Vodící kšíry. Budou mi něčemu?

hrusticka84
14. kvě 2011

Prosím mamky 🙂 ,mám dilema...http://www.baby-toys.cz/detail.php?zbozi=823032 bude mi taková věcička ještě k něčemu????
Holčička běhá jako fík,ale za ruku nechce 😀 😀 😀 😀 ....máte to někdo doma????chtějí v tom děti vůbec chodit????Děkuji za odpovědi Helena 😉

romana29
14. kvě 2011

Mě se to zdá hrozné, omlouvám se, ale prostě pro mě nepřípustné mít dítě na vodítku - můj názor...

neu.sona
14. kvě 2011

Mně to tak příšerné nepřijde teda.. Já jsem to teda nepoužila a nemáme to, ale kdybych bydlela ve městě a dítě si běhalo kam chtělo, neposlouchalo a nechtělo být v kočáru, tak mu to klidně dám. Bydlíme na vesnici, takže vyjedu na vesnici do lesa a malý si chodí jak chce.
Jinak máme odráželo a tam používám vodítko na psa :o), když chce táhnout do kopce nebo jedeme po silnici 🙂

veruska007
14. kvě 2011

Mne to teda prijde divny 😖 . Nemame to, ale kazda prochazka je boj kdo z koho. Bydlime ve velkem meste a mam hodne zive ditko, ktere neumi chodit, jen behat, a to kterymkoli smerem, jen ne tam, kam jdu ja 😝 . Chce to hooodne trpelivosti, ale jde to i bez toho. To voditko mi fakt prijde jak na psa. Viděla jsem i pěkné, vytahovalo se z batůžku, ale stejně 😕 . A navíc myslím, že by to malý ani nechtěl, když se odmítá držet za ruku. Doporučuje se střídat trasy, kdy dítě musí jít tam, kam dospělý s trasami, kdy vede dítě. Jenže když ženu na tramvaj, tak je mi taková rada na houby 😝 . Koukám, máš přes rok staré dítko, nám v tom věku pomohlo zrušit kočárek na trasy, co malý sám ušel (tak nad 2 - 3 km). On se tím trochu v tom lítání zklidnil. Jinak jak jsem ho vypustila z kočárku, tak to byl horor.

denousek
14. kvě 2011

dávat dítě na vodítko???jako psa??to snad nééé!!není lepší když se naučí poslouchat a chodit pěkně s maminkou??to bych teda já osobně dítěti nedala,to je hrozný.. 😔

laska.nezna.hranic
14. kvě 2011

taky jsme měli, jen jinou značku a osvědčilo se. za sebe doporučuji. malý chodil (nebo spíš běhal) sám od 11 měsíců, ale samozřejmě v té době nevěděl, co si na ulici smí dovolit. v létě jsme pak hodně cestovali po zahraničí, takže když se někde zastavilo, nemusela jsem se bát, že mi skočí pod auto a přitom měl pořád pocit svobody, protože se mě nemusel držet. dávali jsme ho, dokud se do něj vešel. později už teda raději chodil za ruku, ale když se cukal, dostal vodítko a byl klid, neměl potřebu odbíhat mi. naučil se na něj bez problémů, protože tuhle ho objevil a sám si do něj vlezl, že se jde ven, přitom už ho dávno nepoužíváme 🙂 kupodivu v něm chodil rád, necítil se omezovaný, ale v bezpečí a přitom svobodný.
nechápu názory, co tu zazněly. raději deset vodítek, než jedno vysmýknuté dítě pod koly aut nebo v rybníce...
vodítko je záležitost bezpečnosti, a je jedno, jestli jde o zvíře nebo dítko. je to jako byste se bránili použít autosedačku nebo dát dítěti helmu, pokud sportuje, jen proto, že vy sami byste to v době, kdy už z toho teď máte rozum, nosit nechtěli...

evaviki
14. kvě 2011

ja som to raz skusala, ked sme isli na nadrazi, aby sa nestratil. dopadlo to tak, ze sa hned hodil od zlosti na zem (co nerobi) a odmietol sa pohnut.. takze u nas zbytocne.. 🙂

mamkamarketa
14. kvě 2011

proc jako priserny? muj syn zacal chodit brzo a bydlime v samym centru prahy, nechtel chodit za ruku a ja mela hruzu,ze se mi ztrati v davu turistu,nebo ze spadne pod tramvaj. takze ''voditko'' nam moc pomohlo. jak uz tu padlo, mel pocit svobody a ja klid v dusi 🙂 nevidim na tom nic spatnyho.

paolin
14. kvě 2011

kšíry jsem měli do kočárku. na chození jsem nevyzkoušeli, malý začal chodit sám v 8.měsíci. tohle mi ale nepřipadá, jako nějaké vodítko 😕 na děti jsou vodítka, podobná jako na psy, aby se děti neztratily v davu.

