Věčně hladové dítě. Nemám ho dokrmit umělým mlíčkem?

jirkulka
8. led 2010

Moc vás zdravím a doufám,že mi někdo poradí. Zároveň se omlouvám,jestli už tady takové téma je..Náš malý bude mít v pondělí 5. měsíců. Narodil se větší - 4kg a je od narození jedlík.Ale posledních asi 14 dní mi přijde, že je pořád nedojezený.Pořád kojíme a příjde mi,že ho mlíčko už nezasytí..Kojíme cca po 2,5h,ale někdy když je protivný a nic na něj nezabírá,tak mu dám napít a on saje jako divý. Z toho soudíme, že má málo. Jeho dr. tvrdí, že dobře přibírá, že na příkrmy je ještě čas,ale opravdu se mi to nezdá. Budí se mi teď i v noci co 2 hodiny a pokaždé pije. SIce jen chvilinku,ale o to hltavěji. Máte to některá taky tak..Myslíte, že mám melému koupit alespoň Nutrilon nebo Hami mléko a doplňovat tím kojení..Na nějaké mrkvičky a zeleninu ze lžičky se ještě necítím. V kojení chci ještě pokračovat,dokud ještě mlíčko mám. Brala bych třeba dvakrát denně mu dát na dokrmení to UM.

aponchie
8. led 2010

spurt..myslim,ze je to spurt vydrz jeste tyden

rimmel
8. led 2010

suhlas s aponchie

brisalek
8. led 2010

jirulka zacni davat kasi lzickou nebo lahvickou. Mala se mi pred 4 mesicem take zacala casteji budit - tak 5x misto 2x, vsichni rikali vydr, je to spurt a ted vstava uz 7x.Cim driv se ten zvyk vstavani "zarazi" tim lip. 14 dnu uz je na spurt dost.

rimmel
8. led 2010

😕 😕 😕 zvyk??? v 5 mesiacoch?? zarazit???preboha jirkulka brisalek nepocuvaj

brisalek
8. led 2010

Ted jsem docetla, ze na zeleninku se necitis, tak asi ani na kasi , tak bych koupila sunar, ktery ji oproti ostatnim vic zasyti. Ale my jsme s kasi zacali az vcera a mala vubec nechce, takze kdyz zacnes driv...nez se dostanes k nejake davce uz vam treba bude i 5m...🙂

rimmel
8. led 2010

brisalek vo vsetkom s tebou nesuhlasim. 😕

momin
8. led 2010

jirkulka Ja bych zrovna kasi nezacinala,ale dala bych uz treba zeleninku.... 😉

rimmel
8. led 2010

zase sa riesi problem prikrmovanim .......

rimmel
8. led 2010

prikrmovat sa ma ked dieta zle pribera.

brisalek
8. led 2010

rimel myslim, ze debat na tohle tema bylo dost...je zbytecne zacinat dalsi!!! dokonce vam admin i jednu zavrel!!!

Zarazit bylo napsano zamerne v uvozovkach!!

Pokud ma maly hlad a MM nestaci je UM nebo kase... spravna volba a pokud se budi cim dal casteji a vyzaduje kojeni bez hladu bude se to jen zhorsovat a tim take hur resit. Ze se to nema resit tvrdi jen nektere laktacni a supermatky na konikovi. Mluvila jsem se tremi detskymi dr. a dvema dost dobrymi a uznavanymi detskymi psychology a maji stejny nazor.

napsala jsem pouze svoji zkusenost narozdil od nic nerikajicich proslovu supermatek a jirkulka si urcite vybere podle sveho.

momin
8. led 2010

A nebo to UM....ale ono kazde nesedi kazdemu miminku takze to bude chtit zkouset.....

luthien.k
8. led 2010

Já si taky myslím, že 14 dní nevypadá na růstový spurt, ten trvá přibližně týden, než se "mlíkárny přenastaví" na novou potřebu. Takže já bych UM asi zkusila, sama ho dávám sem tam na dokrm, když malej vypije obě prsa a tváří se, že by si ještě dal. Příkrmy mi odmítá... 😒

aponchie
8. led 2010

nemuzes preci dokrmovat bez toho aniz by jsi vedela zda dite ubyva na vaze ci ne?no ja bych teda nejprve zvazila dite pak bych nakojila zvazila kolik vypije a pak dle toho to prodebatovala s LP..

aponchie
8. led 2010

prosim vas to je nesmysl ,ze spurt trva tyden a smitec..kde to porad berete cpat vsecko do tabulek..u na sbyl spurt asi 3tydny nekdo ma 3dny tak to nepausalizujte..a navic nikdy bych si nelajzla jen tak koupit neco a dat to decku prvni bych volala LP nebo lekarku a zeptala bych se ji..solidni zdrave smyslejici lekarka by vas zavolala na kontrolu s prevazenim a prohlednutim ditete a ne ze by vam rekla jasne kupte UM a neco zkuste .. 😎

aponchie
8. led 2010

ikdyz to tak muze treba dopadnout,ze budete UM mlicko davat..teda radsi mliko nez kasicku brr t anema zadne vyzivove opodstatneni teda..tak byhc to asi urcite nedelal na zaklade internetove diskuze 🙂 nas emala mela taky pres 4kg a basti imrvere..a budi se co dve hodky na jidlo to bych ji mela zarvat asi kasi ne? 😀

momin
8. led 2010

aponchie proc by jako nemohla dokrmovat i kdyz ji dite pribira? 😲
Muzes mi jeste odpovedet do "parku"...........

aponchie
8. led 2010

kdyz ti dite pribira proc ho dokrmovat?

momin
8. led 2010

kdyz mas pocit ze ma porad hlad?

editah222
8. led 2010

Jirkulka - já taky kojím po 2,5-3 hodinách přes den a v posledních dnech i v noci, ale nikdy mě nenapadlo, že bych ji dala Sunar. 😅
Považuju to za normální, většina holek okolo si tímhle taky prošla.

