• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Viete mi poradiť detskú vegetu alebo dochucovadlo?

22. září 2011 
moja 8-mesačná dcérka mi asi tak dva týždne odmieta všetko čo uvarím okrem predsnídavky , rozmýšlala som teda nad nejakým detským dochucovadlom alebo vegetkou , poradte nejaké , pozerala som v zdravej výžive , ale všetko obsahuje vela soli ,
dakujem
20. zář 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kupuju v obchodě sušenou zeleninku, není tam sůl, jen sušená zelenina. Tady j e problém, že to musí být ještě bez soli, jinak se něco pak už sehnat dá. Mrkni třeba do DM.
20. zář 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já používám Solčanku ze zdravé výživy, ale až od 1 roku, dřív jsem dávala jen bylinky bez soli
20. zář 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Taky používáme Solčanku ,-)
20. zář 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
solčanka je super ale v 7 měsících bych ještě nic nedávala.. :wink: zkus spíš namíchat nějaký druhy zeleniny (batáty + mrkev, květák + brambor, dýně +... nevím, teď mě nic nenapadá :grinning: ) a ochutit třeba troškou olivového oleje :wink:
nebo to prostě jen vydržet, třeba je to jen chvilková záležitost :wink:
20. zář 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
misto vegety pouzivam domaci hovezi vyvar. Udelam si predem tak litr husteho vyvaru, zamrazim do sklenicek od vyzivy a delam z nej vsechny polovky a omacky. Pro maleho jsem ho zacala pouzivat tak od tech 7-8m, zpocatku bez soli a koreni, jen maso, mrkev a petrzel, pozdeji jsme pridavali i klasicje koreni a celer. A zadnou vegetu uz potom nepotrebujes :wink:
21. zář 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkus bujon od alnatur-snížený přídavek soli a bez glutamatů , ale já používala až od roku, jinak malej se rozjedl až po roce, jinak byl převážně na MM
22. zář 2011 v 17:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vydrž, bude to nejspíš jen krátkodobý "výpadek". Jestli jsem dobře pochopila, tak už ochutnala i sladké ovoce a to jí asi jede víc, než zelenina. Prostě vydrž a stále nabízej k obědu bez dochucovadel a nedávej žádnou jinou alternativu a ona se zase rozjí :wink: Nebo zkus pravý vývar viz. sussanah :slight_smile:
22. zář 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek