Vigantol - Vitamín D. Taky ho zapomínáte dávat?

skuli
25. bře 2008

Holky taky zapomínáte dávat je svému miminku jako já? 😠 Někdy nedám třeba 3 dny a pak dám 3 kapky najednou.Myslíte si,že to vadí?Už jsem si je nachystala do kuchyně na oči,ale stejně jsem dneska zase nedala. ☹

petra2204
26. bře 2008

Já kapu denně po koupání kapku rovnou do pusinky, někdy se trefím napodruhé a někdy kápnu dvě, ale to snad nevadí. Všem svým klukům jsem to kapala takhle a nikdy se mi nestalo, že by to měli vdechnout. Po koupání to dávám kvůli tomu zapomínání, prostě to patří k rituálu... 😉

f.nina
26. bře 2008

.My dáváme 2 kapky denně nepřetržitě a mudr. říkala že to budeme brát až do dvou let.A kapky podáváme tak že je vždycky nakapu do večerního mlíčka.Stopro to má své opodstatnění dávat ho do toho mlíčka,ale nechápu proč má každý jinak dávkování a taky dobu jakou by to měl brát

skuli
autor
26. bře 2008

listicka77-No tak já nebudu riskovat vdechnutí a budu to pořád dávat na lžičku s mlíkem.Pokud si teda zrovna vzpomenu 😠

kachne23
26. bře 2008

mně doktorka řikala, že s mlíkem to mám dávat proto, abych toho nekápla omylem víc. no a umazanou žičku by mi M. olíz jen těžko, tak proto mlíčko... 😉

lendy1
26. bře 2008

no, v tom odkazu na příbalový leták, co poslala skuli je vše jasně napsáno: dávkování, podávání, doba podávání...takže mi dodržujeme to, co je tam napsáno a je to 😉

eps
26. bře 2008

Tak my kapem 1 kapku denně, rovnou do pusinky a pak kojím...a není problém, že by toměla vdechnout,dělám to tak od začátku a přijde mi to pohodlnější....Už sjem se naučila kápnout opravdu jen kapečku, dřív třeba 2, nebo to pak měla všude jinde, jak jsem honem ucukla, aby to nebylo v puse.

nobody
26. bře 2008

denoušek .. nemám 🙂

mobina
26. bře 2008

Taky občas zapomenu. Tak jednou do týdne. Máme dávat jednu kapku denně. Jinak moje mudra radí buď přímo do pusinky nebo na bradavku před kojením. Tak to dělám já. Pokud dáváte na lžičku prďola tam toho většinu nechá, neslízne to.
Kanavit máme podávat po dobu 6nedělí jednou týdně. Po 6nedělí jednou měsíčně. Si asi budu muset dát upomínku 😀

kajule
26. bře 2008

Tak ja se priznam, ze i po skoro jedenacti mesicich na ten Vigantol zapomenu, ale spis umyslne...davam mu ho navecer a nekdy usne, tak se mi ho nechce budit. Jinac Kanavit ten jsem davala pravidelne, tak jak se ma do toho sestyho mesice, ted uz ho davat nemusime, tak uz si toho zase nemusim tolik pamatovat.

kajule
26. bře 2008

Jinac mu ho davam na lzicku a prijde mi, ze mu to celkem chutna, kdyz tam nic nenecha. 🙂

dendisa
26. bře 2008

kapeme dvě kapky denně, kapu rovnou do pusy, už vždycky čeká s otevřenou papulou, kápnu na vnitřní ret, takže to steče (nehrozí vdechnutí), malá si pomlaská a kojím. Piplat se s lžičkou mě přešlo hodně brzo, je to zbytečné.

