Vodící kšíry. Budou mi něčemu?

hrusticka84
14. kvě 2011

Prosím mamky 🙂 ,mám dilema...http://www.baby-toys.cz/detail.php?zbozi=823032 bude mi taková věcička ještě k něčemu????
Holčička běhá jako fík,ale za ruku nechce 😀 😀 😀 😀 ....máte to někdo doma????chtějí v tom děti vůbec chodit????Děkuji za odpovědi Helena 😉

benjik
6. srp 2011

Pro hooodně hyper dítko asi je dobré,hlavně pokud člověk bydlí ve velkoměstě nebo u rušné silnice a pokud má někdo dvojčata,tak to mu může tuplem pomoci. Jinak my ho neměli,ale zvažovali jsme ho,právě,že jsme bydleli u frekventované silnice,naštětsí naše dcerka dobře poslouchá,i když je divoch. Švagrová má právě dvojčatata a ty by ho občas potřebovali ještě ted v šesti letech,obzvlášt,když se každý rozběhne jiným směrem.

kozlenka
6. srp 2011

Rozhodně to neodsuzuji, moje sestra si to pro prcka pořídila, on je hrozně mrštný 😀 Ale jsem ráda, že my to nepotřebovali 😅 Adámka jsem vypouštěla tam kde je to bezpečné a naučil se brzy poslouchat 🙂 Když přecházíme cestu, tak se drží kočárku http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/hr... .

poupe
6. srp 2011

ja to videla v Globusu,ditko melo voditko pripevneny ke kosiku,mela jsem z toho hrozny zazitek 😀

lollaj
7. srp 2011

Ja jsem dostala kšíry na dcerku (1.títě),nikdy jsem je nevyužila.Když začala chodit byla stabilní,chodila vedle kočárku nebo za ruku,popř si jen kousek popoběhla a čekala na mě.
U syna(2.dítě) je přímo potřebuju.Chodí už od 10.měsíců a na roce přestal jezdit v kočárku.Je poněkud živější a za ruku nechce chodit.Takže i když to vypadá nehezky a taky někteří lidi se posmívají,tak si myslím,že je stále lepší mít dítě "přivázané" než aby zkončil pod koly aut ....A co se týče tý "přivázanosti" ,je v pohybu v podstatě neomezenej a má obě ručiči volné na hraní.
Samozřejmě,že na pískovišti,na hřišti,na zahrádkách u babiček...na místech,kde nehrozí nebezpečí je nepoužíváme.

andy80
7. srp 2011

Za mě, dítě není pes a na vodítko nepatří

lexxa24
8. srp 2011

tak u hyperaktivniho ditete zijiciho v rusnem meste, kde je hodne aut, lidi apod, mi to prijde prijatelne. Stejne bych ho ale nepouzivala pri kazde prochazce. Neprijde mi dobre, dite vodit na voditku stale, aby si zvyklo na to, ze nemusi davat samo pozor! Mam velmi aktivni dceru, bydlime ve velikem meste, ale radeji za ni beham a stale vysvetluji a svete div se, ono to postupne pomaha. Ksiry bych dala jen opravdu v nouzovem pripade!! Prijde mi to u ostatnich (ne u vsech samozrejme) jako pohodlnost! ps: i sveho psa jsem musela naucit poslusnostia a chodi bez voditka, ale porovnavat psa a dite se jiste neda...

simlenka
12. srp 2011

vodítko jsem měla už na první dcerku, ale nepoužívala jsem ho - kupovala jsem ho kvůli odstrkovadlu, pže jsme bydleli pod docela strmým kopcem, takže jsem ho chtěla na cestu z kopce, aby se mi nerozjela moc rychle a nenabila si, ale byla opatrná, nebylo potřeba...

