Vitamíny pro batolátka. Dáváte jim něco?

j.a.n.u.s.
13. led 2009

Pokud uz je tady toto tema, omlouvam se.

Existuji nejake vitaminky, jako doplnek stravy pro deti kolem 20mesicu? At uz v podobe sirupu, nebo tobolek...
Davate svym detem neco?
Vyvazena strava-ano, pokud mate jedlika. Ale co ty deti co moc nechteji jist???

radka.m.
13. led 2009

janus-20měsíční prcek už přeci jí všechno,tak já raději dávám malému do ruky zeleninu a ovoce a kdykoliv to jde,tak i do stravy,než do něj zbytečně cpát chemii,ty umělé vitamíny jsou jenom chemie,takže nejlepší je určitě ovoce a zelenina. 🙂

karot
13. led 2009

Janus,................taky by mě to docela zajímalo.Prořezávají se nám poslední zuby,takže se náš denní jídelníček skláda z tohoto:
Ráno 5-6:00 180ml Nutrilonu
Svačina nic
Oběd ve 12:00-polévka
Svačina nic
Před spaním v 19-19:30 řidší kaše z flašky(cca 250ml).
Taky mám obavy o jeho imunitu,takže mu přes den dělám "švédské" stoly z nakrájeného sirového ovovoce.Většinou to po něm ale dojídám večer nebo nakrájená jablka suším na křížaly. 😅

radka.m.
13. led 2009

karot-a co dát to ovice aspon večer do kaše?kaše bude chutnější a ještě navíc budou i vitamíny a jestli prcka bolí dásně od zouubků,tak bych mu klidně to ovoce do tý kaše namixovala,aby nemusel kousat.jinak naše děti povinně každý den pijí vymačkanou štávu z ovoce.tak místo čaje,nebo kojenecké vody dej štávičky z čerstvého ovoce,v dnešní době je velký výběr,tak není problém do prcka ty vitamíny dostat čerstvé. 🙂

lendy1
13. led 2009

dávám Multisanostol - multivitamín v sirupu:
http://www.lekarna.cz/multi-sanostol-sir-1x300g...

silvik
13. led 2009

nedávno jsem se na vitamíny pro svou 19-měsíční dceru ptala, lékárnice mi vyjmenovala nejméně tři sirupy, ale pak mi řekla, že bych jí dávat nic neměla, že takhle malé dítě (do tří let) by nic takového užívat nemělo, že mi to moc nedoporučuje....jak píše Radka, prý si s tím /chemií/ takhle malé tělíčko ještě neumí poradit.... a taky, že když pak povyroste, tak bude náchylnější na různé nemoci, když už teď bude baštit vitamíny... Tak nevím, nic jsem nevzala.. spíše se snažím dodávat vitamíny stravou.... 😉

sarinkam
13. led 2009

Dávám do kaše jablko, i syrovou mrkev, a to tak ze nejdriv nastrouham pulku oloupaneho jablka a k tomu najemno nastrouham kousek mrkve a pak to zaliju ridkou kasi a rozmixuju. Od doby rustu zubu basti kasi jenom studenou, nejlepe z lednice 😒 . Do flasky. ale delam to i s varenou zeleninou. Kase je ryzova,s kravskym mlekem, vlastni vyroby. varim ji tak na dva a půl dne dopredu a tu syrovou zeleninu namixuju ponornym mixerem tesne pred podavanim. Kdyz se stane ze neni kase tak naleju do flasky i velky bily jogurt, bez toho by neusnul. Hlavne ze uz frajer nechce na noc plinu..

vrtule83
13. led 2009

Tak já dávám malé od podzimku sirup Pikovit, malá není také moc jedlik. Začala jsem ho dávat proto, že byla malá každou chvilku nachlazená a pomohlo to. Také si myslím že z ovoce a zeleniny jsou vitamíny lepší, ale když nestačili 😉 až ustanou chřipky tak ho vysadím. Naše dr. nám ho jen schválila.

pipisek
13. led 2009

existují i vitamínové kapičky MULTI TABS
http://lekarnamodrahvezda.cz/Zbozi/multi-tabs-v...

mirdisek
13. led 2009

ahojky my taky dáváme multisanostol, s papáním máme totiž celkově dost problémy, žádné kousky a tak, takže zvládáme jen banány, rozmixovaný jablíčka a ze zeleniny vlastně nic moc čerstvého, max.vařenou, takže nám to mudra taky doporučila

vetrovka
13. led 2009

Ahoj, já dávám na radu doktorky pikovit sirup taky, protože jsme měli ATB a pořád rýmu... a je fakt, že zatím ťuk ťuk nic.... z ovoce jsou vitamíny lepší, ale malý není zas takový jedlík, takže to doháníme takto...a za chvilku ho vysadím.

