Vadí lepek 7mi měsíčnímu mimču?

gilotek
27. srp 2008

Už dáváte mimčům v tomhle věku lepek? Já jsem koupila kaše od Sunaru a přehmátla jsem se, nekoupila bezlepkový ale s lepkem.... Kojím, ted chci dávat sunar UM. VAdí lepek v tomto věku?

soanpe
27. čer 2009

Sarusenka, já měla malou od nar. na UM a dr.mi říkala,ať klidně vydržím na mléku aspoň do 5měs. pokud neřve hlady,tak ji nemám zbytečně zatěžovat trávicí trakt. Začala jsem přikrmovat 12.května a to bylo Sofi 5m a 12dní

soanpe
27. čer 2009

jo a ještě , já se taky někdy snažím vařit pro malou, ale kyž ně, tak dávám Hami, Humana-ta chutná i mně 😀
Hipp jen polívky, ostatní je solený 😝 no a ty Hamánky a Sunárkytaky nemusím 😝 😝 😝
Jo a zapomněla bych na oblíbenou Alnaturu 😉 taková dýně, po tý se Sofi může utlouct 😀

Akorát ted jsem jí dala příkrm Hami od uk.6.m. a osipala se mi, byla v něm rajčata 😖 no ale já si ten zbytek kydla na těsoviny a dorazila to 😅

lenkicka
27. čer 2009

Sarusenka: za sebe bych Ti poradila začít s kaší...ale pokud používáš Nutrilon, tak bych ani kaši jiné značky nedávala, přece jenom, má jiné složení...dívala jsem se a tato značka má i kaše např. :

http://www.nutrilon.cz/cs/imunita-a-prikrmy/mle...

sama jsem dávala asi 14 dní kaši na lžičku k obědu (od dokončeného 4. měsíce), a pak jsem ji posunula do flašky na noc a k obědu začala pár lžičkami mrkvičky od Hami. Mám s ní výbornou zkušenost, je tekavá. Mrkev bych nevařila sama, protože nemám jistotu, kolik dusičnanů obsahuje ☹. Dneska už jsme na Hamánkovi a super nám chutná, je víc kořeněný. V pokročilejším Hami je hodně nadýmavé zeleniny (hrášek, fazole).

K přesnídávkám: Hami má pro začátek výborné neslazené, pokročilé zahušťuje rýžovou moukou. Slazeného Hamánka máme rádi, ale je fakt, že jsem měla dost sladké mlíko, tak jsem byla donucena trošku přislazovat i Sunar a čaj. Ale skutečně mají oba druhy, slazené i neslazené, stačí číst etiketu...slazená tam má 19,9 nějakých jednotek a neslazené kolem 11. Mají teď i "100% ovoce" a ty nejsou přislazované...náhodou jsem na ně přišla, malý to plival, a když jsem to sama zkusila, byla nahořklá 😉 🙂

Zpátky k tématu: dávám si na lepek taky pozor, rohlíky ani chleba nedávám...sice babi jo, ale pěkně mě to štve....tak jsem koupila Hami vícezrné sušenky a problém vyřešila 😀 A dávám i Sunarku ovesnou a ta je lepková...ale žádný problém, střídám ji s rýžovou s banány. 🙂

Hold mám " velké postižení"..čtu etikety a složení...a třeba květák nebo hrušku bych malému nedala, vím, co to dělá se mnou 😀

shaula
27. čer 2009

Lenkicka - trochu jsem to nepochopila - tak dáváš lepek nebo ne? Píšeš, že rohlíky a chleba nedáváš, ale sušenky ano, a ty určitě lepek taky obsahují...
A cukr bych ještě nedávala...
S těmi dusičnany máš sice pravdu, ale to bys pak nemohla vařit vůbec nic. Ty dáváš jen kupované skleničky?

berenika39
27. čer 2009

leknička 😀 :na lepek si dávám pozor....ale babi dá...vícezrné sušenky jsou taky s lepkem...sunarka taky...- to nejde napůl, buď ne, nebo jo....
Květák i hrušku zkus, prckovi to třeba vůbec nebude vadit, každý reaguje jinak.

