Vigantol - Vitamín D. Taky ho zapomínáte dávat?

skuli
25. bře 2008

Holky taky zapomínáte dávat je svému miminku jako já? 😠 Někdy nedám třeba 3 dny a pak dám 3 kapky najednou.Myslíte si,že to vadí?Už jsem si je nachystala do kuchyně na oči,ale stejně jsem dneska zase nedala. ☹

petraluk
25. bře 2008

Skuli já jsem taky taková hrozná matka 😅 Pořád na to zapomínam a můžu to mít na očích pořád. Doufam, že to neva 😕

skuli
autor
25. bře 2008

petraluk-Tak to jsem ráda,že nejsem sama 😀 Dík.

kachne23
25. bře 2008

čau, nejen že zapomínám já (tak jeden z tejdnu zapomenu 100pro), ale hlavně mi je zapomněla dát i doktorka. Na 4 měsíční prohlídce najednou povídá: a déčko dáváte, že jo. A já: ne, jaký déčko, akorát kanavit jsem dostala... No prostě na to zapomněla, jsem tam pořád chodila se slzavym očíčkem, pak jsme měli ekzém, takže se to nějak zamluvilo 😀 , tak jsme dostali vigantol až teď, tak ono to určo neva, když ho občas nedostane 😎

skuli
autor
25. bře 2008

kachne23-No já si taky myslím,že to neva.Kdysi takové vymoženosti nebyly a děcka byly zdravé.Kolik kapek vám doktorka napsala?My máme 2 kapky denně kromě soboty a neděle.Někde jsem četla,že jedna kapka denně.

kachne23
25. bře 2008

my jedna kapka denně - na lžičku do mlíka,mám pocit, že dycky stejně slízne jen to mlíko 🙂

nasticka
26. bře 2008

ahoj, tak já taky zapomínám, myslím, ale že se z toho svět nezboří.kapu to Andulce rovnou do pusinky, uz se naucila, že "kapičky" znamená otevřít pusinku a někdy se tváří, jako že jí to i šmakuje 🙂

marinka
26. bře 2008

jéé, tak u nás Vigantol jednou za tři dny je úspěch 😅 Holky, a jak dlouho se má brát? My dobíráme lahvičku, tak jestli si mám říct o další..

marguerite
26. bře 2008

Marinko jen si zajdi, já už tam byla pro 4lahvičky a půjdu zase 😀 Protože než se trefím do pusenky, mám to stejně jak Nasticka...a občas se trefí až 3kapka, ale jinak se Ondra naučil že to tam patří, a jak to nad něj dám, tak je pusa otevřená a asi mu to i šmakuje 😀
A bere se to do jednoho ročku říkala Mudra. 😉

lucianka
26. bře 2008

Tak já se nezapomínám - za toho půlroku jsem zapomněla asi 2x 🙂
Bereme 2 kapky denně 14 dní, pak týden pauza a takhle pořád dokola 🙂
Marinko, určitě si o novou řekni, bere se to, dokud miminkům nestroste hlavička - tak do 1,5 roku 😉

marinka
26. bře 2008

marguerite, díky, jdeme na kontrolu za 14 dní, to nám s tím naším dávkování ještě vydrží a řeknu si o další.. 🙂

marinka
26. bře 2008

luci, to je zvláštní s tím dávkováním - my máme brát 1-2 kapky denně a pořád, bez pauzy..

lenkabu
26. bře 2008

Já mám dávat 2 kapky denně, taky zapomínám,ale nedávám pak všechny najednou..prostě pořád 2 kapky a občas zapomenu 😅

suki
26. bře 2008

holky a do kdy se dává kanavit, mně už ho doktor vysadil. 😕

suki
26. bře 2008

jinak dáváme taky Vigantol 1 denně, když si teda vzpomenu 😅

marinka
26. bře 2008

suki, u kanavitu mám napsané, že se dává do půl roku..

