Venku mi utíká, neposlouchá a válí se po zemi 😞

veronika.h
16. led 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli i vaši prcci se chovají venku příšerně, jako ten můj 1,5letý divoch. V kočárku se vozit nechce, ale jakmile ho postavím na zem, okamžitě mi uteče pryč. Zásadně nechodí po chodníku, ale leze v příkopech, šplhá na ploty, otvírá cizí branky a chodí do každýho domu, chodí těma největšíma sr...kama, co teď venku jsou, patlá se v kalužích, pak tu vodu pije, sedá si do bahna a rochní se v něm a jakmile ho potřebuju někam nasměrovat, lehne si na zem a začne se vztekat ☹ ☹ . V tomto počasí je to fakt příšerný, ven chodíme zásadně jen v gumákách a pogumovaným oblečku, protože za minutu má bláto i v uších a jakmile se vyrochní, tak po mě leze, že chce chovat a nosit, takže jsme jak prasata oba. takhle to mám 2x denně, protože musím venčit psa. Přilítnu domů a okamžitě sprchuju bahno ze všeho, mám ucpaný odpad doma :-/. Absolutně není možný jít s ním někam do města, hned zdrhá a je mu jedno, že maminka nejde za ním. Je absolutně samostatnej a nezávislej a mě z toho asi brzo trefí šlak ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

crca
16. led 2011

@veronika.h Když tě to uklidní...já to mám ve dvojté dávce 😀 😀 Teď jsme "hurá" nemocní tak ven nechodíme,ale upřímně-neřeším to i když jsem z toho taky někdy už na prášky-po Vánocích jsem jim vyprala kombinézy s tím,že už teda byli fakt špinavý,že ani do města v nich nemůžem.....Vyprala usušila,za dva dny jsme šli ven- 😅 😅 No vypadali ještě hůř než před tím a to že lezou do kde jaké branky....prostě tam nechoď -to není tvoje 😅 a říkat a říkat(občas už i plácnout) vydrž je to etapa života,ale zcela tě chápu 😀 😀

mamkamarketa
16. led 2011

@veronika.h ksiry. porid si ksiry na malyho. okoli se teda na tebe diva desne,ale aspon mas malyho na dosah. on se te nemusi drzet a ma i urcity pocit volnosti. neboj tohle obdobi prejde 😉 syn byl na ksirach do roka a pul

veronika.h
autor
16. led 2011

@mamkamarketa To u nás nehrozí, moje dítě se nesmí jakkoliv omezit, jinak je z toho takovej cirkus.... Kšíry jsem zkoušela a akorát se mi na nich věsil a dělal hadrovou panenku a vztekal se 😝 . Jo a za ruku ho nesmím absolutně vzít, jen když jde ze schodů a do schodů 😝 😝 😝 😒 😒

veronika.h
autor
16. led 2011

@crca Právěže venku nedělám nic jinýho,než vysvětluju a melu furt dokola, kaluž se dá obejít ... tam se nesmí, pozor. A má z toho akorát tak srandu :- 😠

lojzina
16. led 2011

@veronika.h to zname,uplne sem si pripomnela obdobi u starsiho kluka-kazda branka,klika,dvere-vsechno musel osahat,domluvy vyhruzky nic nepomahalo,ani,,pan uz jde a da ti na zadek ze mu tahas za kliku"-absolutne nezajem.nepomahalo nic,ale-netrva to vecne a prejde to 😉 😅 😔

mv
16. led 2011

@veronika.h jsem se fakt nasmála, jak to popisuješ... 😀 ,ale chápu, že pro tebe to k smíchu není. 😒
nechci nic radit, jen ti říct, že za 15 let budeš ještě ráda na toto období s malým vzpomínat a udělala bys cokoliv, aby se to vrátilo... 🙂 😉