lenkicka
27. čer 2009

jj...dávám jen kupované skleničky...lepek dávám, ale v trávení je rozdíl mezi bílou moukou a vícezrnou (rohlík je čistá bílá, chleba je pšenično-žitná)...a ty sušenky má tak max. jednu denně 😀 ....ale vyloženě se lepku nevyhýbám a pravidelněji jsem ho začala dávat v ovesné kaši v půlce šestého (přikrmovat jsem začala 2 měsíce před tím), prostě to stupňuji a postupně přidávám a Šimi s trávením nemá problémy.
Pro úpnost, plně jsem kojila jen 3 měsíce, a pak už jsem postupně přidávala Sunar...měl pořád hlad, protože je dost čiperný a mého mlíka nebylo dost, ať jsem se snažila tvorbu podpořit, jak jsem mohla 🙂
Na vaření se taky chystám, ale jen polívku...tu nekupuju 😀

misicka85
27. čer 2009

Tak já lepek zatím nedávám, s příkrmy jsme začali teprve před 14-ti. Ale byla jsem min. týden u dr a ta mi řekla že od 6. měsíce lepek už klidně může, že dneska jsou už zase nějaké nové normy a že se s lepkem nemusí čekat do 8.-9.měsíce jako tomu bylo doteď. Takže pravidelně lepek ještě dávat nebudu, ale sem tam nějakou sušenku,rohlík nebo chleba na žužlání a seznámení s novou chutí, proč ne! 😉

Lenkicka- koukám že jsi taky z OV a máme skoro stejně staré děti, odkud jsi přesně?

soanpe
27. čer 2009

já nechápu, proč lenkicka přislazuje nápoje , či příkrmy 7měs.dítěti 😅
ani med bych zatím nepřidávala
možná bych zkusila stevii.máte někdo zkušenosti?

jo a s tím lepkem to taky nějak nechápu 😅

berenika39
27. čer 2009

slyšela jsem o tom, viděla v telce, ale osobně ne...............

soanpe
27. čer 2009

tak zase vím prd 😀

shaula
27. čer 2009

Soanpe, mám pocit, že na stévii jsem tu někde viděla téma, zkus pohledat. Bylo slovensky.

berenika39
27. čer 2009

no joooooo.... 😀 😀 😀 . já nesladím nic. vůbec. a jde to. občas jsem si říkala, že to nechce, prptže je to kyselý. ale nééééé, panáčkovi vadí studený z lednice. meloun, maliny,borůvky.....musím to vytáhnout dřív, aby to mělo pokojovou teplotu. a zatím super, dává přednost ovoci a masíčku před sladkými věcmi. jsem ráda, na to j času dost.

berenika39
27. čer 2009

holky, nevíte někdo? měl náběh na exem, úřed třemi měsíci, nevypadalo to hezky. mudra řekla - vysadit vejce. ted je úplně v poho, nic, ani flíček,mám to znova zkusit? květák jako mozeček,piškot...co?

shaula
27. čer 2009

Soanpe, chvilku to trvalo, ale našla jsem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

soanpe
27. čer 2009

shaula 😉
opět dokonalá

bereniko,
Sofi se taky sem tam vyhodí fleky, takový kruhový ložiska na prsou. Vůbe nevím po čem 😒 Poprvý se jí to udělalo asi ve 4m ,byla na Sunaru
Pak najednou ok a ted zase, ale asi jí to vyvolal skleničkovej příkrm.Nevšimla jsme si, že je s rajčaty.
Já do dvou let byla po rajčatech a jahodách taky pěkně puntikovaná 😀
Tobě Peta sní aspoň jídlo pokojový teploty, lae já Sofi musím ohřejvat i přesnídávku na 10s v mikro 😅
Zvedne se jí kufr a je po jídle

berenika39
27. čer 2009

...když já se ted bojím to zkusit....není jistý, že mu to udělaly vejce, nedávno ujídal od velkého Petra ráno omeletu, kuřecí šunku s vajíčkem, a nic se neobjevilo. uvidím, možná mu dám žloutek do polévky a uvidím, když tak zase přestanu.

misicka85
27. čer 2009

Beri, ty už dáváš celé vajíčko? Jen se ptám, vlastně si ani nejsem jistá od kdy přesně se může dávat bílek,od roka?? Asi bych zkusila dát ten žloutek,nebo aspoň půlku a uvidíš,když tak to pak zase vysadíš. Jestli to byla reakce na vajíčko nebo ne asi nezjistíš jinak než že mu to zkusíš dát znova.

