Velice rozmrzelá 15ti měsíční holčička - čím to je?

lucka662006
12. čer 2013

Maminky, prosím Vás o radu, už jsem totiž téměř zoufalá. Naše 15ti měsíční holčička je posledních 10 dnů tak strašně nevrlá, rozmrzelá a uřvaná! Nevím, jestli to mohou být zoubky, dřív to zvládala celkem dobře, teplotu nemá ani průjem, jen si asi 5x denně sahne do pusinky. V noci spí docela dobře, tak od 20 hod. do 6:30 hod., pak si cucne mlíčka a spí ještě 45 min., ve dne donedávna spala hezky 2x, teď už se snažím jí dávat jen 1x, protože po obědě už opravdu usínala třeba 35 min a jen v jezdícím kočárku. A kdyby po obědě neusnula, tak by těžko vydržívala dovečera.Takže jí někdy dám spát 2x denně, někdy 1x denně. Hlavně jí dám spát, když už nevím co si s ní počít, jak stále brečí. Myslíte že může mít nedostatek spánku když i v jedoucím kočáru usíná 35 min? Nebo to spíš vidíte na růst stoliček? Jediné co pomáhá proti jejímu vztekání se, je nosit ji na rukách, to ale bohužel tolik nemůžu, protože čekáme další miminko. Už se skoro bojím jí přebalit, oblíknout, nabídnout pití, nepustit do místnosti, kam chce zrovna jít, protože na vše, co trochu není po jejím, reaguje usedavým pláčem. Když jí např. připravuju snídani nebo oběd, tak sedí pod linkou a brečí. Asi by tam chtěla vidět. Nebo jí mám v těch případech, když se vzteká bez zjevných důvodů dát do postýlky a nechat samotnou v místnosti až se vyřve? Taky to vůbec nepomáhá našemu vztahu s manželem, stále se hádáme, protože on jí chce když přijde z práce utěšovat a nosit a já už jsem za celej den na ní tak naštvaná (to není moc hezké, coŽ?:() a dohadujeme se, jak na ní. Taky si připadám, že dělám něco špatně, když tolik brečí. Zatím ještě sama nechodí, jen si stoupá a zajímají jí věci na lince apod., ale nemohu jí celý den nosit. Vždycky, když usne v kočárku, tak se jdu vybrečet. Myslela jsem, že budeme mít roztomilé miminko, ale tohle si asi budu bohužel pamatovat, jak se doslova celé dny vztekala.... Maminky prosím poraďte, pokud víte, jak na takové dítě, nebo co dělat jinak. Omlouvám se za ten dlouhý dotaz, už je toho na mě asi moc....

lv
12. čer 2013

já se přikláním k názoru, že to je věkem - prý takováto závislost až posedlost po maminčině náručí předchází rozchození, a tedy opuštění maminčiny náruče a vydání se do světa po svých.. 😕 mám teď doma to samé, dceři je rok a neustále, bez přestání na mě vidí, šplhá mi po nohou, abych ji vzala, pláče, až mi z toho jde hlava kolem a mám toho taky k večeru plné zuby. Musím taky někdy něco dělat, že..no snažím se jí vyhovět, kdy to jen jde, ležíme na koberci, ona po mě leze a válí se a je spokojená. Co nejvíc se snažím udělat v domácnosti, když spí, nebo ji zapojit, dává se mnou prádlo do pračky, z pračky /bílým i vytře podlahu 😀 / trochu se zklidní, když ji v židličce dám až k lince a dostane misky, vařečky..a když něco nutně potřebuji udělat, funguje na ni kočár - posadím ji tam, a dovezu ji, ať na mě čouhá, když něco dělám. jo a tatínci, To jsou měkoty, holčičky je mají omotané kolem prstu a vždycky bude přísnější máma, kdyby s ní byl celý den, třeba týden, však ono by ho to přešlo 😎

brisalek
12. čer 2013

Ahoj, moje dcera byla šíleně uplakané miminko, které hrozně málo spalo a když nebyla u prsa nebo se nenosila plakala, když jsme se šla vyčůrat tak jsem jí v nosítku brala sebou ...když jsme to neudělala začala plakat a nešla půl hodiny utěšit a celý den řvala ještě jednou tolik než jinak. Od 3 měsíců vstával i 10 za nic, od 10 měsíců spala místo 2-3x 20 minut hodinu , ale jen jednou a v 18m už nespala vůbec. Nešlo ji položit na linku , aby na mě viděla a já bych vařila...musela být pořád u mě. V kočáře do 7 měsíců řvala, stejně tak v autosedačce při cestě přes Prahu nebo kk rodičů vydržela řvát i hodinu a nic nepomáhalo....Pořád musela a musí všechno vidět a dělat a u všeho být, je extrémní mamánek do 2 let jsem jí koupala jen já , do tď jen já uspávám ...ve školce jediná plakala..prostě vždy jí zajímá jen , kde má maminku ne nové hračky..klaun....Až tak mezi 2,5 -3 rokem si začala hrát sama, jina u televize chtěla,abych byla vedle ní.
Takže...základní je abys nehledala viníka v ní ani v sobě a v nikom jiném. Prostě některé děti takové jsou (i když matčina únava , rozladěnost, vyčerpanost a tím i podrážděnost na to určitě zpětně má vliv). Tam kde to jde ji nechat ať se dívá, ať ti pomáhá...dát ji nejaký úkol, který můžu )třeba přesypávat čočk a dávat do mističek, když ty vaříš...) tam kde není volba se snažit si sama v sobě udělat klid a mít jasno, že to chceš a v klidu jí to říct , případně 1x zopakovat a pak už nereagovat.

brisalek
12. čer 2013

jo a jinak přidám, že dcera je moc šikovná, sice umíněná a pořád trvá to, že chce furt maminku, ale nikdy se extrémně nevztekala....a v podstatě je moc hodná. I paní učitelky ve školkce říkají , že je rozumná, šikovná a hodná

ined77
12. čer 2013

@lucka662006 ..to bude jen období. je dost možné, že ji opravdu něco trápí, třeba zrovna ty zoubky, a je tím mrzutá a nenaladěná.
věřím, že toho má člověk za celý den plné zuby, ale troufnu si říct, že jak to přišlo, zase to odejde 😉 .
dej malou tatínkovi a jdi si někam vyčistit hlavu 😉 .