Večerní usínání. Poraďte prosím

makelka
26. říj 2007

Dobrý večer,

mám opravdu problém. Mám 9,5 měsíčního syna, který ještě asi před 14dny v klidu usínal u kojení, pak stačilo u něj asi 5 minutek ležet a dala jsem ho do postýlky a spinkal. Pak jakoby se něco zlomilo a on ne a ne usnout. Při koupání je už děsně unavený, protírá si oči, kolikrát vypadá, že usne, ale jakmile ho po koupání nakojím, je to konec ☹ leze po posteli, a když ho lupnu do postýlky, řve jako tur, dokáže to bohužel i hodinu a víc. Fakt na to nemám nervy a bojím se, abych mu i neublížila, kolikrát je ten pláč a vztek úplně šílenej, přechází až v jekot a bezmoc ☹ Prosím poraďte mi něco ☹ ☹ ☹

bubatko
26. říj 2007

ahoj, to byvaju take obdobia, moj maly do 13 mesiacov zaspal bez akehokolvek problemu cez den aj vecer presne ako opisujes, zrazu bez akejkolvek zmeny jeho rezimu alebo nasho pristupu (proste vsetko sme robili rovnako ako dovtedy) sa to zmenilo preeeesne ako pises, reval ako besny a mala som pocit ze by to vazne vydrzal aj donekonecna, ja som to nevydrzala nikdy dlhsie ako 10-20 minut, tak som ho proste vybrala, dala mu este potiahnut mliecko z prsnika 🙂 a dala ho naspat a tak na 2-3 krat sa to uz konecne podarilo ho uspat -> no a takto to trvalo asi 3 mesiace (dost o hubu!!!) a teraz sme zase naspat pri krasnom zaspavani 🙂

treba len vydrzat, jednoducho nemeni sa okolie ani my, ale babo sa meni, inak vnima, ine veci vyzaduje a jeho to sucast jeho rozvoja; len ho prosim Ta nenechavaj vyplakat, lebo to ho moze podla mojho nazoru poznamenat viac ako Teba to, ze musis pri nom nacvicovat uspavacie ritualy; jeho to prejde, neboj, tak pevne nervy zelam 😅

makelka
autor
26. říj 2007

Jenomže já už nevím jak, on ani spát beze mě nechce, jakmile ho dám do postýlky konec, když už ho teda uspím zdlouhavě a složitě ☹ ale obdivuju tě, protože 3 měsíce to fakt nevydržím ☹

gedren
26. říj 2007

Neleze mu zoubek? Helenka normalne celkem v klidu usina u prsa (musi teda bejt unavena) nebo jenom v objeti, ale kdyz ji zrovna leze nejaky zoubek, tak chuderka hrozne narika, ne a ne zabrat, opakovane se probouzi a place...nekdy pomuze masaz ty dasnicky, nekdy ani to ne a holt to musime nejak vydrzet. Kazdopadne ja nebo manzel si s ni vzdycky lehnu, pritulim, sevru svoji rukou jeji rucicky (jinak s nima sermuje kolem a taky ji to rusi), no a ona casem usne...

makelka
autor
26. říj 2007

zubu máme 6 a myslím že další mu nelezou, není nic vidět a ani masáž či Calgel nepomáhá 😒 kdyby jenom šermoval ručičkama, ale on se prostě plazí po posteli ještě v 10 hodin

kristi
26. říj 2007

tak ho zkus nakojit pred koupanim 😉

pirlenka
26. říj 2007

Makelko a ty koupeš každý den ve stejnou dobu? Pokud ano a je v té době už očividně hodně unavený, tak koupej o něco dříve... 😉

kristi
26. říj 2007

a v kolik kojis a koupes???

