Vařit nebo si hrát?

anitttaa
15. pro 2018

Taky vás to občas trápí...když dítku koupím hotový obídek z kelímku, který stačí ohřát, celé dopoledne si můžem hrát, když vařím, chvilku si hraje samostatně, ale pak pláče, nudí a zlobí se, tahá za kalhoty 🙂, když stojím u kuch.linky... (dítko má rok)

lv
15. pro 2018

Posad na linku, at "vaří" s tebou, hrnec a varecku, holky to milovaly obě. Nebo kupuj, když ti to vyhovuje 🙂

drakenn
15. pro 2018

Já taky "vařila" s dětmi a nechala je kramovat hrnce..

anitttaa
autor
15. pro 2018

Vařit s ní - bordel by ani nevadil, ale to riziko úrazu

bayt
15. pro 2018

@anitttaa Já dávám obědy kupované, dávám většinou maso/ryby se zeleninou, a popravdě běžně kupované maso bych mu fakt nedala, je to blivajz, a kvalitnější tady v nejbližším okolí nemáme. Vařím večeře (zelenina s přílohou obvykle), ale to je hned hotové, naházím to do kastrolu a pak jen umixuji. Zeleninu mám bio, vozí nám takové ty farmářské bedýnky.

kachna_b
15. pro 2018

vyrob si učiacu vežu. Malý mi takto " asistuje" ja si všetko nachystám a jak to idem hodiť do hrnca? tak aby sa mi nespálil (resp. aby som vôbec mohla začať variť, pretože mi vypína varnú desku). Dám ho na zem, chvíľu sa vyhrá a než sa robí obed tak sa hráme

anitttaa
autor
15. pro 2018

jo, vím co je učící věž, ale myslím že ona by padala i z toho 🙂

lv
15. pro 2018

@anitttaa však stojis hned u ni, když je na lince, holky to pochopily rychle, že když sedí a podavaj mi brambory, michaji, atp. můžou tam být, ale když vstávají, chtějí lezt tak z linky dolu

ahyt
15. pro 2018

vařila jsem večer,když děti spaly,většinou,pokud šlo ohřát.Pro mě bylo přednější se věnovat dcerám než vařit ev s nimi či sama a nechat je "jen " tak

journals
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladana
15. pro 2018

@ahyt jak kdybych tu odpověď psala já, mně to ani jinak nenapadlo 😀

marketinnka
15. pro 2018

nechapu varite trichodove menu nebo cele dopoledne? nesouhlasim s tim ze cerstve maso je horsi nez sklenka???jedly by jste ty sklenky vy? nerikam jednou za cas,aíe denne?

ai30
15. pro 2018

Varila jsem cerstve, bud kdyz maly spal, nebo jsem ho mela v satku na zadech (popr. kombinace obojiho) nebo odbihala. Vareni jidla pro nej mi zabralo asi 20min, tak jsem to nikdy neresila jako dilema 'bud si cele dopoledne hrajem, nebo varim'...

michaela19911991
15. pro 2018

Já vařím na dva dny když večer malý spí a pak před obědem pouze přílohy.

anitttaa
autor
15. pro 2018

tak naše dětská lékařka říkala, že maso pro mimino se má vařit hodinu, tak za 20 min takhle oběd neudělám

fandysek_1
15. pro 2018

@anitttaa pokud je na kousicky je hodina blbost, kupuji jen bio maso a je hned všechno měkké. Většinou mám za půl hodiny uvareno. Když peču rybu trvá mi déle příloha.

ai30
15. pro 2018

@anitttaa Ja teda maso moc nefrcim, tak to neumim posoudit, jestl je to nutne, ale prece u toho tu hodinu nestojis, ne? Nachystas, zapnes a muzes si jit hrat...

izz76
15. pro 2018

Vařila jsem když dítě spalo, nebo rychlá jídla, za, asistence dítěte..

bayt
15. pro 2018

@marketinnka Tak já dávám bio maso ze skleniček, a ano, jedla bych to i já, rozhodně spíš než to hnusné maso z Alberta a jim podobných v okolí, napíchané vodou nebo bůhví čím, co zasmrádá ještě v obchodě. Navíc výhodou skleniček je taky kontrolované množství dusičnanů třeba. Večer dávám uvařené čerstvé ze zeleniny, protože tam pochopitelně čerstvě uvařené = více vitamínů. Ale u masa tuhle spojitost nevidím no.

Ty vaříš teda třikrát denně, nebo jak to děláš? Jakože snídani, oběd, večeři?

mates133
15. pro 2018

Podle toho co pises,je ditko jeste male,takze prikrmy jsou v principu jednoduche,nakrajis maso a zeleninu (na ty tri kousky deset minut a to jeste prehanim),das do hrnece do vody,na paru,do trouby jak chces,zapnes,odejdes,vratis se az to zapiska,vyndas a rozmixujes nebo rozkrajis behem peti minut a hotovo.Ale mas pravdu,ze maso z alberta nejime ani my,mame super reznika,kupuju tam.Takze bych spis nez ten cas resila v tomhle pripade kvalitu..

merope
15. pro 2018

Moje sestra to dělala tak, že si navařila namleté maso napřed a potom dala do nádobek na led a dala do mrazáku - pro malé dítě tím i skvěle nadávkované. A potom jen rozmražovala dle potřeby.

