Velké přibírání novorozence.

aurelie34
25. bře 2020

Hezký den, moji dceři je dnes měsic a přijde mi že hrozně rychle přibírá. Porodní váhu měla 4430 g, z porodnice jsme odcházeli s 4180 g a teď momentálně váží 5600g. Tak že přibrala za necelý měsíc 1,4 kg. Bojím se aby neměla doktorka keci. Jinak kojím přes den co 2 až 3 hodiny a v noci malá většinou spí od 11 do 5 ráno v kuse bez probuzení.

vzkazyzuniverza
25. bře 2020

Prvni mesic je to normalni, pak se to pomalu zpomali na 1 kg mesicne, pak na cca 0,5 mesicne a od pul roka to muze byt i 500g za 2m...

puhelin
25. bře 2020

Kdyz pribiraji malo, maji kecy. Kdyz moc, taky maji kecy.
Prece ji nenechate hladovet. Podle me je to pribirani i dusledek toho, ze se velka uz narodila, ze uz v deloze pribirala vic. Ale nevidim duvod z toho mit pochybnosti. Jen co se zacne vic hybat, bude pribirani pozvolnejsi. A uz vubec bych se nebala, ze by z ni v puberte byl Metracek. Moje segra byla taky oplacanejsi jako miminko a ted ma 50 kg/165 cm a ji vse.

jarmarca
25. bře 2020

@aurelie34 pokud kojis, tak to neres🙂 moje dr taky vubec pribirani neresila, mala odchazela z porodnice s 2,5 kg, v pul roce mela plne vykojenych 9 kg, na roce 12, na roce a pul ma 14😂

viridie
25. bře 2020

@aurelie34 ahoj 🙂Taky tě chci podpořit v tom-kojit dle potřeb děťátka.Můj syn přbíral taky fest, byl to mléčný gurmán.Do roka se vykojil asi na 12kg a doktorka byla spokojená.Moje záda tedy už méně.Teď mu budou synovi tři,je to kus chlapa, baští všecko a je zdravej jako řípa.🙂 Nenech se vykolejit komentáři (a že já si jich v okolí vyslechla.Koj dle instinktu a ke spokokenosti dcerky 🙂

betelgeuzz
25. bře 2020

Kamarádčina dcera taky hodně přibírala, prý když se jí někdo podíval do kočárku, tak se lekl, že je tak velká. Řešila to s doktorkou, ta ji naopak uklidňovala, že kojené dítě nepřekrmíš, že některé právě ze začátku přibírají hodně a pak se to přibírání zpomaluje. Dnes je to úplně normální holčička.

areh
25. bře 2020

Syn na začátku přibíral asi 300 g týdně (kolem 1 200g měsíčně). Byl kojený a doktorka úplně v pohodě. V roce měl necelých 10 kg. Papal kolik potřeboval. Až se začne více hýbat, přibírání se zpomalí. Buď ráda, že krásně baští 🙂

sus3nka
25. bře 2020

Malý měl porodní váhu 4050g a na šestitýdenní prohlídce 6100g. Kojím a hladovět ho nenechám. Doktorka žádné řeči neměla, jen naopak si šahala na faldíčky jak je tlusťoučký.

ahyt
25. bře 2020

Vnoucek v pondělí 6 tydnu odchazel z porodnice s 3400g a pred tydnem v 5 tydnech mel 5400g a jen kojeny

jindriskalus
25. bře 2020

Dcera také kojena a přibírá kilo měsíčně, takže na půl roce měla 10,5 kg (porodní váha 4500). Doktorka nás vždy chválila.. Hlavně kojene děti nabírají skokově, takže by si s tím hlavu nedělala.

germaine
25. bře 2020

Kojené dítě se nepřekrmí, neboj ;) naše mládě se narodilo v 37tt, vážilo 3300g a já samozřejmě plašila, když ve 4m vážil přes 8kg 😀 pak se vše zklidnilo, vytáh a v roce vážil necelejch deset kilo ;)

blondynka400
25. bře 2020

@aurelie34 možná mne tu ostatní ukamenují, ale za mne se dá překrmit i kojením a první tři roky jsou nejdůležitější pro nastavení metabolismu do budoucnosti (plus samozřejmě genetické vlivy, stav matky v době těhotenství a její výživa v tuto dobu a další věci). A už dávno neplatí, že faldíky znamenají dobře prospívající miminko. Za mne všeho s mírou. Větu on se z toho vytáhne z duše nesnáším 🙂
Každopádně to ale za mne dle toho co píšeš není tvůj případ. Tvé holčičce je měsíc evidentně jí ani nějak často nekojíš. Vůbec nic bych neměnila a ani doktorka myslím, že nic neřekne. Za měsíc to může být úplně jinak. Mně mladší přibrala za prvních 6 týdnů víc jak 1,5kg a pak další měsíc asi 100g 😀

lolam10
26. bře 2020

Lepsi vic nez min.neomezujte.pri prvni ryme ztrati ty prebytky a budete za ne jeste rada🙂

neomenia
26. bře 2020

Kojena? Bez obav, skvělé, že ji chutná!

astyna88
26. bře 2020

Podivej,moje segra kojila synovce do roku plne a to mel rovnych 15kg. Pry ho mela nechavat vic hladovet 😀 vtipne...i muj syn nar v 37.tt prvni mesice pribiral kolem 1-1,5kg. Zkratka mu chutnalo....neres to.