Venku mi utíká, neposlouchá a válí se po zemi 😞

veronika.h
16. led 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli i vaši prcci se chovají venku příšerně, jako ten můj 1,5letý divoch. V kočárku se vozit nechce, ale jakmile ho postavím na zem, okamžitě mi uteče pryč. Zásadně nechodí po chodníku, ale leze v příkopech, šplhá na ploty, otvírá cizí branky a chodí do každýho domu, chodí těma největšíma sr...kama, co teď venku jsou, patlá se v kalužích, pak tu vodu pije, sedá si do bahna a rochní se v něm a jakmile ho potřebuju někam nasměrovat, lehne si na zem a začne se vztekat ☹ ☹ . V tomto počasí je to fakt příšerný, ven chodíme zásadně jen v gumákách a pogumovaným oblečku, protože za minutu má bláto i v uších a jakmile se vyrochní, tak po mě leze, že chce chovat a nosit, takže jsme jak prasata oba. takhle to mám 2x denně, protože musím venčit psa. Přilítnu domů a okamžitě sprchuju bahno ze všeho, mám ucpaný odpad doma :-/. Absolutně není možný jít s ním někam do města, hned zdrhá a je mu jedno, že maminka nejde za ním. Je absolutně samostatnej a nezávislej a mě z toho asi brzo trefí šlak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

veronika.h
autor
17. led 2011

@susik77 a já myslela, že hyperaktivita se dá diagnostikovat tak až od 5 let...

susik77
17. led 2011

@veronika.h -kazdopadne ta psycholozka je dobra, rekne nam co s ni...ona se totiz boji deti-kdyz je jich vic, cizich lidi, je hypersenzitivni, nema rada zmeny.

luthien.k
17. led 2011

@veronika.h. taky slzím 😀 Náš malej dělá to samý, ale jen tam, kde je hodně podnětů, tj. ve městě. Když s ním jdu třeba po polní cestě nebo jen tak kolem baráku, tak je to daleko snesitelnější, ale ve městě ho nemůžu pustit ani náhodou! Kamarádka se stejně starým klukem chodí spořádaně nakupovat i s ním za ruku (!!!), to fakt neznám. Až se narodí brácha, tak taky uvažuju o tom vodítku, zatím snese krátkodobě i kočár, což jsem fakt ráda. Pak bude ale kočár potřebovat brácha (pokud nebude nosící dítě), takže drak bude muset na skejtu nebo na volno a to bude čoro moro (na horách dvojkočár teda nedám, zvlášť když do města jezdím vždy autem, to bych se udřela ho pořád skládat a rozkládat...).

kubaka
17. led 2011

@veronika.h já použila obojek z morčete - jen na konec jsem připnula karabinku a chytila ji za pásek nebo za cokoliv na bundě. 😀 😀

jajinka27
17. led 2011

@veronika.h Ahoj, můj synátor byl přesně to samé jako tvůj 😀 jakmile byl z kočáru, šel si kam chtěl,většinou na opačnou stranu než jsem chtěla já, lezl po všem, otvíral branky, dokonce i jednou zazvonil, sem myslela že ho přetrhnu. Vůbec na mě nereagoval, za ruku nehrozilo vůbec.

Můžu tě uklidnit, vyroste z toho 😉 Teď chodí dobrovolně za ruku, někdy mi jí sám vnutí 🙂 Dokonce i poslechne. Někdy to je teda výživný, páč syn je akční, neposedí ale myslím že o hyperaktivitě se mluvit zatím nedá 😀

susik77
17. led 2011

@luthien.k -ahoj, verca byla zavislacka na svuj kocar, kdyz se narodila terezka, verca musela na skejt, hned si ho zamilovala, byly ji vtedy 2 roky.

ofina1
17. led 2011

Ahoj maminy 🙂 přečetla jsem vaše problémy a teda je to na nervy ☹ soucítím s Vámi
snad to vodítko by mohlo pomoct chtěla jsem se zeptat dělali Vám to děti i když byli menší??