malovani
26. bře 2008

My dáváme Vigantol 2 kapky denně, bez pauzy... Kanavit už nedáváme, ten se dává jen do 6 měsíců.

lukin
26. bře 2008

Já mám dávat 2 kapky denně do mléka. O žádné pauze nevím, ale hodně holek dává jen jednu kapku, tak nevím, proč to není všude stejné. Napadlo mě, že bych mohla aspoň jeden den v týdnu vynechat, aby nedošlo např. k předávkování.

denousek
26. bře 2008

my davame taky 2 kapy denne driv jsem mu t davala na lzicku ale ted nez vdycky donesu lzicku tak by se hlady urval tak pred jidlem mu to kapnu rovnou do pusinky...

nobody
26. bře 2008

nevím, jestli to vadí ... přecejenom se to vitamin rozpustny v tucích

denousek
26. bře 2008

nobody ty mas deti?

lendy1
26. bře 2008

tak já jsem četla na on-line poradně pediatra na Máma a já dotaz ohledně toho, že mamina zapomíná dávat vit. D a mudr. tam odpovídala, že pokud zapomene jen jednou za čas, že to tak hrozné není, ale D je důležité, tak by si to měla s něčím spojit a nezapomínat. Taky tam psala, že rovnou do pusy raději ne, ale na lžičku s troškou mlíčka a stačí 1x denně 1kapka. Stejně tak mi to říkala i moje mudr. My máme spojené kapičky s odpoledním krmením, vždy si to zároveň připravím s lahvičkou a je to-zapomněla jsem za celou dobu cca 2x a to jsme většinou byli mimo domov.
D se předávkovat nedá, pokud se dodržuje dávkování a D je teď v zimě, když není moc slunce potřeba.

malovani
26. bře 2008

lendy1, proč ne rovnou do pusinky? je v tome nějakej problém???

lendy1
26. bře 2008

to tam nevysvětlovala, tak nevím, ale dle mého by se to asi mělo kombinovat s tím mlíčkem než třeba dávat samotné během dne. My měli těch vit. víc a něco se muselo s mlíčkem, něco zase mimo mlíčko...

skuli
autor
26. bře 2008

Taky mě udivuje že to dávkování má každý doktor jinak.Někdo má 1 kapku denně,někdo 2 kapky denně,někdo ty pauzy.My máme 2 kapky denně,ale sobotu a neděli vynechat.Tak já dávám denně,protože vynechávám nevědomky.Má se dávat na trošku mléka,protože jak píše nobody je rozpustný v mléce.Pak asi nemá takový účinek.Jinak jsem ráda,že nejsem sama taková skleroza. 😀

petraluk
26. bře 2008

Když jsem byla s malym v nemocnici, tak mu ho taky kapali rovnou do pusinky nebo na dudlík a to vždycky večer před spaním 😕 Tak předpokládam, že ví co dělaj 🙂

marinka
26. bře 2008

Taky si myslím, že by se to mělo dávat s mlíčkem, že to má opodstatnění..

minea
26. bře 2008

Teda zírám, já dávám 1 kapku denně a myslela jsem si, že to dělá celej národ stejně 😅 . A tady čtu o dvojnásobné dávce a pauzách 😕 . Jinak zapomněla jsem asi dvakrát, snažím se 😀 .
Dávám to taky po lžičce s MM. U kapání rovnou do pusinku je riziko, že když vyteče těch kapek víc, už se nedají vzít zpátky. Lžičku opláchnu a nakapu to znova.

listicka77
26. bře 2008

Nemusí se to dávat s mlíkem. Když se kape do pusinky, tak je prý riziko, že to dítě vdechne. Ideální je kápnout mezi ret a dáseň, no ale trefte se tam, že jo... 😝 Takže opatrně do pusiny, asi na jazyk, no prostě aby to dítko spolklo a ne vdechlo...

skuli
autor
26. bře 2008

listicka77-No tak já nebudu riskovat vdechnutí a budu kapat pořád na lžičku s mlíkem.Když si teda vzpomenu 😝