Někdo tu psal o jahodách- Adélka je samo ještě neměla ale manža mi koupil 2kg jahod a já je na posezení doslova sežrala. 😔 Až pak mi došlo co to udělá když vlastně pořád kojím. No naštěstí vůbec nic, uff, jsem malou furt pozorovala jestli jí nevylezou pupínky ale byla v pohodě 🙂

lenkicka
27. čer 2009

Misicko, ze Svinova a ty? 😉 🙂

berenika39
27. čer 2009

nene, s příkrmy jsem dala jen žloutek...pak přišel ten exem, ale nevím, jestli to bylo tím. Celé vajíčko jsem pétovi nedávala, to až ted o víkendu - je mu už deset a půl a ochutnává od každého rád - pozřel sousto z omelety 😀 😀

Bílek až od roka, většinou se to tak píše. Je alergen.
Když on měl ten exem v době, kdy začínal s ovocem, dávala jsem pozor, vždycky jeden druh týdně, ale ono to prý má nástup i x dní potom, takže není jednoduchý vysledovat, na co reagoval. Dočetla jsem se, že tzv. expoziční test - prostě to zkusit 😀 😀 - se dá kdykoliv, když je prcek bez potíží. Tak bádám.....

Švagrová má tříletého atopika, chuděra malej je celej osypanej, drbe se, má to ošklivý a jí to nebere, že prý prostě má "alergii". A že to přejde. Je mi ho líto. Dává mu čokošku, kakao, mají u babči psa, po kterým malej vždycky slzí a zčervená, spí v peří a kýchá, nehodí do školky, je pořád nemocnej, průdušky, špatně se mu dýchá.byl v lázních. Myslím, že se tomu dá částečně předejít.To se snažím.

lenkicka
27. čer 2009

děvčata, nevím, jak byste se zachovaly vy, kdybyste neměly mlíko a mimi by vám řvalo hlady...a neslazený Sunar nechtěl, plival a křičel. Tak jsem přisladila a byl konečně napapaný a spokojený. Totéž bylo s čajem, který potřeboval, aby se krásně vykakal. Moje intuice mi to velela...tu poslouchám více to,co se píše, i když je to dobře myšleno...
Cukru dávám jen tak třetinu menší čajové lžičky na 250ml. A mimochodem, ochutnaly jste někdy své mlíčko? Já ho měla dost sladké...asi to bylo tím, že jsem skoro celé těhotenství měla 2 zákusky denně a pokračovalo to i po porodu, i když už ne tak často....a to moje chutnalo jako pěkně oslazené mlíko 😀

berenika39
27. čer 2009

sladit se dá i jinak než bílým cukrem. a určitě to není nic hrozného, neublíží mu to v zásadě, jen jde o to, aby později tu sladkou chut nepreferoval a neodmítal zeleninu a ovoce, které nebude sladké. pak bys mu zakládala na cukrovku a případnou obezitu. nikdo tě neodsuzuje, každá máma se v něčem řídí sama sebou a ne tabulkama a knížkma, netem. klid, nejde o nic zásadního, ppokud je zdravý a spokojený, je to ok. opravdu. 😉 😉

misicka85
27. čer 2009

lenkicka - jsem z Dubiny 🙂
mlíčko svoje jsem ochutnala, taky bylo celkem sladký,mi to teda nechutnalo 😝 Sladkým jsem se v těhu taky docela ládovala, ale to ostatně dělám celý život, bez sladkého ani ránu.

