Veľmi hamblivé dieťa. Vie niekto nejakú radu?

nimi2
7. únor 2012

Neviem, ci uz podobna tema existuje, ak ano prosim o presmerovanie.
Mame 2rocneho syna, a 3rocnu dceru. Mala je velmi hambliva, napr. ked ju niekto oslovi,
zakryva si oci a drzi sa ma za nohy, ked niekto pride, takisto, aj vola, aby som neisla prec,
alebo aby som prisla rychlo k nej, zo skolky ked odchadzam tazko sa luci, drzi sa ako repic, niekedy place,
na jej vek aj velmi malo rozprava, my s mm rozumieme podla situacie
co mysli . ...... deti su bilingvalne, rozumia oba jazyky, syn rozprava viac ako dcera, aj s hamblivostou
je na tom ovela lepsie. doktorka iba povie, ze z toho casom vyrastie.......no trochu nas to mrzi.....
celkovo obaja su dost odlisni, mala je viac rozmaznana, spi casto s nami v nasej posteli, potrebuje sa viac tulit
ked sa s bratom "pobiju" ......vie niekto nejaku radu?
vdaka

neu.sona
8. únor 2012

@nimi2 nepřijde mi na tom nic nenormálního s tou stydlivostí. můj syn se taky hodně stydí. co se týče mluvení nedokážu posoudit, ale syn začal mluvit o dost víc až teď a to mu budou v květnu 3 roky.ale vím, že dobře rozuměl a teď vše opakuje. záleží podle situace a přidružených věcí k tomu. k řeči dokáže nejvíc poradit @sisstin.
a vy jí dáváte třeba najevo, že je Vám to nepříjemné, že se tak stydí? myslím, že je tady potřeba jí dát hodně lásku a prostoru. každé dítě je povahově jiné a asi je spíš uzavřenější. pokud byste jí to dávali najevo, tak to bude asi spíš horší. podle mě bude uzavřejší spíš vždycky. je to ale jen můj názor. můžu se ve všem plést 🙂 .

mates22
8. únor 2012

@nimi2 každá rada je drahá, obávám se, že to chce opravdu čas, trochu se otrká, ale asi z toho úplně nevyroste. I já taková byla a dodnes mám občas problém, ale už to tak nějak rozumově zvládnu, přemluvím se..... Dcera to samé, školka byl horor ve třech letech, doteď říká paní učitelka, že je taková klidná a hraje si často sama, teď má 5 a trochu se to zlepšuje, ale stejně se s cizíma nebaví, neřve a tak, ale mračí se na ně a odmítá s nimi komunikovat. Začínáme trochu trénovat (jako že třeba, chceš zmrzlinku, dobře , ale dojdi si jí koupit apod.), ale ve třech letech je ještě asi brzo.....