Večerní přejídání miminka. Co s tím?

deniss88
11. únor 2020

Maminky potřebuji poradit, zacinam byt zoufala… Mam doma mesicni dceru, cely den basti po 2-3 hodinách kolem 120 ml UM. Padne 18hodina a zacne neustale plakat a dozaduje se jidla, dostane 120 ml, chvili klid a za chvil, treba po hodine chce zase jist, dam ji trosku a je schopna brecet dal… Konci to tak, ze kolem 9 si cucne treba 30 ml a usne… Tohle trva od 18 do 21 hod.kdy se neustale dozaduje jidla. Zkratka padne sesta a ona je jak zbesila na jidlo, ja nevim, jestli neco delam spatne, bojim se, abych ji tim neublizila, ona je az vztekla a hystericka, kdyz to jidlo nedostane, hledá pusinkou, ocucava si rucicky… Poradte mi, co s tim? Mate to někdo take tak? Děkuji!

martt
12. únor 2020

@deniss88 Dávat UM po hodině je docela brzo. Nejdříve by se mělo dávat až po dvou hodinách. Nezkoušela jsi třeba ji oblnuout dudlikem? Nebo ji třeba nosit na rukach? Aby vydržela, alespoň ty 2 hodiny? Já jsem u syna měla něco pobodobneho, ale bylo to z toho, že měl novorozeneckou koliku. Takže každý den pravidelně od 19.hod cca do 23.00 brečel a nepomahalo vůbec nic. Ale po šestinedělí to odeznelo.

dekubo
12. únor 2020

U nás to bylo stejně, mám dceru plně kojenou, každý večer od 19 do 23 kolika, hrozný pláč, usnula většinou před půlnocí, nepomahalo nic. Po šestinedělí to ze dne na den přešlo, teď usíná kolem 8 večer... uvidíme jak dlouho ji to vydrží 😀 má teď 10 týdnů ❤

lv
12. únor 2020

Večer se uvolnuje napeti ze vstřebávání vjemu z celeho dne. Dite se uklidnuje sanim, takže to nekdy klame. Dcera prorvala 2-4m denne 18-23h. Pomahalo pres den zkusit prodlouzit spani (venku spala dyl, lip).

puhelin
12. únor 2020

Nevim, jak to maji deti na UM, ale moje deti vecer u kojeni usinaly. Dcera prso hodne potrebovala, takze ta jedla i dve hodiny v kuse, dokud neusnula uplne a nepustila se. Cim vic vecer snedly, tim mene se v noci budily, ale nebylo to vzdy pravidlem 🙂

deniss88
autor
12. únor 2020

@martt zkousela, tacne ho plivat, snazim se to prodlužovat, co to jde, jenze nekdy je az hystericka a uklidni se jen tim jidlem... Ja jsem myslela že kdyz pres den normalne kaka a prdi, ze koliku nema...

martt
12. únor 2020

@deniss88 Syn také přes den byl úplně v pohodě. Ale každý den ve stejnou hodinu začal brečet, chvili byl klid a zase až do těch 23.hod. Ja jsem se tenkrat radila s Dr. a ta mi říkala , že to je ta kolika, že se většinou právě vyznačuje tím, že přichází v pravidelnou dobu. Pak se najedl mléka, většinou nevypil celou dávku a usnul. Ale pak vydržel spát třeba i 4 až 5 hodin v kuse. Ja bych možná zkusila pokud chce po hodině mléko,tak místo UM dát trochu čaje do flašky.

amazonkajanik
12. únor 2020

@deniss88 škoda že jste jen na UM. Já to měla první 3měsíce půl na půl a četla jsem,že právě kojení pomáhá i na koliky,že se dítě líp vyprdi . Takže když to malého chytlo,dala jsem prs a byl klid. I když z něj po chvíli nic neteklo,jemu se ulevilo a dudlal si ho. Já si odpocala,spokojená že mám malého,klidného andilka u sebe