Věčně hladové dítě. Nemám ho dokrmit umělým mlíčkem?

jirkulka
8. led 2010

Moc vás zdravím a doufám,že mi někdo poradí. Zároveň se omlouvám,jestli už tady takové téma je..Náš malý bude mít v pondělí 5. měsíců. Narodil se větší - 4kg a je od narození jedlík.Ale posledních asi 14 dní mi přijde, že je pořád nedojezený.Pořád kojíme a příjde mi,že ho mlíčko už nezasytí..Kojíme cca po 2,5h,ale někdy když je protivný a nic na něj nezabírá,tak mu dám napít a on saje jako divý. Z toho soudíme, že má málo. Jeho dr. tvrdí, že dobře přibírá, že na příkrmy je ještě čas,ale opravdu se mi to nezdá. Budí se mi teď i v noci co 2 hodiny a pokaždé pije. SIce jen chvilinku,ale o to hltavěji. Máte to některá taky tak..Myslíte, že mám melému koupit alespoň Nutrilon nebo Hami mléko a doplňovat tím kojení..Na nějaké mrkvičky a zeleninu ze lžičky se ještě necítím. V kojení chci ještě pokračovat,dokud ještě mlíčko mám. Brala bych třeba dvakrát denně mu dát na dokrmení to UM.

rimmel
8. led 2010

stale suhlasim s aponchie vo vsetkom.

brisalek
8. led 2010

no vidis Apochine, ze se nakonec i na necem shodnem🙂

aponchie
8. led 2010

brisalek to pises az ted..tvoje prvni rada znela radikalne nacpat kasi bez debat tak toho nechej ted..ja psala at nestrkate decka do tabulek a resite to prevazenim blablabla 😀

momin asi tim ze u UM nemusis fakticky bejt vrazis flasu nekomu a dej s evule bozi nebo si namichas flasky do lednice nebo kdyz ses nemocna nemusis kojit muzes mit pohodlnejsi zivot ve smyslu jist co chces pit kourit rejdit po venku delat si co chces aspon ja to tak chapu ten smysl toho ,ze je to pohodlnejsi.,.navic maminky co koji si nikdy nemuzou byt stopro jiste kolik decko vypilo tak mu daji casteji napit kdezto maminka co da z flasky mu da proste tu davku a trada..vypilo nema narok trebas..takto jsem to slysela od jistejch maminek kdyz se o tom bavili ja UM nedavam mam ho,ale nedavam zkusila sem a nechtela.takze jsem doma kojim imrvere a nevadi mi to 😎

micha3
8. led 2010

Ahoj,
My jsme začínali s příkrmy v 5tém měsíci, i na doporučení doktorky. A malý byl spokojenější.. Takže klidně příkrm dej🙂

momin
8. led 2010

aponchie je videt ze si Um nikdy nedavala! tak zase nesud ano?! 😉

aponchie
8. led 2010

na doporuceni lekarky🙂)))))))) to je ono ne jen tak na radu maminek 😎

jajinka80
8. led 2010

Že má dítě hlad se nepozná podle toho, že ubývá na váze. Hladové dítě může i přibírat a pokud by byl plně uspokojen jeho apetit, tak bude přibírat rychleji. Co tak vím z různých zkušeností, tak jsou hladově děti plačtivější. Buzení nemusí být jen o hladu, chce třeba jen maminku.
Ondrášek je už dost velký, třeba je už připraven na zahájení příkrmů. Každé dítě je jiné a ne všechny musí začít s příkrmy přesně úderem 6. měsíce. Vzhledem k věku bych už šáhla spíš po zelenině než kojeneckém mléku ( i když se na první pohled zdá pohodlnější to kojenecké mléko, ale mrňous ho stejně nemusí vůbec chtít).

aponchie
8. led 2010

ne pohodlnejsi,ale potrebnejsi ..mlecna davka ma byt velmi vysoka v tomto veku ne na ukor ovozelu 😅

ted jenom ze zajimavosti proc a kde je to psane,ze se se podle ubyvani na vaze neda poznat ??fakt me to zajima 😕

rimmel
8. led 2010

no tak ked ma dieta hlad, tak viacej kojim..ja si pamatam od 5-6 mesiaca som kojila aj kazdu hodinu a co? vedela som ze treba pockat do 6m, maly mi dobre priberal tak naco by som jeho zaludok mala zatazovat inym?? ved je to malo, co pren a jeho zdravie mozem spravit, ze ho budem castejsie kojit. je velmi lahke sa hned pri probleme obratit na um alebo na prikrmy. priliz lahke.

micha3
8. led 2010

aponchie:na radu doktorky, protože malý byl hladový, už v 5ti měsících pil 210ml. pokud si dobře pamatuju. Tak asi vím, jaký ten příkrm na něj měl vliv. Jenom píšu vlastní zkušenost, tak nevím proč taková odezva? nikomu to nevnucuji

dukie
8. led 2010

aponchie: Kde je to napsané netuším, ale docela s tím souhlasím.

Syn totiž taky prospíval výborně (dokonce lehce nadprůměrně) a doktorka s náma byla spokojená... ale ukázalo se, když jsem si od ní půjčila váhu (v nemocnici po nás chtěli kvůli jiným potížím přesné hodnoty nakojeného mlíčka), že byl prakticky celý den hladový, protože sice za celý den v sumě vypil to, co při svém věku (tehdy 7 měsíců) a váze vypít měl, ale bylo to tak, že moje prsa nedala víc jak 60 ml na jedno kojení... takže mi pochopitelně každou chvíli (někdy i po hodině) plakal hlady... 😖 A já si do té doby (než jsem díky převažování pochopila pravý důvod) myslela, že si "jen vyřvává" moje prso k cucání (dudlík odmítal), že takhle často hlad mít nemůže, zvlášť když nám tak hezky propsívá... 😝

Můžu k tomu říci ještě tolik, že když jsem to v těch 7 měsících po 14 dnech pokusů o zvýšení laktace vzdala, ukázalo se, že najednou vypije v pohodě i 200 ml mlíčka a pak je dlouuuuho (až 4 hodiny) naprosto spokojený kluk...

brisalek
8. led 2010

apochine myslela jsem, ze se shodnem v tom, ze jsem jina maminka🙂. A promin, ale stejne jako kazda maminka, ma i kazda lekarka jiny nazor. Jirkulka se stejne rozhodne sama at je rada od lekarky nebo od mamin🙂. Nejde o zivot anemoc ditete i do lekarky je to jen nazor , zkusenost, doporuceni. Zadna ti nerekne musite ted hned prikrmovat. Rekne zkuste to....
Myslim, ze jak sama vidis nejsem tady jedina se stejnou zkusenosti, ze rozhodne nejde vse "svalit" na spurt . A take, ze vaha nemusi byt jen jedine meritko. Plne souhlasim s jajinkou. Ja jsem jen navrhovala kasi, protoze jirkulka psala, ze na zeleninky se ji jeste nechce. A take nechapu, kdes vzala, ze kase je vyzivove k nicemu??? Myslim, ze ti to tady napsaly asi 3 maminy, ze jejich deti pribiraly, ale plakaly a byly nespokojene a prikrmem nebo UM se to vyresilo, takze snad i sama uznas, ze to asi bylo hlady🙂

momin
8. led 2010

nikdo tady nikomu nic nevnucuje... jen Apochnie kojeni.... 😀

misellll
8. led 2010

je zajímavé,že pokaždé když se tu začne někdo bavit na téma Um X Kojení strhnese vždy mela 😀 😀 😀 Možná by se mělo otevřít téma kojící maminy proti těm co dávají UM 😀 😀 😀

aponchie
8. led 2010

dukie me to zajima jestli je to verejne psano nekde nebo jestli to nekdo rekl a siri se to ze zajimavosti ,treba mam mezery v rozhledu tak si je chci rozsirit,ale potrebuji k tomu fakta prave ne jen nekdo povidal 😎

