Věčné zákazy od rána do večera. Taky máte ten pocit?

agnny
5. zář 2008

zdravím maminky, prosím vás, máte také občas pocit, že od rána do večera jdou z vašich úst samé zákazy a napomínání.. U nás to tak je a už mi z toho jde hlava kolem, neustále ho sundávám od někud kam si šikovně vylezl a samo párkrát spadl a pobrečel si, otevírá skříňky, zásuvky, rozhazuje boty, no co vám budu povídat, znáte to jistě všechny, co vyvádějí dětičky v tomto věku, a potom slyší moje -nesmíš, nedělej to, to máš zakázaný a tak pořád dokola. Blbý na to je, že to stejnako prd zabírá a sotva se člověk otočí tak už se na ten stůl drápe znova, tak ho sundám, zvýším hlas a řeknu, že tam nesmí, za minutu šílenej pád a řev☹ dnes vytahoval nádobí ze skříňky a rozbil památeční mísu po manželově babičce, dovedete si představit jakou měl manžel radost, proč ho tam prý pouštím, řekla jsem mu, že bych na něj musela řvát od rána do večera aby nic nedělal, a to nechci.. Jó, kamarádky říkaly ať se těším z mimča, které ještě neleze a nechodí, že pak to teprv začne, a já jim nevěřila 😖

mikca
5. zář 2008

agnny a co takle věci které jsou rozbitelné nebo jinak pro něj nebezpečné dát z jeho dosahu..je to naprosto přirozené že lezou a objevujou vše kolem sebe a k tomu púatří i lezení do šuplíku skříněk s nádobím a je na tobě aby jasi zabránila tomu aby nednadělal škodu a hlavně aby si nějak neublížil...je spusta bezpečnostních pomůcek na trhu které k tomu napomáhají..sama píšeš že zákazy stehjně nefungujou..talje to o tom aby nebyli potřeba 😝 ...prostě je to takové období..a ne poslední 😝 ..ketré se musí přestát a mimčo si tím musí projít....

agnny
autor
5. zář 2008

Máš pravdu, já vím, že za tu rozbitou mísu můžu já, pač jsem ji nechala kde jsem neměla, jasný.. zákazy nefungujou, no, chce to asi větší důslednost, když ho nechám párkrát vylézt na válendu a pak z toho mu to zakazuju, tak si holt dělá co chce... jak píšeš je to takové poznávací období a je na nás aby z něj ty naši prckové vyšli ve zdraví( některé pády jsou fakt drsný) a my mamči s co nejméň pocuchanýma nervíkama 🙂

frog
5. zář 2008

Taky mám pocit,že celý den furt dokola jen říkám,tohle nesmíš,běž od toho,spadneš,nech ty kytky...a stejně to malá ještě nechápe 😉 ..ale my máme malej byt a nemám všechny ty věci kam dát,takže něco už jsem povyházela,páč to malá rozbila a něco jsem dala do výšky,ale poslední dny mám pocit,že bych si asi měla pořídit kladku a vytáhnout ke stropu i ty skřínky co tady mám,páč ony nemaj dvříka,jsou otevřený,tudíž velké lákadlo 🙂

janulle22
5. zář 2008

ahoj ja se taky pripojim...malej taky leze vsude a zaluzie lame vytahuje vse ze supliku no hruza...taky mi pripda ze na nej jen rvu at neco nedela,ale jak jinakmu to mam zakazat nez rict ne...no a on to stejne udela znovu...nevim si s nim rady ale asi nema cenu to ani resit on to treba casem pochopi... 😉

berynka
5. zář 2008

Ahojky, je to prostě "to období", které se musí nějak přežít 😅 . Já naší malé dovoluji skoro všechno... milionkrát za den uklízím věci vyházené ze šuplíků, sbírám tisíce miniaturních kousků nacupovaného toaleťáku, rozloučila jsem se několikerými slunečními brýlemi a náhradními mobily 😅 .
V případě jako jsou zásuvky, kabely nebo snaha převrátit na sebe skříň aj. jsem samozřejmě přísná a jednám důrazně. Malá moc dobře ví, co se nesmi... ale občas to jde prostě zkusit, jestli nepovolím. Taky hodně pomáhá odpoutat pozornost něčím jíným. Ale určitě to chce důslednost. Co se jednou dovolí, tak by se nemělo příště zakazovat a co je jednou zakázané, by se zase nemělo už dovolit. Aby v tom dítě nemělo zmatek. Tohle mi fakt ve většině případů funguje 😉 . A nemusím mít pocit, že jsem na malou zlá a dělám něco špatně.

