Večerní a ranní řev kojenců. Máte tip co s tím?

chotysanka
26. kvě 2011

.....mam mesicni dvojcatka, nekojim, jsou na UM, nicmene to neni ten duvod. Koliky ani jine trable nemaji, presto kazdy den placou, rano po probuzeni a vecer po koupani, mate rady a tipy co s tim ? Oni vubec placou casto, klidni a v pohode vzhuru vydrzi par minut, sami se nezabavi a ani noseni a muveni atp. je dlouho nezaujme ☹

lucajdak
26. kvě 2011

Těžko říct, každopádně sama jsem byla z pláče našeho Petříka taky vyplašená.Nenapadá mě nic jiného než, že můžou mít hlad, nebo je bolí bříško, nebo chtějí jen vaši blízkost.Držím palečky a přeji hodně trpělivosti.

crca
26. kvě 2011

@chotysanka Je to těžký,sama mám byť už 2 letá dvojčátka,ale řev je pořád 😀 Ne-teď trochu vážně 😉 Když si vzpomenu na období kdy byli fakt miminka,tak v tomhle u nás vedl syn,už jsem nevěděla co 😒 je pravda,že trpěl na koliky a to až skoro do 7 měsíce!což byl mazec 😔 My teda měli jen večerní řvaní,ale myslíš,že fakt nemají prdíky?taky jsme byli na UM 😅 A nebo si je dej k sobě,když třeba vaříš v kuchyni,aby tě vnímali-tohle je těžký radit 😅

chotysanka
autor
26. kvě 2011

@crca : jee parecek 🙂 koliky nemaji ☹ prdi ukazkove a cpu do nich probiotika navic treba v aute v sedacce usnou... Uz fakt nwm ☹ zkousela jsem je dat je k sobe ale nechteji nic hladit koukat chovat lezet nic jen vztekly rev a pak hysterak 😢 hlad nemaji ☹ navic v klidu a bdeli vydrzi tak 10mnt pak zas plac ☹
Muzu se te zeptat kdyz jste jeli na UM kdy uz se nekrmili tak casto ? Stale se budi po 3hod ac dr rikala ze prospivaji a muzu je nechat spat i 6hod ale to zatim nehrozi..☹

chotysanka
autor
26. kvě 2011

@lucajdak dekuji 🙂 trpelivost mizi a unava nastupuje 🙂

chotysanka
autor
26. kvě 2011

@crca : jej videla jsem zminku o pupecni kyle ?? Mohu se zeptat,mel ji maly od narozeni ?? Prcek jeden ji ma,dostali jsme pupecni pasek,co to ma tlacit dovnitr ale samo na houby neb mu cestuje vsude jinde nez na pupiku

crca
26. kvě 2011

@chotysanka mě jedli co 2-3 hod do 3 měsíců 🙄 i přes noc 🙄 a pak jsem řekla dost,už jste velcí nic nebude 😀 a už je nechávala spát-hlavně v noci,přes den jsem je nechala tak max 4hodiny-dýl to ani nevydrželi 😀 ,ale v noci mě Máťa prospal celou noc až do 6 měsíce,pak třeba měl jednu dávku v noci,ale "odstavil se docela brzo a rychle v noci",ale holka má flašku mlíka do teď na noc 😅 Pokud jim opravdu nic není zbývá jediná rada"Vydrž prťka vydrž" 😅

crca
26. kvě 2011

@chotysanka K té kýle-no měl jí někde od 6ti týdnů,v roce pak kontrola-to že je už dobrý že už se to vstřebá a kontrola ještě ve 2 letech a to byla sprška-že musí na operaci,že tohle se nevstřebá 😅 No jsme skoro týden po operaci,ale když on furt řve i teď ve dvou letech-kvůli blbinám 😠 a zrovna dneska jsme s manželem na to koukali a že by se nám teda zdálo,že by se to mělo zatáhnout????? 😕 no uvidíme,za 14 jedeme na kontrolu 😒

