Viete mi poradiť detskú vegetu alebo dochucovadlo?

nannynka23
20. zář 2011

moja 8-mesačná dcérka mi asi tak dva týždne odmieta všetko čo uvarím okrem predsnídavky , rozmýšlala som teda nad nejakým detským dochucovadlom alebo vegetkou , poradte nejaké , pozerala som v zdravej výžive , ale všetko obsahuje vela soli ,
dakujem

hojda
20. zář 2011

Kupuju v obchodě sušenou zeleninku, není tam sůl, jen sušená zelenina. Tady j e problém, že to musí být ještě bez soli, jinak se něco pak už sehnat dá. Mrkni třeba do DM.

reruna
20. zář 2011

já používám Solčanku ze zdravé výživy, ale až od 1 roku, dřív jsem dávala jen bylinky bez soli

neu.sona
20. zář 2011

Taky používáme Solčanku ,-)

peroli
20. zář 2011

solčanka je super ale v 7 měsících bych ještě nic nedávala.. 😉 zkus spíš namíchat nějaký druhy zeleniny (batáty + mrkev, květák + brambor, dýně +... nevím, teď mě nic nenapadá 😀 ) a ochutit třeba troškou olivového oleje 😉
nebo to prostě jen vydržet, třeba je to jen chvilková záležitost 😉

sussanah
21. zář 2011

misto vegety pouzivam domaci hovezi vyvar. Udelam si predem tak litr husteho vyvaru, zamrazim do sklenicek od vyzivy a delam z nej vsechny polovky a omacky. Pro maleho jsem ho zacala pouzivat tak od tech 7-8m, zpocatku bez soli a koreni, jen maso, mrkev a petrzel, pozdeji jsme pridavali i klasicje koreni a celer. A zadnou vegetu uz potom nepotrebujes 😉

weri1
22. zář 2011

zkus bujon od alnatur-snížený přídavek soli a bez glutamatů , ale já používala až od roku, jinak malej se rozjedl až po roce, jinak byl převážně na MM

verbalinka
22. zář 2011

Vydrž, bude to nejspíš jen krátkodobý "výpadek". Jestli jsem dobře pochopila, tak už ochutnala i sladké ovoce a to jí asi jede víc, než zelenina. Prostě vydrž a stále nabízej k obědu bez dochucovadel a nedávej žádnou jinou alternativu a ona se zase rozjí 😉 Nebo zkus pravý vývar viz. sussanah 🙂