renejaarudolf
5. zář 2008

suhlasim s betynkou,aj ked je to niekedy dost tazke zostat v klidu,len dufat že to skoro prejde 😅

nensy
6. zář 2008

tak přesně to samé je u nás malou zajímají šupliky a kabeli a boty a odpadkovej koš no hruza .zakazujeme ale jak berynka tak to jde občas zkusit jestli nepovolíme 😀

agnny
autor
6. zář 2008

S těma žaluziema u nás to samé... totál dolámaný ☹ Toaleťák taky největší radost, nejdřív ho natrhá na sto kousků, roznosí všude a pak mu ho tahám ještě z pusy. Vrchol byl, když jsem utírala prach na nové televizi za 20 táců a koukali na mě 4 rýhy, z toho jen jedna na rámu, ty další přímo na obrazovce. Jsem myslela, že se vyvrátím ! Nevím jak to udělal, ale tuším, že ji přetáhl kovovou obracečkou na palačinky. Taky má tendence na sebe strhnout video a DVD a je jen otázka času kdy se mu to podaří a rozfláká to, včera jsem upozorňovala manžílka, že by jsme to měli někam schovat, stejnako na čučení na filmy není čas...
Až tady tohle období přejde, netuším kdy to je, a malej bude mít víc rozumu, tak abychom zadělali na druhé mimčo, no, já teda nevím nevím, tak nadšeně jak do prvního se mi do toho po všech dosavadních zkušenostech chtít nebude 😖

vojtisek2007
6. zář 2008

tak holky koukám, že je to všude stejné - náš malý ještě k tomu všemu zapíná počítač, vysune cd-romku a pak najde cokoliv co tam jde jenom trochu strčit a.....výsledek stojí za to...skříňky s oblečením vyhází tak 20x denně, šuplíky s ponožkama to samý a nejhorší jsou asi ty kabely a el.zásuvky...do těch jsme nastrkali takový ty umělohmotný zábrany - ale pořád hledáme klíček, když potřebujeme zásuvku použít my.... 😀 - bohužel u všech skříní máme posuvné dveře - takže zajistit je není šance a hlavně - krásně se v nich hraje na schovávanou, jednou se tam zavřel a pak to nemohl otevřít a to byl řev - už to víckrát neudělal....taky mám strach z krbu - až v něm budeme v zimě topit - je v obýváku - tak nevím...a nejradši ze všeho má koupelnu - vše co najde, nahází do záchodu....nebo v lepším případě do pračky...takže do koupelny teď zamykáme, protože jsme zjitili, že už dosáhne na kliku, když se hodně snaží a otevře si - u ostatních dveří (stejně jako u skříní) máme smůlu - jsou šoupací....tak všichni svorně doufáme, že to vytahovací a lezecí a prozkoumávací obdobní skončí co nejdřív a bez vážnějších úrazů....A zakazuji taky - ale přesně jak píšete, co je jednou zakázaný, se nesmí dovoli - už nám třeba neničí kytky co jsou na zemi nebo nevyndavá nádobí,neotvírá mrazák a lednici...takže trochu máme i úspěchy - ale taky jsem ho několikrát třepla přes ruku....

slunicko552
6. zář 2008

Ahoj tak já prckovi dovolím hrát si s hrncema i pokličkama,prostě se vším co se nerozbije.Jinak jsem vyklidila poslední dva šuplíky a dala mu tam hračky-jsou prostě jeho,tak si tam dává co ho napadne a je spokojený 😉 .Kabely,věž atd.taky zkoušel,trvalo to docela dlouho,ale teď na ně ani nesáhne.Sedla jsem si k němu a celou dobu mu říkala ne(docela přísně)a zastrkovala zpátky 😀 .Ale pomohlo.