Vedete si něco jako deník miminka?

zusma
10. srp 2008

Ahoj, zajímalo by mě, zda si někdo vedete něco jako denik miminka? Jednak existují ty tištěné knihy, ale spíš by mě zajímalo, zda máte třeba nějaké vlastní poznámky, vypsané události apod? Nebo jsem jen já jen tak prdlá? 😕 😅 🙂

Po návratu z porodky jsem si musela psát časy, kdy malá jedla, protože jsem to během minuty zapomněla a později jsem zjistila, že je strašně zajímavý, jak se to měnilo. Pak jsem si kvůli jídlu psala, co malá snědla...atd. No a to už si píšu dlouho+ nemoci, co a jak povídá, atd. Píšu si to do spec.deníčku, který jsem si vytvořila sama 🙂

binki
10. srp 2008

zusma: koupila jsem pamětní knížku v knižním klubu, je od nějakých španělů a moc se mi líbilo, jak je ilustrovaná a co všechno tam je, řídím se kolonkama, ale dodělávám i vlastní poznámky navíc, vypisuju tam všechno, co si myslím, že je zajímavé

mori
10. srp 2008

My jsme koupili Denik miminka v Levných knihách 🙂 Taky se řídím těma kolonkama 😵

bashka
10. srp 2008

Ja az tak dopodrobna, ze kedy jedla a spala nepisem, ale tak kazde 2-3 dni napisem nejaku poznamocku...ked sa napr. 1x usmiala, ked sa straaaaasne pokakala az za usi...ked si vedela drzat hlavicku, kolko kedy meria a vazi...e si chyta hracky...taky ten jej vyvoj...na denno-denny dennik by som urcite nemala cas 😒 🙂

karot
10. srp 2008

Tak já si všechno(od prvních zoubků,po úspěchy)píšu do kalendáře,který pak po skončení roku ukládám do "Kufru vzpomínek".Mám tam i diplomy z porodnice,pásku z ručičky 😵 ..................dokonce jsem byla takový pošuk,že jsem si do 1.roka zaznamenávala to,co se zapisuje v porodnici. 😀
Koupila jsem si knihu "Můj první rok" a tak vylepuju i fotečky.
Jinak sama od sebe si od puberty vedu deníčky,.................takže těhu mám popsáno do všech detailů. 😀

gangulienka
10. srp 2008

ja si pisem do blogu, dolezite veci (prvy zubok atd) a potom rozne zaujimavosti co sme zazili, co zase vyviedla a tak...vzdy pripojim nejaku foto, ale nerobim to kazdy den to fakt nestiham 😉

minea
10. srp 2008

Zusma, já jsem prdlá úplně stejně 🙂, taky to začalo časy kojení, ale teď už je z toho pěkná kniha. Když bylo malé pět týdnů, byl zrovna nový rok, tak jsem si koupila diář. Každý den popíšu celou stránku. Píšu, co se nového událo a pod čarou si vedu věci, které zrovna monitoruju - např. v kolik bylo první ranní kojení, denní spánky, jídlo. Je to fakt zajímavé, když si to člověk vede delší dobu, dají se pak dělat různé analýzy. Člověk si taky uvědomí, že na paměť se nedá spolehnout, strašně to splývá.

zusma
autor
10. srp 2008

Minea to je pravda, na paměť se nedá spolehnout. Já si teda psala skoro od narození časy kojení. A jak spala a je to fakt zajímavý. Pak jsem přestala a docela mě to mrzí.No a když začala blbnout s příkmy,tak si eviduji už dlouho co kdy a kolik snedla.Teď to dělám jen tak pro zábavu.A teď jsem si začala každý den psát,co jsme dělali.A krom toho samozřejmě do klas.kupovaneho deníku píšu důl.udalosti

zusma
autor
10. srp 2008

Ono to každý den zabere jen par minut,takže je to v pohodě. karot ty jo tak na tebe fakt nemám 🙂. To sis do jednoho roku psala co třeba? Jsi malému měřila i teplotu každý den jako v porodnici?