janakar
14. kvě 2011

Já teda souhlasím s holkama co píšou,že v rámci bezpečnosti dítěte klidně i vodítko. Jako chápu maminky jednoho dítěte, že se tu dušují, jak by dítko na vodítko nikdy nedaly. Teď co mám k naší dvouleté princezně dvojčátka mi ale nic jinýho nezbude, protože tři ruce nemám. Takže mám vyhlídlé toto:
http://www.twinventive.cz/ksiry-pro-dvojcata-to...

rozarka65
14. kvě 2011

Ahojky, tak já jsem měla doma něco podobného a použila jsem to asi 2x...bylo to v době,kdy malá začala chodit za ruku,ale sama udělala tak jeden až dva kroky...a tímhle si dodala asi odvahu, protože týden na to začala chodit, resp. běhat...🙂 A pak jsme to poslali dál, ségra potřebovala kšíry do kočárku.....🙂
Jinak vodítko na psa používám jako neu.sona.....tříkolka, kolo...🙂
A rušném centru Prahy bych asi volila spíš šátek nebo nosítko...sama mám hrůzu z davů,tak by mi to přišlo rychlejší....🙂

kalo
14. kvě 2011

Romana29: nevím, co je na tom nepřípustného...někdo dítě doma v ohrádce a to je OK a přípustné?? 😨 😨

levandule_vanilkova
14. kvě 2011

Bezpecnost dítěte je snad na prvním míste, ne? A s tím nejspíš souhlasil člověk, který tyhle ksiry vymyslel. Ve velkých městech a při trochu divocejsim ditku se mi to zda jako dobrý napad. 🙂 Je samozřejmě jednodusi a nutné naučit dítě poslOuchat, ale co kdyz to tak rychle a jednoduše nejde?

bertica.h
14. kvě 2011

mne to tiež príde divné.deti bud pustam tam,kde na ne možem dávat fakt pozor,mám nap.rdcéru naučenú zastavit pred prechodom,vždy mi musí dat ruku,inak može chodit sama.
pokial idem tam,kde je moc ludí,je v kočíku.chvílku sa jej to nepáči,ale zachvílu je to ok.

deyana
14. kvě 2011

je to super, taky jsme právě v takovémto období hodně využívali vodítko.. mě se to zdá jako fajn věc, lepší než aby mi holka vběhla pod auto.

majatob
14. kvě 2011

me osobne se to nelibi mit dite na voditku, ale radsi nikdy nerikam nikdy 😀 ale jinak souhlasim s bertica.h, starsi posloucha a mladsi vypoustim jen tam kde je bezpecno nebo kdyz jdu jen s ni a hlidam ji. Jinak sedi v kocarku nebo ju hodim do nositka.

camelinka
14. kvě 2011

jééé kazda novinka je nejdriv desne pomlouvana a odsuzovana nez lidi prijdou na to ze je to k necemu dobry 😉 . pred koupi bych to radsi vyzkousela jestli to mrnous vubec snese a kdyz jo, tak neni co resit ne? 😉

jitafol
15. kvě 2011

já jsem teda spíše proti tomu dávat dítě na vodítko. Příjde mi to takový trochu divný 😖 . Každopádně si myslím, že je to věc každé maminky jestli ano nebo ne. To je můj názor.
Náš kluk se brzy naučil poslechnout a jít tam kam já potřebuju. Za ruku se vodí bez problémů, tam kde je hodně lidí. Ani na přechod mi nevleze, vždy zastaví a čeká na moji ruku, to je tak naučený. Jen když mu řeknu ať jde sám, tak jde a nikdy mi neutekl z dohledu.
Kdybych měla divoký dítě k neuhlídání, nebo jak tu některé z holek psaly víc dětí, to už chápu že je těžší přemýšlení, jak to uhlídat 😀 Pak asi je dobrý i to vodítko.

kathule
15. kvě 2011

já to plánuju pořídit...teda pokud bude malý lítat neovladatelně. Za malé jsem ho nepotřebovala pač ona teda byla obecně andílek a poslouchala od malinka.
Trošku mi nejde na rozum proč je to "hrozné" a "otřesné" a podobně... pokud má prcek moresy, že si bude dělat co chce, není lepší bezpečnostní opatření.

nika1909
1. srp 2011

Zrovna teď jsem našla tuhle debatu. Pro bezpečnost dítěte jsou super. Mám dvojčátka, jsou moc hodné, hezky se drží za ruce a nepustí se. Ale neumím si představit, jak bych ještě k tomu například tlačila kočárek. Takže když chceme jít na delší procházku, nebo do města jsou super. Nic zlého na tom nevidím, že je dítě na vodítku. Pak by bylo asi zlé i bezpečnostní zapínaní v kočárku 🙂

verka12
1. srp 2011

Jak jsme viděla ten nadpis přišlo mi to jako vtip, ale jak to tady čtu hrůza ☹ Dát dítě na vodítko?? Venku je to boj, ale snad si člověk uhlídá své dítě. Já bych to nikdy nepoužila, nikdy jsme o tom ani neslyšela, ale je to jen můj názor

medvik
1. srp 2011

Sice se mi nelíbí mít dítě na vodítku, ale vzhledem k tomu, že nám naše dcerka pořád utíká a to hlavně do silnice, do řeky apod., jsem si ho ráda objednala. Nemůžu si to vynachválit. Napřed trochu protestovala, ale teď ho docela dobře snáší, můžu tak s ní chodit mnohem víc pěšky (dřív jsem ji radši z kočáru moc nepouštěla). A mimochodem, vodítko nemusí vypadat jako kšíry pro psa, máme tohle: http://www.promaledobrodruhy.cz/eshop/batoh-pro.... Sice je dražší, ale vypadá krásně a stojí za to. Nelituju těch peněz.