marooshka
16. led 2011

veronika.h 😀 😀 no úplně tě chápu, měla jsem to samý s malým když mu byl ten rok a půl. Sice bylo léto, ale i tak jsem z toho byla na mrtvici. Za ruku v žádnym případě a jdu tam kam chci já a vlastně ani nechodil ale lítal jak blázen. Do silnice, k cizím dveřím, když jsme mu chtěli aspoň změnit směr tak s řevem dělal že nemá nohy a lehal si. Vůbec nechápal že se prostě jde někam na procházku. V kočárku za minutu visel hlavou dolů, že tam být nechce. Jestli tě to trochu uklidní, vydrž, malýmu bude za měsíc 2 a už je to lepší, jde i chvíli za ruku a už neni jak střelenej když jdem ven.
Takže vydržať 😀 😀

smecka
16. led 2011

@veronika.h: co mu vzít ven nějaké autíčko na tahání, zkusit odstrkovadlo. U nás zabraly ty tahací věci, jeden čas taky odmítala ruku, utíkala mi do silnice, na přechod. V náručí se vztekala, takže přes přechod jsem jí nesla jak pytel brambor 😖 .... ale přešlo to, teď už si nechá vysvětlit, že kde jezdí auta, je hodně lidí, musí se mě držet.

janicka38
16. led 2011

My mame neco podobneho a to je ji teprve 13 mesicu. Ja uz jsem z toho hotova, uz se nemuzu dockat snehu nebo jara. My jsme poridili batuzek s voditkem. Chodi s ni jen manzel, ja se docela stydim, nebot jsme pro vsechny za exoty,ale voditko nam fakt pomohlo. Mala ma pocit volnosti a my ji mame porad pod kontrolou.

kutcher
16. led 2011

Tak já si nemůžu pomoct, ale už je ve věku, kdy se dá plácnout přes zadek. U nás platí 3x a dost. Vysvětlení - varování - připomenutí varování - a na zadek. Chápu, že jsme v době, kdy dát výchovnou dítěti je hrozná tragédie, ale každý psycholog ti potvrdí, že přiměřená rána je mnohem lepší, než vysvětlování, nervování, zvýšený hlas ba dokonce křik. Synátor to občas taky zkusí, někdy stačí vysvětlit, že ho plácnu a někdy to vyřeší to plácnutí!

ivuu
16. led 2011

to stejny u nas...jak začal chodit v 11 mesicich tak to začal byt mazec..ale jedine štěsti v kočarku byl rad a nechal se vozit ale běda když jsme zastavila..nedejbože někam do obchodu..roztahl ruce a zhazoval vše co bylo v dosahu...
je to fakt nejnaročnější období..ale přijdou horší 😀 😀 jinak taky zasadněna druhou stanu..za ruku ano nahodou...

no popravdě přešlo to až tak před pul rokem kolem 3 roku kdy už rozumí a hlavně pochopi když vysvětlujem...ale placali jsme přes zadek taky..nervy pracovali na plně obratky..ale ten den to zabralo..další den vše nanovo ☹
ted dotoho věku přichazi dcera ale vypada to že to bude ofous lepší ale už vím že se to zlepší tak to beru líp...

vydrž 🙂

misalka
16. led 2011

@veronika.h mně to dcera dělala do 3let, až ve školce začla chodit za ruku... podotýkám, že manžlovi si to nedovolila

veronika.h
autor
16. led 2011

@kutcher já jsem to sem nechtěla psát, ale s naplácáním končíme každou procházku ☹ ☹ . Přesně jak píšeš, 3x a přes zadek, tím jsme ale skončili, lehnutí na zem a hysterie. Tak prostě jdu za roh a tam to rozdýchávám, on samozřejmě nepřijde, tak se vrátím, vysleču ho a s řevem vezu v kočáru domů. Já už jsem z toho fakt zničená a znechucená ☹ 😖 .
@smecka odstrkovadla ani autíčka ho nebaví, jedině házení balonku a klacků psovi, nic jinýho ho nezajíma🙂. a k silnici ho vzít ani nemůžu, tam by mi vběhl okamžitě.