anezena
10. srp 2008

zusma + minea - prdla som aj ja 😀

zacalo to v porodnici - pisala som si len casy kojenia a z ktorych prs, ked sme prisli domov, manzel mi kupil zosit - kazda strana - jeden den. stranu som rozdelila na 3 stlpce: 1. casy prebalovania, a ked aj kakal, napisem KAKO, ked iba cikal tak nic, 2. casy kojenia + prsa, 3. poznamky - kupanie - kedy, ci som dala Vigantol a raz za tyzden Kanavit, kedze mame reflux, tak aj kedy grcal, kedy vysiel prvy zubok, kedy sa pretocil z bruska na chrbatik a opacne

teraz mi este napada, ze druhy stlpec - vlastne tam pisem aj kasu a zeleninku - a co presne spapal

a tiez kazdy den rano maleho vazim, takze aj to tam pisem

isty cas som pisala aj to, kolko vypil mliecka, ale to bolo vtedy ked nepriberal, ale uz je to ok

ale tiez mame aj dennicek babenka - atam su vsetky info pokope. toto sluzi pre tych, ktori k nam pridu a chcu si zrychlene pozriet 5 mesicikov nasho drobca a fotecky, a ten druhy je pre mna

u nas to vlatsne zacalo este pocas tehotenstva . od prveho dna som si pisala dennik- ako sme planovali danusa, ako som otehotnela, jendoducho vsetko - po mesiacoch, co sa udialo, vsetky poradne, info z teho knizky a tak. dokonca som si ofotila z mudrych kniziek dolezite info o jednotlivych mesiacoch, ako s avyvyja babenko. knihy som mala pozicane, takze som rada. ked budem druhykrat tehotna, urcite mi to velmi pomoze.

lenkazdenek
10. srp 2008

já nepíšu klasický deníček,ale spíš do takovýho toho plánovacího kalendáře, v kolik vstávala,v kolik šla spát,jestly sme byly na procházce,kolik čeho jedla,kdy se poprv převrátila ,začla se plazit,kolikrát jsem sní cvičila 😅 a pak takový ty důležitý věci jako kdy a v kolik máme být u dr,váhu,výšku....

zusma
autor
10. srp 2008

Anezena máš to teda vymakany 😀 mě mrzí že jsem si jako těhotná nevedla deník. Mám ale album a tam skoro každý týden foto břicha. Tak alespoň něco

zuzka99
10. srp 2008

tak to som prdlá aj ja, sa pridávam do klubu. od narodenia píšem každý deň. mám jeden zošit (už asi tretí) a každý deň je jedna strana. píšem o kolkej som kojila, z ktorého prsa, kedy a čo mal na desiatu, obed a kolko gramov (to píšem od zavedenia príkrmov), či kakal, kolko, kedy a pod. píšem si tam či mal vigantol, biogaiu a do pol roka Kanavit plus poznámky čo kedy urobil prvýkrát, kolko váži....

mám aj denníček ten kupovaný, ale to sa mi nechce, tak raz si to tam poprepisujem

ale sa mi ten denníček raz aj zišiel, malý mal hnačky, ležali sme v nemocnici a vtedy si ho doktorka zobrala, a študovala ho a prepočítavala kolko vypil tekutín

janicka.ziv
11. srp 2008

Máte to holky některé moc pěkně vedené. Já si taky vedu něco jako deníček-spánek,jídlo, pokroky apod. Je moc zajímavé se na to po čase podívat 😎

titkovamiriam
11. srp 2008

janicka pockaj po 17 rokoch 😀

titkovamiriam
11. srp 2008

az teraz som zbadala ze je to nova diskusia,ale niekde tu uz podobna je ,lebo som do uz pisala ako svojim vsetkym detom pisem ich knizky. 😀 a potom si ich pozeravam-hlavne tu najstarsiu a ked ju porovnavam s marekovou-no nasmejem sa doma 😀

elize
11. srp 2008

ja som si nic nepisala a teraz to lutujem ☹ mame len taku ilustrovanu knizku, ale tam nie je vsetko. Tak teraz dohanam 😀 pisem kazdy den 😀

lenkaha
11. srp 2008

Ahoj, já si od příchodu z porodnice píšu časy kojení do diáře. Píšu si tam ve zkratce i nové dovednosti Kubíka, co jsem mu uvařila k obědu, kde jsme byli na návštěvě, nebo na výletě. Zapisuju si jeho váhu a délku. Nezabere to moc času a už teď je fajn listovat stránkama zpět a vzpomínat 🙂

tamia
11. srp 2008

zusma,
poznáme, máme 🙂 , tiež to bolo kvoli tomu, aby osm sledovala časy jedenia a potom ako píšeš, som zapisovala čo jedla, kedy sa usmiala, zúbky, a vôbec všetky pokroky....
Priznám sa, že teraz to už flákam, lebo malá je živá a nie je času, a ked to nezapíšem hned potom zabudnem... ☹

binki
12. srp 2008

v naší knize jsou kolonky, které se mi líbíly, moje první dovolená, nejzábavnější cesta, moji zvířecí kamarádi, i první den ve škole...jsem z ní nadšená, trochu mám skluz se zápisem zubů

zuzitka
24. zář 2008

a nerobi si niektora blog? ja robim pre Samka dennik tu:

http://zuzitka.blogspot.com/

zuzitka
24. zář 2008

blog je zdarma, ak by niekto chcel 😉

krista
18. bře 2009

akejka • 2d • Dnes v 11:21
Ahojte maminky,
chcela som sa vás opýtať, či si vediete nejaké poznámočky o detičkách - na dennej, alebo mesačnej báze ?
Ja som si viedla záznamy už pri 1. dcérke - priebeh tehotenstva, pôrod a každý mesiac zhrnutie ako jedla, ako spala, pokroky,...Teraz si píšem aj pri druhorodenej a som veľmi rada, že to mám poznačené aj pri tej staršej...je to zaujímavé porovnať, viem, čo mám ktorý mesiac čakať...
Napr. mladšia dcérka mi posledné 2 mesiace vstáva v noci niekoľkokrát, plače, pýta čajík, je nekľudná a presne to isté robila aj staršia dcérka od 9 do 12 mesiacov, tak viem, že je to O.K. 😉

katyl • 2d • Dnes v 11:25
nepisem si nic, som rada, ze sa stihnem umyt a najest 😀 😀
ale starsia dcera pise do takej knizky po mesiacoch vahu, vysku, co uz dokazem, lepi fotky......aspon niekto 🙄

zuzik_p • 1d • Dnes v 11:29
AHoj, ja mam kalendar "Muj prvni rok" a tam zapisuji miry a jednotlive udalosti jako ockovani, muj 1.smich atd. Jeste mam knizku "Me prvni 3 roky". Myslim, ze je to fajn jak na porovnani s pripadnym dalsim miminkem, tak take schovat to do dospelosti. Ja ted nedavno nasla denik, co pro me psala mamka a to cteni jsem si fakt uzivala 🙂

akejka • 2d • Dnes v 11:32
ja som tiež mala na začiatku málo času, keď ma niečo napadlo, vždy som si to hneď poznačila a na konci mesiaca som to zosumarizovala. Fakt je to veľmi zaujímavé. Pýtajú sa ma na to aj kamošky...
Inak by som už dáááávno zabudla, aká bola prvorodená v ktorom mesiaci...už má 7 rokov 🙂 Inak vidím, aké sú rozdiely takmer vo všetkom - medzi nimi - sestrami - v jedení, v nosení sa na rukách,...
Čo majú spoločné je spánok počas dňa - obe výlučne doma v postieľke. Ani jedna moc "nemusí" kočár...

many • 1d • Dnes v 11:33
ahoj,já mám avon diář a tam si jen zapíšu takový ty hlavní události,kdy začal lézt,sedět,chodit,zoubky,.... ale denníček si nepíšu

akejka • 2d • Dnes v 11:34
mimo toho máme tiež také fotoalbumy, kde sa značia očkovania, váha, výška, zuby,... 😀
Ale píšem si to ešte zvlášť podrobnejšie 😉

many • 1d • Dnes v 11:41
no já mám jinak knížku Mých prvních 5 let a tam se zapisují taky ty důležité věci 😉 a to mi pro něj stačí 🙂

janzi • 1d • Dnes v 11:46
Ja sa chytam na dennik od kedy sa mala narodila 😕 , mame sice fotoalbum, kde sa daju dopisat poznamky k fotkam, no zatial su iba fotky a poznamky ziadne 🙄 ale chela by som nieco komplexnejsie a najlepsie v elektonickej podobe, nejako sa neviem dostat k pisaniu perom....... neviete o niecom????