Nechápu, proč když mám mléka dost bych ji měla něčím přikrmovat. Pro moje pohodlí? A co když najedu na umělé mlíko a bude se mi budit stejně? To budu nejen držet flašku, ale ještě i převařovat vodu?

Dokud bude nabývat na váze tak budu kojit jak o život 😉

aponchie
8. led 2010

tak kdyz pribira vahove tak ten pocit bude spatny ne? 😎 neboli neopodstatneny..nechapu z ceho ten pocit teda prameni kdyz pribira..ze sni co mu das?ze otvira pusinku?ze natahuje rucky po vsem?hmm

brisalek
8. led 2010

apocjine nic nedavat do tabulek a prirustky jo, kdyz se ti to hodi do kramu, ze?? Vzdyt nektere dite muze pribirat 100g tydne a muze mit hlad, to dnes nikdo nevidi, ze by treba kdyby mel dost pribiral 150g....ono nektere dite totiz leze v 5 mesicich a chodi v 9 tak to musi nabrat do te doby , protoze pak do roka nic nepribere. Jine leze v 8m a chodi ve 13 takze si v klidu pribira jeste dalsich x mesicu....najednou se s prirustkem musi vsichni vejit do tabulek, ze????

aponchie
8. led 2010

ja zadnej kram nemam nebo o tom aspon nevim 😉

jeden mesic pribere 90g druhej mesic hupsne 400g to je naprosto normalni ..kde beres jistotu a jak vlastne poznas ,ze dite strada?pokud ovsem nehubne

momin
8. led 2010

Ja sem kojila plne jen 2 mesice. A taky sem pak mela POCIT ze ma maly porad hlad..i po kojeni...
nebyl spokojeny... Zacli sme prirmovat UM a mela sem doma o 100% jine miminko....
Taky bych nerekla ze to ze dite pribira je dukaz toho ze nemuze mit hlad...

aponchie
8. led 2010

http://www.emimino.cz/poradny/dostatecny-vahovy...

jirkulko zkus si zadat na tom odkazu ,ktery uvadeji u dotazu vahu stari a delku miminka aspon pro zajimavost 😉

brisalek
8. led 2010

a kde beres tu jistotu ty , ze nestrada i kdyz pribere jen 40??? 🙂 To ze se ted propaguje, ze je to normalni , aby se kojilo v noci kazdou hodinu neznamena, ze je to pravda. Pokud dite pilo a vydrzelo 4_5 a vice hodin a najednou pije po hodine asi bude nekde problem...??? aspon pro normalni maminku by to tak melo byt.

editah, ano vyzkousim kuli malemuvse, aby nemel hlad a ne ze pro svoje pohodli budu do umuru jen kojit, abych nemusela chysta UM.

aponchie
8. led 2010

ano brisalek vim na co narazis.,ale dle me jsi "jina"maminka pro me ,tak to s tebou nebudu rozebirat pac se nedoberu niceho navic jsi zaryte presvedcena jen o sve kasi hladu a tyrani ditete v ramci castejsiho kojeni🙂 a to nema cenu kdyz si to tak delat chces delej si to tak ja te be presvedcovat nebudu .. 🙂

brisalek
8. led 2010

navic velice casto deti, ktere jsou spokojene a vypaji napapane a syte prijdou k dr. a ta zjisti , ze pribralijen treba jen 200 za mesic a nakonec stejne musi prikrmovat. Neni to jen o vaze, ale o tom, ze jako maminkavidim, jak se maly chova a necpu ho jen do tabulek🙂 . Tak jak pise momin.

momin
8. led 2010

ono koji kazdou hodinu moc pohodlne neni.... a u UM se o pohodlnosti taky neda mluvit. 😀 nechapu jak timto nekdo muze argumentovat.... 😲

unka7
8. led 2010

Jirkulko - u Vanessky jsem nedokrmovala v tomhle období, co jste vy jsme snad kojily každou hodinu a já pořád poslouchala a čekala, že se to zlepší. Malá byla nervózní, uplakaná a teď vím, že jí prostě moje mlíčko nestačilo. Zlepšilo se to, když jsme začly řádně s příkrmy a najednou to bylo spokojené dítko, které skoro neplakalo. Samuelek je větší a hladovější, takže když začal být nervózní a uplakaný, dokrmovala jsem ho umělou výživou a najednou byl klid. Nejde o žádné pohodlí, ale o to, že mlíčko prostě nestačilo a myslím si, že jsem mu nijak neublížila. Každá máme na to svůj názor, takže spíš, než diskuzí bych se řídila tím, jak to cítím

brisalek
8. led 2010

no vidis, ze se nakonec i na necem apochine shodnem🙂