já jsem tak ráda chodila ven, ale teď z toho mám akorát nervy a nechce se mi nikam 😝 . Já vím, že to časem přejde, ale takto to máme už od roka, kdy začal chodit, teď už nechodí, ale jen běhá.
@misalka to mi neříkej, že to bude trvat tak dlouho, to by mě fakt jeblo 😝 😀
@ivuu já kvůli tomu ani nechci druhý dítě, protože bych ho prostě neuhlídala🙂). A co horšího než batolecí vzdor může přijít??? 🙂 Já ty jeho scény těžce snáším, vře to ve mě, většinou se ho snažím ignorovat.

veronika.h
autor
16. led 2011

@janicka38 já doufám, že začne ještě mrznout, protože na zemi jsou všude hovna od psů a on se v tom samozřejmě patlá. V mrazu to je aspoň zmrzlý a já mám ostarost míň 🙂 😉

ivuu
16. led 2011

@veronika.h no ja otěhu když mu bylo 1 roka 4 měsíce?možna 5 ale bylo to cíleně chtěla jsem malej rozdíl..no masakr hadra hele ja to vyřešila tak když se narodila mala že šel do skoukromé školičky..napřed 1 tydně pak 3 a nakonec jsme sehnali statni jestličky a byl tám loni do pulky červenca a pak jsme ještě na prazdniny sehnali soukromou skvělou a ted je ve statní..ohromně mu to prospělo..ta disciplina,řád,rozmluvil se pořadně..začal jíst co nejedl...poprvé šel když mu bylo 2 roky+2 měsíce...protože když jsme kojila Mates demoloval barak 😀 vydržela jsem to měsíc..pak jsme se zhroutila a manžel naznal že ikdyby na chleba nebylo tak to musíme nějak pořešit... 😀 ty soukrome školky jsou drahé ale moc pěkný 😀 😀

no počkej až bude puberta..ještě budem s laskou vzpomínat 😀 hele ale muj Mates se teda v bahně nerochnil...naopak je děsna cita na každej flek a mokro okamžitě se leti převlect ale to až ted později..taky je to opruz 😀

no ale stejně ikdyž chodil do te soukromě ..3 tydny doma nemocnej ..1 ve školce...tak to prostě je... ☹ ale i ten týden stal za to abych nabrala sil..užila si druhé...

kutcher
16. led 2011

@veronika.h Já teda i musím přiznat, že u nás přestaly trochu problémy i nákupem kola bez šlapek. Pořídili jsme firstbike - má ho cca od 2 let, ale u známé se s adaptérem na něm projel už na roce a 8 měsících a bylo mu jen tak tak, a to patříme k menším dětem. Teď v zimě jsme vyjeli i s tou lyží a s kolem je venku úplně bezproblémovej!

jmisa
16. led 2011

Náš mladej chodí od 10 měsíců a od té doby je samostatná jednotka, kočár nesnáší, pokud ho musím strčit do golfek, tak prostě ječí. Postupně jsem dospěla k tomu, že ho omezuju pouze v případě, kdy mu jde o život a zdraví, jinak peru a peru a peru a umývám a sundávám z výšek, čekám až se vyválí na zemi atd.
Nejhorší je, když venčím psici, protože každý chce jít jinam. 😔

veronika.h
autor
16. led 2011

@jmisa u nís aspoň malej následuje psa, takže pořád ječím na čokla, ať ke mně přijde a doufám, že prcek do pěti minut přijde taky.-)). A peru taky každej den - jen ten gumovej oblek sprchuju 😝 🙂

juhele
16. led 2011

dobré téma 🙂 .. prý existuje jeden způsob, ale chce to hoooodně trpělivosti. Když dítě začne dělat to, co nechceme, beze slov, mile nasměrujeme za ruku, nebo zvedneme a jdeme zpátky domů (stačí třeba 20 metrů), poté se otočíme a jdeme zase tam kam jsme chtěli. Žádné proslovy, žádné domlouvání, žádný křik, žádná nervózní či vzteklá gesta. Takhle furt dokola, jakmile zase začne odbočovat směr louže, otočit, jít směr domov... budete vypadat jak idioti 😀 😝 , ale pomáhá to ... Jo a funguje to i na psy 😀, potvrzeno kamarádkou, která má údajně nepřevychovatelného starého jezevčíka 😀 .