můj syn má 11 měsíců a zdá se mi že je taky hodně pohyblivý v půl roce už začal stát a tedka drandí okolo všeho. Tak mě jen zajímá jestli třeba nebude taky takový rychlík jako ti vaši 🙂 🙂

luthien.k
17. led 2011

@ofina1, to uvidíš, až začne opravdu běhat 🙂
@susik77, já doufám, že ho to bude bavit, třeba dneska venku na prochajdě byl vzornej, ale prostě nesmíme do města mezi lidi, auta, psy, vchody do domů, vrátka atd., jak tu už holky psaly 😀

susik77
17. led 2011

@luthien.k -kdyz si deti stoupnou na ten skejt, tak je to bavi. aspon verca mi nevystupovala. naopak, potom nechtela chodit. musela jsem ho nechat uplne doma.

petule246
17. led 2011

Ahoj holky! taky máme doma malého zdrhače - tzn. většinou na cestě tam je vysmátej a rozběhnutej a když na něj volám, ať zastaví, tak se řehtá, křičí stát a běží o to rychleji. Vzhledem k tomu, že jezdím s kočárem s 2. miminem, tak ho honit je opravdu super 😉 A na cestě zpět bývá unavený = protivný a pak když on chce jít někam a já jinam, tak prostě stojí a řve. A já pořád nevím, jak se k tomu postavit - mám mu dávat na zadek nebo být trpělivá a vysvětlovat nebo ... co mám prostě dělat, aby jednou začal poslouchat? Chce to jen čas a přijde to samo? Vodítko používám na odrážedle a to je teda super - mám ho pod kontrolou a do kopce mu trochu pomůžu, takže jsme spokojení oba. Ale pěší vycházky stojí občas opravdu zato 😉 Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀

sunea
17. led 2011

@veronika.h my mame doma skoro to iste, ako vy. Syn je samostatna jednotka, chyti ma za ruku tak raz do mesiaca a to asi omylom... Neznasa, ked sa s niekym dam do reci, bud zdrha, alebo chyti nervy. Nemyslim, ze v takychto pripadoch ako je ten tvoj, sa jedna o hyperaktivitu, v takomto malom veku sa to este ani neda diagnostikovat a hlavne ta choroba suvisi aj s inymi parametrami (poruchy spanku apod.). Ja som tiez nervak,a to som si kedysi myslela, aka som ja trpezliva a tolerantna. Maleho neplacam, nema to ziaden efekt. Castokrt uz za nim chodim ako matoha, a len ho posuvam, usmernujem trasu pohybu, alebo ho proste chytim a nesiem, ked uz sa neda inak. Tiez mam take zname, ze chytia dieta za ruku a idu tak nakupovat...u nas nemozne, to radsej budem o hlade a v starych hadrach 😀 akurat sa nam osvedcilo take auto-velke-tatrovka. Syn sa na tom rad vozi a pes sa krasne prejde, vyvenci, lebo nasa prechadzka ma tempo. Dopredu auta som si uviazala take kratke lano a za to ho taham, ked na tom sedi. Niekedy si ho taha alebo tlaci sam, ale vacsinou sa necha vozit.