makelka
autor
26. říj 2007

kristi to už jsem zkoušela, nepomáhá

pirlenko vesměs ano, ale odvíjí se to taky dle toho, jak je unavený, nebo jak spal, jenomže co je dřív v 6???? Normálně koupeme tak před 7

kristi
26. říj 2007

a nema pak v tech 10 jeste hlad?? ma nakyho mazlika,s kterym usina?? co treba geopategonni zony? zkousela jsi dat postylku jinam?

pirlenka
26. říj 2007

Já to taky brala podle toho, jak spal přes den nebo jak byl unavený. No a dopadlo to tak, že jsem ho přetáhla a usnul v 9, 10 nebo i později. A spal krátce. Teď prostě koupeme v šest - už si na to zvykl a kolem půl začíná být nevrlej, vzteká se. Vykoupeme, nakojíme, napevno uvážeme a okamžitě je tuhoň. A to i v případě, že spal v kočárku a probudil se hodinu před koupáním.

mirka
26. říj 2007

ahoj, aj naša začala vystrájať v postieľke, odkedy sa vedela postaviť, tak už asi 3 mesiace ju uspávam tak, ež som pri nej v posteli a tak zaspí na manželskej a pri prvom kojení ju preložím do svojej postieľky. Keď ju uspávam (nejnovšie som zistila, ež to dosť zaberá) spievam jej dookola búvaj bába maličká, ale len šepkám a mám ruku okolo jej pása, aby nelozila po posteli a nesadala si. Občas vystrája aj hodinu, kým zaspí, ale väčšinou to netrvá dlhšie ako pol hodinu 🙂 neni to bohvie čo, ale zaberá to 😒

kacka79
26. říj 2007

Holky, já jsem taky koupala kolem 19h, kojení, pomazlení a šup do pelíšku kolem 19.30. No minulý týden začal být protivnej už kolem 17h, trvá to dál, takže koupeme po 18h, a chodí spát v cca 18.30. Až se změní čas, tak nevim co budu dělat.. včera jsem ho zkoušela udržet vzhůru do 19.30, no to jsem si dala, pak mi tu do 22h řval jak byl přetaženej a nakonec musel spát s náma celou noc, jinak by snad ani neusnul a to jsme byli každý 2h vzhůru 😝

bubatko
26. říj 2007

makelka, podla mna je to fakt o tom, ze babo v urcitom veku inak vnima a ine veci vymysla, podla mna s nejakymi zmenami procedur moc neuspejes...

mi hovor, tiez som bola na nervy, trvalo to dost dlho, ale fakt som skusala vsetko o com som pocula, ale nic nezaberalo, muselo to prejst a hotovo

niekedy som skoro odpadla uz od nervov, ked som ho po kupani nakojila, mal zatvorene oci, po dokojeni ich otvoril, zoskocil z postele a zacal obiehat postel, ma skoro porazilo fakt

mirka
26. říj 2007

fakt, bude sa meniť čas, no uvidíme, čo to bude u nás 😖 ale pôjde spať ako vždy 😒

bubatko
26. říj 2007

no to bude s tym casom, uvidime... doteraz to na nas vplyv nemalo, tak sa dame prekvapit teraz 😝

makelka
autor
26. říj 2007

kristi zkoušela jsem ho kojit znova, ale to už usnul vysílením, ne že by měl hlad 😖 má plyšáka, ale ten nezabírá a postýlku už jsem měla na 3 místech

teď usnul, v postýlce, úplně se děsím toho, kdy se zase vzbudí 😖 nakojila jsem ho, ale řval dál, namazala jsem dásníčky, řval dál,pak chvíli zabral, ale zase se probral, když jsem ho dávala do postýlky, tak nějak jsem ho tam zpacivikovala, ale nevím ☹

pirlenko - u miminka je to jednodušší, zavážeš a nemůžeš se hýbat, ale u prďoly co furt leze?

kristi
26. říj 2007

makelko, tak to uz si kup jen spunty do usi, dej si dvojku vina a vydrz!!!

makelka
autor
26. říj 2007

bubatko a jak dlouho to trvalo?