A jinak ano - maso ze supermarketu už nekupuju skoro ani já (Babiše a spol. nesnáším a jiné tam pomalu není), ale snad kde je supermarket, dá se tam v okolí najít (někde) i nějaké rozumné řeznictví.

mozec
15. pro 2018

Já jsem dávala kupované obídky ze skleničky. Hami a HIPP. Malý je krásný a zdravý kluk a měl to rád. Teď už jí se mnou, tak je to trochu jiné. A tak pestrou a hlavně opravdu zdravou a nezávadnou stravu bych mu snad ani nedokázala vyrobit. Moje máma se mi neměla čas věnovat, když jsem byla malá, a tak se teď snažím u synů nedělat to samé. Užívám si je. U mladšího budu zase dávat skleničky.

kata267
15. pro 2018

Nevim.teda co varite ale ja vetsinou detem (2,5roku a 1rok) udelam nejakou hustou polevku, nebo maso s nejakou majdou/zeleninou s prilohou, tu chvilku nez to nakrajim a dam varit vydrzi v klidu a pak si jdu hrat a pak to.jen vypnu...nic sloziteho nevarim to ani nejde, v nouzi dam bez problemu sklenicku (te mladsi, starsi to samozrejme uz nechce), ale denne ji tema sklenickama nekrmim neni duvod, no a nebo si uvarim den predem vecer 😉

kata267
15. pro 2018

Jo a 3x denne fakt nevarim.jak tu nekdo psal....vytahnout jogurt na snidani nebo pecivo a namazat zvladnu I bez vareni 😀, obed uvarim a na veceri si bud vezmou zas to co bylo k.obedu nebo nejakou kasi, testoviny, pecivo atd. a to taky neni.vareni

linbrno
15. pro 2018

Ŕešila bych to učící věží, ta je navržená tak, aby z ní dítě nespadlo (mně teda nespadlo ani jedno, a to jsem je měla jen na židli vedle sebe;) Skleničky bych už v roce dávala minimálně. Pokud už má aspoň nějaký zoubek, klidně může začít žvýkat malé kousky. A dají se už na spoustě webů najít inspirace na jídlo pro děti, které máte nachystané /myslím tím třeba krájení atd./ za chvilku a pak už jen kontrolujete hrnec. Ad zakladatelka - jestli koukám dobře, jste z Ostravy? Máte možnost využít třeba rozvoz z rohlik.cz? Tam se dá vybrat opravdu dobré maso od farmářů i ryby, což by mohlo vyřešit kvalitu masa.

bayt
15. pro 2018

@merope ano ale kvalita rozmrazene ohrivane stravy na tom vitaminy nude jak ty sklenicky, mozna hur

merope
15. pro 2018

@bayt No, nevím, přijde mi, že u masa to zmražení zase tak moc neudělá. A skleničky mi přijdou fajn na cesty, doma mi přijde lepší vzít maso, k tomu kus zeleniny a spokojenost.

anitttaa
autor
16. pro 2018

@linbrno waw moc děkuji za tip na www.rohlik.cz !! neznala jsem tu stránku, tak kvalitní maso fakt dluho vařit nemusím a dovoz domů se hodí

ange_de_la_morte
16. pro 2018

No já nevím, ale já teda tohle nikdy neřešila - většinou jsem vařila, když jsme to nějak nestíhali tak dostal skleničku ( v záloze vždycky doma nějaká byla) ale většinou jsme vařili ... ono nachystat zeleninu a maso do hrnce a dát na plotnu je otázka tak max. 30 minut - určitě to nevezme celé dopoledne , i když budeš mas vařit hodinu tak přece u toho nemusíš tu hodinu stát ne ? .... kvalitu masa jsem řešit nemusela, hodně toho máme z vlastního chovu nebo z domácích chovů kamarádů , v obchodě kupuji minimálně .... jinak mi se osvědčil systém uvařit oběd hned ráno a pak se celé dopoledne věnovat dítěti - i když jsme šli třeba ven a vrátili jsme se hladoví tak jsem neměla uřvané dítě čekající než já dodělám jídlo

pasiba
16. pro 2018

Tak třeba dnešní plán. ... vstáváme v půl sedme. Hrajeme si do devíti. Včera jsem si uvařila brambory na bramborove těsto a až kocour usne tak si během půl hodiny udělám knedlíky a dam vařit zelí a než se za dvě hodiny vzbudí jsem i najedena a mam i umyte nádobí. A hlavně pokud nenechas dite aby se nudilo tak nerozvijíš jeho fantazii. Takže klid a normálně vař i klidně hodinu ☺

zuzkaasteli
16. pro 2018

@ange_de_la_morte taky jsem.to nakrajela a nahazela.do hrnce kdyz dite bastilo snidani,vari se. To samo,obcas zkontrolujes,jinak se to vari samo,a pak jsem vypla aže sli jsme ven.po navratu jsem jen prihrala a obed byl hotovy..