jana83
17. led 2011

veronika.h - no, koukám, že v tom opravdu nejsem sama ☹. Verčo, tvé popisování je skutečně veselé, ale sama vím, že to není sranda. Uklidňuju se tím, že to skončí a bude to zase hodné dítko. Malej s tím začal před cca 14ti dny. Normálně je čistotnej, je schopnej i přestat jíst, když ukápne vedle na stůl... Venku je to na ten způsob, když má špinavý ručičky, tak není ani schopnej sám vstát.... Ale minulý týden byl horor!!! I jsme založily s holkama podobnou diskuzy. Jakmile máme jít ven, scény, jen svlečení plíny mi zabralo třeba 20minut, venku, dokud jsem mu nechávala volnost, dobrý, ale jakmile jsem ho začala směřovat, byl řev, scény, kroucení a válení na zemi. Na sídlišti super, lidi vylezou na balkóny a nevěřícně kroutí hlavou ☹. Už jen chybí, aby si dupl se slovy "Já chci!" - a to se pak fakt asi sama odvezu do Bohnic 🙄 . Počasí snad ani neřeším, to bych se zbláznila, spíš mi štvou všechny ty hovna, co teď vylezly, když slezl sníh :-/. Kočár je dobrej, ale musí se pořád něco dít a max. hodinu! Pak scény. Samo, když ho vyndám, už ho tam nedostanu, takže už ho moc nepoužívám. Představa, jak táhnu dítě v jedný ruce a druhou tlačím kočár, mi nedělá dobře... Ale tento týden je to lepší. Stále tedy mé plány nevycházejí dle plánu, pán by byl nejraději svým pánem a nemůže pochopit, že se taky něco dělá podle mamky s tátou. Ale, k tomu, co "asi" zabralo. Vztek byl už neúnosnej, plácání přes zadek nefungovalo, křik taky ne, být v klidu taky ne, domluva vůbec! A tak jsem ho v jednom mega vystoupení pro celej panelák vysvlíkla (byl jako had, jak se mi kroutil pod rukama...) a strčila pod studenou vodu do vany 😢 . Je fakt, že jsem byla víc vyšokovaná než on, ale tím šokem se zastavil a už jen pobrekával - a to spíš na základě tý studený vody. Byla to rychlovka, žádný mega otužování 😀 , ale zjevně to zabralo. Pak mi sice znovu ztropil scénu, ale mírné pohrožení sprchou zabralo. A při dalším vystoupení šel pod sprchu zas. Dnes je to třetí den, kdy jsem jen hrozila a snad bude dobře! Vím, že budou ještě horší dny, ale ten minulý týden tedy vyzkoušel mé nervy! Jsem dost nervní bez trpělivosti, ale taky musím uznat, že mě Vlastík trpělivosti dost učí! Už tolik nekřičím a nebiju, ono to stejně nepomáhá - spíš to zhoršuje ☹.
Možná bych se přiklonila k té jedné taktice, jak tu nadhazovala jedna mamina - trpělivost, mlčet a nechat, pak zkusit směrovat.... I má známá říká, že venku by se nemělo dítěti nic zakazovat, ale taky ho potřebuju dostat domů, že?! Já ho třeba nechala skákat v louži, ale pak mi stejně ztropil scénu, že jsem ho 200m musela táhnout v ruce, v druhý ruce balík plen a takový letadýlko, co tlačí před sebou....
Je to mazec! Ale, ženy, vydržte!!!!!!!!!! Je ale pravda, že teď ještě nejsem těhu, nechci mít doma nerváka 😀 😀 😀

deyana
17. led 2011

my jsme koupili kšíry na lyže (vodítko) asi za 200Kč a když nechce za ruku, držím špagát, když padá, tak ji včas zachytím a je to super věcička 🙂

germik
17. led 2011

ahoj,
je jasne že každe dieta je iné - my sme si niečím podobným prešli, ale je to pomaličky stale lepšie a lepšie :D
Najhoršie to začalo byt okolo 13-teho mesiaca, ked mala behala sama ako drak a chcela byt straaašne samostatna. Ruku mi nedala ani za svet, vysvetlovat som jej mohla aj 2 hodiny prečo mi musí dat ručičku...nepomohlo... Vysvetlujem jej to každu prechádzku furt dookola že mi musí dat ruku, ake je to nebezpečné, všade su auta...blabla, názorne ukazujem iné detičky ako držia rodičov za ruky...atd.. Proste si pripadam ako papagaj, ale mam taký pocit že už to začala chápat, dnes na prechádzke mi sama dávala ruku a nechcela íst sama :D Proste to treba vydržat, vekom by to malo byt lepšie a treba mat trpezlivost a neustále vysvetlovat prečo,začo.....

sonije
17. led 2011

My jsme v tomhle věku chodili jen na bezpečná místa (brzo mě to čeká i s mladším, už se těším 😀 ), to bylo léto podzim, takže nejdřív odřená kolena a pak venku jen ve starých teplákách. Ale nějak si nevzpomínám, že bych to moc řešila. Když se šlo ven, tak holt dostal ty gumáky a tepláky, vzala jsem něco na převlečení a balík vlhkých ubrousků. Chodili jsme hlavně do Zoo, tam mohl lítat, jak chtěl nebo za barák, tam nejezdí auta. Vždycky jsme popojeli kočárem a pak si mohl dělat co chtěl. Ale já jsem byla akční máma, takže jsme byli venku x hodin denně i v zimě prostě dokud se neunavil, pak se rád nechal naložit do kočáru a šli jsme domů. Postupně jsem ho zpracovala, že do louží smí jen v gumákách a tak kolem druhýho roku už prostě do louží nešlapal, pokud neměl gumáky. Když je má, tak mu sama ukazuju louže a ono ho to pak baví nějak míň 😀
V tomhle období dostal na zadek jen 3x - když mi utekl k bažince a dvakrát mi utekl na přechodu do silnice.. Pak už si to pamatoval a trest žádný nedostával. Za ruku nechodí dodnes a ani to prostě nepotřebujeme...
Jo a ještě jedna věc, nechala jsem ho hned po roce naočkovat na žloutenku A a byla jsem tak o hodně klidnější, když si strčil špinavý prsty do pusy 😉