crca
16. led 2011

@juhele dobrá taktika,ale já je strojím půl hodiny a představa,že bych byla doma zpátky za 5 min ........ 😀 😀 By mě asi šlak trefil 😀 😀

veronika.h
autor
16. led 2011

@juhele To my bychom ani ze dveří nevyšli, protože jen co otevřu dveře od domu, okamžitě zdrhá k sousedům na zahradu hledat krtince, aby do nich mohl kopat.. Ale zítra zkusím odvézt ho za vesnici a jít směr domů, nebudu se rozčilovat, jen ho směrovat. Jsem zvědavá, jestli se nám to povede. Dneska s ním byl venku MM a řekl, že je to fakt síla 😝 🙂

susik77
16. led 2011

@veronika.h - toto mi delala kolem 2.roku Verca. Bylo to strasny, mela silene obdobi vzdoru. Bylo ji vzdy slyset na cele sidliste, lidi se divali z balkonu co se deje 😕 Taky neohrozene vzdy vybehla na silnici, vubec se nedivala, jestli nekdo jde za ni. Moje mama ani tchyne ji nechteli hlidat. Zlepsilo se to az po 3.roce-ted pro zmenu ma obdobi, ze se boji deti 😖
Ale uz chodi za ruku a jeste chce byt porad jen doma....
U na vtedy nepomahalo nic, ona behala vzdy pres sidliste, silnici, nedivala se, neposlouchala zadne napominani, nepomahalo dat ji na zadek, ani odmeny, nic. Jedine ze z toho vyrostla. Kdyz ji byly 2 roky, narodila se nam 2. dcera-nastesi zlaticko, uplny opak, klidnounka. Holky se maji radi a dost si vzajemne davaji. Pred tim jak se mela narodit Terezka mela jsem depky jak to zvladnu, ted to hodnotim, ze to byl dobry krok 😉 Hodne se vzajemne uci. Takze aj kdyz mate doma takove nezvladnutelne ditko, vyplati se jit do 2.baby. Je tam sance ze bude jine 😀

misalka
17. led 2011

Jako občas to šlo třeba na motorce, nebo s nějakým jídlem v ruce, ale víceméne aspoň nějakej menší zýchvatek na každé procházce musel být... Třeba to budete mít lepší, jen jsme tím chtěla říct, že je takových dětiček po víc... Dá se to vydržet... Opravdu moc moc pomohla školka a když si malou vzal třeba manžel, je na ni dost přísnej a nese to ovoce

lucinky
17. led 2011

Ahojky, mám pocit, jako by jsi popisovala když jdu ven s Kubou. Je mu 19 měsíců, absolutně neposlouchá a pokud se nejde podle něj, tak je z toho cirkus, já se kolikrát držim, abych mu jí neplácla přes zadek, ale pokud to opakuju už po několikatý, tak mu jí lehce plácnu 😒 Ale bohužel ujdeme pár metrů a je to to samé 😒 O víkendu jsme koupili motorku, dneska jsem s nim byla venku a tekli mi nervy. A přesně jak jsi psala, že je hrozný, jak je všude bláto nebo h..na, takže ho ani pořádně nemůžu pustit 😒

fiallinka
17. led 2011

Vydrž, pokud potřebuješ někam dojít, tak jedině přivázat do kočárku (a ani to ne vždy pomohlo, dokázal se odepnout, když měl náladu 🙂 a jinak doufat, že bude líp - u nás se to prudce zlepšilo až teď.

ined77
17. led 2011

@susik77 🙂 ...dej bůh ať máš pravdu 😀 😀 😀 .

