Venku mi utíká, neposlouchá a válí se po zemi 😞

veronika.h
16. led 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli i vaši prcci se chovají venku příšerně, jako ten můj 1,5letý divoch. V kočárku se vozit nechce, ale jakmile ho postavím na zem, okamžitě mi uteče pryč. Zásadně nechodí po chodníku, ale leze v příkopech, šplhá na ploty, otvírá cizí branky a chodí do každýho domu, chodí těma největšíma sr...kama, co teď venku jsou, patlá se v kalužích, pak tu vodu pije, sedá si do bahna a rochní se v něm a jakmile ho potřebuju někam nasměrovat, lehne si na zem a začne se vztekat ☹ ☹ . V tomto počasí je to fakt příšerný, ven chodíme zásadně jen v gumákách a pogumovaným oblečku, protože za minutu má bláto i v uších a jakmile se vyrochní, tak po mě leze, že chce chovat a nosit, takže jsme jak prasata oba. takhle to mám 2x denně, protože musím venčit psa. Přilítnu domů a okamžitě sprchuju bahno ze všeho, mám ucpaný odpad doma :-/. Absolutně není možný jít s ním někam do města, hned zdrhá a je mu jedno, že maminka nejde za ním. Je absolutně samostatnej a nezávislej a mě z toho asi brzo trefí šlak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

veronika.h
autor
23. únor 2012

TAk jsem si zase vzpomněla a pročítala jsem, jak jsme se měli před rokem🙂).
No, skutečně to přešlo, je starší, inteligentnější a občas i poslouchá. Z aut má najednou respekt, dává mi ruku u silnice, chodí po chodníku. Jenže, nechce už vůbec chodit ven🙂. Obrat o 180 stupňů, po odpoledním spánku máme šílený scény při oblíkání, že ven nejde🙂. Za chvíli nás to čeká. Jo a taky brzo budeme mít druhýho chlapečka, tak jsem fakt zvědavá, jestli platí, že každý dítě je jiný! 🙂

uaaaa
7. čer 2014

@veronika.h Ahoj, hledala jsem ted podobné téma co píšeš, protože můj Jenda je úplná kopie tvého mrnouse🙂Takže ti neporadím a protože je to starší příspěvek tak bych se tě chtěla zeptat, jestli se to zlepšilo a jakým způsobem....? 😎 Už si taky totiž nevím rady a ten můj dělá doslova to samý co jsi psala a je mu 17 měsíců....díky za odpověd 🙂

veronika.h
autor
8. čer 2014

@uaaaa Ahoj, syn má už 5 let a v kalužích se už neválí 😀 , takže ano, určitě se to zlepšilo (řekla bych tak po 2. roce dostal rozum🙂). Mladší syn má přes 2 roky a ten je trošičku méně vzdorovitější, ale jen o fous🙂. Takže neboj, dej mu čas, vyspěje a přijdou zas jiný věci 😎

uaaaa
9. čer 2014

Ahoj, díky, já si až pak co jsem to odeslala všimla, že už jsi sama přidala příspěvek že se to zlepšilo po 2.roce cca🙂))) tak tedy budem čekat🙂 😎 🙂