vlcek
26. kvě 2011

ahoj chotysanko,naše děti byly nedonošený a řvaly pořád,bylo to fakt strašný,ale nechci tě v každým případě strašit,bude líp,věř mi,jen to chvíli potrvá.pupeční kýlu měl Jeník taky,měl ji právě vyřvanou,a normálně jsme mu ji přelepovali gázovým tamponkem,na to do kříže dali náplast pro citlivou pokožku a při dalším koupíní jsme ji odlepili a dali novou.žádný pupeční pásek a krásně se mu to spravilo.a moje další tipy:není jim třeba horko?šahám vždycky dětem na dlaně,některým dětem se líbí spíš v kočárku,aj na spaní,jo a u neklidných dětí aj hodně pomáhá zavinovačka,cítí se v ní bezpečněji,někomu zabrala aj autosedačka,prostě zkoušet.k tomu pití,my museli dávat po těch 3 hodinách,pře oba si dost ublinkávali a museli jsme před jídlem cvičit vojtu.Děti se narodili v srpnu a já si tajně pod stromečkem přála,abysme se s manžou konečně vyspali 😎 ,aspoň 4 hodiny v kuse.Jenda měl totiž už z porodnice převrácenej režim,a vůbec spali špatně 🙄 .nám právě hodně pomohli ty probiotika a když se nemohli vykadit,tak rektální rourka.hodně sil a trpělivosti 🙂 ,držm moc palce!!!a nemoh by ti s mimiskama někdo pomoct,a´t máš dost sil???pa vlcek

vlcek
26. kvě 2011

jo a co nějaký nosítko,nebo šátek,aby tě pořád cítili že jste spolu?

crca
26. kvě 2011

@vlcek přesně jak píšeš-vyřvaná kýla 😒
@chotysanka nám na tu kýlu taky hodně pomohly Huggies Premium-plíny,ale ty Premium,měl to zapnuté a stažené přes pupík a z vlašského ořechu se to stáhlo skoro do nuly,jenže pak jsem je teda už nedávala když"podle dr."to zmizí samo a ejhle -zase vyskočila 😅 Jinak opravdu chce to vytrvat,vždycky jsem záviděla maminám,co už měli v době,kdy já měla miminka ty oné 2leté děti,ale ono je to pořád stejné a upřímně,do teď bych to spočítala na prstech jedné ruky kdy mě spali v KUSE aspoň do 6 do rána,pořád se budí holka třeba i 5x-6x za noc a brečí a to třeba už po hodině spánku-nic jí nebolí,prostě brečí,naštěstí Máťa si to v noci vybírá a aspoň v noci spí 😀 ,ale i tak jsem z toho už fakt někdy unavená 😠

vlcek
26. kvě 2011

jo a s tím brečení poránu,kdesi jsem se dočetla,že u malých dětí je to úplně normální a je pravdou,že ty naše to drželo skoro do roka 😎 a to večerní může být i že už jsou unavený a hladový,nebo podrážděný za celej den,to je asi taky normálka.a na noc jsme pak dávali noční mlíko pro větší zasycení,z porodky jsme odcházeli s bebou a ta se ještě v té době nedělala na noc.napadají mě ještě homeopatika,fakt těžko říct,ale rozhodně zkoušet,cokoliv,třeba aj pustit vysavač,některý mimina ten monotonní zvuk uklidńuje,nebo rádio??

chotysanka
autor
27. kvě 2011

@crca : tak ti nwm, říkala jsem si, až povyrostou, bude to pohoda a když tě tak čtu..... 😎 😀 S tou kýlou to moc nechápu, proč to bylo tak akutní ?? vždyť se říká, že se operuje snad někdy kolem 4-5 věku dítěte, ne ? A to byl brouček pod celkovou narkozou, nebo jak se to operuje ??