Nechápu, proč někteří lékaři předepíšou dvě kapky denně a někteří jenom jednu? To je přece velký rozdíl, ne?!

kachne23
26. bře 2008

mobina- to je dobrej nápad s tou bradavkou, vyzkoušim 🙂

skuli
autor
27. bře 2008

dendisa- já někde četla,že 2 kapky se dávají rizikovým dětem a dětem s menší porodní váhou.Moje Martinka je riziková a má brát 2 kapky.

f.nina
27. bře 2008

skuli:my rizikový dítě nejsme a ani jsme neměli malou porodní váhu a přesto bereme 2 kapky denně 🙄

skuli
autor
27. bře 2008

f.nina-2 kapkami nic nezkazíš,předávkovat se nemůže.Berte 2 když vám to řekla mudr. 😉

krista
6. bře 2009

pajmis • 1d • Včera ve 14:48
Ahojte maminky, chci se zeptat, když mám malému již od narození kapat 1x denně 1 kapku tohoto olejíka a stane se mi že občas zapomenu, může se něco stát??? Má to brát do 1 roku. Stane se mi, že třeba 3 dny po sobě zapomenu nakapat ☹ může to mít nějakej vliv?? děkuji za odpovědi 🙂

fajn • 2d • Včera ve 14:52
myslím že se stát nic nemůže . Já jsem to vždycky dávala když jsem koupala a tak jsem nikdy nezapoměla. Zkus si ty kapičky dát třeba k mlíku pokud nekojíš

geminis • 2d • Včera ve 14:56
pajmis,
zapomenout 3 dny po sobě, to jde? 😀
Já měla flaštičku u přebalováku a ráno jsem kapala. Párkrát se mi stalo, že jsem taky zapomněla, ale tak jeden den vždy.
Jinak jaký vliv to zapomínání může mít netuším, zeptala bych se mudry.
Pro mě bylo horší kapat cosi (už si to nepamatuju) jen jednou měsíčně--to jsem si musela napsat do kalendáře!
Tak trénuj paměť, maminko.
Hezký den.

dukie • 1d • Včera ve 14:57
pajmis: Já nejsem odborník, nemůžu říct... a nechci Tě tu v žádném případě kárat (musela bych si sama zamést před svým prahem - taky občas zapomenu...) ... ale radím... zku si třeba nastavit upomínku na mobil nebo tak něco... myslím, že když jednou za čas jeden den zapomeneš, tak se nic tak tragického nestane... ale Déčko je prevence proti křivici... tak bych na to dávala pozor, jedna maminka tu psala, že jim dokonce paní doktorka zvedla dávky, protože to u dítka vypadalo nahnutě... 😕 Tak si na tom zkus dát víc záležet... 🙂 Držím pěsti, ať se zadaří si co nejčastěji vzpomenout. 😉

dukie • 1d • Včera ve 14:58
geminis: To byl asi vitamín K. 🙂 Já s tím taky měla potíže. Ale zvládla jsem si vzpomenout. Ale byl to boj. 😀

dukie • 1d • Včera ve 14:58
Jo... já to mám zase tak, že si tu lahvičku vždycky postavím na notýsek, kam si zapisuju kojení. Takže když se jdu podívat, kdy a z jakýho prsa jsem kojila, tak na tu lahvičku vždycky narazím. 🙂

kacka.va • 1d • Včera v 15:46
já jsem Déčko taky občas zapomněla, ale stane se mi to tak jednou za měsíc a jen jeden den. Mudra říkala, že dvě kapky za den pokud ten den předtím zapomenu, ještě můžu dát, ale nesmí se to stávat pravidelně.

kijonkova.k • 1d • Včera v 15:51
Já kapu malé 2 kapky denně od 6.měsíců,rok jí byl a budu kapat ještě aspoň 2 měsíce,dokud nebude více sluníčka(Vigantol je vit.D,jinak se tvoří v kůži při slunečním zářením-opalování).Prevence křivice atd.Dr.mi řekla,že nemám zapomínat,že je to důležité především,když se dítě začne více hýbat a má drobnější pády atd. 😉

gimulka • 1d • Včera v 16:00
taky kapeme od 6 měsíce 2 kapky denně, ale přiznám se, že občas taky zpaomenu...ale není to zase tak často

ivulinda • 1d • Včera v 16:11
jj souhlasím s kijonkovou,to všechno je pravda.já teda nezapomínám!!!!!!! 😀 jsem vzorná maminka 😀