momin bohuzel nemas pravdu ja nikomu kojeni nevnucuju cti ocima a nebud zaslepena..pisu od prvni chvile,ze se ma poradit nejdrive zvazit a kdyz uz na to dojde tak dat UM nez kasicky tak neplacej nesmysly promin,ale snazis se me nacpat nekam co sem nikdy nerekla a nemyslela tak🙂)

kase je vyzivove k cemu??je to jen UM a plno obilovin,ktere zatezuji detskej organizmus a jen ho tzv naducaji ,ale jinak mu nic moc nedaji..ovozel je na dopneni latek ve forme vitaminu a mineralu..po ovoci toho treba moc neprobere jak znamo 😉 zeleninku by musela s masickem nebo brambor opet nastavovat UM aby vznikla kase..promin,ale s kasickama mame sve zkusenosti kdy jsme skoncili na urgentnim prijmu/desicej rev 5hodin,krev ve stolici,krece atd/
Prim Mudr D.Prejdova detske odd.velmi dobre smyslejici lekarka nam rekla,ze za to muze ta kasicka..a fakt po okamzitem vysazeni se ulevilo takze kasi mame plnou skrin a ji to 5leta dcera 😲 sama lekarka na muj dotaz jestli ji ochuzuju pokud kasi nedavam rekla,ze ne mnohem prospesnejsi pro dite je mleko at MM nebo UM a zelenina ovoce a maso

momin
8. led 2010

Ja proti kojeni nic nemam... 😀 ale podle me se nema nic lamat pres koleno.... 😉

brisalek
8. led 2010

Ano Apochine, dalsi podobny nazor. Proste, kdyz je dite spokojene a ukaze se, ze nepribira, musi se to resit, protoze neroste a tim se nemuze vyvijet mozek...tak jak ma...
Kdyz je nespokojene, place kazdou chvilku, budi se kazdou hodinu a presto podle nejakych tabulek pribira dost, ja vyzkousim, jestli nepomuze UM, kase, prikrmy...podle nazoru, veku...a pak mam spokojene, klidne, stastne dite...to je to , ze ho necpu do tabulek. Ano nemusí to zabrat, ale ja jsem sve dite nenechala hlady a ve 4 mesicich mu urcite trocha kase nebo UM... neublizi.

Ale , ze stebou souhlasim, jsem myslela i tak, ze neminim nikoho presvedcovat🙂. Myslim, ze pro jirkulku uz tady toho zaznelo dost

Jirkulko drzim palce at je to treba jen ten spurt a hlavne at jste oba spokojeni.

momin
8. led 2010

aponchie-uz nereaguju..... 🤐

Jirkulko vyzkousej a dej vedet. A urcite se UM neboj! 😉

brisalek
8. led 2010

promin rimel bude to znit trochu drsne, ale to cos napsala je presne ukazka toho jak moda kojeni a laktacni liga muze "nekomu vymyt mozek". To je presne to, on uz toho z tveho MM muze mit v 5 mesicih malo i zivinami ne jen objemem, proto pije casteji!!! Proste mu to nestaci!! Jak muze nekdo tvrdit, ze presne vsechny deti musi zacit s mrkvi uderem 7 mesice a do toho dne jim to staci??? Proboha kdyz uz zacne fungovat selsky rozum??? Vsechny deti take nechodi ve 12 mesicich, ani nemluvi stejne, kazde je prece uplne jine!!!

rimmel
8. led 2010

BRISALEK uderem 6, nie 7mesiaca..moj syn sa narodil o 2mesiace neskor takze u mna nehrozilo aby som ho uz v 5m zacala prikrmovat nakolko jeho brusko by to nezvladalo.

editah222
8. led 2010

Já nemám nic proti příkrmům když jsou potřeba, přece nebude dítko hladovět!
Ale na druhou stranu když kojím po 2,5 hodinách tak je to naprosto normální.