veronika.h
autor
17. led 2011

@misalka my máme takto přísnýho dědečka, kterej teda venku taky jen zírá a nestačí se divit, ale nezmůže taky nic, pro jistotu ho nepouští z kočáru a když řve, nese ho na rukách🙂)) a do miniškolky jsem ho začala dávat teď v lednu - na 1,5hod zatím a i tak tam ječí, protože je zavřenej v místnosti, což nesnáší a chce jít ven. Tvoje malá byla ve školce ráda?
@susik77 Ale ta šance, že bude stejné, ba i horší tu je taky 😀 😀 . Dneska jsem chvíli hlídala 3měsíční miminko tady doma a teda fakt jsem měla co dělat, abych ho před drakem schovala. pořád mu dával pusinky, bral mu hračky a pak na něj házel balonek. Všude vyleze, takže mininko by před Matyášem nebylo nikde v bezpečí🙂)))). A přijde mi, že už zažíváme druhé období vzdoru, jednou už kolem roku jsem taky z něj byla dost vyřízená. Do 3 let ještě doba dlouhá, to se už budu do práce vyloženě těšit🙂)
@lucinky tak to já už ho normálně pustím (na bezpečném místě všude) a řeším to tím převlíkáním. a i tak jsou scény na denním pořádku. Dneska i do dvou hovínek šlápl 😖 😝 . Ale lezou mu trojky, tak to bude i tím, on je při zubech extra protivnej 😝 . Jen teda nevím, proč mám pocit, že u nás ve vesnici jsou jen ty hodný děti, co se nikde neválí a neječí kvůli každé pitomosti 😝 .

@fiallinka taky ve městě jezdím jenom v kočáru, takže celou cestu se řve, ale co se dá dělat, pustit ho nemůžu ☹

susik77
17. led 2011

@veronika.h - ja jsem mela taky pocit u verci, ze mela to obdobi vzdoru asi od 15. mesice, coz mi pripadalo brzy-ale asi to bylo jen pripravne obdobi 😎 od 2 let to bylo drsny...momentalne resim, jestli neni nahodou ADHD, nebo ADD-jen poruchy pozornosti bez hyperaktivity. v cervenci jsme objedn. na testy...

kubaka
17. led 2011

@veronika.h úplně slzím, 😀 ale soucítítm. Já to vidím tak, že nezjdravější pro tvé nervy bude prostě rezignovat, nechat ho, nerozčilovat se, nevyvíjet žádnou aktivitu směřující k ovlivnění situace. Prostě ať se vyblázní, doma opláchneš bláto - zkus to nejhorší vymáchat v kýblu a vylít třeba do WC - nebo ven - pokud žijete v domku.. Vyjde to nastejno a ušetříš si nervy. On z toho určitě vyroste. Malej mi zdrhal, v tomhle věku taky, ztratil semi i v shopping centru /zase se ale sám našel), pořídila jsem si na něj takové vodítko s karabinou a a to docela snesl - hlavně že nemusel za ruku, ale ťapkal si vedle mě "na volno"

Jestli nemá problém s hyperaktivitou nebo nějakou poruchu vývoje či něco takového , tak z toho vyroste. 🙂

veronika.h
autor
17. led 2011

@kubaka Já když si chci postěžovat, tak se u toho barvitého líčení taky vždycky náramně bavím 🙂 , ale ta realita je pak další den stejně krušná 😝 . Bohužel mi pánbůh nadělil netrpělivou vznětlivou povahu, takže při těchto situacích opravdu trpím. Zvlášť, když jsem byla vychována jako dcera hygienika a měli jsme doma sterilní pořádek. Už jsem si zvykla na to, že bordel v bytě znamená šťastné dítě (to naše musí být asi nejšťastnější 😝), ale jak hluboko člověk musí ze svých už tak minimálních nároků slevit???!!! 🙂 .
A teda doufám, že poruchu vývoje mít nebude, je to živel, na hyperaktivitu je zatím brzo. Asi to s tím vodítkem ještě zkusím, mám i několik obojků po psovi 😀 😀 😀 😀