makelka
autor
26. říj 2007

a nebo si hodím mašlu ☹

junina
26. říj 2007

Ahoj holky, tohle téma vystihuje úplně přesně to, co teď máme doma. Musím říct, že už z toho jsem na nervy!! Na druhou stranu jsem ráda, že nejsem sama, protože v mém okolí jen slýchám, jak miminka usínají samy v postýlce, v pohodě, bez nošení. U nás už ani to nošení moc nepomáhá, malý usíná po 22 hodině (dříve mezi 20,30 - 21h). Vyřvat ho nenechám, protože řve opravdu dlouho a dořve se do nepříčetnosti a na spánek nelze ani pomyslet a nebo se nezřízeně poblije, chudák. Došla jsem k závěru, že jak to z ničeho nic přišlo, tak to SNAD i samo odejde. Doufám, že brzy! Držím pěstičky nám všem!!

olianko
26. říj 2007

ahojky 😉
my mame podobny problem ako tu piste.Alex do 6mesiaca pekne zaspavala v postielek, sice trosku mrnkala ale to trvalo len max 10min a zapinkala.Ked sa aj nahodou zobudila tak som ju len nakojila , dala do postielky a spinkala dalej.
ale potom sa to zmenilo.sice celkom pekne zaspava ale musi to byt pri mne v obyvacke a ked ju prenasam do postielky tak sa zobudi.ak ju ale dam do nasej postele tak spi dalej.
skusala som tu specialnu metodu na uspavanie deti ale vydrzala som ju nechat plakat 15min.tiez sa ten plac len stupnuje namiesto toho aby sa znizoval.tak ja som uz rezignovala a nechcem ju trapit.uvidim ako to bude ked budeme mat rok

bubatko
26. říj 2007

junina, presne, ako to samo prislo, tak to samo aj odide...

makelka, neviem presne co si myslela otazkou, ze co ako dlho trvalo, tazko Ti budem davat navod, kazde mimi je ine, len som Ta chcela "potesit", ze nie si sama a ze to proste niekedy samo len tak pride a chce to len trpezlivost

ja celkovo pri malom uplatnujem zasadu doslednosti, to znamena drzat sa svojho nazoru a postoju a nedat sa vyprovokovat a potom maly vidi, ze ake hranice u mna existuju, parkrat to na mna "vyskusa", ale zisti, ze sa proste aj on musi riadit nejakymi pravidlami a basta, tak snad toto najviac pomaha u mna, aj ked so spanim to tak jednoduche nie je, lebo ten plac fakt nedokazem zniest a nedokazem ho nechat vyplakat, nikdy 😖

olianko
26. říj 2007

bubatko a tvoj Dominik uz pekne zaspava v postielke alebo mas este problemy?

danullinnka
27. říj 2007

ahoj holky,tak můj první syn spával celé noci od malinka a ve své postýlce,ted má 2 roky a 8 měsíců a má už svoji postel-má ji s náma v ložnici-protože máme 4 měsíční mimčo-taky chlapečka a ted je to teda síla.Nevím,jestli má pořád hlad nebo už takto malinký zkouší moje nervy.Přes den se to jakž takž dá,ale večer 😢 v 6 hodin ho koupu,pak vypije 90ml nutrilonu,v 7 hod mu udělám tak 90-100 ml papěny-i když jsem říkala,že nikdy,tak ted jsem to udělala jako krizovku,než bude moct nějaké kašičky a příkrmy.Takže to vypije taky a pak se ještě doráží nutrilonem,není tlustý,to vůbec.v noci se budí někdy až v 5 ráno a z toho se budí snad co dvě hodky.Někdy jsem totálně ko.Nejraději spává přes den v kočárku a venku,jak je škaredě a musí spát doma,tak to spí hodku,někdy ani ne a je spaní ☹ nemáte nějakou radu aspon na tu noc,jak ho zasytit?moc děkuju za rady

