Vezmou nám do letadla autosedačku?

alterna
27. lis 2008

Můžete mi poradit. příští rok se chystáme do zahraničí k sestře, poletíme letadle. Budem tam jezdit jejim autem, myslíte že nám vemou do letadla tu velkou autosedačku???díky

musko
27. lis 2008

NO, skús sa informovať v konkrétnej leteckej spoločnosti. Tam ide o to, že do 3 rokov dieťa nepotrebuje vlastné sedadlo a teda ani letenku. Ak chceš brať autosedačku tak asi budeš musieť kupovať letenku pre dieťa - aby v tom sedelo v lietadle. Inak, na letiskách fungujú požičovne autosedačiek....

androna
27. lis 2008

alterna kazda letecka spolocnost to ma nastavene tie podmienky inac,ale ak chces aby dcera mala sedacku na sedadle a sedela v nej,tak to je urcite za priplatok.a musi byt certifikovana autosedacka.ak si myslela iba vziat do kabiny a nepouzivat,tak ta sedacka je na to velmi velka.takze jedine odbavit ako bezne zavazadlo.ale najlepsie zistit to u konkretnej leteckej spolocnosti s ktorou poletite. 😎

kacka.va
27. lis 2008

jako zavazadlo asi vezmou, ale aby v tom dítě sedělo, tak to si myslím, že spíš nepůjde.

alterna
autor
27. lis 2008

nechtěla jsem aby v ni seděla v letadle a le az v zahraničí v autě
asi jako zavazadlo vezmou
máte někdo zkušenost?

androna
27. lis 2008

alterna jako zavazadlo ktore odbavis jako kufr na zacatku ti to vezmou bez problemu akurat sa ti to bude pocitat to celkovej vahy zavazadel.

lennis
27. lis 2008

řeším stejný problém, někde jsem četla o možnosti právě dát sedačku na sedadlo, aby v ní dítě sedělo, což mi přišlo jako super nápad, beztak se jede na letiště - v sedačce a opět z letiště autem zase v sedačce, ale taky by byla eventualita - půjčit si autosedačku v autopůjčovně na letišti na ten týden či 2, ale to nevím cenově, ani jsem ještě nepátrala po výši příplatků...tak pokud to někde zjistíš, tak to uvítám?
My letíme do UK na svatbu a asi na týden na dovču.

maja26
27. lis 2008

Ahoj jako zavazadlo vám ji vemou,ale do letadla si ji vzít nebudete moct tam musí dítě do dvou nebo tří let sedět na vás a mít takový děcký pás,my měly malou sedačku a taky nám ji před letadlem vzaly odnesly dolů do zavazadlového prostoru a musela jsem mít mimčo na klíně.letěly jsme do Německa a taky jsme si z Německa vezly velkou auto sedačkutu jsme taky dávaly jako zavazadlo,tak samo s kočárem jen k letadlu a tam nám ho vzaly a po příletu nám ho zas u letadla hned daly 🙂

kristynaw
27. lis 2008

asi zalezi na spolecnosti.my zatim pokazde leteli a letime za tydne s malou na kline.plati si 10 % letenky. od dvou let ale musi byt v sedacce,kdyz poletime do cr,takze to musi byt schvalena sedacka,ktera se proste pripne na sedadlo. takze pokud mas dite na kline,muzes to udelat jako zavazadlo,tim padem mas ale o kufr min.
kocar bereme az k letadlu,a tam nam ho vezmou aji zase privezou.

maja26
27. lis 2008

no to je pravda mi lítáme wizzair z polska teď bychom chtěly letět z ČR,protože to Polsko je zabíjačka jet tam ty jejich cesty jsou ještě hrší než naše a to je co říct 😀 do dvou let to měla zadarmo a teď už by platila ale za to bych mohla vzít na ni 20kg to jsme předtím nemohly.

kacka.va
27. lis 2008

dítě do dvou let může mít 10 kg zavazadlo, a ty sedačky v letadle být můžou, ale musí být prý certifikované pro leteckou dopravu 🙂

lennis
27. lis 2008

a které jsou certifikované holky víte???
Máme Maxi Cosi Priori XP? myslíte, že je někde seznam?

kacka.va
27. lis 2008

já bych se zeptala na letišti, ty určitě vědí.

maja26
27. lis 2008

určitě na letišti poradí taky bych se zeptala přímo 😉

mamkamarketa
1. srp 2011

rada bych obnovila tuto diskuzi 🙂
v listopadu se chystame do USA, synovi budou bez nekolika dni 3 roky. premyslime o tom,ze vezmeme autosedacku. letenku za nej platime,tak proc ne,ze? jen nevim jestli to dovoli 😕 ? poletime nejspis s deltou nebo british airways pak asi US airways.
Ma nekdo zkusenost? celkem si nedovedu predstavit,ze cekame na dalsi spoj a mame plno nasich kramu (znam se 😅 ) i golfky a jeste autosedacku a do toho nahanet kluka 🙄 a vlacime se s tim nekolik hodin v letisni hale 😖

mamkamarketa
2. srp 2011

nikdo? ☹

dujinka
2. srp 2011

@mamkamarketa ahoj, musíš se podívat s kým letíte a na jeho webu zda a jaký typ autosedačky povolují..musí mít nějaký certifikát 🙂 myslím, že pokud za něj platíte letenku, bude vás naopak autosedačka zatěžovat, doporučila bych spíš golfky, které vám u letadla po nástupu složí a při příletu při přestupu na vyžádání zase rozloží..
My jsme autosedačku dali k odbavení a měli kočár, což je opravdu jednodušší