amatula • 2d • Dnes v 11:53
ahojte ja pisem od narodenia a to obom 😉
kazdu mieru, vahu,zuby......a samoska lotroviny 🙂 vsetko vsetucko
pretoze chem aby vedelli ako rastli a co vystrajali.....neda sa vsetko zapamätat 😉
a kazdemu odkladam prvu flasu a dudlik a prvé topanocky

gedgitka.a
18. bře 2009

zusma: ahojky určo nejsi cvaklá sama 😉 😀 já píšu malému tu mimi knihu a k tomu ještě denník, když je den s něčím co se neděje pořád a k tomu si ještě vedu deník kdy papal, kakal a vše kolem 😀 😀 a můžu říct, že už se mi tyhle info párkrát hodili k doktorům třeba 😉 , takže jsem asik cvaklejší než ostatní maminy 😀 😀 😎

zuzka1.
18. bře 2009

ja si nepisem denne, ale skor 2tyzdenne, alebo mesacne , mam 2 tie knizky , kde sa to vsekto zapisuje, polepene fotky, budu pekne spomienky

garfie
18. bře 2009

Já píšu malé deníček, napsala jsem tam něco i o okolnostech početí, o těhotenství a svých pocitech....a pak ty klasické věci, jak přibývá a co jí...píšu občas, když je něco významného. A chci ho psát dál-a pak jí ho věnovat-třeba k 18.narozeninám....takový Deníček z lásky 🙂

helenkasabinka
18. bře 2009

ahojte aj ja pisem malinkej dennicek-od pocatia,cez tehotenstvo,porod a jej prve mesiace do 1 rocika....su tam aj fotky zo sona a aj jej fotky malinkej a zapisujem tak vsetko ako je kedy mala poradnu,kolko vazila,merala,kedy co prve povedala,.....proste vsetko krasne nove 😀

akejka
1. dub 2009

juuuj baby, doteraz som dcére (predtým aj staršej) písala "mesačník" - ako spí, papá, čo všetko dokáže, ako sa hrá,...
ale čo teraz začala vystrájať moja 11 mes. dcéra - prejdem na denné zápisky, raz sa na tom zasmejeme...
za posledné 2 dni stihla: vyjedať chlebové kôrky z koša, vyliať Savo po zemi pri práčke (bolo dobre uzatvorené, nechápem, ako s jej to podarilo) a pobehať po ňom, až to u nás smrdelo ako na plavárni, vysypať jedlo pre rybičky z dobre uzatvorenej krabičky, včera si pochutnávala na všetkých topánkach hlavne na svojich a staršej sestričky 😵 Tá moja malá je nezbedník aj za 3 chalanov. Ako sme sa tešili, že máme aj druhé mimi dievčatko, ale čo ona stvára, to som pri prvorodenej nikdy nezažila 😠 Ale strašne ju ľubkám, moju malú nezbedu.
A to som nespomenula, že sme už mesiac na papierioch, mojej malej chutia v akejkoľvek forme...

pattie
1. dub 2009

Píšu si to do fotoalba k fotkám, když je na bříšku, tak si napíšu, jako že se toho a toho dne přetočila a tak. Jinak knížku na psaní pokroků mám, ale nějak mi to fotoalbum přijde lepší. Ale kamarádka si taky zapisuje časy krmení atd. takže proč ne?

dolda
3. dub 2009

Ahoj my máme knihu deník dítěte, ale koupila jsem tlustý sešit a píšu ji deník vlastní a přikládám tam fotky, číslo z porodnice atd. člověk spoustu věcí hned zapomene. Mamka nám psala takový deník a je zajívamé si pak o sobě přečíst.

maladracice
23. dub 2012

Ja jsem začala používat denikditete.cz a celkem se to da pouzivat, dokonce to umí vytvořit i knížku.