Ve spánku se přetáčí na bříško a brečí. Co s tím?

mallorry
27. dub 2009

Ahoj holky,
mám velký problém, už přes měsíc se mi malej neustále ze spaní, nebo při usínání přetáčí na břicho a brečí...furt se přetáčí na bříško, ale když se přetočí, tak se mu tam nelíbí a brečí...nazpátek to v té ospalosti neumí...to znamená, že v noci k němu chodím co dvacet minut ho otáčet, takže v podstatě vůbec nespím...sem bezradná a nevím, co s tím...
Přejde to někdy? Obávám se, že jak se naučí sedět, nebo stát, tak bude "cvičit" zase toto a nevyspím se opravdu nikdy 😒

Máte některá zkušenost? Díky 😉

alishia
27. dub 2009

ahojky, udelej mu zabrany.) ja dala malemu vedle nej ,smotany rucnik (asi 3 rucniky na jednu stranu)...a uz se otacet nemohl a byl klid. jinak je to uplne normalni...oni si to cvicej, aby to nahodou nezapomneli🙂) Rucnik sem mu tam davala ze zacatku, pak sem si koupila takovy ten dlouhej polstar, jako velka zizala.) a to tam ma dodneska aspon se nemlati hlavou o sprucle.)

shaula
27. dub 2009

Jo jo, naši kluci mi tohle taky dělají. Otáčím, otáčím, otáčím, někdy pochovám, někdy nakojím, otáčím, a někdy na bříšku usnou🙂 Dělají to hlavně, než tvrdě usnou, a pak několikrát za noc. Jo, občas pomůže, když spí na boku (jenomže to je zase riziko že přepadne na bříško a je to totéž🙂

shaula
27. dub 2009

Alishio, ale to asi leží tak, že už nemá kolem sebe žádné místo, že? Jinak by se otočil i navzdory ručníkům.

misa.cekatelka
27. dub 2009

malorry:musíš vydržet,malá to dělala taky.otočila se a začala plakat.pak naráz z ničeho nic spinkala i na bříšku a začala se otáčet jak chtěla.určitě zkus co psala alishia,zábrany,tak aby se dostal jen na bok.

mallorry
autor
27. dub 2009

ali ja mu davam zabrany, ale on je odsune a nebo se prave rozciluje, ze mu to nejde na bricho...ale kdyz je na brichu, tak nemuze usnout, a zveda furt hlavu 😀 😔
obavam se, co bude delat, az bude trenovat sezeni, stani a chozeni....to udelame jake zabrany kurna? 😀 😀 😀 😀

mallorry
autor
27. dub 2009

miso a jak dlouho ti to mala delala? u nas to jede uz pres mesic... 😕 tak ho davam na bok a mezi nohy polstar nebo smuchlanou deku, jenze za pul hodky se otoci na druhej bok a tam uz nic nema, takze se toci na bricho zas

misa.cekatelka
27. dub 2009

dělala to tak ve 4-5 měsících.asi měsíc.pak už si spala jak chtěla.dokonce i s hlavou opřenou o mřížky v postýlce spí. 😀 já jí dávala z jedné i druhé strany malý polštář.

alishia
27. dub 2009

nechci strasit, ale nas malej kdyz se naucil sedet, tak to trenoval i v noci a pak rev, to same kdyz si zacal stoupat./ hold maji takova obdobi, musi se vydrzet. Ja taky obracela jak diva....nastesti uz je to za nami🙂 Ty zabrany nepomuzou vzdycky, ale nekdy jo.) Aspon nejakouu noc se clovek vyspi...ja mu udelala zabrany aby mohl aspon na bok se prekulit, kdyz seneprekulil na brisko tak v poho, ale obcas se mu to podarilo🙂

mousunek
27. dub 2009

ahojte holky tak ja mam zas opacny "poroblem" malej jinak nez na brisku nespinka jak se nahodou otoci na zada tak vydrzi chvilku a pak zacne plakat, kdyz ho pri tom placi otocim zpet na brisko spinka spokojene dal 🙂

alishia
27. dub 2009

mousunek: to je zajimave🙂 ale ja taky rada spim na brise.)

mousunek
27. dub 2009

ali - nez se umel otocit spinkal na boku, pak ho trapily hodne prdiky tak jsme pokladali na brisko a tim to asi zacalo od te doby usina na boku a pretaci se na brisko a vydrzi tak spinkat od 19hod do 7rano

andyalukasek2008
27. dub 2009

Podařilo se nám přílišné cestování v postýlce a otáčení zmírnit tím, že malý spinká ve spacím pytlíku. Je tak daleko klidnější a pokud visí zrovna na šňůře z pračky, tak má Luky neklidnou noc...

miskastehlikova
27. dub 2009

ahojky holky,
mě malá neumí spát na zádech!Musí usínat na boku(opřená o plyšáka),na zádech sebou mrská,neusne!Jedině v kočárku umí spinkat na zádech.
Na bříško se neotočí úplně,jen tak napůl,prstě hlavičku má vždy na boku!Jen přes den jí kolikrát na jdu jak se mi stočí na bříško

mousunek
28. dub 2009

andyalukasek2008 - souhlas spaci pytel pro mimca je super, hodne se doporucuje

miskastehlikova - taky jsme tak zacinali a malej ted spinka jedine na brisku, ten v kocare na zadech a to jen chvilku aby se nereklo 🙂

miskastehlikova
28. dub 2009

monousek:malá se zatím v kočárku drží🙂
Já mám strach jí nechat na bříšku,prý se to nedoporučuje.Ale zase si na druhou stranu myslím,že už by se asi neudusila,že by si tu hlavičku přece jen na stranu dala...no nevím

fiallinka
28. dub 2009

no, naštěstí to malý v noci zatím nedělá, ale přes den to samé - při každé příležitosti se přetočí na bříško a řve...

