Velká postel pro 8mi měsíční dítě. Není to brzo?

eleonorka
7. črc 2011

Zdravím....
Až se přestěhuji chtěla bych malé rovnou pořídit celý nový pokojíček. Chtěla bych jí koupit pokoj s normální velkou postelý, stolem, skříňí....
Myslíte si, že je velká postel vhodná pro 8-mi měsíční dítě? Samosdřejmě tam přijde zábrana... Ale stejně, není to příliš brzo?
Díky ta odpovědi 😉

mamkamarketa
7. črc 2011

@eleonorka ahoj. to bych nedelala. co kdyz se v noci pretoci a spadne? jak se pak dostane zpatky? 😕 nebo rano se vzbudi a jak vstane? podle me ja na to hoodne casu. muj syn (2,5r) je stale v postylce (mame tu velkou 120cm) vyhovuje nam to obema 🙂
pockala bych minimalne dalsiho pulroku 😉

crca
7. črc 2011

@eleonorka to bych nedala,minimálně rok je ještě čas,nám je 26měsíců a sice spěj na velkých postelých,ale mají letiště a ještě co jde tak zadělané a stejně se jim párkrát povedlo spadnout 😅 dávávm tohoto smajlíka,protože i na zemi mám matrace,takže dopad byl měkký,ale i tak....pro 8 měsíční mimi určo nee-teda za mě 😉

babulinkab
7. črc 2011

@eleonorka podle mě to taky vhodné není, přijde mi to hooooodně předčasné

eleonorka
autor
7. črc 2011

@mamkamarketa Víš ona by tam měla zábranu tak si myslím, že ten pád by byl vyjímečný a navíc z mojí velké postele dokáže v pohodě slézt a zase na ní vylézt (docela se divím, protože ani neumí chodit 😀) A s tím vstávním máš asi pravdu zřejmě fakt zvážim ještě tu malou postýlku (když, tak do 12 - 18 měsíců). Díky

eleonorka
autor
7. črc 2011

Tak to vypadá, že asi doopravdy pár měsíců počkám.... Aspoń ten pokojík potom lépe využije 😀

crca
7. črc 2011

@eleonorka ono zábrana nezábrana,Máťa mě byl schopnej přelézt i postýlku v noci ve 14 měsících a to jí měl úplně dole 😅 Když jsme byli v nemocnici tak tam mají ještě ty větší zábrany co se vyšupujou u těch železných postýlek-šla jsem na oběd,kluk spal a sestra se mě ptá jestli"jestli jsem zavřela postýlku a já že jo,ale je to jedno on to stejně přeleze 😀 😀 "No koukala na mě divně,ale bylo to tak 😀 a něco jiné je ve dne,když se soustředí a něco v noci když spí,nemluvě o tom,že oba jsou jak vrtule 😅

ined77
7. črc 2011

@eleonorka 🙂 ...podle mého je na to taky brzy 😉 .v 8 mi měsících je to pořád ještě mimčo 😵 .nejdřív bych do toho šla až bude prcek chodit 😉 .náš malý byl v postýlce do 2 let.

babulinkab
7. črc 2011

@eleonorka jako ona zábrana je hezká, ale mimi si v posteli stoupne, může udělat pár kroků o zábranu zakopne a poletí

ladybugie
7. črc 2011

v osmi měsícíh bych dítě rozhodně z postýlky nedávala. U nás teprve po osmém měsíci začal být mazec s rotování v pelíšku a z velké postele by určitě spadla. Teď je dceři 16 měsící a pomalu se začneme učit na velkou a to pouze kvůli tomu, že čekáme druháčka a postýlku budeme potřebovat. JInak bych jí tam enchala aspoň do dvou let.

dana3262
7. črc 2011

@eleonorka nejen, ze je to nebezpecny, jak tu vsichni psali, ale podle me bude vylejzat. To asi neni jen tak 8.m miminku vysvetlit, at zustane v postylce. Ty pady by mohly byt spojeny s jejim vystupovanim z loze, cemuz nelze predejit rozumem 😉

llllucka
9. črc 2011

@eleonorka:jak radí holky,určitě ne.Teď teprve začne ta prává "sranda" okolo chození atd.Určitě počkej.Mě malej začal spát v normální posteli v 1,5.Sice jsem ještě nechtěla,ale on v dětské postýlce odmítal spát.A můžu ti říct,že dětská postýlka ušetří i tobě spoustu času a klidnějších nocí,kdy ti dítě nebude chodit jak se mu zachce do tvé postele.

mili84
9. črc 2011

Já bych to také nedělala. V 8m mi ještě Toník jakž takž ležel na jednom místě, ale tak od 10 cestuje v noci po celé postýlce, každou chvílí spí nohama a hlavou jinak...Navíc máš jistotu, že Ti nikam neuteče - holt je to takový "klícka" 😅 Když si chci ráno v klidu dát spršku a umejt hlavu, nechám ho si hrát v postýlce a ím, že se nemá co stát 😉 Toníkovi budeou teď 2 a velkou postel budeme kupovat asi na Vánoce - tahle mu začíná být těsná... 😒 Koupíme už ale rovnou 2m X 90cm. Bude ji mít (snad)na pořád. Jen pak odděláme zábrany, až je nebude potřebovat.

juju
9. črc 2011

existuju detske izby, kde mas kombinovanu postielku a to klasicku 120x60 a ta sa da potom rozlozit na 160x75, napr tu je jedna ale existuje ich ovela viacej z roznych firiem a disajnov http://www.new.truva.sk/132-izby-pre-najmensich... a este z toho dostanes nejaky nocny stolik alebo sufliky a pod. je to super vec a mas vec vyriesenu