teď jsme byli na dovolené, kamarádka měla kšírky, já ne. Dost pršelo, všude kaluže, cestou v lese při šíleným terénu s úzkými cestičkami jsem jí ho fakt záviděla, když jí malej zakopl, hned ho zachytila, takže nespadl do kaluže atd... - hned po příjezdu domů jsem vodítko taky "nastartovala" - chodíme často k vodě, malej se do ní sápe, za ruku se držet nechce - nemíním riskovat, že mi tam spadne, dám ho na kšírky, on si sedne na bobek, hází kamínky, já jen zezadu jistím - prostě paráda! to samý cestou do krámu, honičky a rvačky o držení se za ruku skončily, už se nebojím, že mi skočí do silnice - zkrátka na kšírky/vodítko nedám dopustit!!!

kecy o psech mi jsou ukradený, radši budu mít dítě na vodítku pro psa než pod autem nebo v rybníku 😝

jancule79
12. srp 2011

Šikovná věc, pokud máte dítko, které nechodí, ale běhá, nechce za ruku apod. A nebo pokud máte děti brzo za sebou, dvojčata apod. Já sama jsem kšíry používala když kluci začínali chodit (oni totiž nechodili, ale běhali). 🙂

kacali
26. kvě 2012

jak píše janakar.Mám dvojčata a přesně tyto kšíry mám a jsem spokojená,ať si každej říká,co chce.Taky jsem byla proti,ale jelikož jsou oba fakt dost živý,tak nebylo zbytí.Když se mi jeden rozběhne na jednu stranu a druhej zas na druhou....Jedno malé dítě uhlídáte ale ne dvě.

cuma
26. kvě 2012

Za mě také NE, malá chodí od 8.měsíců, takže pochopit proč se má držet za ruku nedokázala, je hodně aktviní a když jdeme tak mi dát zabrat ji hlídat, někdy je to s řevem,ale na fregventované ulici nebo blízko aut, musí za ruku a to sie jjí neptám, když jdeme do pole nebo lesa, prostě naokraj města, tak může jít sama.Hlídám denně neteř, takže jsou většinou spolu obě a buď je malá uprostřed nebo se prostě drží každá za jednu ruku.Stejně se to musí naučit, co by pak s ní dělali ve školce, kdyby si chtěla chodit sama svobodně?

petruskaaa
26. kvě 2012

Já žasnu,šťípněte mě někdo,ať mám jistotu že tohle není vtip 😕

crca
26. kvě 2012

No,nevím,mám dvojčátka a i když jsem o tom také přemýšlela,nakonec jsme to zvládli taky bez nich,ale ono je něco jiného,když se bydlí někde ve městě,kde je šrumec a auta neustále,nebo kde sice máme silnici,ale nejezdí toho tolik,jsme městská část a je to spíš venkov,takže my chodili max.naproti k babí,nebo kousíček po silnici a pak jsme zahli na cestičku 😅 ,ale mám pár kamarádek,které s tím byli naprosto spokojené 😉

kacasv
19. srp 2016

@romana29 Taky mi to přijde hrozné,stupidní. Copak jsou děti nějací psi?! Děti mají běhat a dělat blbosti,neee chodit na vodítku! A že se to rodičům nelíbí,že za něma musí létat? Tak proč si děti teda pořizovali? Pardon,že to takhle píšu. Ale je to můj názor a nechápu takovou věc.

englerova14
19. srp 2016

Nedávno jsem vyděla kšíry v akci: maminka 1 dítě v kočáru, jedno za ruku a 3 na kšírách na fest za kočárek. I manžel zůstal stát=-O já nevím, syn je taky éro a neřízená střela, ale tohle je ujeté. Tak si dám nejmenší do šátku/vaku a to 3 vezmu za ruku. Jak se asi cítí to dítě a jak mu to pomáhá v jeho osob.vývoji?! A pokud jsou kšíry myšleny jako učící na chození, podle mně jsou k ničemu. Dítě chodit nenaučíte. Dítě se naučí chodit, až k tomu dozraje. Jedno před 1.rokem, jiné na 17m. To neuspíšíte, to mu spíš dřív narušíte motorický vývoj a pokřivíte páteř.

sil333
29. čer 2017

@bertica.h no moj maly ma rok a neviem si predstavit, zeby som ho v tomto veku naučila zastavit pred prechodom. V akom veku ste ju to naucili?