Vlastní pokojíček nebo spaní v ložnici s rodiči?

chezzule
4. čer 2012

ahoj holky,chci se zeptat na Vaše názory ohledně spinkání miminka,jestli má(bude mít) Vaše mimi vlastní pokojík nebo bude spinkat sVámi v ložnici.
Jak tak sleduju hodně maminek zařizuje pokojíček zvlášť pro své miminko.My bohužel bydlíme u manželových rodičů i s jeho babinou a máme jen 1pokoj,respektive jenom ložnici,takže nemám možnost vytvořit vlastní pokojíček pro malou.Ze začátku bych určitě měla malou v postýlce u sebe,ale později bych pro ni chtěla vlastní pokojík.Jenomže se bojím,že než se naskytne možnost aby měla malá vlastní pokojík bude pak trucovat,že nechce spávat sama.... ☹

jajina.c
4. čer 2012

Jak píšou holky, to je dítě od dítěte. My máme Rd a ještě nedodělané podkroví, takže spí s námi v ložnici, máme docela velkou, tak je od nás oddělen komodama a má svůj kout. Ale náš expert by v pokojíku sám stejně nebyl, do 8 měsíců prořval co se dalo a teď skoro ve třech letech ještě málo kdy spí celou noc, takže aby rychle zase usnul, musím jít k němu a uspávat ho... Jinak dokáže strašit i 3 hodiny. Takže u nás je jedno, že pokoj hotový ještě není. 🙂 .

ined77
5. čer 2012

@chezzule ...to je teda dost pech ☹ .a čí je to maminka, ta babča?...nemohla by třeba tchýně s ní trošku promluvit?
já bych tohle snášela horko těžko 😔 .
a přesně jak píše @jop ....cokoliv je lepší...
držím palce ať to nějak vyřešíte nebo ať se podaří babču trošku usměrnit 😉 .

chezzule
autor
5. čer 2012

@ined77 tchánova matka,ten nemluví neřeší s nikým nic tj také problém,já su tady jakoby navíc a necítím se tady dobře.Sem ráda,když jedem o víkendu k mým rodičům na kafe,že odsud vypadnu.Mám prostě ráda svůj klid,ne aby mi někdo stál za zadkem a neměla žádné soukromí ani v pokoji.Doufám,že budou finance na to,abychom odsud vypadli,jinak to nedopadne dobře...

ined77
5. čer 2012

@chezzule ...no upřímně, bylo by to fakt rozumné 😔 .klid je opravdu k nezaplacení a zvlášt pro novopečenou maminku s miminkem.

hamma
6. čer 2012

@chezzule Zdá se mi, že miminko ve vaší ložnici (posteli) je asi tak ten poslední problém, co by tě měl trápit🙂. Já si nedovedu představit, že bych dala svoje děti do pokojíku dřív, než oni budou chtít. Máme vedle naší postele postýlku bez bočnice, syn (20 měsíců) v ní spí a ráno si přeleze k nám, ještě chvíli spíme a pak se mazlíme a válíme a pusinkujeme...je to úžasný a kdyby byl ve svým pokoji, tak by mi bylo hrozně smutno. Další miminko si dáme do postele rovnou 🙂.
A s tou babičkou - já vím, že by to asi udělalo zlou krev, ale co takhle si dát do dveří od ložnice svůj zámek a nedat jí klíč? Když není schopna respektovat vaše soukromí sama od sebe, tak bych si takhle trochu pomohla...

martiska36
6. čer 2012

@chezzule No, já nevím, určo zvládneš mít miminko u sebe a přechod do něčeho lepšího, ale jedno vím určitě - po porodu budeš ze všeho nejvíc potřebovat klid a pohodu pro sebe a pro toho malého človíčka a ne se nervovat a babčama a prabačama.
Jeslti Ti můžu poradit - nastav si pravidla a prosaď své teď, dokud jsi těhulka, pak na to nebudeš mít čas ani energii. Tak bych to alespoň udělala já.

Držím palce.

chezzule
autor
6. čer 2012

děkuji Vám holky za rady,ono já bych si ráda prosadila nějaká pravidla.ale pak budu ta špatná já,babka bude hystericky brečet,jak jí ubližuju a podobně.Tohle by hlavně měl manžel řešit,dveře klíč a říct jí,ať respektuje naše soukromí-jenže on mi řekne ať si to řeším já....on není celé dny doma,tak neví jaké to je,když mi sem furt už teď leze.Ani návštěvu si zavolat nemůžu,bez toho aby nám do ložnice vlezla a neotravovala nás ☹ asi sem z toho už nemocná,ale z toho co se děje kolem-se mi k ní vytvořila nenávist a odpor,každé ráno se budím s hrůzou,snažím se jí vyhýbat ale marně.Nejradši by mi vlezla do zadku až.Vím,že to zní hloupě odemně,že o ní tak mluvím nehezky,ale sem z toho psychicky na dně a to pak nemá dobrý vliv na miminko ☹

blahova_andrea
6. čer 2012

My máme pidi pokojíček udělaný hned vedle ložnice (bývalá pracovna). Ani tam nejsou dveře a já z postele vidím přímo do postýlky Mišky. Od začátku spinká sám v tom pokojíčku, bez monitorů a chůviček a všichni jsme spokojení. Užijeme se dost ve dne a rodiče jsou taky jen lidi a mají právo se v klidu vyspat. Já se teda s miminkem v posteli absolutně nevyspím. Mišku si beru do postele ráno kolem 6h, když dostává snídani a občas si tam ještě spolu zdřímneme, ale v noci s námi spal za celý půl rok snad jen 5x. Co se spinkání týká, tak je to fakt zlatíčko, uspávání není problém a ranní vstávání je taky fajn. Vzbudí se, pohraje si, povykládá a to pomalu probere i mě a už se těším až si ho k sobě zas vezmu. Večer se těším až ho budu moct pozorovat, jak spinká a jak si zas pak užiju trochu klidu taky já ve své posteli. Ale myslím si, že dar klidného spánku nám dal inkubátor. Tam byl chudáček sám a nikdo s ním nespinkal, nikdo ho nedržel v náruči než úplně usnul apod. Takže v těchto věcech je dost samostatný. Vůbec ti nemusí vadit, že nemáte pro prcka pokojíček, protože já teda neznám nikoho, kdo by ho kromě nás využíval. Většina lidí ho sice zařídí, ale pak mají dítko mezi sebou v posteli pomalu ještě v 1.třídě 😀 Já jsem dost proti tomu, protože právě vidím, jak to nedělá dobrotu na výchovu prcka ani na život manželů/partnerů. Ale jak tu píše většina maminek, tak každý rodič a každé miminko je jiné. Každý má jiné potřeby a možnosti a podle toho žijeme a vybíráme pro sebe a své miláčky to NEJ. No upřímně...kdyby Míša nebyl tak samostatnej díky inkubátoru, nevím jak dlouho bych vydržela nějaký jeho pláč a potřebu nočního tulení...kdo ví jestli by taky nespinkal s námi...i když já bych si pak teda vůbec neodpočala. Ale spokojené miminko nade vše 😉