andy80 • 2d • Včera v 16:23
pajmis: já myslím, že to vůbec nevadí, co jsme se bavili s holkami, co bydlí mimo ČR (Anglie, Irsko, Německo), tak u nich Vigantol ani Kanavit nedávají. Ani nic podobného. Já taky občas zapomenu a kdyby jen 3 dny. Navíc, nikdo neví, kolik se toho má vlastně dávat. Mudr. co jsme k němu chodili, než jsme se přestěhovali nám říkal 2 kapky denně, nová Mudra po přestěhování se zhrozila, že dáváme dvě kapky a že se má dávat jen jedna. A jedné holčině z dubňátek její doktorka řekla, že má dávat jednu kapku na kilo váhy dítěte. Když se pak ptala jiné doktorky, tak ta řekla, že ho mohla převitamínovat, že se má dávat jedna kapka denně. Tak takhle je to s Vigantolem.

ivulinda • 1d • Včera v 16:26
pajmis tak se zeptej přímo své doktorky né?a budeš vědět

scharfinka • 1d • Včera v 17:14
holky, ja vas nechci strasit, fakt ne, ale kamaradka na to u prvniho ditka dost zapominala takze to davala jen obcas a rikala, ze se to drobkovi podepsalo na pateri, ze mu v tom jakoby lupe a mudra rikala, ze to muze byt z toho...ma tri roky a musi vigantol brat znovu......jinak ja mam vigantol vzdycky u prebalovaku a po koupani vzdycky kapu...ale i mne se nekolikrat stalo, ze jsem zapomnela.... 😅

cerstvamama • 1d • Včera v 17:54
Ja mam opacny problem, kape to z te lahvicky tak blbe, ze kolikrat jak se snazim neco vydolovat tak kapnu 2 kapky najednou. Tak snad tim prcka nepredavkuju.

kacka.va • 1d • Včera v 18:06
andy: o tom jsem taky slyšela víc kapek najednou, ale to se pak nedávalo denně, ale třeba jednou za týden, ale podle mě to není moc ok, když Déčkem se dá předávkovat, tak to musí být pak hrozný záhul takhle najednou

lessi • 1d • Včera v 18:07
Tak nám mudra řekla, že ho máme brát jednu kapičku denně. Někdy se mi také stane, že tam kápnou dvě kapičky. Naštěstí nezapomínám, protože to mám na stole u kterého kojím a zvykla jsem si ho dávat vždy dopoledne.

evulinkab • 1d • Včera v 18:27
No já sice nazapomínám, dávám to malýmukaždý ráno před kojením...spíš přemýšlím nad tím, že když se mi malej poblije po kojení, jestli to má teda nějakej učinek..protože malej mi dost ublinkává, takže jestli mu to v žaludku vubec zustane

many • 1d • Včera ve 20:11
my máme dávat dvě kapky denně ,ale často zapomínám poslední dobou 😒

skuli • 3d • Včera ve 20:44
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

uyvona • 1d • Včera ve 21:22
Já také občas zapomněla, a myslím si, že se nic mimču nestane. Také dávat 1dnu kapku denně nám řekla lékařka.

jitinka84 • 1d • Dnes ve 03:33
cerstvamama: já se mohla vždcky vzteknout protože to né a né kapat, ale teď to dávám do lednicea pohoda, tak to taky vyzkoušej 😉 😉

cerstvamama • 1d • Dnes v 08:29
jitinka84
Díky za radu! Taky u toho šílím. Navíc jak se to snažím nějak vykápnout tak se mi občas povede kápnout vedle, protože Adélku nebaví pořád čekat s otevřenou pusou. Proto už začínáme 3. lahvičku Vigantolu, doktorka mě musí podezírat, že jí to upíjím 😒

ludmilka • 1d • Dnes v 11:07
Toto su informácie primo od výrobcu:

dávkování
Při preventivním podávání novorozencům 1 kapka denně, nedonošeným 2 kapky denně, kojencům a dětem 1-2 kapky denně od 2. týdne života. Dospělí k prevenci osteomalacie při předpokládané malabsorpci 4-8 kapek denně. Dávkování při léčebném podávání je individuální podle stupně a příčiny deficitu.
způsob použití
Kojencům se podává nejlépe v mléce nebo kaši. Nedoporučuje se přidávat kapky do většího množství stravy, neboť není zaručeno podání plné dávky. Starším dětem a dospělým se podává v polévkové lžíci s tekutinou.