lucie.krajcarova
17. led 2011

Ahojky, vidím, že máš taky velice živé dítě 🙂 naše má energie za dva. a můžu ti upřímně říct, že v jeho 18 měsících jsem se strašně chtěla vrátit do práce, protože to bylo k nevydržení!!!!! ale podívej, uplynuly dva měsíce a vše je je jinak, je rozumnější, chodí na nočník, občas poslouchá... no ty procházky nám stále moc nejdou, ale lepší se to. přišla jsem na to, že rád chodí na hřiště a tam chce nějakou chvíli být a je hodný. takže vždy tu procházku směřuju k něčemu, co ho baví, houpačka, klouzačka, nebo návštěva sousedky 😀 naštěstí u nás funguje kočár dobře, to je prima. zkusila jsi vzít někdy i jiný kočár. tvůj Maty je přece jen malý na to, aby už chodil úplně bez, děti se brzy unaví. no a taky jsem přišla na to, že kolikrát dostal na zadek a bylo mu to jedno, tak už to tolik nepraktikuju. držím palečky, ať to překonáte! na jaře už určitě bude líp!!!!!

susik77
18. led 2011

@veronika.h - ja uz jsem z verci tak zvyknuta, ze ty jeji hysaky me navenek nechavaji v klidu, lidi se na nas divaji jako ze jsem nenormalni, jak ji vychovavam, ale ja uz vim, ze pomaha jen uklidnit, pripadne odejit. Ale uvnitr se porad trapim tim, jaka je...

Co se tycr neporadku, jeji specialita je vzit vsechny periny, polstare, ubrusy, uterky z celeho bytu, udelat z toho kopec 😎 do toho natrha vsechny letaky co mame doma, vysype tam vsechny pastelky, lego a rekne, ze to je dort pro navstevy 😎
ted nevim jestli to mam brat jako projev jeji kreativity nebo ji za to zmlatit 😖 😎 😀 Ja uz si na to zvykla. Kdyz ji branim at nebere ty polstare, strasne se vzteka. Ona miluje pohadku o pejskovi a kocicce, umi ji skoro celou od slova doslova( to take nepochopim) takze se ji asi libi jak delali dort 😎
Co by ste s ni delali? 😅

veronika.h
autor
18. led 2011

@ofina1 Mně to bylo jasný,že malej bude stíhačka, hned jak začal chodit. Nikdy nechtěl ani chodit za ruce, hned se to naučil sám a od té doby zdrhal 🙂 . Ale zase trochu lepší to je, protože se dá aspoň trochu něčím upoutat pozornost, když měl rok, tak si usmyslel a valil. Byli jsme s ním v itálii a bylo to dost výživný🙂). Ale každý dítě je fakt jiný🙂
@jajinka27 potěšila jsi mě, že zlepšení může nastat relativně brzo 🙂 🙂
@susik77 @sunea Matyášek nechce jezdit ani se vozit vůbec na ničem!! Ze saní vystupuje dokonce i za jízdy z kopce, tatrovka ho nebere a mrzí mě, že i to odrážedlo nemá žádný úspěch. Ho dlouho nic nebaví, tak když jsem mu vzala ven sekačku, za 5minut ji zahodil a já ji nesla

@petule246 když se maty unaví a začne ječet, tak ho mlčky vysvleču a dám do kočáru, jsem na něj přísná, jen když opravdu neposlechne na několikátý upozornění nebo když chce třeba skočit do kašny. Jinak na něj mluvím. A teda netroufla bych si ven bez kočáru, i když ušlape dost, vždycky je pak unavenej aa musím ho vézt, pokud bych ho vřískajícího nechtěla nést až domů. A taky na něj mám tu krosničku, když byl menší, byl hodně v Manduce, ale teď už tam být nechce, tak ho taky občas nosím na zádech. Přídavný sedátko nebo ten skejt bys nechtěla pořídit?
@jana83 V kočáru ti malej vydrží i hodinu??? To je krása, to gratuluju. U nás max 20minut, když uplácím kokinama tak max 30minut🙂. Doma se nám na vztek osvědčuje odvést ho do pokojíčku, dveře přivřu, on se vydupe, najde si dudlík, mazlíka, občas si i vleze do postýlky, vyzuří se a přijde s úsměvem🙂. Doma je to pohoda, jen venku spolu bojujeme, ale je to jen tím, že tu situaci prostě já nezvládám. Doma i poslouchá, protože tam máme jasno, co může a co ne. venku v tom mám jasno jen já, může téměř všechno, ale i to mu nestačí 🙂 🙂