Každá máme svou hlavu a v ní taky myslící mozek, takže se každá rozhoduje podle toho co považujeme za nejlepší. Když chce dokrmovat ať dokrmuje.

momin
8. led 2010

Ja si taky myslim ze kojeni co 2 nebo 2,5 hodky je v poradku. Jen kdyz uz je to treba co hodinu..to mi moc v poradku neprijde.....

Kamoska ma stejne starou holcicku jako ja Daniela a koji kazde 2 hodiny..... Od narozeni..do ted.....

rimmel
8. led 2010

a brisalek moj syncek bol spokojny ,neplakal, iba potreboval castejsie kojit, priberal mi dobre tak nevidim dovod preco preboha zacat prikrmovat ked nato zaludok este jednoducho nieje pripraveny ? 😕

aponchie
8. led 2010

ach jo...ono,ale opravdu miminko neni zmensenej clovek dopspelak 😒

momin
8. led 2010

aponchie tady je rec o UM a ne o Vepro-knedlo-zelo........

brisalek
8. led 2010

rimel ukonceny 6 mesic je zacatek 7 teda aspon u nas🙂. To je prave ono, kdo ti kdy dokazal, ze zaludek neni pripraveny. Napr. ted ptrobirany lepek. Doted se tvrdilo, ze se ma zavadet po 7 mesici a najednou zjistili ejhle ono je asi lepsi a zpusobuje mene alergii, kdyz se zavede uz mezi 4-6 mesicem!!! V MM asi lepek nebude, ze??? To jsem myslela tim, ze se kazde dite musi posuzivat samostatne, nedat hned bezhlave a bez rozumu na kazde prosazovane doporuceni....ale mit selsky rozum, divat se jak to kdy bylo, co se kdy rikalo, probrat to s dr. ...., vnimat svoje mimi a pak se podle sveho nejlepsiho svedomi a vedomi rozhodnout, ne?

A ja verim, ze i rimel a apochine pro sve deti delaji , co si mysli, ze je nejlepsi i kdyz se nase nazory ruzni a tady se trochu certime🙂

rimmel
8. led 2010

zacinat s prikrmami sa ma ked dieta dovrsi 6m t.j ked ma 5m a 4 tyzdne. teda u nas 😕

brisalek
8. led 2010

Je neco jineho, kdyz mimi pije hned od zacatku po 1,5 a v noci po 2h. Ale kdyz pije po 3 a v noci treba po 4a vice hod a najednou v 5 mesicich zacne pit po 1h a v noci po 2, pockam tyden, jestli to neni spurt a pak uz si nemuzu pomoc, ale je jasne, ze mu to nestaci...a kdyz mu to nestaci musi dostat vic. To, ze chce casteji je podle mne prece jeho jedina mozniost jak rict "ja mam malo". A nevidim duvod proc mu treba v 5 mesicich a tydnu nedat prikrm misto toho ho "trapit" hlady a nechat se budit X krat za noc.

rimmel
8. led 2010

brisalek, moj syn sa hlady netrapil, bolo to stastne babatko a je aj doteraz a stale ver tomu ci nie sa mi budi aj 5-8krat za noc...cize hladom to isto neni.
a toze pije castejsie je pre mna ze hovori , chcem viac nez doteraz. a ja mu viac dam a hotovo.jasne ze chce pit viac preco by aj nie..a to ze som kojila kazdu hodinu, to nie cely mesiac, hlavne ked sa blizilo k 6m ale jasne, vedela som ze uz sa blizi cas ked zacneme s prikrmom no treba vydrzat pre jeho zdravie.

paja2180
8. led 2010

ahoj, u nás je ten sám problém. Moje Eliška má za 10 dní 6 měsíců a zatím jen kojím. Dřív se budila v noci jen 1x na kojení, posledních 14 dní se budí 4-5x na kojení. K doktorce jdeme až 20.ledna. Moje mamka mi říká, že ji chudinku trápím hlady. Asi to do té doby než půjdeme k dr. vydržím jen kojit, ale na malé jde vidět, že má opravdu hlad. Tak nevím.