mamkamarketa
2. srp 2011

@dujinka ja prave chci autosedacku do letadla-malej je desny cislo a v autosedace by kupodivu sedel,jinak predstava,ze ho nahanim po letadle 😖
ja prave volala na ruzyn a deltu,ale nikdo mi nic konkretniho nerekl,jen me porad prepojovali od certa k dablu 🙄

mahulka75
2. srp 2011

@mamkamarketa Ahoj, taky bych ji nebrala. Malá, i když už měla nárok na sedadlo, stejně chtěla sedět na klíně, nebo jsme zvedli opěradlo a lehla si. Ani nevím, jak bych tam třeba tu naší upnula. Krásný let a hladké přistání

dujinka
2. srp 2011
mamkamarketa
2. srp 2011

@dujinka diky,koukala jsem na to,ale nic konkretniho jsem nenasla 😒

mamkamarketa
2. srp 2011

@mahulka75 diky za reakci,ale nedovedu si predstavit,ze bude sedet 15h na sedadle nebo me na kline 😖 ta autosedacka je takova jistota pro oba. vi,ze se tam musi sedet a v pripade velke unavy i usne. coz jinak nehrozi 😖 kam si letela s jak starym ditkem?

alamo
2. srp 2011

@mamkamarketa a jak tam tu sedacku pripevnite? Aby to tam pri turbulencich nelitalo. My letime take do USA, koupime male letenku, aby mela vlastni sedadlo a uz ted mam takove tuseni, ze to bude misto, kde se bude behem letu vyskytovat uplne nejmin 🙄. Urcite to bude vetsi opruz, nez kdyz byla uplne mala.

luthien.k
2. srp 2011

@mamkamarketa , víš co bych spíš řešila? Jak ho zabavit. Vybavit se přenosným DVD přehrávačem s oblíbenýma pohádkama (nebo noťasem, to je ještě lepší - dají se prohlížet obrázky, fotky, určo už jsou i nějaké hry pro tříleťáky), nějaké knížky, oblíbené mlsání, pár menších hraček, mezitím za ním holt pobíhat po letadle, když nebudou turbulence... 😉 No a přinejhorším bych dala Kynedril, ten je celkem spolehlivý uspávací prostředek 😉

@alamo, my loni letěli "jen pět" hodin s podobně starým prckem a bylo to náročné, nakonec to skončilo tak, že jsme ho nosili střídavě po letadle sem tam, aby neřval 😅 Dneska se už dá ale o dost líp zabavit viz. výše.

mamkamarketa
2. srp 2011

@luthien.k no to ja taky resim...budeme mit jak notase,tak i prenosny dvd,knizky mu koupim nove,at to nema okoukany...jen me desi delka letu (prvni let 9h potom 3,5h na letisti a pak dalsich 4,5) pri zpatecni ceste mame 7h cekani na dalsi spoj 😖
kinedryl me nanapadl-diky! 😉
my sme naposledy leteli,kdyz malymu bylo 6m (stejna trasa) nekecam,ze spal v praze pred odletem asi hodinu a pak hodinu a pul v letadle a konec smitec na dalsim letu spal skoro 2 h (ale to bylo v nasem case 4h rano)takze se obavam,ze nezamhouri oci a bude delat rambajs 😅

mahulka75
2. srp 2011

@mamkamarketa Letěli jsme do Dominikánské republiky, cca 10hodin letu. Zpátky přes El Salvador, to bylo horší- 21hod. Naše by zase asi nevydržela v té autosedačce. Měla jsem od dětské doktorky diazepan na spaní a zpátky se mi tedy osvědčil. Dostala čtvrtku a větší část cesty prospala. Byla pak po tom náročném letu celkem fit. Na rozdíl od nás 🙂 Malé byly necelé dva roky.

mamkamarketa
2. srp 2011

@mahulka75 to ti fakt dr predepsala 😕 wow zkusim to na nasi mudru 😅 pac zpatky to mame suma sumarum i s cekanim 23h 🙄 (mame 7h na letisti 🙄 ) kolik bylo v te dobe dceri?

mahulka75
2. srp 2011

@mamkamarketa Předepsala, je fajn. Trošku jsem se bála, aby mi spíš neřekla, že s malým díťetem máme sedět doma. Ale prášek byl při tak dlouhém letu k nezaplacení.

luthien.k
3. srp 2011

@mamkamarketa , no vidíš, kdyby dr. napsala toto, bude to účinnější, je to sice obojí děs běs chemie, dala bych to, až kdyby bylo nejhůř, ale je to podle mě dobré mít v záloze 🙂

My letěli na blbou Madeiru a protože jsme letěli z Mnichova, tak i z cestou tam a s přestupem v Lisabonu jsme byli na cestě přes 12 hodin a byla jsem teda hotová, í když s 23 hodinama se to teda srovnat nedá.

Jinak s tou autosedačkou bych se na to fakt vyprdla, něco Ti sice můžou slíbit někde po telefonu, pak přijdeš k letadlu a oni řeknou ne, to bych neriskovala.

mahulka75
3. srp 2011

@mamkamarketa Jinak naše ač mamámek, taky rarach, ale cesta byla fakt v pohodě. Letos máme za sebou Řecko, to byla pohoda, někam dál možná na podzim. Léky jsou sice chemie, ale myslím, že v tomto případě účel světí prostředek. Třeba budeš nakonec překvapená, jak to malý zvládne.

luthien.k
3. srp 2011

@mahulka75 , já se taky těšila, jak to malý zvádne (aneb všichni uklidňovali) a ono to tak nebylo 😅 Ale ten rok je takový blbý věk, to se dítě špatně zabaví a lékama jsem tenkrát nebyla vybavená...