aggamma
1. srp 2011

Dle mého názoru...nechápu,proč jsou tu názory typu-hrozné,otřesné....Máme desetiměsíční dcerku a až bude dělat první krůčky,nebo se bude učit na kole atd...určitě ráda použiju bud tohle http://zezulka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=771261 a nebo kšíry.Bydlíme ve městě a já udělám cokoli,abych naši malou ochránila....člověk nikdy neví co se v těch kebulkách urodí za nápady....takhle malý caparti si ještě vubec neuvědomují možná nebezpečí....Tak proč ne...nevidím na tom nic špatného.jde o stejnou ochranu,jako jsou autosedačky,helmičky pro ty uplně nejmenší prcky,kteří se učí chodit atd.....

aemmi
1. srp 2011

Tak vzhledem k tomu, jak jsou u nás úzké chodníky a místy nejsou vůbec, tak se mi to zdá docela dobrý nápad. Věřím, že jedno dítě ohlídám, ale co až potlačím kočárek s druhým? Ikdyž, umím si představit, jak by lidi tady na malým městě čuměli 😅

ygreen
1. srp 2011

Bezva jsou ty vodítka z batůžku. Jako lepší dítě na vodítku než pod koly aut a když třeba maminka má ještě jednoho prcka, kočárek, nebo je těhotná tak je to u divokých dětí nedocenitelný pomocník. Já sama ho nikdy nepotřebovala, ale určitě neodsuzuju a neradím jak na dítě. To můžou jen ty, které to neznají. Ty zaručené rady jak na dítě 😒

bufina
1. srp 2011

No já jsem teda doteď nevěděla že to existuje, ale zdá se mně to jako dobrá věc... Hlavně pro maminy s dvouma dětma. Kolikát sem nevěděla co dřív, dceka prchala na jinou stanu, než sem šla já s kočárem. A pak sem měla dvě možnosti, rozběhnout se za ní s kočáem, nebo kočár nechat stát a běžet pro ni... Obě možnosti nic moc... Pokud je dítko divoch, vodítko může být super, pokud se jde do míst kde by se mohlo lehce ztratit, nebo kde je moc aut..

blandik
1. srp 2011

K vodítku nevím, ale osobně bych nenutila dítě chodit za ruku - není to asi ani moc dobré pro formování těžiště v tělě, tedy formování páteře...Raději bych dala dítěti svobodu tam, kde to jde a to i cíleně - že bych upravila to, kam se půjde...a u cesty bych prostě dítěti ukázala auta a že spolu - používala bych stejné slovo pořád - auta, spolu. Dítě si na to zvykne...pokud se nebude vynucovat ruka ke chození tam, kde je to zbytečné, tak pak u té cesty nebudou cavyky...

ladybugie
1. srp 2011

vodítko mám a nemůžu si to vynachválit. MOje 16m dcera nechce chodit za ruku. Bydlíme na vsi, kde nejezdí auta, takže normálně za ruku chodí jen ve městě. Respektive nechodí. Takže jsem pořídila vodítko a je to paráda. Dneska ji vyndám ve městě z auta, ona už sama natáhne ručky a obléká si to. A spokojené jsme obě dvě. Mám obyč za 169kč. Byli jsme s tím i v cizině a japonci si nás fotili, negativní reakce od lidí jsem nezažila.

gammaray
1. srp 2011

používám je taky,mám ty na batůžku-jedinečný pomocník pro mé hyperturboaktivní dvojčata.tak nechápu,proč by měly být nepřípustné...to může napadnout jen toho,kdo dvojky nezažil..vždyt je to k tomu účelu snad určené,tak proč,jako psa...

vodaziva
3. srp 2011

ahoj, taky si myslím, že je to řešení pro různé situace, a pokud je zbytí, každý se mu rád vyhne. Já ho zvažuju, moje 15měsíční dvojčata zatím moc poslouchat nechtějí a to se sotva naučila chodit. Uvidíme. Si říkám, že by byla škoda, kdybych kvůli tomu,že je neuhlídám s nimi seděla doma.... 😉

ija1
6. srp 2011

ahojky, ja o tom prave docela premyslim, pac bych chtela s dcerkou (15m) chodit na prochajdy, celkem uz sama dobre chodi, ale je hroznej divoch, navic bydlime pobliz vypadovky a jsou tu i tramvaje, a ona se rada vysmekava.....a chce jit sama............. ale zase se bojim reakci okoli a tak......... ja vim, bezpecnost predevsim.......navic i v tom supermarketu by mel clovek trosku prehled.............