Váhové přírůstky - dcera podle doktorky málo přibírá

reitka
2. črc 2018

Ahoj holky, mám holčičku 11 týdnů, porodní váha 4120 a 53 cm, teď jsme na 5715. Týdně mi teď přibírá tak 150 až 160. Je to v poho? Podle paní doktorky přibírá málo. Máme denně min 6 počůraných plen, každý den kaká a stolice normální. Je veselá, krásně spinká. Já kojím a dokrmuji Nutrilonem. Mám opravdu obavy aby dobře prospívala.

opicka123
2. črc 2018

Podle me je to naprosto v pohode. Pribira, promocenych plen dostatek, je spokojena, to je hlavni. Navic mela slusny start. Ja mela taky dite pres 4 kila a taky jsem musela dokrmovat, nebot po 14 dnech zhubla na min nez co mela pri odchodu z porodnice a to jsem ji mela porad u prsu. Ted ji bude 7 mesicu a jeste kojim plus prikrmy a UM.

lusinda485
2. črc 2018

Bud v klidu nas maly bude mit 10 mesicu a vazil naposled 7100g odebirali mu vzorek krve a nenasli nic vse v poradku,navic on nevydrzi v klidu sedet doktork me dala pro neho infantrine zitra jdu na kontrolu tak jsem zvedava kolik pribral.Hlavu vzhuru oni vse berou dle tabulek ja mela v roce 9kg a mela jsem vse v poradku take.

garalela
3. črc 2018

@reitka ahoj, muj syn pribiral jen 100gramu tydne a doe nasi doktirky to byko v norme, jeden tyden dokonce pribral jen 30g, ake za 14 dni to tou svoji mirou dorovnal. Jsem rada,ze nas netlacili do UM. Naopak po ctvrtem mesici,kdy pry byva pribirani uz pomalejsi, mi nabira 300 tydne. Melo by byt ok dle pocuranych plen.

reitka
autor
3. črc 2018

Holky moc děkuji za vše odpovědi. Byla bych ale moc ráda kdyby se do diskuze zapojili další a napsali mi své zkušenosti. Díky

snailice
3. črc 2018

Mě se dcera narodila s 3280 g a 51 cm. Od začátku mi nechtěla pít z prsu, za pět minut pití s vytáhla cca 20 ml a tvrdě usnula tak, že nešla vzbudit. Žloutenku neměla. Z porodnice nás pouštěli s 3040 g s tím, že budu odstříkávat. Jenže byl boj do ní dostat i odstříkaný z flašky (jednu flašku jsem do ní cpala i třičtvrtě hodiny, protože furt u toho usínala a skoro nešla probudit - ani potřít mokrým hadrem nepomohlo). Nakonec jsem to s nervama nevydržela a od 2. týdne je na UM. Za měsíc mi vždy přibírala tak do 400 g a celkově je tím pádem od narození na úplně spodní hranici tabulky. Ani příkrmy mi moc baštit nechce, kaši nechce vůbec. Na kontrole v šesti měsících měla 63 cm a 5,6 kg s tím, že nám dr. nechala čas do osmého měsíce. Přístí týdem jdeme na osmi měsíční kontrolu, tak jsem zvědavá jak na tom je. Na její váze jí už nezvážím, stále se mi na ní otáčí a má nohy bůhví kde ve větru 😀 . Když si s ní na váhu stoupnu já nebo manžel, tak pokud váha nekecá, tak by snad už mohla mít alespoň 6,2 kg

snailice
3. črc 2018

jinak teda od mala nenechá ruce ani nohy v klidu, i u krmení stále kope nohama, tak nevím jestli to není i tím, že má neustálý výdej. Ale víc jídla prostě do ní nedostanu.

codal
3. črc 2018

@reitka moje dcera nikdy nepribrala podle tabulek, vždycky měla min a byla "podtabulkova"... První dva měsíce byla kojena a dokrmována,páč jsem měla pocit, že musí mít malo, když nepřibírá a u kojení usíná, po dvou měsících si dokrm odbourala, začala ho odmítat. Přestala jsem se tím trápit. Do výšky rostla dobře, byla veselá, spokojená, očividně ji nic nechybělo, jen váhove se to prostě tolik neprojevovalo.Jednou dokonce přibrala jen 200g za dva měsíce.Doktor to naštěstí nijak drasticky neprožíval, navrhl mi Nutrilon,ale dcera žádný umělý mlíko nechtěla a že jsem jich zkusila několik. Dnes ji je rok a 3/4 a dodnes ji po troskách a je drobná. Je šikovná, pohybové zdatná, povídá, všechno jak má být.

codal
3. črc 2018

Jinak když se narodila měla 3140g, na roce měla 7,5kg a teď na roce a 3/4 má 9,8kg. Je pravda, že ona se fakt nezastaví, od miminka je to divoch.

letadylkokane
3. črc 2018

@codal dcerka mela pv 2570g a ted, presne ve dvou letech ma 9,1 kg. Prosla jsem si peklem, nez lekarum doslo, ze je drobna jako ja a jako moje mama. Ta snaha pediatru narvat deti do tabulek je naprosto silena...

codal
3. črc 2018

@letadylkokane ať žijou tabulky!!!:(

emamaira
3. črc 2018

Tolik nas maly nevazi ani v pul roce 😀 ale je pravda, ze se narodil driv a s 2390 kg. Nyni ma 5,5, takze taky pod tabulkou. Pediatr je s tim v pohode.

