Večeře 18ti měsíčního dítěte. Ještě pořád mlíko a kaše?

eatygrenee
4. říj 2010

Ahoj maminky, co vaše zhruba v tomto věku papají k večeři? jste pořád na mlíku nebo kaši?? 🙂

janneke
4. říj 2010

Naše dcerka jí k večeři totéž co my. Tedy upravené (bez výrazného koření, bez soli). Takže běžná jídla, jako omáčky, maso, těstoviny, brambory, .. kaši od 10. měsíce nechtěla.
A po večeři ještě před spaním MM. 😵

jindri
4. říj 2010

@eatygrenee: např. dávám to, co nesnědla od oběda, dále pečivo se šunkou, sýrem, zeleninu. Bramb. kaši s nějakou zeleninou. Kaši instantní vyjímečně, nějak je přestala jíst. Pak často dávám husté vývarové polévky nebo např. těstovinový salát, co dům dal.
Dnes bude vaječná omeleta s hráškem a trochu brambor.
Před spaním stále mlíčko dávám, zvyk je železná košile 😀 vypije ale jen 100ml.

mamkamarketa
4. říj 2010

my davame detskou biovyzivu (hipp, babylove...)pokud domaci jidlo, tak maso,zelenina,priloha. Obcas mlecnou ryzi s ovocem, ryzovy nakyp, zemlbabu... ale vse pokud mozno v bio kvalite syn stale usina s lahvi mleka (zvladne 200-250ml) ale kdyz mu chytna, tlusty rozhodne neni 😀

lamarika
4. říj 2010

U nás se řídí večeře podle toho co do sebe napráskal za odpoledne. Pokud měl převážně ovocné svačinky nebo jogurtový, pak má na večři pečivo+sýr, šunka, pomazánka. . . Pokud měl svačiny vydatné, např. pečivo, pak má na večeři třeba jogurt.
Dnes měl např. půlku rohlíku se sýrem a trs hroznů.
Mliko dávám ráno, ale syn ho moc nemusí.

crca
4. říj 2010

Taky dávám buď to,co měli k obědu,jen jim k tomu uvařím buď ,rýži,nebo mrambor(záleží co měli k obědu),když nestíhám tak kaši na dobrou noc od Sunarky a nebo jim uvařím buď krupičnou,nebo vločkovou kaši 😉 Asi za hodinu,mají ještě mlíko,ale taky je to jen o trošce,max.120ml,ale taky se řídím tím,kolik toho s nědli k té večeři 😅 Když toho moc nesnědli,udělám jim trochu řidší kaši do flašky 😅 .Už takhle mě jedí pořád 2x za noc,to si neumím představit dát jen jogurt 😀 😉 rohlíky ,nebo chleba s něčím to nehrozí,to mě holka slíže jen to čím to je namazané a kluk by mě snědl jen ten tvrdý sýr 😀 Ale po většinou mají tu polívku a druhé jídlo od oběda.Někdy uvařím jen brambor a přimýchám skleničku 😉 Prostě někdy už mě to vymýšlení nebaví no 😀

joa.n
4. říj 2010

My jsem najeli na pravidelnou veceri - krupicova kase varena z UM. Uchytila se a vzdy vsechno zbasti.. 😉
Mozna se to zda jednotvarne, ale kdyz je fantazie a pokazde se posype necim jinym, tak to male chutna.
Jinak by to asi neslo, nebot zbytky od obeda nemame a my s manzou jime studene vecere (pecivo atd). A mala ted ji jenom suchy chleba a rohlik - mazani na to ZADNE fakt nechce.. ☹

jindri
5. říj 2010

@joa.n: a čím vším to sypeš, prosím? Já na to dala akorát máslo, skořici, kakao a místo normálního cukru Glukopur, takže klasika .. a tím končím 😅

joa.n
5. říj 2010

@jindri: davam klasiku jako ty, ale taky do toho nekdy kapnu domaciho sirupu (stavu), nekdy do toho primicham domaci kompot (napr. hrusky nadrobno nakrajene), nekdy do toho nakrajim povarena jablicka, jindy treba banan.. taky sem tam zhresime a Kacka si da trosku Granka 🙂
Hodne taky dela to, ze treba varim uz z ochuceneho UM - vanilka ci banan nebo ted nove jahody.. to uz chutna samo o sobe a neni potreba dochucovat.. 😀

eatygrenee
autor
5. říj 2010

my z 90% dváme také krupicovou kaši, ale už obyčej ne mléko plnotučné s lahve bio, jinak ráno pije UM, ale už jen tak 150 ml

pattie
5. říj 2010

Co se doma najde 🙂 Hodně polévky (manžel je má rád, tak je vařím často) nebo co zvylo od oběda - omáčky atd. Malá má hodně ráda bramborovou kaši... Občas rohlík s máslem / sýrem / salámem. Instantní kaše není už hodně dlouho, občas sní ovesnou kaši.

jenovefa
5. říj 2010

Nejčastěji ovesnou kaši (vločky vařené ve vodě, trochu oslazené, rozmix.) s javor. sirupem nebo ovocem (švestky, povařené jablko...) a máslem. Myslím, že večer je příjemný teplý do bříška a navíc pak "hezky" kaká...
Nebo polévku, záleží na svačině. Zbytky od oběda nedávám, taky bych neměla chuť jíst to, co jsem v poledne už odmítla.
A na usnutí kojo... 🙂

jindri
6. říj 2010

@joa.n: díky. Ani kompot ani šťávu bych neměla z čeho udělat 😅 a povařená jablíčka mi nechce jíst. Máme akorát med od tchána a domácí marmelády od prabábi, ale to se zase moc nehodí.
... z toho ochuceného UM to děláš nejdřív ve vodě a pak přidáš odměrky sušeného mléka nebo nejdřív uděláš UM a dáš vařit?

joa.n
6. říj 2010

@jindri: UM se nema varit, takze varim vodu, pridam krupicku a varim az je husta, pote stahnu ze sporaku a pridam pocet odmerek UM podle mnozstvi varene vody. Vymicham metlickou aby nebyly hrudky a je hotovo 😉

jindri
6. říj 2010

@joa.n: díky, myslela jsem si, že se nemá vařit. 😉