mirka
27. říj 2007

ahojte, nechcem vás strašiť, ale moja malá má za pár dní rok a vôbec nič sa nezmenilo, stále ju v noci kojím (papá fakt, nie len cická) a vlastne už rok som sa poriadne nevyspala. Tak si dávam ďalší cieľ, že hádam do 2 rokov 🙄 , aj švagriná skúšala rôzne metódy a nič, tak neviem na kom sú skúšané tie metódy, buď je také dieťatko, že mu v noci papať netreba, alebo nie je, tak isto ako dieťa, ktoré zaspí samé a ktoré potrebuje mať pri sebe mamu. Hádam kým pôjde do škôlky, bude spať celú noc 😀

tini
27. říj 2007

My tiez zapasime pri zaspavani. Alex mal strasne koliky, tak sa naucil zaspavat pri mne v posteli pri masirovani bruska a na prsu, teraz aspon tie koliky odpadli, ale sam nezaspi ani za svet, ani cez den, jedine v autosedacke alebo v kociari na prechadzke. Skusila som ho 1x nechat vyplakat, plakala som s nim, no po 15 min som nevydrzala a tak zaspava stale pri mne a potom ho prelozim do postielky a tak to je aj pri kazdom prebudeni v noci, utisi sa a zaspi len na prsu.

zuzu13
27. říj 2007

makelka, Lucka od 8 mes. nezaspí v postieľke ale v našej posteli...tiež bol plač, kopala, skákala...nakoniec sme to vyriešili rozprávaním...o tom čo sme celý deň robili, čo budeme robiť zajtra...hladkáme ju po chrbátiku, spievame, rozprávame rozprávky...a najviac zaberalo zo začiatku keď sme si ju položili na hruď a mierne sa hojdali....no a tak zaspinkala...jednoducho potrebuje maznanie...tuľkanie...mať pocit bezpečia 😉

tini
27. říj 2007

Co ja sa vecer naspievam, narozpravam, nahladkam... 😉

bibinka
28. říj 2007

náš starší od narodenia zaspával na mojich rukách, akonáhle som ho dala do postieľky, otvoril oko, pusu a začal hrozný krik.Jeden krát(!!) zaspal pri hojdaní na fitlopte. tak sme to vyriešili tak, že sme postieľku v cca 4 mes. úplne zrušili a spával s nami do roka a pol.zaspával pri mne, hladkala som ho, rozprávcali sme sa, podobne ako píše Zuzu13. Mal aj také obdobie(10mes.)-z ničoho nič- keď mal ísť spať, začal byť besný, no des, ani z voza ani na voz s ním. do toho vždy reval ako tur, kričal nezmysly .ja som bola na prášky. niekedy som si pripadala akona psychiatrii. a potom znovu z ničoho nič- opäť krásne zaspával- pri mne samozrejme. a keď som bola v 7 mes. s druhým synom, kúpili sme mu veľkú posteľ, máme ju v spálni a odvtedy spí v nej, sám až do rána. výnimočne k nám dolezie nad ránom.Zaspáva stále tak, že pri ňom sedím, zvyčajne dojčím mladšieho a dívam sa striedavo na jedného a na druhého a straší en privrie oč a je tuhý. Myslím, že to chce čas a každý si nájde spôsob ako uspať svoje dietko.
inak ja som alergická nato, keď niekto vraví, že ako to môžem takto uspávať dvojročné dieťa? že už má dávno vedieť samo zaspávať v tme!!! 😠

balsiger
28. říj 2007

pridavam se do klubu...moje mala zasadne nespi pres den..vydrzi i 10hod v kuse byt vzhuru ☹

nemam sanci ji uspat jinak,nez na rukach a i tam obcas krici jak kdyby ji rezali🙂...no a jakmile ji polozim- at je to kocar ci postylka, tak je vzhuru a rve,dokud ji zase nekdo neunosi