Vigantol - Vitamín D. Taky ho zapomínáte dávat?

skuli
25. bře 2008

Holky taky zapomínáte dávat je svému miminku jako já? 😠 Někdy nedám třeba 3 dny a pak dám 3 kapky najednou.Myslíte si,že to vadí?Už jsem si je nachystala do kuchyně na oči,ale stejně jsem dneska zase nedala. ☹

skuli
autor
12. bře 2009

jabber-ano,máš pravdu,jsem se unáhlila 😝

ještě jsem našla toto http://www.farmaceutika.info/vigantol

vojtisek2007
13. bře 2009

tak díky holky, takže poletím kvůli receptu 40km - no jo, když jsem trubka a posledně na něj zapoměla ☹

beruska2x
13. bře 2009

a nemuzes tam zavolat a Dr ti to posle postou??

vojtisek2007
13. bře 2009

no jo jenže na dr.má dovču a ta "náhradní" mi nepošle nic - kdo ví, jestli mi to vůbec předepíše, je to taková bestie zlá

beruska2x
13. bře 2009

tak dovcu nema dlouho ne? prece to nejsou zadne drogy 😀

vojtisek2007
13. bře 2009

no dovču má tři týdny ☹, a s náhradní mudrou máme nemilé zkušenosti, takže tam snad ani nepojedu a prostě to vydržím bez vitamínu D

skuli
autor
13. bře 2009

vojtisek2007-ty jo,ale aby to vydržel malý 😉 3 týdny je teda podle mě dost dlouho,když se to má brát každý den.Ta náhradní doktorka ti to musí napsat,když řekneš,že už nemáš.

vojtisek2007
13. bře 2009

skuli - já vím, jasně že tam v pondělí doklušu - snad ta baba protivná mi je napíše...my už dokonce kapeme 2kapky denně

jabber
13. bře 2009

vojtisek - a nemáš třeba nějakou kamarádku s prckem, že by ti trošku půjčila? 😅
Jinak jsem si teď vzpomněla, že mi mudra u druhého Vigantolu, když mi ho předepisovala, říkala, že jsou maminky, které na to prdí a dětem ho nedávají... 😅 a taky jsou v pořádku 🙂 Ono by se asi nic nestalo, kdybys ho nějakou dobu nedala 🙂

kar.la
14. bře 2009

Vojtisek - pokud nemáš doma Vigantol, jde podat i jiné kapky s vit. D.
Např. Multi tabs kapky: http://www.lekarnaparizska.cz/multitabs-vitacd-...
Jsou volně prodejné a podávají se dětem 0-2roky 🙂
Asi bych to vyřešila takto 🙂

barica
9. pro 2009

kolik kapek Vigantolu každý den novorozenci dáváte? mně doktorka řekla 2 kapky denně, ale v knížce píšou 1 kapku... nechci jí toho dávat nějak moc, protože je to chemický preparát a kdo ví, co to může mít za vedlejší účinky🙂

rioko
9. pro 2009

my teda dáváme od začátku 1 kapku denně - taky občas zapomenu, ale doktorka říkala, aŤ nedávám další den dvě třebam že to nemá smysl, je to denní dávka a další den to nenahradí - ale nic se nestane, když občas zapomenu

kay
9. pro 2009

barica, mi doktorka minulý týden řekla že normálně jedna kapka a v zimě 2-3 kapky..

barica
9. pro 2009

já jsem četla, že 2 se dávají nedonošeným dětem, proto mě překvapilo, proč zrovna my máme dávat 2... navíc tomu preparátu moc nevěřím, ale doktorky se na důvod zeptám🙂...

vodnarka1980
9. pro 2009

je to chyba ked jeden den zabuednem a dam iba na druhy den 😒

barica
9. pro 2009

pokud nezapomínáš každý druhý den, tak se nejspíš nic neděje🙂...

crca
9. pro 2009

Ahojky,my dávali jednou denně 2 kapky do 6 měsíců,a teď 1kapku denně,taky jsem občas zapoměla a tak už to mám dané na stolku a ráno když je jdu krmit tak jim kápnu rovnou do pusinky a hned na to mlíčko.mě teda bylo řečeno,že to mám dávat s mlíčkem.Berou se tak do jednoho roku.
Listicko,taky mě to stojí třeba 3 kapky,než se trefím 😀 😀

germik
5. lis 2010

ahoj holky, ako dlho vám vydrží jedna flaštička Vigantolu? Nám vydržala 3 mesiace a doktorka sa čudovala,že to nie je možné a normálne jedno balenie vydrží na 8 mesiacov 😕 To som malého akože predávkovala? 😝

giselka
5. lis 2010

@germik u nás teda 8 měsíců nehrozilo, taky tak 3 nebo 4, ne že bych malou předávkovala, ale jak sebou vždycky mlela, tak se mi to podařilo trefit do pusinky až třeba na třetí pokus 🙂

kettynka1234
25. únor 2012

ahojky maminky. Mám 3 měsíční dvojčátka ( páreček). Vigantol dáváme každý den po koupání před mléčkem na lžičku s troškou mléčka. Dávali jsme 1 kapičku denně a te´d už dáváme dvě! prý do odvolání. Naše miminka prý mají měkčí hlavičku ( vzadu) Je to prý nedostatkem vitamínu D a Při delším nedostatku hrozí křivice!!!!! Špatný růst zoubků, měkké a často zlomené kosti! Když jsem si přečetla na netu toto všechno, celkem mě to vyděsilo!
Miminka pěkně rostou a pěkně přibívají. Nemám tušení, jak je možné, že jim změkli hlavinky. Doufám že se jim to brzy spraví a já budu zase klidná!
Máte nějaké maminka s tím to problémem nějaké zkušenosti? Prosím napište mi, co jste dělali a jaký to mělo účinek. Předem moc děkuji Ketty

anieanne
25. únor 2012

Já dávala pravidelně asi tři měsíce, pak jak jsem si vzpomněla, a od nějakého pátého měsíce už vůbec. Malý byl od narození na UM, tak jsem to tolik nehrotila, protože v UM jsou všechny vitamíny obsažené..

jennyska
13. led 2014

Ahoj @skuli @anieanne @kettynka1234 @giselka @germik @crca @barica @kay @rioko @kar.la @vojtisek2007 @beruska2x a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Vitamínem D do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/vitamin-d/ pomůžete ostatním snažilkám, těhulkám a maminkám, které zajímá např. to, z čeho vitamín D brát, jak ho dávkovat, k čemu všemu je dobrý, v čem pomohl a tady na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

domi_nka
9. bře 2014

@malovani
protože tuky jsou rozpustné v mléce🙂, proto s mlíčkem

malovani
10. bře 2014

@domi_nka Ještě, že už to u nás není aktuální otázka 🙂

nnikaa
7. led 2016

@anieanne a prosimte; mate srostlou fontanelu? Děkuji za odpoved

avoksal
15. led 2016

Ahoj všichni 🙂 mám prosbičku, já vigantol nedávám, malá, teď má 4měsíce, po tom měla neskutečné křeče a koliky, říkám si že dříve nic takového nebylo a taky jsme byli zdraví 🙂 jen se chci zeptat na Váš názor moc předem děkuji

viridie
15. led 2016

@avoksal Ahoj..Ale bylo, dával se rybí tuk..dobře si to pamatuju a doktoři to hlídali...🙂 Nedostatek vitamínu D způsobuje křivici- porucha tvorby kostí a i dnes je to aktuální choroba. Takže za mne doporučují podávat alespoň nějakou alternativu teď přes zimu, kdy nesvítí slunce a já osobně bych i na to sluníčko moc nespoléhala......🙂 Nicméně je to můj osobní postoj.🙂

dadys79
15. led 2016

@avoksal syn mel taky koliky..sehnala jsem jiny vit.D kapky a pohoda../od firmy swanson/

avoksal
18. led 2016

Děkuji mnohokráte 🙂 děkuji tak já ho tedy dávat budu ale seženu ten jiný dííííííky

denn_2
23. led 2016

Tak mě tedy překvapilo, že většina z vás má předepsáno 2 kapky denně, poprvé slyším o pauzách o možnosti vdechnutí při nakapání přímo do pusinky, o vynechání víkendů...
Nám pediatr předepsal 1 kapku denně a řekl mi nakapat přímo do pusinky, tak tak i dělám .. A o zapomenutí mi povídejte :D Taky patřím mezi ty "šílený matky" :D ze začátku jsem zapomínala fakt hodně.. teď se snažím jí to už kapat každý den a nezapomínat.. je to prý důležité !! Tak to dáváme pravidelně při každém koupání.. Patří to k našemu rituálu 🙂