Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vigantol. Může způsobit bolest bříška?

td96
12. pro 2019

Zdravím,

Máte někdo zkušenost, že by Vigantol způsoboval bolení bříška? Popřípadě jakou jinou alternativu kapek jste použily a zlepšilo se to? Díky za odpovědi.

arcabela
12. pro 2019

@td96 My jsme místo Vigantolu začali používat Terezia Vitamin D3 Baby 🙂 , ale je teda až od 1.měsíce. Všichni doporučovali ještě Jamieson Baby-D Vitamín D3, ale ty už mají momentálně stejné složení jak Vigantol.

arcabela
12. pro 2019

@td96 Jinak na bolení bříška a celkově na trávení nám hodně pomohly probiotika GUTPro Infant, jsou teda pekelně drahý, ale vydrží dlouho. Malá večer vždy strašně tlačila a po probiotikách to úplně vymizelo.

hermia
12. pro 2019

Ano vigantol jsem chtela vyhodit.. byla jsem nasrana jak prase! Z pohodoveho miminka razem urvanek prvniho kalibru.. pouzivali jsme baby D
Tet jak uz je vetsi tak dobiame ten vigantol. Nektere deti ho snasi hodne spatne

terkapet
12. pro 2019

Ano, Vigantol opravdu způsobuje koliky. My máme Vitashine, přírodní, vegansky a od narození.

anita003
12. pro 2019

Taky jsem zkoušela vysadit, neb člověk se v tom období chytá jakékoli naděje na zlepšení, ale bříško bolelo pořád, takže za mě Vigantol neměl žádný negativní efekt... Koliky odezněly kolem 3. měsíce i s Vigantolem..

lalusheee
12. pro 2019

@td96 Synovi je 8 měsíců dávám Vigantol Asi od prvního měsíce a bez problémů

adinka19
12. pro 2019

@td96 take jsme vyhazovali a mame Baby D

dominikapraha
12. pro 2019

@td96 u nas pouzivame bez problemu

suromana
12. pro 2019

Syn na koliky naštěstí netrpěl, ani vigantolu.

petaska
12. pro 2019

První syn byl na Vigantolu v pohodě, druhý (po dvanácti letech) ho nesnese. Nejprve jsme kapali na noc a mě bylo divné, že začal být v noci uplakaný. Pak jsem si přečetla, že to může být i Vigantolem, po poradě s lékařkou jsme přešli na déčko od Terezie s tím, že po čase zas zkusíme Vigantol. Malému je rok, doteď jsme návrat k Vigantolu zkoušeli několikrát a pokaždé byl ze syna do dvou dnů protivný uplakánek. Takže kapeme Terezii a vše je ok. Upřímně, nepatřím mezi ty, co zpochybňují názor doktorů, kteří ve většině případů za Vigantol a jeho neškodnost dávají ruku do ohně, ale v tomhle případě jsem si jistá, že za nepříjemné stavy mého syna může právě Vigantol.

petulejan
12. pro 2019

Ano,vysadila jsem ho hned. Malá podrážděna,nemohla spát. Dávám Terezie a vše ok.

mourovatakocka
12. pro 2019

U nás ano. Baby d bylo v pohodě, ale jak došlo, dala jsem zase vigantol, ale dcera už je dvouletá, takže v pohodě.

zuzita15
12. pro 2019

@td96 dcerka jednu dobu rvala vzdy hodinu po kojeni, nesla utisit, pomohla jen masaz briska. Vysadila jsem Vigantol a byl klid, takze letel do kose. Pouzivam Terezii a v pohode, schvalila to i doktorka.

barumat
12. pro 2019

Taky jsem u první dcera zkoušela několikrát a vždycky hned koliky jako hrom. Pak jsem nedávala nic, lékařka spočítala, že to, co dostává v UM jako denní dávka úplně stačí. Zkusila jsem znovu ve tři čtvrtě roce a prozvracela den. Takže u druhé dcery jsem vůbec ani nezkoušela dát a rovnou koupila Terezii a v pohodě. Třeba by ona vigantol snesla, ale nějak se mi to nechtělo na ní testovat jako na morčeti 🙄

kapii
12. pro 2019

Po Vigantolu malý házel šavle obloukem a budil se často v noci, jak se kroutil. Dáváme Terezii a je úplně v klidu.

125katulka125
13. pro 2019

čtu to čím dál víc, že Vigantol způsobuje problémy, ale když se zeptám kamarádek, tak mi to žádná nepotvrdila a my taky nemáme problém, tak teda nevím...

astyna88
13. pro 2019

No jeje,ja kvuli tomu presla na jamieson kapky,al syn mel hodne decka i v UM,takze netreba.

sabca21
15. pro 2019

fakt? já teda taky nemám s Vigantolem špatnou zkušenost, tak teda nevím nevím

barumat
15. pro 2019

Mně se líbí, jak když někdo s vigantolem problém nemá, tak automaticky pochybuje, že by je mohl jít někdo jiný.

eithelwing
15. pro 2019

Sice má hodně maminek stížnost na Vigantol, ale osobně bych nejdřív vyzkoušela vysadit a pozorovala. U nas jsem dvakrat zkoušela na tyden vysadit a dcera rvala a rvala, takze Vigantol očividně na vině nebyl.

barumat
15. pro 2019

@eithelwing No, a já zkoušela vysadit a nasadit několikrát a naprosto prokazatelně to jím bylo.

astyna88
15. pro 2019

@eithelwing

Ja ten pokus kdysi udelala. Takrka do par min svijeni,bolest. Zopakovala jsem to o par let pozdeji,kdyz jsem kapala mladsimu,kteremu to nevadi. Starsi prisel a rekl,ze ho zacalo bolet brisko, do pul hodiny dostal prujem a tim bolest skoncila. Me manzel kdysi rikal,ze vigantol ma nejaky jiny typ oleje,nez jamieson a vaze se v tele jinak a to prave muze u citlivejsich jedincu delat paseku....ikdyz me pediatr tvrdil,ze to je blbost,odmitla jsem syna trapit.

Sem začni psát odpověď...

Odešli