krista, holka, zavolaj mamku alebo nejakú moc dobrú kamarátku a poriadne sa skús vyspať, musíš byť strašne vyčerpaná a to sa potom neni čomu diviť, že tvoje telo to proste nezvláda.

Ja mám stále problém so sedením po porode, nie ani koli šitiu, ale koli mojej nešťastnej kostrči. Stále to bolí jak čert, asi budem musieť s tým k doktorovi, ale vobec sa mi do toho nechce...asi chápete prečo...au au...

Všetkým tehulkám aj maminkám prajem krásny a pokojný zvyšok dňa 😎