ludmilka • 1d • Dnes v 11:10
Keďže je vitamín D rozpustný v tukoch, je dobré ho podávať v malom množstve mlieka. U kojencov je asi najlepšie kvapnúť si jednu kvapku na bradavku pred kojením, mimino si to olízne primo z nej.

ludmilka • 1d • Dnes v 11:13
Vitamín D sa podáva miminkám snáď odjakživa, akurát, že kedysi dávali po lyžiciach rybí tuk. Bleee...V lete sa tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia, takže sa nič nestane, ak sa nejaký ten deň vynechá Vigantol.

ludmilka • 1d • Dnes v 11:16
A ešte, čo sa týka uchovávania, tak výrobca odporúča:
Při teplotě do 25 st. C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
Takže do chladničky by som to nedávala, aj keď niektorí ľudia majú tendencie všetky lieky pchať do chladničky, čo niekedy môže spôsobiť až ich neúčinnosť, prípadne zmenu účinku. Odporúčania výrobcu na uchovávanie je potrebné dodržovať.

jittuss • 1d • Dnes ve 12:09
Vigantol kapeme 2kapky 1xdenně má být zprávně jedna ale dr. nám naordinovala 2 protože to miminka třeba vyblinkají a nějaké ztráty jsou tak aby toho bylo dost, a na vitamin K chodíme kapat k doktorce, sestra vždycky malé otevře pusinku v kočárku a je to - to nezapomeneme protože nás jako by zvou do ordinace a máme to v očk.průkazce.

kacka.va • 1d • Dnes ve 12:33
ludmilka: jenže ten Vigantol už v oleji je, takže není nutné ho dávat do mléka

poupe
6. bře 2009

vitamin D?my ho davali snad do pul roku,to vam rekla mudra?

poupe
6. bře 2009

ja uz si vzpomina,my ho kapali do roka,do kolika let by se mel brat?

karkul
6. bře 2009

Ahoj holky, ja dneska zjistila, ze jsem ho zas aspon 3 dny nedala, ach jo...
My ale krmime Nutrilonem, a tam D3 je obsazeny, tak snad to neva?

skuli
autor
10. bře 2009

poupe -Určitě do dvou let by se brát měl.

Jinak od té doby co jsem založila tuto diskusi,tak nezapomínám 😝 Každé ráno dostává Martinka mlíčko a do toho 2 kapky.Když jsme byly na roční prohlídce,tak doktorka říkala,že už stačí dávat 1 kapku denně.Ale já dávám pořád 2 kapky,protože jí to kapu do flašky a né vždycky všechno vypije.

poupe
10. bře 2009

ja si neco o tom precetla a mel by se brat do roka a deti narozeny na podzim do 1,5.Snad by nam doktorka neco rekla 🙂

ygreen
10. bře 2009

holky, když je dítě na UM, tak tam je vit. D dost, tak nějaké to zapomenutí neva - já zapomínám imrvére 😅

vojtisek2007
11. bře 2009

prosím,nevíte jestli je vigantol jenom na předpis ??? včera nám došel a naše mudra má 3týdny dovči a k jiný se mi jet nechce kvůli receptu....díky

soanpe
11. bře 2009

vigantol je volně prodejný

jabber
11. bře 2009

vojtisek - ano, Vigantol je na předpis

lukin
12. bře 2009

soanpe: Ne, je pouze na předpis.

skuli
autor
12. bře 2009

je volně prodejný a stojí kolem 35 KČ

lukin
12. bře 2009

skuli: Jakto, že je volně prodejný, když ho na internetu nemůžou prodat? Jen na recept. Tak já jsem z toho teda vedle. Ale lékárny by to měly mít nějak ujednocené a ne každá jinak, ne?

skuli
autor
12. bře 2009
jabber
12. bře 2009

skuli - ale to, že si ho dáš v tom obchodě do košíku znamená jen to, že si ho objednáš a musíš si ho pak vyzvednout osobně a s receptem 😉 I v tom tvém odkazu je vidět, že je na předpis