Vaničkování. Máte zkušenost?

lenkarakova
14. črc 2011

Ahoj, máte někdo zkušenosti s vaničkováním? Našla jsem nabídku ve slevě (http://www.odmaminky.cz/cz/akce/praha/5-lekci-p...), ale nejsem si jistá, zda to k něčemu je? Mám mimčo 7 týdnů. díky moc Lenka

weri1
14. črc 2011

my chodili od Beníkova od 2 nebo 3 měsíců,teď nevím přesně a v 5. měsících jsme přešli do velkýho bazenů a jsem ráda, že jsme chodili a chodíme. Takže za mě ano

berenika39
14. črc 2011

@lenkarakova ahoj, k nám chodila teta na vaničkování domů, asi v petrových 4 měsících. petr vodu miloval, dopřála jsem mu to. naučila mě s ním ve vodě manipulovat, tak, aybch se já nebála a jemu to přineslo příjemné prožitky. krásně se uvolnil, když jsem všechno dělala správně, byl uvolněný, klidný, spokojený. prostě mu to dělalo dobře. rozhoddně to není nic dogmatického, dá se bez toho obejít, ale když tu možnost máš, zkus to. uvidíš, jak bude prcek reagovat a podle toho se zařídíš dál. plavat se dá a nemusí 😉 . dělala jsem s petrem jen to, co mu bylo příjemné, a pobyt ve vodě k tomu patřil. dneska se ve vodě nebojí a miluje ji.

florentina
17. črc 2011

Já myslím, že vaničkování je přínosné. Vaničkování totiž většinou není jen o plavání ve vodě, ale mělo by být i o povídání o vývoji a manipulačních technikách. Nám to velmi pomohlo, naučila jsem se správně mimi nosit v klubíčku a velmi rychle nám to pomohlo srovnat preferenci jedné strany. Takže pokud člověk má štěstí na kvalitního instruktora, rozhodně doporučuji. A v domácím prostředí odpadají negativa, které může plavání mít...mimi je ve známém prostředí, nehrozí nakazení infekcí z vody, ani nastydnutí z přechodu venkem po plavání.

lucy222
18. črc 2011

@lenkarakova malé se vaničky velmi líbí - zrovna dnes jdeme na poslední lekci. Malá vodu miluje. Kromě samotné lekce plavání mně tam i zasvětili do masáží miminek - což je moc fajn. Od září bychom měly chodit do bazénku, ale to ještě uvidíme. 😉
Jestli tu možnost máš-jdi. Je to fakt příjemně strávený čas spolu s mimčem 😵