Vlastní pokoj pro miminko. Existuje odbornej názor?

boudova
19. črc 2011

Od kdy plánujete přesunout miminko z manželské ložnice do jeho vlastního pokoje? Existuje na to nějakej odbornej názor? Doporučený věk?

p.klara
19. črc 2011

je to asi u každého individuální... já bych chtěla tak kolem roku a půl... ale bude mi asi smutno, když ji nebudu mít u sebe....
ale znám i lidi, kteří už kolem půl roku dali mimčo do samostatného pokoje, ale to bych se zase dost bála, přeci jenom je to ještě malý drobeček... a nebo taky tací, kteří ještě pomalu ve třech letech mají prcka v ložnici, ale to už mi připadá hooodně

ashlee
19. črc 2011

syn spi ve svym pokojiku od 4 měsicu

vendulka
19. črc 2011

dcera šla asi kolem 20 měsíce

dadous
19. črc 2011

my Nikču přestěhovaly když jsem přestala kojit, na deseti měsících už byla ve svym a kupodivu si na to velice rychle zvkla, i spaní se jí zlepšilo 😵

babulinkab
19. črc 2011

syn šel ve dvou a půl letech, dcerušku mám ještě v ložnici a ještě aspoň půl rok nebo rok si ji tam podržím, chvíli jsem spala bez syna před narozením dcery a bylo to fakt najednou nějaké prázdné

svatule
19. črc 2011

Naše malá spí sama od 3. měsíce a je spokojená, nikdo ji neruší, je ale fakt, že je strašně pohodová, takže asi záleží na povaze miminka

marhulinka
19. črc 2011

myslím,že není žádný doporučený věk,ale kdy to tak maminka cítí a buď to vyhovuje /i miminku/ nebo ne...však nastěhovat se může zpátky vždycky. My přestěhovali vedle do pokojíčku Kubíčka brzy - ve čtyřech měsících. 😵

apollo11
19. črc 2011

My spíme všichni v jedné ložnici a zatím to měnit nechci ani náhodou, miluju, jak mě budí tím svým žvatláním.. a ona je na to taky zvyklá, teď by to určitě nedala. Až na to bude zralá a bude chtít, tak má možnost 😉

veronikavlaskova
19. črc 2011

Dcera spí ve svém pokoji od 5. týdnů, celou noc 🙂 Do 9-ti měsíců měla monitor dechu, teď už jen chůvičku. Spolu jsme se ani jedna nevyspaly, navzájem jsme se budily.

beruska24.9.
20. črc 2011

Malá spí v pokojíčku od 16.m. Stěhovat jsem původně měla v plánu nejdříve kolem dvou let, ale protože čekáme druhého prcka, tak aby si nemyslela, že ji miminko vyhodilo z ložnice 😉

elviie
20. črc 2011

Malá spí sama v pokojíčku od 13 měsíců a zlepšilo se spaní nás všech. 😵 Máme chůvičky, monitor dechu a jen přivřené dveře.

mkr
20. črc 2011

tak my jsme se přesunuli asi ve 14 m, po ukončení kojení, a jak už tady bylo psáno, všichni jsme se líp vyspali, my nebudili malou a ona mě 🙂

beny
20. črc 2011

Tak u nás jelikož jsou dva tak se přesunuli do pokojíku když Patričkovi byly dva roky a deset měsíců a Gabče bylo deset měsíců.Museli jsme vrátit jednu postýlku a další postel by se nám do ložnice nevešla a on by se sám v pokoji bál tak bylo jasné že jdou oba do pokoje.A je to super do ted.Aspon se už můžu pořádně otočit na posteli aniž bych je vzbudila 😀 Takže si myslím že když je to kolem třeba toho půl roka tak to vůbec nevadí.Aspon si dítko dřív zvykne. 😉

kach82
20. črc 2011

Naše malá spí ve svém pokojíčku sama od narození. Pokojík je hned vedle naší ložnice, dveře máme otevřené, takže slyším, když mě potřebuje. Na začátku jsme to sice jen zkusili s tím, že kdyby to nevyhovovalo, tak jí přestěhujeme k nám, ale ono to fungovalo a funguje dobře. Naopak, když na dovče nebo na chalupě spíme společně, tak se vzájemně rušíme. 🙂

sussanah
20. črc 2011

Me prijde optimalni nekdy kolem doby, kdyz uz zacne ditko chodit, ze muse pripadne prijit do loznice. My jsme chteli maleho vystehovat kolem tech 13-14m, ale porad jsme nemeli dodelany pokojik. Takze sel do vlastniho az ted v 21m a teda je to super, vylozene si uzivam volne loznice, nez se nam narodi dalsi svist 🙂 Druhy ale pujde do pokojiku nekdy po tom roce, prijde mi to, ze uz jsme se fakt navzajem rusili.

pajapoj
20. črc 2011

Náš šel v necelých 14 ti měsících, přestala jsem ho kojit a on vždycky když jsme šli spát tak se probudil, takže byl vystěhován vlastně ke spokojenosti všech. Dveře máme zavřené, mám zaplé chůvičky a většinou tak ve 4 nebo v 5 ráno si pro něj musím dojít, protože se chce nasomřit k nám.

A osobně si myslím, že čím dřív tím líp pro to dítě (ovšem zatím nemám zkušenost se špatnými sny a s bubáky). A já jako matka jsem se s tím snad nesmířila doteď že už tam se mnou to moje "přerostlé" miminko není a že je chuďátko sám samotinkej v pokojíčku 😀

ladybugie
20. črc 2011

malé je 16 měsíců a trénujeme vlastní pokoj a to ryze z nutnosti, protože v březnu očekáváme dvojčátka a postýlku budeme potřebovat