• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vigantol - Vitamín D. Taky ho zapomínáte dávat?

15. června 2016 
Holky taky zapomínáte dávat je svému miminku jako já? :angry: Někdy nedám třeba 3 dny a pak dám 3 kapky najednou.Myslíte si,že to vadí?Už jsem si je nachystala do kuchyně na oči,ale stejně jsem dneska zase nedala. :frowning2:
25. bře 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skuli já jsem taky taková hrozná matka :sweat_smile: Pořád na to zapomínam a můžu to mít na očích pořád. Doufam, že to neva :confused:
25. bře 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petraluk-Tak to jsem ráda,že nejsem sama :grinning: Dík.
25. bře 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau, nejen že zapomínám já (tak jeden z tejdnu zapomenu 100pro), ale hlavně mi je zapomněla dát i doktorka. Na 4 měsíční prohlídce najednou povídá: a déčko dáváte, že jo. A já: ne, jaký déčko, akorát kanavit jsem dostala... No prostě na to zapomněla, jsem tam pořád chodila se slzavym očíčkem, pak jsme měli ekzém, takže se to nějak zamluvilo :grinning: , tak jsme dostali vigantol až teď, tak ono to určo neva, když ho občas nedostane :sunglasses:
25. bře 2008 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kachne23-No já si taky myslím,že to neva.Kdysi takové vymoženosti nebyly a děcka byly zdravé.Kolik kapek vám doktorka napsala?My máme 2 kapky denně kromě soboty a neděle.Někde jsem četla,že jedna kapka denně.
25. bře 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jedna kapka denně - na lžičku do mlíka,mám pocit, že dycky stejně slízne jen to mlíko :slight_smile:
25. bře 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak já taky zapomínám, myslím, ale že se z toho svět nezboří.kapu to Andulce rovnou do pusinky, uz se naucila, že "kapičky" znamená otevřít pusinku a někdy se tváří, jako že jí to i šmakuje :slight_smile:
26. bře 2008 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, tak u nás Vigantol jednou za tři dny je úspěch :sweat_smile: Holky, a jak dlouho se má brát? My dobíráme lahvičku, tak jestli si mám říct o další..
26. bře 2008 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marinko jen si zajdi, já už tam byla pro 4lahvičky a půjdu zase :grinning: Protože než se trefím do pusenky, mám to stejně jak Nasticka...a občas se trefí až 3kapka, ale jinak se Ondra naučil že to tam patří, a jak to nad něj dám, tak je pusa otevřená a asi mu to i šmakuje :grinning:
A bere se to do jednoho ročku říkala Mudra. :wink:
26. bře 2008 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se nezapomínám - za toho půlroku jsem zapomněla asi 2x :slight_smile:
Bereme 2 kapky denně 14 dní, pak týden pauza a takhle pořád dokola :slight_smile:
Marinko, určitě si o novou řekni, bere se to, dokud miminkům nestroste hlavička - tak do 1,5 roku :wink:
26. bře 2008 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
marguerite, díky, jdeme na kontrolu za 14 dní, to nám s tím naším dávkování ještě vydrží a řeknu si o další.. :slight_smile:
26. bře 2008 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, to je zvláštní s tím dávkováním - my máme brát 1-2 kapky denně a pořád, bez pauzy..
26. bře 2008 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám dávat 2 kapky denně, taky zapomínám,ale nedávám pak všechny najednou..prostě pořád 2 kapky a občas zapomenu :sweat_smile:
26. bře 2008 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a do kdy se dává kanavit, mně už ho doktor vysadil. :confused:
26. bře 2008 v 08:27  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dáváme taky Vigantol 1 denně, když si teda vzpomenu :sweat_smile:
26. bře 2008 v 08:28  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
suki, u kanavitu mám napsané, že se dává do půl roku..
26. bře 2008 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dáváme Vigantol 2 kapky denně, bez pauzy... Kanavit už nedáváme, ten se dává jen do 6 měsíců.
26. bře 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám dávat 2 kapky denně do mléka. O žádné pauze nevím, ale hodně holek dává jen jednu kapku, tak nevím, proč to není všude stejné. Napadlo mě, že bych mohla aspoň jeden den v týdnu vynechat, aby nedošlo např. k předávkování.
26. bře 2008 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
my davame taky 2 kapy denne driv jsem mu t davala na lzicku ale ted nez vdycky donesu lzicku tak by se hlady urval tak pred jidlem mu to kapnu rovnou do pusinky...
26. bře 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevím, jestli to vadí ... přecejenom se to vitamin rozpustny v tucích
26. bře 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
nobody ty mas deti?
26. bře 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jsem četla na on-line poradně pediatra na Máma a já dotaz ohledně toho, že mamina zapomíná dávat vit. D a mudr. tam odpovídala, že pokud zapomene jen jednou za čas, že to tak hrozné není, ale D je důležité, tak by si to měla s něčím spojit a nezapomínat. Taky tam psala, že rovnou do pusy raději ne, ale na lžičku s troškou mlíčka a stačí 1x denně 1kapka. Stejně tak mi to říkala i moje mudr. My máme spojené kapičky s odpoledním krmením, vždy si to zároveň připravím s lahvičkou a je to-zapomněla jsem za celou dobu cca 2x a to jsme většinou byli mimo domov.
D se předávkovat nedá, pokud se dodržuje dávkování a D je teď v zimě, když není moc slunce potřeba.
26. bře 2008 v 10:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy1, proč ne rovnou do pusinky? je v tome nějakej problém???
26. bře 2008 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
to tam nevysvětlovala, tak nevím, ale dle mého by se to asi mělo kombinovat s tím mlíčkem než třeba dávat samotné během dne. My měli těch vit. víc a něco se muselo s mlíčkem, něco zase mimo mlíčko...
26. bře 2008 v 11:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Taky mě udivuje že to dávkování má každý doktor jinak.Někdo má 1 kapku denně,někdo 2 kapky denně,někdo ty pauzy.My máme 2 kapky denně,ale sobotu a neděli vynechat.Tak já dávám denně,protože vynechávám nevědomky.Má se dávat na trošku mléka,protože jak píše nobody je rozpustný v mléce.Pak asi nemá takový účinek.Jinak jsem ráda,že nejsem sama taková skleroza. :grinning:
26. bře 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsem byla s malym v nemocnici, tak mu ho taky kapali rovnou do pusinky nebo na dudlík a to vždycky večer před spaním :confused: Tak předpokládam, že ví co dělaj :slight_smile:
26. bře 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky si myslím, že by se to mělo dávat s mlíčkem, že to má opodstatnění..
26. bře 2008 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda zírám, já dávám 1 kapku denně a myslela jsem si, že to dělá celej národ stejně :sweat_smile: . A tady čtu o dvojnásobné dávce a pauzách :confused: . Jinak zapomněla jsem asi dvakrát, snažím se :grinning: .
Dávám to taky po lžičce s MM. U kapání rovnou do pusinku je riziko, že když vyteče těch kapek víc, už se nedají vzít zpátky. Lžičku opláchnu a nakapu to znova.
26. bře 2008 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemusí se to dávat s mlíkem. Když se kape do pusinky, tak je prý riziko, že to dítě vdechne. Ideální je kápnout mezi ret a dáseň, no ale trefte se tam, že jo... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže opatrně do pusiny, asi na jazyk, no prostě aby to dítko spolklo a ne vdechlo...
26. bře 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
listicka77-No tak já nebudu riskovat vdechnutí a budu kapat pořád na lžičku s mlíkem.Když si teda vzpomenu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. bře 2008 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek