Vadí, když 8mi měs. mimčo používá dudlík pro 0-6 měs.?

garfieldka
23. srp 2011

Dneska mi to teprve došlo, že holky maji dudlinky vel.0-6m a je jim za týden 8m. Tak jestli to nevadí? Aby se jim třeba neničilo patro. Poraďí mi někdo? Děkuji 🙂

vendulka
23. srp 2011

já myslím, že to nevadí, já ty velikosti dudlíků taky nijak moc nekotrolovala, spíš jsem je měnila podle opotřebení

jankadudova
23. srp 2011

Ja myslim ze nevadi. Spis by vadilo asi naopak, cpat do male pusinky vetsi dudlik. Neresila bych to 🙂

romana29
23. srp 2011

Vůbec bych se nad tím nepozastavovala. Naše Gába např. pořád pije mlíko z láhve pro novorozence a je spokojená 😀

veverka83
23. srp 2011

Myslím, že nevadí, něco sem o tom i četla, že když je mimčo spokojené, tak není třeba měnit.Náš malý měl do dvou let dudlík 0-6 a byl spokojený a vzdát se ho nechtěl 🙂

alamo
23. srp 2011

Taky jsem nad tim mudrovala, proc to tak je. Pak si dcera zhruba v 6 mesicich strcila ten maly dudlik tou vnejsi casti napric do pusy - byla ke mne zady v kocarku, takze jsem to nevidela. Najednou slysim chropteni - kouknu - davi se a ma uz plne oci slzi. Zasprajcl se tam a sel blbe ven. Nakonec jsem ho vypacila a dcera mela hysterak. Koupili jsme dudlik pro starsi deti a ma tu vnejsi cast vetsi - takze se ji to v pusince uz nezasprajcne. Takze ja bych rekla, ze to maji mozna rozdelene proto.

sova33
23. srp 2011

Náš malý má dudlíky NUK a ty mají tu vnější část stejnou, ale liší se tou "bambulkou" (je trochu větší), sice jsem mu koupila po půl roce velikost 2, ale ty staré užívá dál. Máme je v rezervě, aby jich bylo dost (ne že by prcek by takový závislák, ale já jsem tak zapomnětlivá, takže čím víc kusů, tím větší šance, že bude nějaký po ruce 😀
Takže moje odpověď zní: Myslím si, že používat menší dudlík nevadí, pokud nehrozí, že ho spolkne 🙂

evatk
23. srp 2011

podle mojí zubařky to takto nevadí, problém by byl naopak (pokud bys dávala větší dudlík než je věk dítěte)

ja.na81
23. srp 2011

nasemu malemu je rok a taky ma porad ty sve malinke dudlicky (pro 0 - 6 mesicu) 🙂

pettule
24. srp 2011

Myslím, že to vůbec neva, můj prcek měl malý dudlík snad až do dvou let. Vůbec ten větší nechtěl. 🙂 🙂 🙂

miskadis
24. srp 2011

Taky si myslím, že to vůbec nevadí, naše Sára měla v 6 měsících ještě velikost dudlíku 0-3 měsíce a vyhovoval ji, tak proč ne.

luca4
24. srp 2011

Taky si myslím , že to neva. Náš Honzulka miluje taky ty menší dudlíky a to bude mít 15 měsíců 😉