@lucie.krajcarova u nás nočník nehrozí, kolem roka do něj čůral, občas i kakal, teď jen ho vidí, tak zrhá 🙂. Kočáry máme dva a oba jsou naši úhlavní nepřátele.-))
@susik77 já jsem na ty záchvaty zvyklá doma, ale venku na veřejnosti před obecenstvem to má gády a to fakt musím rozdýchávat 🙂 A malá je velmi kreativní, za to bych jí pochválila 🙂 🙂 🙂 ☹ 😉 😉

susik77
18. led 2011

@veronika.h - verca ma taky grady, vsechny mamky na mne vrhaji vrazedne pohledy...nevim, jestli cekaji ze ji zmlatim, nebo naopak...
jj, verca jeste napr. nekdy mi prinese prostirani poskladane-ze mami, tu mas kyticku 🙂 nebo na drevenou hracku- ze stavebnice-takovou tyc navlece postavicku z lega, to to je zmrzlinka 🙂

ofina1
18. led 2011

@luthien.k @veronika.h no uvidíme jak to bude u nás každopádně Vám držím palečky aby se to co nejdřív zlepšilo 🙂

misalka
18. led 2011

@veronika.h jj ve školce je ráda, ale na procházkách jim ze zač. zdrhala, tak musela chodit s učitelkou za ruku, teď už se prý naučila jít s dětmi, ale nevím, nevidím ji... dnes po cestě ze školky se mi válela po zemi taky... nezbývá doufat,že to fakt přestane... 🙂

sicinka
18. led 2011

Ahojky, taky mám doma torpédo a období vzdoru v nejlepším, dohromady. Chození venku jsme už docela vychytali, vždycky jsem ho odvlekla (jinak to nelze nazvat) na bezpečné místo a tak mohl chodit sám. V určitou chvíli jsem se zvedla třeba od kamene se kterým jsme házeli a oznámila že jdu PAPA zamávala a vydala se pryč. Vydržel mě ignorovat jen nějakých 100 m, pak se stašným řevem vydal za mnou, cestou si lehal do škarpy, kousal do klacků... Když se ke mě přiblížil tak jsem se sklonila, začala ho lákat do náručí a udělala s ním třeba letedlo nebo jinou oblíbenou kratochvíli. Postupně to zabíralo dokonce si mě začal hlídat, nenechá toho s kým jde utéct více než 20 m. Stálo to hodně slz, byla jsem od něj pokopaná, pokousaná a hlavně jsem si připadala jako nejhorší matka. Jinak od doby co akceptoval že se jde se mnou, atd tak je ochoten jít za ruku, dokonce si říká o pomoc v kluzkém terénu. Takže chození jsme po nějaké době vyřešili, teď kdyby mi někdo prozradil jak ho odnaučit koukat na krtečka a budu docela spokojená 🙂

veronika.h
autor
18. led 2011

@sicinka Co já bych dala za to, kdyby ho někdo naučil koukat na krtečka🙂))) 😀. Pohádky okázale ignoruje 😝
Ten venkovní postup taky zkusím, zatím jen tady u nás na vesnici, kde vím, že ho můžu na 100m opustit a kde nepojede žádný auto🙂. No, možná by ho stálo za to chválit, když za mnou přijde, beru to jako samozřejmost, ale je to úspěch🙂