mousunek
28. dub 2009

miskastehlikova - nikdy se mi nestelo ze by melej spal se zaborenym nosankem do podlozky, vzdycky spinka s hlavickou otocenou na stranu.... ja mam tedy maleho v posteli u sebe protoze jsem s nim sama tak ho mam pod neustalym dohledem...
mojemu malymu se na brisku libi hodne protoze se snazi lezt 🙂

samik2008
28. dub 2009

můj malý usne na boku ale po chvilce se přetočí a spinká na bříšku hlavičkou na jedné nebo druhé straně.Já ho mám v postýlce ale která je hned u mě takže ho mám taky pod kontrolou
mousunek:malý začal lozit když měl 6 1/2 měsíce což je nedávno a strašně se mu to líbí,vy taky začnete už brzo když se snaží sikula

mousunek
28. dub 2009

samik2008 - malej kdyz se dostane na kolinka tak hopsa jak zajicek je to super a hodne se u toho nasmeje

samik2008
28. dub 2009

mousunek-jo to malej taky dělal,někdy jsem si myslela že si narazí i nosík

mallorry
autor
17. kvě 2009

ahoj holky, jen hlasim, ze u nas nocni otaceni stale jede 😖 nespim vic jak pul hodiny v kuse...jsem uz zoufala, on se otoci na brisko a neumi nazpatek...nebo spis nechce, na zadech to nesnasi, spi na boku nebo jakoby na polobokubrise 😅 ale v noci furt toci na bricho, takze furt chodim vstavat a pretacet, ale nekdy i co deset minut...zabrany nepomahaji, otoci se opravdu na miste 😲 jako asi to nikdy nezkonci a ja se nikdy uz nevyspim 😖 😖 😖 😖

romi73
17. kvě 2009

MALLORY, a co spací pytlík, nepomohlo by to?? asi by se mu to mohlo trochu ztížit, když nebude mít nožky navolno. my to máme přes den - pořád se točí na břicho a pak tam řve že tam nechce být. jsou to ťuňtíci... včera se jí to naštěstí povedlo i zpátky na záda, tak jsem se zaradovala, že nebudeme muset pořád otáčet 🙂

holly1
17. kvě 2009

mallory, já jsem asi před dvěma dny prala spací pytel a večer ještě nebyl suchý, takže malá spala bez něj. Během hodiny se asi třikrát přetočila na bříško a taky začala plakat, zpátky to umí spíš náhodou. Naštěstí spací pytel rychle doschnul na topení, takže ho zase dostala a bylo po přetáčení, takže být tebou, určitě ho zkusím - teda pokud ho už nepoužíváš...

mallorry
autor
17. kvě 2009

holky spaci pytel nepouzivam...tak ho zkusim diky!!! nevite, kde maji nejaky levny, kdyby nefungoval, at nevyhazuju zbytecne moc penez 😅

mousunek
17. kvě 2009

hojte tohle tema tu uz je hledala jsem neco jineho ale nasla tohle tak snad nektere odkaz pomuze

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

holly1
17. kvě 2009

docela hezké spací pytle mají v Tescu - Cherokee, já mám z mothercare, ale dost drahý 😉

kaleilah
17. kvě 2009

souhlas, spácáky super, já si koupila jeden nový a pak právě když se pral nebo byl pročůranej poblinkanej...nemusim popisovat co timmimča dovedou 🙂 tak jsem koupila rezervní v sekáči a je klid. I když se dokáže otočit i v něm, stává se mi přes den nebo když usne bez pytle že začne dávat hlavu na plyšáky, polštáře, peřinku, prostě si hledá vyvýšený místo, u toho pobrekává a pak usne s divně vyvrácenou hlavou 😉

katzi
21. kvě 2009

mallory: mě by se Adel taky točila, ale jednak jsem jí tam dala na obě strany taky zábrany, jednak spí v zavinovačce - ta zavinka je taková větší, má kolem pasu zaplej sucháč a nohy jí čouhají ven. Tím pádem se točí jen než tvrdě usne - to za ní musím chodit a vždycky ji zas položit, chvíli tam postát, počkat než se zklidní a usne. Jak usne, tak už se pak ze spaní v noci netočí. My míváme občas ale taky blbý noci, ale to ne kvůli točení, ale prostě nevím proč se budí. Když jsou tyhle noci často po sobě a já padám na pusu, tak udělám takový malý prohřešek a dám ji spát oblečenou k ventilačce v golfáči (je polohovatelnej do úplnýho lehu), nevím proč, ale tam spí daleko líp. Tohle ale dělám jen když už jsem úplně KO. Tak to třeba někdy taky zkus ať si trochu dobiješ energii na další bezesný noci 😉

zorina
27. kvě 2009

My se taky dost přetáčíme ale naštěstí jen než usneme ale to na něj musím jít tak 10 x 😝 . Spáváme ve spacím pytli ale on se otočí i v něm a umí v něm trochu lozit je jak žížala. 😀

jindri
9. črc 2009

Obnovuji téma. V postýlce se malá neustále přetáčí na bříško a tak by si usnula, ale nevím, jestli jí tak můžu nechat?
Já vím, že naše mámy nás nechávali spát převážně na bříšku, ale teď se hodně mluví o vlivu náhlého úmrtí s polohou na bříšku 😕
... necháváte tedy spinkat vaše miminka na bříšku?
Pak je tu další věc, když jí nechám spát na bříšku a ona se probudí, hned začne plakat. Nějak po probuzení nemá sílu se přetočit. Když se probudí na zádíčkách je usměvavá.
Dávat jí zábrany do stran nemá u nás smysl, všechno hned bere do ručiček a dává si to přes obličej 😅