chotysanka
autor
27. kvě 2011

@vlcek : taky jsme drobně nedonošení, 36tt..., rádio, lux, všechno vyzkoušeno, zabere na chvíli a pak řev .. už v noci vrážím do nábytku, jak jsem nevyspalá, přes den zase nezaspím, protože to nejde, no prostě paráda 😀 Ta homeopatika mě také napadla, možná zkusím, to je asi jediné, co jsem nezkoušela. Šátek nebo nošení, ono to je těžké s těmi dvojčaty, oba je nepoberu najednou, chovám po jednom, takže vždycky ten druhý mrmlá..

chotysanka
autor
27. kvě 2011

A ještě jeden dotaz holky ...., už si přijdu jak blázen, ale přece není možné, aby ani v měsíci neuměli pít z flašky ??? Když mají hlad, opravdu velký, tak to první přiložení flašky je ok, jazyky mají dole na patře, jak je mít mají. Ale párkrát cucnou, pak se třeba zakuckají, nebo se jim ucpe dudlík nebo něco, vyndám flašky, no a pak sice pusu otevřou, protože mají ještě hlad, ale jazyk dávají nahoru a tím blokují sání... Posledně manžel krmil kluka asi 15mnt a nechápal, že nic neubývá, no jasně, protože nesál, jazykem si to blokoval ☹ Tím pádem krmení je na mě, protože když je nejhůř, tak jim prostě malíčkem jazyk srovnám a narvu flašku do pusy zpátky ☹ Ale je možné, že ani po měsíci prostě nejsou schopni si tohle pamatovat ? ☹

crca
27. kvě 2011

@chotysanka s tou kýlou je to asi jak kde,kamarádce taky(bydlí v jiném okrese) řekl,že to budou kdyžtak operovat až kolem 4 roku,ale mě zase řekl,že když se to do 2 roku neztratí,tak je lepší to odoperovat hned,protože už je minimální šance,že se to samo zatáhno 😀 tak si vyber,co dr.to jiný názor,ale já jsem ráda,že to máme za sebou 😵 Byl pod celkovou narkozou,ale trvalo to asi 15 min a za dvě hodiny jsme jeli domů,kluk byl v pohodě,nic ho nebolelo i noc v klidu,jen je uhlídat,aby při blbnutí něco nechtěně neudělala holka,protože jsou jak opice 😀 ,ale v pohodě.K tomu pití-Máťa byl dobrej,ale holka neměla sací reflex a dělala přesně to s tím jazýčkem,že ho strkala nahoru,asi 14 dní jsem je pak krmila ze stříkačky,ale to nebylo na moje nervy 🙄 taky se zakuckávala,tak jsem najela na flašky,ale bylo to taky na dlouho,než jsem je nakrmila tak to byla i hodina 😒 ,ale časem se to zlepšilo,prostě jsou malinký,a nebo zkusit jiné flašky,já pak koupila asi ve 2 měsících Avent láhve s jedničkovým průtokem a to baštili bez problémů a nasadila jsem jim teda Bebu(tu jsme měli i od začátku),ale tu AR-proti blinkání,je hustší a tolik je to nezalíkalo,jako ta klasika 😉 a že neměli žádnej reflux 😀 a nic se nestalo 😅 ,byli jsme na ní do 9 měsíců.Pak jsem přešla na Sunar a jsme na něm do teď.V kolikátém týdnu se narodili?

chotysanka
autor
27. kvě 2011

@crca : s tou kylou a operaci to je teda rychlovka 🙂 hlavne ze to prcek snesl takhle v pohode sikulka 🙂 a to je definitivne pryc bez moznostu navratu ??
🙂 Aventky mame, ale uz c2, z 1 nevytahli nic ☹ Bebu mame 🙂 taktez antiblinkaci 🙂 No potesila jsi me trochu ze to neni problem jen u nas, dneska si myslim,ze tohle byl duvod proc nekojim,oni se nikdy neprisali,at jsme delali psi kusy tak nic...☹ narodili se sekci v 36tt ukoncenem.
Neumim si predstavit,ze jednou budou velci jako tvoji 🙂 to musi byt desna honka,kdyz uz chodi,ale aspon vyhraji si spolu? Jsou uz treba jako partaci,ze se sami zabavi ??

