Vaříte vašim dětičkám 2 chody - polívečku i druhé?

petulka25
16. únor 2012

Ahojky maminky vaříte dětem oba chody? mám 3,5 letou dceru a vařila jsem vždy jen jeden chod,ale od nového roku vařím i polívku i druhé!já moc polívková nejsem takže nevím jaké pořád vařit!!
a kde berete inspirace na jídla???vůbec nevím co mám každý den vařit-kde jsou něj dobré recepty?děkuji a pěkný zasněžený den!

vojtisek2007
16. únor 2012

@petulka25 https://www.modrykonik-pro.cz/diskuse/tema/co-d...
tady je inspirací spoustu 🙂
a polévku vaříme každý den

beruska1989
16. únor 2012

taky vaříme obě jídla, před spaním v 11 má polévku, a ve 2 nebo ve 3 má druhý chod, pak jdem ven a kolem 5 má Natálka sváču

seb
16. únor 2012

My varime bud polivku nebo hlavní jídlo

tygrous
16. únor 2012

Syn moc nechce pres den pit, tak jsem zacala varit i polivky, aby mel tekutiny... A kde beru inspiraci? V tom tematu vyse, na MMB, albert magazin, prolistuju kucharky a prizpusobim nasemu jidelnicku😉

maruja
16. únor 2012

vaříme obojí, polévku máme ještě druhý den. Inspirace většinou na netu, nebo v kuchařkách, ale pak si to stejně udělám podle sebe 😉

veruska007
16. únor 2012

Obojí, asi od roku. Malý je hubený, ale žravý 😀

brusinka.pusinka
16. únor 2012

my vaříme dvě jídla běžně a každej den a několikrát do týdne i teplou večeři :-d
@petulka25

ined77
16. únor 2012

@petulka25 🙂 ..malému jsem začala dávat polévky i druhé těsně po roce, ale s malou chvilku čekám...ona jí moc pěkně, takže se nemusím snažit tolik podstrojovat.malý byl vždycky na jídlo náročnější.ale jemu polévky vařím vždy, běda jak by jednou neměl 😀 .
a isnpirace...tak jak píšou holky, něco tady, něco na MMB..tak různě 😉 .hodně se taky koukám na stránky školky a jejich jídelníček... 😉 .

rennca
16. únor 2012

my vaříme 2 chody už dlouho. vždy ale musíme mít polévku. Malej ji dostane vždy než jde spát ( + i převážně k věčeři) a když se vyspí dostane druhé jídlo. Inspiruju se kde se dá 🙂 ale převážně to jsou jídla které jímě už mi. Občas teda něco jiného když dělám např.něco ostrého apod.

andelka
18. únor 2012

Když vařím sama, tak většinou jen jeden chod, když vaříme s mamkou, tak máme polívku a druhé - já na polívky moc nejsem, tak nás babička "zachraňuje" 😀
Včera snědl malej polívku (zeleninovou), rýži s masem a brokolicí a pak ještě hrušky se skořicí (pekli jsme šátečky a v misce trochu zbylo, tak do dojedl). Když nneí polívka, tak sní větší porci druhého a má pak i dřív svačinu třeba.
Inspirace třeba i tady:
http://www.varime-detem.cz/clanky?p=1&evt=listi...

natty9
18. únor 2012

Ahoj holky, mám 13měsíční holčičku a dosud jí dávám k obídku skleničky, většinou od HIPP BIO 220g, ty jí nejvíc chutnají. Myslíte si, že už bych jí měla začít něco vařit, nebo až když mi bude skleničky odmítat? Děkuji za odpověď.

losice
18. únor 2012

@natty9 no ja bych ji rozhodne varila - aby to nakonec nedopadlo tak, ze bude vyzadovat jenom sklenicky a doma varene ti bude odmitat. Zkus co nejdriv, at si obohati jidelnicek a ochutnava nova jidla 🙂

jasekd
18. únor 2012

@natty9 neznam teda primo ty Hipp, ale vadi mi, ze sklenicky jsou dost dohladka rozmixovane, nevim, co vsechno do toho daji a taky ta cena 😕 Varim detem od zacatku, sklenicky jen kdyz nestiham nebo na cesty.

gabadan
18. únor 2012

taky nejsem polívková a můj když uvařím polívku vždycky říká, co se stalo? Máme i polívku 😀
Takže za mě určitě nevařím.

brisalek
18. únor 2012

polivku varim (zacala jsem ji ji davat k veceri okolo roku, protoze kase nikdy nejedla), ale ma bud polivku hodne hustou nebo druhe jidlo. Ve skolicce ji oboji, ale doma mi po polivce(i kdyz husta neni) pak uz z druheho nic nesni.

benjik
18. únor 2012

Jak kdy,někdy uvařím oboje a někdy jen jedno. Dcera i muž jsou polívkový,takže polévky je u nás vždy velký hrnec a oba si chodí přidávat, i když je druhé jídlo.

llllucka
18. únor 2012

Vařívám 2 jídla,ale nemá to denně.A u nás je to tak,že malej je polívkovej,takže většinou sní jen tu polívku,ale 2x porci.Polívky čerpám z toho,co jsme jedli doma my a nechávám se inspirovat kuchařkou a koukám i na Prostřeno,takže kolikrát mě něco zaujme i tam.

seb
7. bře 2012

@natty9 , ahojky, já taky dávala skleničky furt, a měla jsem pak problém přejít na normální jídlo, nic jiného prostě nechtěl ochutnat, až někdy po roce a půl byl nemocný a bolelo ho v krku a nechtěl jíst nic a jak byl asi po týdnu vyhládlý, tak začal s normálním jídlem, ono se jim pak nechce kousat, jak jsou zvyklý na ty skleničky , zkus do nich zpočátku třeba jen přidávat brambory, rýži, těstoviny ;)

janca32
8. bře 2012

Ahoj,můj malý jí jen vývar z polívek. Takže si ho udělám tak na 3 dny a mezi tím vařím jiné jídlo. Ale moc toho taky nepojí. Někdy je skoro celý den jen na mlíku. Doktorka říkala že mu to stačí.

hojda
8. bře 2012

obojí

dajus
22. bře 2012

Vaříme obojí,před spaním sní polévku a po spaní druhé. Poslední dobou,ale často zblajzne obojí naráz 😀 A nikdy nenutím,ale když nechce jíst,nedám ani nic jiného a máte pak vidět jak papá 🙂