sharonbetty
9. čer 2014

veronika.h. úplně se v tom příspěvku vidím, s rozdílem,že mé dceři jsou 2 roky. Kromě toho,že prochází obdobím vzdoru (jako všechny děti) a dává to dost najevo, tak je velmi aktivní energické dítě. Od rána jsem v jednom kole. Venku v kočáru je minimálně, to jen pokud jdem něco nutného vyřídit např.do banky, ale jinak chce chodit, teda spíše běhat. A to je úplný extrém, ona zpočátku jde, pak přejde do rychlé chůze, poté se rozeběhne a běží a vůbec neposlouchá,že ji volám. Chodívám často do parku,kde se může aspoň trochu proběhnout a nebo se vyblbne na dětské hřišti. Bohužel to jsou pak záchvaty řevu,když ji pak tahám domů. Jsem vyčerpaná a po pravdě poslední dobou bez nálady. Vždycky jsem snila o tom,jak si budu mateřství užívat a zatím jsem jen hodně psychivcky a fyzicky vyčerpaná. Nemůžeme chodit na návštěvy, to je katastrofa a hlídat ji taky nikdo moc nechce, to se vždycky najde plno výmluv. Už jsem dokonce uvažovala o sirupu Pediakid na zklidnění, je to sirup na přírodní bázi ,ale nevím, nechtěla bych to v ní potlačovat...možná raději ať se to z ní rychle dostane a bude jednou pokoj. Myslíte, že mi bude utíkat i třeba v 3, 4 letech? A co jak bude ve školce a půjdou na procházku, to bude taky utíkat? jsem z toho doslova na nervy. Budu ráda za vaše rady, názory, doporučení, příspěvky,cokoliv...

veronika.h
autor
14. čer 2014

@sharonbetty Ahoj, já můžu mluvit jen z vlastní zkušenosti, ale opravdu, ty děti se strašně rychle vyvíjejí a mění. Můj raketoidní první syn je najednou pecivál, nikdy si nehrál například s kostkama a teď si hodiny vydrží stavět stavebnice. Ve školce není problém, děti se obvykle chovají v kolektivu úplně jinak. Mladší dvouleťák chodí do miniškolky a ačkoliv se mnou nikdy nechodí za ruku, vidím je z okna, jak způsobně chodí za ruku s tetou. Je dobré je zaměstnat a unavit, když mají velkou potřebu pohybu. My jezdíme na odrážedle a kluci mají na vyblbnutí trampolínu. Super je, že u druhého dítěte spoustu věcí neřeším, scény, vztekání apod, takže jsme tak nějak spokojenější. Scény celkem rychle přejdou při správném zareagování (absolvovala jsem kurz efektivního rodičovství🙂. Takže neboj, uvidíš sama, každý měsíc lepší o kousek 🙂 🙂

brokesie
24. únor 2015

Tak to mám doma taky....uplne stejny stav . Už jsrm s nim byla i na neurologii. Mimo jine ho nezajimsji hračky ale specializuje se jen na to, co nema dělat a vi, ze to dělat nesmi....dnes nasel zapadlou salonku ze stromečku, v tichosti ji snědl a zbytkem mi pomazal cerstve povlecene periny v loznici...nekdy když už je toho moc, tak už jen sedim; klepu se a pláču...s živými detmi je to velmi tezke

brokesie
24. únor 2015

@sharonbetty my dáváme zatím na doporučení neurolozky eye q, stoji sice 400, zatim čekáme na výsledek. ...nchce to ale ještě čas. Je to rybí tuk s příchuťí, nechutna nijak jen voní. .. tak jsem zvesava Sirupy na uklidnění na přírodní bázi chci zkusit az vse selze....hodně zdaru a pevne nervy

drndoslavv
9. pro 2017

Lidi, tak uz jsem taky musela cist tyhle prispevky o utikani deti. Maly me to dela a je to k zblazneni. V nutnych pripadech uz nechce byt v kocarku a to je na tom to nejhorsi. Jit dneska do Brna na vanocni trhy byl fakt blby napad. Opravdu litat okolo stanku za bezicim ditetem, s hruzou, ze se nekde ztrati, to fakt na vanocni nalade neprida. A na silu ho drzet, konci mrskanim po zemi a revem. A co je na tom to nejhorsi?! Kdyz jste zpocena uz i na zadku a celou dobu vam nekdo z rodinnych prislusniku vyklada, jak mate blbe vychovane dite a neco proste delate blbe, jste malo prisna atp. atp.!!! A kdyz na konec reknu, ze to prejde, ze delam co muzu, ze takovy vylet neni k jeho veku jeste nic moc, tak na me hledi, jak na naivniho blba. Tak od priste jdu sama a na vhodnejsi vylet 🙂 Jedine mozne reseni, jak byt v klidu.