lulim
3. črc 2018

Taky jsme měli problém s přibíráním, doktorka nás dotlačila do prikrmu. Naštěstí jsme šli do laktační poradny a tam si vše vysvětlili, moc nám to pomohlo! Kontrola techniky kojení, množství vypiteho mléka na jedno kojení bylo zcela jiné než požadovala dr, nižší. Přidali jsme jedno kojení denně. mimčo jsme asi 3 týdny vážili před a po kojení. UM jsme dali asi jen 4x, bála jsem se toho aby se nenarušilo kojení. Momentálně je vše ok, krásně pije a roste, absolutně bez UM. Chce to se nestresovat, má to negativní vliv na tebe i mimčo. Podstatné je,že přibírá a je veselá. Neříkám,že doktoři jsou špatní, ale někdy nelze všechny děti mít v grafu. Dle laktační poradny stačí,když je děcko těsně pod spodní linií.

blahova_andrea
3. črc 2018

@reitka měla jsem podobně velké miminko, taky dceru. podle dr. taky málo prospívala, nebyla tabulková, nutili mi dokonce dokrm nějaké spešl um, co se dává nedonošeným dětem 😲 měla jsem svůj rozum a prostě kojila dle její potřeby a nepřikrmovala vůbec. stejně mi odmítala i mm, když bylo odstříkané, vzala jen prso. prostě měla svoje tempo a jinak byla spokojená. nevím proč sebe nebo ji mučit um jen kvůli nějaké pitomé tabulce ☹ nenech se stresovat. dej na vlastní instinkty 😉

blahova_andrea
3. črc 2018

jinak dceři tedy brzy budou 4 roky a je to šikovná zdravá holka, jen prostě oproti velkému startu pak byla dlouho spíš drobeček. kojila jsem do dvou let a velký jedlík není dodnes

luj89
3. črc 2018

jestli si nejsi jista, porad se s laktacni poradkyni. dokrmujes nutrilonem jak? lahvickou nebo cevkou?
Dcera ve trech tydnech pomalu prestavala pribirat, byly jsme i v nemocnici pro neprospivani. LP mi poradila, ze dokrm bude nezbytny. Do 5 mesicu jsem ji davala UM cevkou po prsu. Dcera teda ale uz nemela v poradku krevni test a dost plakala, sama jsem poznala, ze fakt ma hlad. postupne si dokrm snizovala az v 5 mesicich ho uz nechtelavubec. drobek je ale doted, v roce mela 7700 g na 71 cm. Dr. nutila i Nutridrinky, odmitla jsem. Dcera je spokojena, jen je proste drobna 🙂

lucie_j
3. črc 2018

Taky málo přibýváme. Doktorka říkala, že pokud je to alespoň 120 g týdně, tak je to ok.

reitka
autor
3. črc 2018

Děkuji za vaše zkušenosti a ještě by mě tedy zajímalo, kolik tedy vlastně máme týdne nabrat aby to bylo OK?

garalela
4. črc 2018

@reitka to se neda rict, kojene miminko klidne nektery tyden nepribere nic a pak to naskoci, knihy rikaji tech 30g denne,ale my to nikdy nemeli. Myslim, ze minimum cca 400g mesicne? Hlavne je dulezite aby mimi melo pristup k jidlu, muze byt miminko,ktere si vysaje malo mlicka jak z prsu i lahvicky a potrebuje pak casteji papkat, tak hlavne mu umoznuj pit s a slaba miminka je nutno i budit aby se najedla

cuuza
4. črc 2018

@reitka Podle mě je 150g tydně ideální přírůstek. Naše doktorka by vás chvalila... Myšleno v průměru, kojene děti klidně přivezou jeden týden 80 a další 220...

linee
16. črc 2018

@reitka ahoj, nevim, jestli je tvuj dotaz aktualni, ale dle meho je 150 g tydne v poradku. V prvnich sesti mesicich by mel novorozenec pribirat kolem 112 - 224g tydne. Casto se to pocita prumerem, kolik pribere od posledni kontroly deleno pocet tydnu, protoze je to skokove (jeden tyden pribere mene, druhy vice). 150g je hezky prirustek - rozhodne neni podvyzivena nebo netrpi hlady. Po pul roce se prirustek spomali. Rozhodne obavy o prospivani nemej.
Ja mela malou, ta pribirala kolem 90 - 150g tydne, jak kdy, pribirala ale opravdu malo, kojila jsem, co se dalo, um odmitala. Ted jsou ji dva roky, meri a vazi podle tabulek a pusa se ji nezavre, nic neni znat. Takze prosim, hlavne se nestresuj. Je to opravdu v poradku🙂

petpokr
19. črc 2018

My jsme stare 11 tydnu, porodni vaha 3030g, momentalne 4450g a pribirame taky cca 150g tydne, pani doktorka rekla, ze pribirame ukazkove, jenom kojim a mala je spokojena. Byt Vami vubec se nestresuji...

letadylkokane
19. črc 2018

@petpokr a tobe je tez 11 tydnu a pribiras pul kila za mesic? 😮
Damy, ten matersky plural je fakt zlocin...

Jinak gratuluju ke zdravemu miminku.