Beri-chudinka malej, a to jí ani nic neřekla dětská dr.???? Kámoška z gymplu taky měla atop tak vím že dodržovala přísnou dietu a dost se jí to zlepšilo 😉

berenika39
27. čer 2009

misicka: asi řekla, ona to ví co by neměla...ted se jí nechci dotknout, je máma se vším všudy,děti miluje, ale prostě ....nevím jak to napsat, má představu že exem je kopřivka a nezná souvislosti.

misicka85
27. čer 2009

tak jasně, nikdo netvrdí že je špatná máma. 😉 Ale třeba v dnešní době není problém si spoustu informací najít na netu a něco si o tom přečíst.

lenkicka
28. čer 2009

Beri, sladím přírodním BIO třtinovým 😉 🙂

a k těm matkám...jsem učitelka a už jsem pochopila během své praxe, že jsou "matky" a "matky". První skupina je tady pro děti, věnuje se jim, zajímá se o nové poznatky, druhá skupina, která mimi sice porodila, ale tím to končí, se stará jen o to nejnutnější ☹...a když se jí ta první skupina snaží pomoci nebo poradit...ještě se to proti nim obrátí...vím, o čem mluvím...máme to doma v rodině taky...obě skupiny...a já jsem za "exota" a "zbytečně hrotím situaci"... 😅....tak vidím Beri, že u vás je to podobné...ale to jsem dost odbočila od tématu 😀

berenika39
28. čer 2009

jenže u švagrové je to tak, že vyjdou tak tak s penězi, on vydělává pod nulu- dluží kam se podívá, mateřská malá a děti mají dvě, 12 a 3. Oba mají jen zákl. vzdělání, to samozřejmě není nic negativního, nicméně je to omezuje při hledání práce. Pc neviděli ani z rychlíku, internet je cizí slovo. Knížky nečtou, nekupujou, řídí se instinktem a citem. Fakt říkám, jsou super rodiče.

Já si na příbuzenstvo vymyslela fintu: hlásím: to nám doktorka zakázala až do roka!!! a funguje to. joooo, doktorka, to je kapacita, ale když jsem to říkala já, byl to úlet 😀 😀 😀

smardik
28. čer 2009

lenkicka četla jsem cos psala a taky jsem měla málo mlíko a byla nucena dát UM, malý mi některé značky nechtěl a řval hlady ale tu značku nechtěl tak jsme zkoušeli dál až jsme přišli na to co mu vyhovuje a je to, vůbec mě nenapadlo to řešit tím že mu to přisladím cukrem, stejně tak čaje a nápoje pro dětim vyzkoušeli jsme jich asi 10 než jsme přišli na to co chce, ale cukrem jsem to neřešila a nehodlám nevím proč, nic mu to momentálně nedá

a k diskusi dávám sušenky a v těch lepek je ale tak 1x týdně, nějak to nepřehánín zatím

garfie
29. čer 2009

berenika: Jo, s tou doktorkou, to je dobrej fígl, to na rodinu zkusím taky!! 😀 Já jsem vystudovala psychologii, takže pro rodinu jsem trochu "cáklá" 🙂, ale jinak kapacity uznávají..... 😀

berenika39
29. čer 2009

garfie 😀 . ...no snad to nikdo nebude z nich číst...ale já takhle opatrně balamutím babičky zatím se spoustou věcí. chtěli nám koupit chodítko, tak jsem zahlásila, že má péta má moc vytočený nožičky (fakt má, ale ok), a že paní doktorka říkala, že ho nemáme dávat do chodítka ani vodit za ruce, aby se mu nepřetěžovaly. No super, petas lítá jak blázen, prarodiče ani nenpadne ho vláčet za ruce a je klid. Nebo o znakování jsem jim řekla, že to paní doktorka moc podporuje, že bude péta dřív mluvit, nebo že plavání nám doporučila....blabla. Oni jsou oboje pra.... hodný, moc, nemáme sebemenší problém, tak si to takhle zjednodušuju. Jídla se to týká nejvíc, to je jasný, ale vlastně jde jen o tyhle první měsíce, rok a půl, pak už to to bude snazší.

garfie
29. čer 2009

berenika: výýborný, holt praxe v mateřství se pozná, moc jsi mě inspirovala! 😉