sicinka
19. led 2011

To jsem si před měsícem myslela taky 🙂 nemám doma televizi, ale krtečka jsem povolila na počítači. Aktuálně trvá na tom že bude krtek zapnutý i když dělá lumpačiny jinde. První dny se dodíval, přivedl mě za ruku k počítači podal obal od DVD krtka a řekl ci. A pokud nenásledovalo zapnutí krtka tak měl hysterický záchvat slzy v očích, lapal po dechu, tloukl hlavou o zem, restartoval ten počítač a klído i 10 minut. Jako chápu že ho mám ignorovat, ale tohle bylo i na mě moc. Nakonec jsem vyřešila sama asi ne spravne, ale dala jsem krtčí limit a víckrát nepusím at se vzteká sebevíc zavírám dveře a odcházím. Už se mu to okoukává ještě tak týden a bude klid. Ale správně bych se asi neměla dát. Jinak ještě před měsícem mu byli všechny serialy ukradené začal s tím po vánocích.Mě přijde že jde do všeho moc hrr a pak když není po jeho tak je zle. Ale prý to přejde 🙂 Jo a chválit radovat se když opravdu přijde, dělat s ním blbosti to fakt pomáhá, oni jsou sice tvrdohlaví, ale odměnu milují. Dáda takhle vyndavá většinu nádobí z myčky, pyšnějsího chlapečka jsi neviděla.

veronika.h
autor
20. led 2011

@sicinka Jéé, tak ti Davídek taky kouká na pohádky?? U nás prd😝. Ale taková vlna vzdoru a negativismu, co se k nám tento týden přihnala, to je někdy fakt už na palicu. Na všechno jen néééé a děsný vztekání 😝 😝 😝 .
Jo, jinak, máma mohla jít pápá klidně domů, s mladým to ani nepohlo, i když se mu schovám a nevidí mě, tak nezájem 😝 😠

sicinka
20. led 2011

@veronika.h myslím že nezbívá než přežít 🙂 dáda dnes nechtěl k sousedce na hlídání. Přitom to tam miluje dost často se vydal z auta k ní že domu nejde. Má tam o necelý rokj staršího kámoše a dneska že né., Já to mám z jedné strany lepší protože pracuji, takže s ním mám trpělivost (si odpočinu v práci). Na druhou stranu mám výčitky - jelikož pracuji a kdybych se mu víc věnovala, tak by takový tvrdohlavec nebyl 🙂 Ale zase roky pracuji s dětmi jako trenérka a neměla jsem nikdy ráda takové ty moc hodné děti není s nima legrace no a tak teď mám čerta doma 🙂 Jo já byla Dádovi taky putna ale po nějaké době si všiml že je máma pryč. Jakoto bylo klido 10 minut pak se nastval zacal se vztekat, ale presto začal mít snahu me hledat a jit za mnou máme tu na to takovou šikovnou cestu. Ono by mu to možná doslo i jinak🙂 a ten postup na to něměl vliv.

zofik
20. led 2011

@veronika.h reaguji na tvůj úvodní příspěvek...můj Vašík dělá úplně to samé, doslova...je to trošku psycho ☹

veronika.h
autor
24. led 2011

@sicinka právě i u nás začalo to období, kdy se zabejčí a prostě neee. A to jsou věci, který normálně taky má rád. člověk aby se bál cokoliv říct nebo udělat, protože teď je naše oblíbené nééééé a řev na cokoliv řeknu, dneska třeba - venku svítí sluníčko a on néééééééééééééé... No tak to prostě ignoruju, protože se to opravdu nedá 😝 . Venku začalo zase mrznout, tak jsem spokojená, že aspoň tam si ušetřím nervy🙂 a trochu se mi zdá, když má dobrou náladu, že mě i začíná následovat. Aspoň směr tomu odpovídá, i když cestou vymete deset jiných domů🙂

@zofik Ahoj, soucítím s tebou a pocit, že v tom nejsem sama,mi pomáhá🙂. Jak jsi na tom ty s trpělivostí?

Ach jo, navíc začal zase ječet v noci, tak jsem každou noc unavená jako prase a to mu nemám jak pomoct, protože nic nechce, když jsem s ním, je to špatně, když nejsem, tak taky. Nechce pohladit, napít nic, jen po mě vztekle mrská dudlík 😒

zofik
24. led 2011

@veronika.h každej den se vracíme domů jak bahenní koule...ještě ke všemu ho táhnu v ruce, pač z procházky nechce jít a na kočáru sedět nebude,,,a pak jsem špinavá i já od něj....u toho vříská a vzteká se....takže divadlo pro kolemjdoucí...snažím se snažím bejt trpělivá, nekdy to jde líp někdy hůř...já doufám, že ho to do léta přejde....

zofik
24. led 2011

jo ataky mám radost že přimrzlo 🙂