petule246
27. kvě 2011

@chotysanka - nemůžou být ospalí? Moje první dítě bylo taky takové nespokojenější neb neuměl usnout sám. Teď mám druhé mímo, umí usnout sám a když ho dám včas spinkat, bývá opravdu zlatej. Dřív adámek usínal znovu třeba hned hodinu i míň po probuzení (dnes se probudil kolem 6, poplakával, napapal se a hned ještě usnul do 7 a pak už byl OK), no a kolem 6, 7 večer už bývá taky nespokojený, protože je prostě unavený a těší se do pelechu. Nemám dvojčátka, takže mi to tolik nevadí, prostě večery chovám ... Takže já bych sázela na únavu.

crca
27. kvě 2011

No mělo by to být bez návratu,ale znáš to 😀 ?Ono to krmení je na dýl,ale věř,že časem ti to vytáhnou za 5 min 😉 my byli v ukončeném 38tt,prostě jsou maličký a u nás kojení zkolabovalo právě na tom,že malá neměla sací reflex a ono kojit kluka 20min a slyšet brečet holku-no to nebylo na mě a já toho mlíka ani moc neměla a do teď nemám žádné trauma,že jsem nekojila 🙂 Hoňka to je,ale už je to spíš o klidné hoňce 😀 S tím hraním je to jak kdy,poslední týdny teda spolu blbnou,je z nich tým co se týká kravin na vymýšlení 😠 🙂 a já se pak můžu zbláznit 😀 Co by kluka nenpadlo tak holku to napadne a samozřejmě kluk to začne dělat taky,je to náročný,nebudu říkat že to je super,ale pak když se chytnou za ručičiky a příjdou za mnou do kuchyně a chtějí bobon(bonbon) 😵 ,nebo se obejmou a dělaj rádi a taniky(tancujou),tak to hned všechno špatný vyšumí 😵 ,nebo když příjde holka a s takovým tím hláskem spokojenosti řekne mamiko(maminko) a obejme tě-kluk to samé 😵 ,je toho hodně a taky teď zpětně když kouknu,si říkám,jak jsem to mohla vydržet,ty probrečené noci od zoubků,nemoci,krmení co 2-3 hodiny 3 měsíce,nevyspalá,unavená vyšťavená 😅 Ale popravdě i nervy mě kolikrát ujeli a zařvala jsem tak,že jsem začala brečet,jak už jsem byla v koncích a pak řvala ještě večer do polštáře a vyčítala si to,ale nejsme prostě stroje,jsme jen lidi 🙄

kajena
27. kvě 2011

Maminky s dvojčátky máte můj obdiv!

crca
27. kvě 2011

@kajena to není co obdivovat 😀 prostě musíš ať chceš nebo nechceš 😀 taky jsem si to moc nedokázala představit,ale člověk do toho zaplul tak rychle,že ani nevěděl jak 😀 Ale děkuji za všechny maminky s vícerčátky 😀

crca
27. kvě 2011

Jojo to co píše Peťule by taky mohlo býta,ale když byli takhle maličký,tak jsem nějaký režim nedodržovala,prostě když chtěli tak usnuli,až pak kolem těch 3 měsíců jsme nastolovali režim 😉

chotysanka
autor
27. kvě 2011

Muze to byt unavou, fakt nwm,ale kdyz nic nezabira ? Dneska od 6h do 13h s mini prestavkama prcek rval,, cim vic jsem konejsila tim vic rval,az jsem ho dala do loznice a nechala napospas,proste jsem uz nemohla. ... Ted jsou po jidle a stejne spi neklidne, to je den ☹
Hmm, to verim, ze tyhle veci co pises smazou vse spatne a clovek je za ty dve blechy stastny 🙂 A kdyz uz zvatlaji a jsou mazlici, musi to byt super 🙂