kubaka
13. led 2009

Ahoj, ptala jsem se a bylo mi v lékárně řečeno, že děti do 3 lety by opravdu neměly brát žádné umělé vytamíny. Jsou na to malé. Pokud k tomu tedy není žádný závažný zdravotní důvod, kdy by umělé vitamíny představovaly menší ze dvou zel, tak vůbec nic.

ria80
13. led 2009

Takjá jsem ted taky začala dávat,když začla marodit.Budu jí to dávat jen ted třeba měsíc,myslím,že to dítě ještě tolik vitamínů nesní,aby to stačilo.
Dávám Pikovit,nic jinýho jsem nesehnala.Jinak Multi-samostol je moc dobrý.Multi-tabs kapky není multivitamín,je to jen A,D,C.Ale jsou Multi-tabs tablety,pro děti,který umějí cucat nebo kousat tabletu.To vše je od jednoho roku.
Jinak ještě Kindervital sirup,ten je od devíti měsíců.
Už mě nic nenapadá,ale myslím,že určitě jsou nově ted i ještě další.

markeeta
14. led 2009

Ahoj, vzhledem k tomu, ze zijeme v jinych prirodnich podminkach, tak my uz od 1 mesice brali vit A+D. Od 8. mesicu rybi tuk, kde jsou take tyto vitaminy. V 10. mesici jsme museli brat zeleno, protoze Natasa mela i na miminko nizkou hladinu hemoglobinu. Nekdy v roce jsem ji koupila multivitaminove tablety, moje tchyne byla zdravotni sestra a ma prehled kolik ceho atd. a nic proti tomu nerikala. Tu tabletku jsem ji dala jen 2x.

Deti si vezmou z jidla tolik kolik potrebujou. Pokud nekdo neni jedlik, tak s tim se neda nic delat. Nikdo nema rad, kdyz se do neco rve jidlo, na ktere nema chut. Kdyby to dite melo delsi dobu - nekolik mesicu, jednotvarny jidelnicek, tak to konzultovat s lekarem. Jinak zadne vitaminy bez doporuceni radsi nedavat.

lenkakr
14. led 2009

my dáváme multi-tabs a nejradši by snědl platíčko na posezení 😀

pelmisek
14. led 2009

my to střídáme - multi-tabs (když chce bonbonek🙂 a když nechce tak dáváme medicínku tj. multisanostol nebo echinaceu v sirupu - teď už to má zmáklý a ví co jak chutná, takže jí holt dám co zrovna chce a neperu se s ní tak jako dřív 🙂

jandalinka
14. led 2009

Mě mudr.doporučila hodně přísun vitamínů z ovoce a jinak Pharmaton Kiddy(je to novinka od prosince 2008),kdy ho mám brát v období chřipek či preventivně jednou za čas dát lžičku za den. 😉

kristi
14. led 2009

ja davam posledni dobou vitaminky z DM, male chutnaji a ja mam lepsi pocit, protoze ona moc ovoce a zeleninu nebasti

majaaita
14. led 2009

Dávám sirup Multisanostol, vždy nárazově měsíc, pak měsíc až dva pauzu. Jí všechno, ale posílení imunity neškodí. Nemocný byl jednou.

j.a.n.u.s.
autor
22. led 2009

Pikovit...zkousela jsem ho jak jsem zakladala tuhle diskuzi...mala mi od te doby zacala jist, pokud ji to nedoda vitaminky...urcite ji to dodalo chut k jidlu... 🙂

kapulet
22. led 2009

tak my už třetí den Multisanostol a dnes mi konečně snědla jogurt, jablíčko a banán a vůbec začala znovu baštit; mj. prospala půl dne, páč jsme byli na kontrole a nějak moc to prožívala a byla celá vystresovaná. O těch vitamínech jsem se bavila se sestřičkou a vcelku mi to schválila, hlavně teď co byli holčičky tak dlouho nemocné.
Malá mi během nemoci totiž úplně přestala baštit příkrmy, jen pila čajíky a MM. Taky vůbec nepovyrostla a nepřibrala; tak jsem sáhla na její narozeniny po umělých vitamínech a jak píše j.a.n.u.s. dodalo ji to chuť k jídlu 😀

lenka2803
9. únor 2009

ahojky - nám poradila doktorka Pharmaton Kiddi - je to sirup, malýmu to dám do přesnídávky a sní to v pohodě. Jsem s tímhle moc spokojená a malej taky 😉